3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Lednice

Lednice a mrazáky

Při výběru lednice a mrazáku je třeba zvážit několik faktorů, včetně designu, funkcí a dalších vlastností. Zvažte spotřebu lednice a mrazáku a jejich hlučnost. Vyberte si správný typ pro svůj prostor. Jaké parametry by měla lednice a mrazák splňovat?

Jak vybrat lednici?

Při nákupu lednice se neorientujte pouze podle vnějších rozměrů lednice. Dbejte na to, abyste kolem něj nechali dostatek prostoru pro správné větrání. Pokud vaše lednice nemá dostatek prostoru pro odvětrávání tepla, musí pracovat intenzivněji a spotřebovávat více energie. Zpravidla ponechávejte alespoň 5 cm po stranách a vzadu a 10 cm nahoře. V našich recenzích lednic naleznete údaje o světlé výšce doporučené výrobcem.

Před nákupem lednice zvažte, co dalšího budete potřebovat, aby se do ní vešlo. Pokud plánujete skladovat velké talíře nebo láhve vína, ujistěte se, že vybraná lednice má dostatek místa, aby se do ní vešly. Pro představu o skladovací kapacitě zkontrolujte vnitřní rozměry lednice:

 • změřte šířku, výšku a hloubku prostoru, kde bude lednice instalována
 • změřte prostor potřebný pro snadné otevírání dveří a zásuvek
 • vzdálenost lednice od okolního nábytku

Pokud uložíte lednici nebo mrazák natěsno, utratíte z dlouhodobého hlediska na provozu. Lednice s mrazákem se bude muset více snažit, aby udržela chlad. Pravidlo je 5 cm po stranách a 10 cm vzadu.

Typy lednic

Kombinované lednice

Kombinované lednice jsou lednice, které "kombinují" lednici a mrazák. Tento typ lednice najdete ve většině domácností díky její praktičnosti. Nabízí ideální rovnováhu mezi pohodlím, funkčností a cenou.

Jednou z výhod tohoto typu lednice je, že je obvykle nejlevnější variantou na trhu. Pokud hledáte lednici, která je cenově výhodná, pak je to rozhodně typ, který byste měli zvážit. Další výhodou této lednice je její snadné ovládání. Už se nemusíte trápit se dvěma různými jednotkami - s touto lednicí máte vše na jednom místě.

I u tohoto typu lednic existuje široká škála možností. Ať už hledáte malou nebo velkou lednici, měli byste najít něco, co bude vyhovovat vašim potřebám.

Lednice s mrazákem je praktická vzhledem k prostoru kuchyně. Prostory lednice a mrazáku jsou odděleny samostatnými dveřmi. Volně stojící kombinovaná lednice je nejběžnějším typem lednice s největším počtem funkcí pro váš prostor. Designový vzhled kuchyni dodává vestavěná kombinovaná lednice, která je zabudovaná přímo do skříňky.

Tento typ lednice je ideální pro větší zásoby potravin. Pokud potřebujete skladovat velké množství potravin, tato lednice vám poskytne dostatek prostoru pro celou rodinu.

Lednice na nápoje

Lednice na nápoje: Pokud chcete mít jistotu, že jsou vaše nápoje řádně vychlazené, doporučujeme použít barovou lednici. Tyto lednice jsou navrženy speciálně pro chlazení nápojů a udrží při správné teplotě nejen limonády, ale také pivo a víno.

Při výběru barové lednice je důležité zvážit, kolik lahví potřebujete skladovat. Každý typ lednice má jinou kapacitu. Pokud hledáte lednici, která pojme větší množství vína, piva nebo jiných nápojů, musíte zvolit lednici s větší kapacitou:

 • Objem lednic na nápoje se obvykle pohybuje od 60 litrů do 250 litrů
 • Objem vinoték se obvykle udává v počtu lahví. mají objem obvykle udávaný v počtu lahví a mají kapacitu až 200 kusů.

Minibary

Minibary: Mezi další typy lednic na nápoje patří minibary. Tyto lednice jsou speciálně navržené mini lednice pro chlazení nápojů, které se používají především v ubytovacích zařízeních. Obvykle se jedná o lednice pod pultem. Některé z nich mají prosklené dveře pro lepší výhled do minibaru.

Jak si vybrat mrazák?

Při výběru mrazáků je třeba zvážit několik faktorů. Důležitá je velikost mrazáky a také typ mrazáky (policová nebo pultová). Mezi další faktory, které je třeba zvážit, patří kapacita mrazáku a její funkce. Kolik potravin skladujete v lednici nebo mrazáku a kolik osob žije ve vaší domácnosti - zvolte velikost podle litrů. Pro jednoho člena rodiny je využitelný objem pro chlazení 70 l a pro mražení asi 25 l.

 • Lednice s mrazákem o výšce 140-170 cm je vhodná pro 1-2člennou rodinu
 • Pro 3-5člennou rodinu je ideální lednice s mrazákem o výšce 180 cm a více
 • Pro velké rodiny se doporučuje velkokapacitní lednice s mrazákem amerického typu

Důležitý je rychlý přístup k oblíbeným potravinám. Lednice je vybavena posuvnými policemi na vnitřní straně dveří, nastavitelnými přihrádkami ve dveřích a přihrádkou na mléčné výrobky. V prostoru pro maso by měla být nižší teplota než ve zbytku lednice, ideálně s oddělenou regulací teploty.

Některé typy lednic mají vyhrazené úložné prostory pro uložení extra vysokých předmětů nebo talířů.

Hledejte funkce, které budete používat

 • Dávkovače ledu a vody.
 • Nastavitelné nožičky pro nastavení vodorovné polohy. Kolečka pro snadné přemístění.
 • Nastavitelná teplota.
 • Zóna rychlého chlazení - v blízkosti výstupu studeného vzduchu. Užitečné pro rychlé chlazení nápojů.
 • Dětská pojistka - užitečná pro dávkovače vody, dávkovače ledu, ovládání teploty a uzamykatelné přihrádky.
 • Chytrá lednice umožňuje připojení k chytrému telefonu. Má pokročilé funkce a umožňuje dálkové ovládání.

Na jaké klíčové parametry si dát pozor?

Spotřeba energie - větší lednice nebo mrazák spotřebuje více energie než menší. Čerstvé potraviny by se měly skladovat při teplotě od 0 °C do 4 °C. Mražené potraviny okolo -18 °C. Výběr efektivní lednice vám ušetří peníze. Třída energetické účinnosti vám řekne, jaké budou vaše provozní náklady, a vypočítá spotřebu energie v kilowatthodinách za rok.

Hluk - Lednice a mrazáky mají při běžném provozu obvykle hlučnost 35 dB. Některé lednice mohou mít zvýšenou hlučnost při spuštění kompresoru, automatickém odmrazování, spuštění elektrického ventilátoru nebo jiných teplotních změnách.

Čištění - Vyberte si hladké, snadno čistitelné povrchy. Zjistěte, zda lze zásuvky a police snadno vyjmout, když je třeba je vyčistit.

Nahoru