3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Minibary

Mini lednice a minibary

Mini lednice nebo minibar je skvělým pomocníkem pro skladování a chlazení různých nápojů v plechových, skleněných nebo plastových lahvích. V minulosti byly takové malé lednici součástí pokojů v drahých hotelech, zejména v Americe, dnes jsou však běžnou praxí. I takové minibary se staly oblíbenými domácími spotřebiči.

Nejčastěji se s tímto typem malých lednic setkáte v různých barech, restauracích nebo sportovních centrech. Nejčastěji se používají ke skladování různých sladkých nápojů, piva nebo energetických nápojů. Takový minibar však najde své uplatnění i v domácnosti, například na terase, u bazénu nebo někde na zahradě, abyste si pro nápoj nemuseli chodit do lednice, která je umístěna uvnitř domu.

Některé mini lednice mají dokonce mrazák . Alternativou k těmto minibarům mohou být například také vinotéky nebo větší lednice na nápoje.

Hlavní výhody minilednic a minibarů

 • Kompaktní rozměry - většina minibarů nebo lednic nepřesahuje objem 90 litrů.
 • Nižší spotřeba elektrické energie než u běžných lednic na nápoje.
 • Relativně nízká cena - mini lednice na nápoje nejsou drahou záležitostí. Zde najdete nejlevnější od 119 €.
 • Stylový design - Minibary neslouží jen jako místo pro chlazení piva nebo nápojů, ale mohou také dotvářet celkový design prostoru, kde je uložíte.
 • Průhledné dveře - Některé typy mini lednic mají skleněné dveře, přes které rychle uvidíte, jaké nápoje nebo piva jsou uvnitř.

Jak vybrat minibar?

Před výběrem mini lednice nebo mini nápojového baru je třeba zvážit několik kritérií:

 • Hledáte vestavný nebo volně stojící minibar?
 • Jaký objem mini lednice bude vyhovovat vašim potřebám?
 • Jaká velikost minibaru se vejde do vašeho prostoru?
 • Jaký typ dveří se hodí pro umístění vašeho minibaru?

Vestavěné nebo volně stojící minibary

První otázka, kterou si musíte před výběrem minibaru zodpovědět, se týká typu minibaru: chcete vestavný nebo volně stojící spotřebič?

 • Vestavné minibary mají tu výhodu, že nezabírají mnoho místa, protože jsou součástí prostoru, ve kterém je ukládáme. Nevýhodou těchto provedení je, že jsou náročnější v případě poruchy. V takovém případě byste museli demontovat všechny ostatní věci v okolí, abyste mohli mini ledniciu z tohoto místa vytáhnout.

 • Volně stojící minibary na druhou stranu zabírají více místa, ale můžete s nimi snadno manipulovat bez větších komplikací a můžete je také kdykoli přemístit na jiné místo.

Objem mini lednice na nápoje

Dále je důležitý objem mini lednice. Zde je třeba zvážit, jak často a pro kolik osob bude vaše mini lednice sloužit. V případě, že bude umístěna například na terase domu a bude určena pouze pro příležitostné použití, postačí mini lednice o objemu 20-30 litrů. Pro větší počet osob, například pro setkání s přáteli u piva z domácího pivovaru , je vhodnější pořídit si lednici o objemu alespoň 50 litrů.

Rozměry

Pokud plánujete nákup barové lednice, nezapomeňte zkontrolovat rozměry v seznamu parametrů. Změřte si prostor, kam ji chcete umístit, a k rozměrům cílového prostoru připočtěte alespoň 2 cm, aby se vám nestalo, že bude lednice příliš namačkaná s ostatním příslušenstvím. Tím je jednoduše zajištěno, že vše perfektně sedí a pohodlně se používá.

Typ dveří

Poslední položkou na seznamu je design dveří. Můžete si vybrat ze dvou možností, a to zda budou dveře průhledné (skleněné), nebo neprůhledné. Zde si musíte rozmyslet, k čemu chcete mini lednici používat. Pokud ji chcete používat ke komerčním účelům, doporučujeme sáhnout po prosklených dveřích, aby zákazníci vždy věděli, co je uvnitř. Pro domácí použití si můžete vybrat možnost podle svých preferencí.

Nahoru