DryFy 10 odvlhčovač vzduchu

4 049,00 Kč 5 999,00 Kč (s DPH)
 • Odvlhčovač vzduchu
 • Antracit
 • 240 watt
Produktové číslo: 10032662
Také dostupné v jiných stavech zboží
 • Koupit s lehkými stopami opotřebení
  Zboží, které bylo zákazníkem otestováno nebo krátce používáno. Na produktu jsou jen lehké stopy opotřebení jako škrábance nebo poškození krabice / vnějšího balení. Produkt má všechny původní funkce a byl otestován v provozu. Nabízíme záruku 3 roky.
  3 441,00 Kč 5 999,00 Kč
 • Zboží není na skladě a musí být doobjednáno. Zboží není na skladě a musí být doobjednáno.
 • Expresní doručení
 • 14 dní na vrácení
 • Doprava zdarma nad 1 260 Kč Doručení zdarma při platbě kartou nebo bankovním převodem

Základní informace

 • Ideální vlhkost vzduchu: výkon odvlhčování 10 litrů za 24 hodin na vysušení interiérů po stavebních nebo renovačních pracích, stejně i na regulaci vlhkosti vzduchu v kuchyni, koupelně nebo ložnici

 • Elegantní design: upoutá zaobleným vedením linií a zajímavým voštinovým vzorem

 • Silný: výkon 240 W s recirkulací vzduchu 100 m³ / h - ideální do místností s plochou 15 až 20 m²

Popis produktu

Jednoduchá cesta k ideální vlhkosti vzduchu: odvlhčovač vzduchu Klarstein DryFy 10 vysuší vlhké místnosti po stavbě, renovaci nebo poškození vodou, stejně ho můžete využít k regulaci vlhkosti vzduchu v kuchyni, koupelně nebo ložnici.

Ciťte se lépe díky správné vlhkosti vzduchu: odvlhčovač vzduchu Klarstein DryFy 10 okamžitě odstraňuje vlhký vzduch a zajišťuje lepší dýchání v kuchyni, koupelně nebo ložnici. Slouží také k rychlému schnutí po stavebních nebo renovačních pracích. S výkonem 240 W a recirkulací vzduchu 100 m³ za hodinu vytáhne ze vzduchu až do 10 litrů vody za jeden den - díky tomu je odvlhčovač vzduchu Klarstein DryFy 10 ideální do místností s plochou 15 až 20 m². Díky integrovanému nylonovému filtru současně odstraňuje i prach, čímž se dvojnásobně stará o kvalitní vzduch v místnosti. Velká nádrž s objemem 1,8 litru sbírá zachycenou vodu, která se dá jednoduše vylít. Stejně praktická je také uživatelská přívětivost: na horním displeji nastavíte pár tlačítky program zařízení. Díky DrySelect lze nastavit cílovou vlhkost vzduchu zcela přesně podle představ. K dispozici je i časovač a volba mezi režimy "power" a "silent".

Zařízení DryFy 10 vypadá dobře i navenek: jednoduché linie spojené se zajímavým voštinovým vzorem dělají z odvlhčovače vzduchu Klarstein účinnou ozdobu obytných nebo konferenčních místností.

Dosažení perfektní vlhkosti vzduchu ještě nebylo tak jednoduché: odvlhčovač vzduchu Klarstein DryFy 10 zajišťuje nejlepší kvalitu vzduchu.

Vlastnosti

 • zapínač / vypínač na displeji na horní straně
 • včetně 0,6 m dlouhé odtokové hadice pro plynulý odtok vody bez vyprazdňování nádrže
 • automatické odvlhčování: zařízení spustí provoz, když vlhkost vzduchu překročí nastavenou hodnotu o 5%
 • režim sušení: zařízení pracuje nepřerušovaně nezávisle na nastavené cílové vlhkosti vzduchu
 • cílová vlhkost vzduchu regulovatelná v krocích po 5% od 30 do 80 procent
 • nastavitelný časovač v hodinových krocích do 24 hodin (časovač zapnutí v pohotovostním režimu / časovač během provozu)
 • intenzivní režim (power) pro rychlé schnutí
 • elegantní konstrukce s voštinovým vzorem v šedé barvě
 • teplota prostředí: 4 - 32 ° C
 • maximální výkon odvlhčování při 30 ° C a 80% relativní vlhkosti vzduchu
 • signální tón a automatické zastavení provozu při plné nádrži na vodu
 • zobrazení aktuální vlhkosti vzduchu
 • vnitřní sušení: zabraňuje tvorbě plísní v zařízení
 • držadlo na jednoduché přemístění
 • vyjímatelná nádrž na vodu
 • chladicí prostředek: R134a
 • navíjení kabelu na zadní straně zařízení
 • napájení: 220 - 240 V ~ | 50/60 Hz
Produktové číslo: 10032662

Rozměry a technické podrobnosti

 • rozměry: cca 29,5 x 42 x 21 cm (Š x V x H)
 • délka síťového kabelu: cca 170 cm
 • hmotnost: cca 9,2 kg

Co bylo posláno

 • 1 x odvlhčovač vzduchu
 • 1 x odtoková hadice
 • německý návod k obsluze (další jazyky: angličtina)

Dodací podmínky

Zboží není na skladě a musí být doobjednáno.

Hodnocení zákazníků
21 hodnocení

K tomuto zboží ještě nikdo nenapsal recenzi.

Názory zákazníků z jiných zemí
Ověřená recenze 18/04/2024

Parfait. Exactement, ce que je recherchais. Un appareil efficace, bien plus que les simples appareils à recharges. Il assainit les pièces trop humides en fonction du taux recherché. Se met en veille si l'humidité est satisfaisante. Selon la pièce, je peux retirer 5 litres d'eau par jour, en cas de forte humidité.

Perfektní. Přesně to, co jsem hledal. Efektivní zařízení, mnohem víc než jen jednoduché dobíjecí zařízení. Dezinfikuje místnosti, které jsou příliš vlhké v závislosti na požadované míře. Přejde do pohotovostního režimu, pokud je vlhkost uspokojivá. V závislosti na místnosti mohu v případě vysoké vlhkosti odstranit 5 litrů vody denně.

Ověřená recenze 08/11/2023

Ein gutes Luftentfeuchtungsgerät. Es lässt sich leicht tragen und ist somit veilseitig einsetzbar, nicht nur im Keller, sondern im gesamten Haus, wenn die Räume nicht zu groß sind. Hat schon noch kurzer Zeit Feuchtigkeit aus unserem Flurbereich entzogen.

Dobrý odvlhčovač. Snadno se přenáší, a proto se dá využít mnoha způsoby, nejen ve sklepě, ale v celém domě, pokud místnosti nejsou příliš velké. Již na krátkou dobu odstranil vlhkost z prostoru naší chodby.

Ověřená recenze 10/10/2022

Die Lufteintfeuchtung der Kellerräume entspricht den Erwartungen

Odvlhčování suterénních místností splňuje očekávání

Ověřená recenze 09/10/2022

Es gibt Zufälle hatte das Gerät bestellt weil im Keller Büro die Luftfeuchtigkeit einfach zu hoch war. Am nächsten Tag platzt das Wasserrohr im Keller, wie schön das der Luftentfeuchter bestellt wurde und zum großen Einsatz kam. Das Gerät macht seine Arbeit und sammelt Geräuschvoll Luft und Wasser ein. Luft ein bisschen erwärmt kommt oben raus und kann mit eine Düse in eine andere Richtung umgestellt werden. Der Wassertank den würde ich beim nächsten mal mit mehr Volume kaufen, man schaut immer wie voll der Kasten ist das kann man sich dann ersparen.

Jsou náhody, že si přístroj objednal, protože vlhkost v kanceláři v suterénu byla prostě příliš vysoká. Druhý den praskne vodovodní potrubí ve sklepě, jak pěkné, že byl odvlhčovač objednán a zprovozněn. Zařízení dělá svou práci a hlučně sbírá vzduch a vodu. Nahoře vychází mírně ohřátý vzduch, který lze pomocí trysky přepnout do jiného směru. Příště bych koupil nádrž na vodu s větším objemem, vždy se podíváte, jak je krabice plná, můžete si to ušetřit.

Ověřená recenze 06/10/2022

Alles wie erwartet

Vše podle očekávání

Ověřená recenze 10/09/2022

When I first received this product I was really happy with it - it ran quietly and trapped the moisture from my damp basement. However, within 2 years (so still within the warranty timeframe), it just stopped working one day. I tried contacting the seller but it’s now been over a month and they have not helped me at all. So perhaps my dehumidifier is an anomaly and others will work fine, but I’m really disappointed.

Když jsem poprvé obdržel tento produkt, byl jsem s ním opravdu spokojený - běžel tiše a zadržoval vlhkost z mého vlhkého sklepa. Nicméně do 2 let (tedy stále v rámci záruční doby) prostě jednoho dne přestal fungovat. Zkoušel jsem kontaktovat prodejce, ale už je to přes měsíc a vůbec mi nepomohli. Takže můj odvlhčovač je možná anomálie a ostatní budou fungovat dobře, ale jsem opravdu zklamaný.

Ověřená recenze 23/08/2022

Habe das Gerät in einem 20m³ Keller stehen. Anfangswert: 89% Nach 3 Std.: 71% Zielwert: 40% Temperatur von 19 ° auf 21° gestiegen. Mit Ablaufschlauch Dauerbetrieb uneingeschränkt möglich. Top (°_°)

Umístěte zařízení do sklepa o objemu 20 m³. Počáteční hodnota: 89 % Po 3 hodinách: 71 % Cílová hodnota: 40 % Teplota se zvýšila z 19 °C na 21 °C. S vypouštěcí hadicí je možný neomezený nepřetržitý provoz. Nahoře (°_°)

Ověřená recenze 01/07/2022

Kann mich nicht beschweren, innerhalb weniger Minuten wird die Raumfeuchte in einem 2x2m Raum von 95% auf 50% runter geregelt. Es gibt viele nützliche Voreinstellungen, das Interface ist sehr benutzerfreundlich. Das Wasser sammelt sich in einem Behälter und kann dann ganz einfach ausgeleert werden.

Nemůžu si stěžovat, během pár minut se vlhkost v místnosti v místnosti 2x2m sníží z 95% na 50%. Existuje mnoho užitečných předvoleb, rozhraní je velmi uživatelsky přívětivé. Voda se shromažďuje v nádobě a lze ji pak snadno vypustit.

Ověřená recenze 24/06/2022

Gutes Gerät, gutes Preis-Leistungs-Verhältnis!

Dobré zařízení, dobrá hodnota za peníze!

Ověřená recenze 15/05/2022

Echt super.

Opravdu skvělé.

Ověřená recenze 15/04/2022

Ich hatte schon viele Luftentfeuchter zu Hause in meinem Keller. Dieser hier ist wirklich klasse. Einfache Handhabung, recht leise, kraftvoll. Klare Kaufempfehlung!

Měl jsem mnoho odvlhčovačů doma ve sklepě. Tenhle je opravdu skvělý. Snadné použití, docela tichý, výkonný. Jasné doporučení k nákupu!

Ověřená recenze 30/03/2022

Hat bisher in unseren Kellerräumen zur Luftentfeuchtung sehr gut funktioniert

Doposud to fungovalo velmi dobře v našich suterénních místnostech pro odvlhčování

Ověřená recenze 20/03/2022

Ist sehr leise und einfach zu bedienen.

Je velmi tichý a snadno se používá.

Ověřená recenze 12/03/2022

Ziemlich gutes Gerät. Wasserbehälter ist ein bisschen schwer zu entfernen, aber das stellt nicht zu großes Problem dar.

Docela dobrý přístroj. Nádrž na vodu je trochu obtížně odstranitelná, ale to nepředstavuje příliš velký problém.

Ověřená recenze 11/02/2022

Anschließen, einschalten, fertig. Lutscht die Feuchtigkeit aus dem Raum.Behälter einfach zu entleeren.

Zapojit, zapnout, hotovo. Odsává vlhkost z místnosti.Nádoba se snadno vyprázdní.

Ověřená recenze 16/12/2021

Das Gerät läuft bei mir im Winter täglich 3 -4 Std. 2 Std aufgeteilt in 2 mal täglich im Wohnzimmer und Schlafzimmer! Wir wohnen in einem sehr alten Haus und die beiden Zimmer liegen auf der Wetterseite, somit ist die Luftfeuchtigkeit, trotz 3 - 4 mal Stoßlüften immer im Schimmelbereich, wenn man nicht extrem aufpasst! Mit diesem Gerät zusätzlich ist es mir gelungen, die Luftfeuchtigkeit bei 60% zu halten! Es zieht mir täglich 4 - 6 l aus der Luft! Möchte es nicht mehr missen!

V zimě zařízení běží 3-4 hodiny denně, 2 hodiny denně, rozděleno na 2x denně v obývacím pokoji a ložnici! Bydlíme ve velmi starém domě a dvě místnosti jsou na straně počasí, takže vlhkost je vždy v oblasti plísní, i přes 3-4krát větrání, pokud nejste extrémně opatrní! S tímto zařízením se mi navíc podařilo udržet vlhkost na 60%! Každý den mi vytáhne ze vzduchu 4-6L! Už si to nenechte ujít!

Ověřená recenze 14/12/2021

Das Gerät ist leise, sieht gut aus und hat in kurzer Zeit eine Menge Wasser absorbiert. Da ich Gebrauchsanweisungen nur soweit lese wie es unbedingt nötig ist, habe ich die übrigen Funktionen noch gar nicht ausprobiert.

Zařízení je tiché, dobře vypadá a během krátké doby absorbovalo hodně vody. Vzhledem k tomu, že návod k použití čtu jen tolik, kolik je nezbytně nutné, tak jsem ostatní funkce ani nevyzkoušel.

Ověřená recenze 10/12/2018

Der Luftentfeuchter ist für uns vielseitig einsetzbar. Nach Renovierungen kann er Räume entfeuchten und auch gerade alte Gemäuer sind voller Feuchtigkeit. Wir haben den Luftentfeuchter nun mehrfach im Einsatz und ich muss sagen, er ist superpraktisch. Das Design ist stilvoll und schlicht, das Display sehr einfach zu bedienen und der Transport trotz 14,2 kg dank Griff und Rollen auch für Frauen machbar. Schnell ist der Luftentfeuchter eingestellt und beginnt sofort seine Arbeit. Wählbar zwischen Power oder Silent kann der Entfeuchter seine Arbeit verrichten. Sofort beim Anschalten wird die aktuelle Luftfeuchtigkeit angezeigt und man kann quasi zusehen, wie die Luftfeuchtigkeit verringert wird. Die aktuelle Prozentzahl wird kontinuierlich auf dem Display angezeigt. Es geht für kleinere Räume von ca. 15 m² recht schnell, die Luftfeuchtigkeit wurde innerhalb von einer Stunde um 10% verringert. Einzig der Wassertank ist etwas unhandlich und lässt sich zunächst nur mit Mühe ausbauen. Ich hätte mir noch gewünscht, das die Abschaltautomatik das ganze Gerät betrifft, es wird aber lediglich der Lüfter ausgeschaltet. Wir möchten unseren Luftentfeuchter nicht mehr missen und werden ihn sowohl in Küche, Bad, Keller und auch als Bautrockner und beim Renovieren nutzen.

Odvlhčovač je pro nás všestranný. Po rekonstrukcích dokáže odvlhčit místnosti a i staré zdi jsou plné vlhkosti. Nyní jsme odvlhčovač použili několikrát a musím říct, že je super praktický. Design je stylový a jednoduchý, displej se velmi snadno ovládá a i přes váhu 14,2 kg jej díky madlu a kolečkům mohou přepravovat i ženy. Odvlhčovač se rychle nastaví a okamžitě začne pracovat. Odvlhčovač zvládne svou práci s výběrem Power nebo Silent. Jakmile jej zapnete, zobrazí se aktuální vlhkost a vy vidíte, jak se vlhkost snižuje. Aktuální procento se průběžně zobrazuje na displeji. U menších místností cca 15 m² je to docela rychlé, vlhkost se během hodiny snížila o 10 %. Jen nádržka na vodu je trochu neskladná a lze ji zpočátku jen obtížně vyjmout. Byl bych rád, kdyby automatické vypínání ovlivnilo celé zařízení, ale je vypnutý pouze ventilátor. Bez našeho odvlhčovače se již nechceme obejít a využijeme jej v kuchyni, koupelně, sklepě a také jako stavební sušárnu a při rekonstrukcích.

Ověřená recenze 29/06/2018

Ich bin sehr überrascht dass dieser Luftentfeuchter die Feuchtigkeit in unserem Schlafzimmer in den Griff gebracht hat. Ich besitze diesen DryFy20 nun schon ein gutes halbes Jahr. Vor allem an Regnerischen Tagen wird das Gerät von mir (immer noch Manuell notwendiger weise bei 68 bis 89 % Luftfeuchte) eingeschalten und in der Laufzeit, die man ohne weiteres einfach Einstellen kann (von 1 bis 24 Stunden) in den Dienst versetzt um die Luftfeuchte ( Eingestellt auf 50 % ) zurück zu regulieren. Die Handhabung des Gerätes ist sehr Einfach und auch die Beschreibung ist fast schon selbsterklärend. Die Kapazität des Wassertank- Auffangbehälter (5 Liter ) ist enorm und ausreichend bei zirka zwei bis dreimaliger Nutzung, sowie ebenfalls in der Handhabung einfach zu Entleeren. Den innenraum dieses Behälters lässt sich aber nicht innen Reinigen was ich ein bisschen Schade finde. Es zeichnet sich auch durch ein leises Surren in seiner Laufruhe aus und stört nicht im geringsten meinen Schlaf. Ich besitze noch einen kleinen externen Hygrometer in der Größe eines Reiseweckers der mir mit Warnung mitteilt wann ich zuviel Feuchte Luft in diesem Wohnbereich habe. Auf alle Fälle genügt dieses Gerät meinen Ansprüchen die immer wiederkehrende Feuchtigkeit mit Schimmelbildung in Schach zu halten da die Hauswand der Wetterseite dieses Mietshauses vermutlich nicht genug Isoliert ist. Es gibt aber hier bei AMAZON auch noch ein zusätzliches Kabel welches mit einem Hygrometer gekoppelt ist und somit eine Automatische Start/Stopp Funktion er Stromzufuhr des Luftentfeuchters steuern kann. Dies wäre nun in nächster Zeit, da es wieder in die Winterliche Zeit geht, meine zusätzliche weitere Anschaffung als Ergänzung. Alles in allem würde ich dieses Gerät selbst wieder Kaufen. Ich kann den Klarstein DryFy20 Luftentfeuchter auf alle Fälle weiterempfehlen.

Jsem velmi překvapen, že tento odvlhčovač převzal kontrolu nad vlhkostí v naší ložnici. Tento DryFy20 vlastním už dobrého půl roku. Zejména v deštivých dnech je zařízení mnou zapnuto (stále nutně ručně při 68 až 89% vlhkosti) a uvedeno do provozu pro kontrolu vlhkosti za běhu, který lze snadno nastavit (od 1 do 24 hodin). (Nastavit na 50 %) pro regulaci zpět. Manipulace s přístrojem je velmi jednoduchá a popis je téměř samovysvětlující. Kapacita sběrné nádoby na vodu (5 litrů) je obrovská a dostačující na dvě až tři použití a také se snadno vyprázdní. Vnitřek této nádoby nelze uvnitř čistit, což je podle mě trochu škoda. Vyznačuje se také tichým vrněním ve své plynulosti a ani v nejmenším neruší můj spánek. Mám ještě malý externí vlhkoměr velikosti cestovního budíku, který mě upozorní varováním, když mám v tomto obytném prostoru příliš vlhký vzduch. V každém případě toto zařízení splňuje mé požadavky na udržení opakující se vlhkosti s růstem plísní na uzdě, jelikož stěna na povětrnostní straně tohoto bytového domu není pravděpodobně dostatečně izolovaná. Ale u AMAZONu je také přídavný kabel, který je připojen k vlhkoměru a může tak ovládat funkci automatického start/stop pro napájení odvlhčovače. To by byla moje další akvizice jako doplněk v blízké budoucnosti, protože se vrací do zimní sezóny. Suma sumárum, sám bych si toto zařízení koupil znovu. Odvlhčovač Klarstein DryFy20 mohu jednoznačně doporučit.

Ověřená recenze 13/01/2018

Das Gerät an sich ist von guter Qualität, hat eine gute Entfeuchtungsleistung und einen für diese Klasse recht großen Wassertank. Andere 20l/h-Gerät haben oft nur einen 3-Liter-Tank. Hier sind es 5l, man muss den also seltener leeren, was ich angenehm finde. Bei der automatischen Steuerung der Luftfeuchtigkeit hatte ich mir jedoch mehr versprochen. Das Gerät kann die Feuchtigkeit auf einen in 5%-Schritten einstellbaren Zielwert senken, dann schaltet der Kompressor ab und geht bei steugender Feuchte wieder an (mit einer Hysterese von +/- 5%). Allerdings läuft der Lüfter die ganze Zeit weiter! Nur der Kompressor geht aus. Das erschien mir Anfangs unverständlich, hat bei genauer Betrachtung allerdings auch einen Sinn. Denn diese Art Geräte scheinen alle unter dem Problem zu leiden, dass der Feuchte-Sensor direkt im Gerät verbaut ist und dort ist die Feuchtigkeit aufgrund des kondensierten Wassers höher als in der Raumluft. Schaltet sich der Lüfter ab, so steigt die Feuchtigkeit daher sehr schnell wieder an. Durch das Weiterlaufen des Lüfters wird das Gerät immer mit frischer Raumluft versorgt und ein ständiges ein und ausschalten wird vermieden. Das ist für mich aber trotzdem unbefriedigend. Ich benutze das Gerät in einem Keller ohne ernsthaftes Feuchtigkeits-Problem, wo es nicht durchgehend laufen muss. Der Lüfter verbraucht auch auf niedriger Stufe etwa 30 Watt (selbst gemessen)! Ich war nun am Überlegen, ob ich das Gerät zurückschicke. Es gibt andere Geräte, die sich, meist nach einem kurzen Lüfter-Nachlauf, ganz abschalten. Allerdings haben die oft einen kleineren Tank und das Problem des Sensors im Gerät haben sie auch. Optimal wäre also ein Sensor außerhalb des Geräts. Das scheint es aber so direkt nicht zu geben. Nach einiger Recherche stieß ich aber zum Glück darauf, dass es Hygrometer-Steckdosen gibt, die man genau für diesen Zweck einsetzen kann! Ich habe mir dann enenInkbird IHC-200 gekauft. Damit kann ich den Sensor beliebig positionieren und außerdem die Schaltpunkte viel flexibler und feiner einstellen. Da der Klarstein nach Stromausfall im letzten Modus bleibt, kann man diesen also auf Dauerbetrieb und hohe Lüfterstufe stellen und extern schalten. Die Zusatzkosten für die Steckdose sind im Rahmen und man erhält ein wirklich zuverlässiges und flexibles System. Damit bin ich sehr zufrieden. In diesem Setting finde ich das Gerät empfehlenswert.

Samotné zařízení je kvalitní, má dobrý odvlhčovací výkon a na tuto třídu poměrně velkou nádrž na vodu. Ostatní 20l/h zařízení mají často pouze 3litrovou nádrž. Tady je 5l, takže ho nemusíte tak často vyprazdňovat, což mi přijde příjemné. Od automatické regulace vlhkosti jsem však čekal více. Zařízení dokáže snížit vlhkost na cílovou hodnotu nastavitelnou v krocích po 5 %, poté se kompresor vypne a znovu se spustí, když vlhkost vzroste (s hysterezí +/- 5 %). Ventilátor však běží neustále! Vypíná se pouze kompresor. To se mi zprvu zdálo nepochopitelné, ale při bližším zkoumání to také dává smysl. Protože se zdá, že všechny tyto typy zařízení trpí tím problémem, že čidlo vlhkosti je instalováno přímo v zařízení a vlhkost je zde vyšší než ve vzduchu v místnosti kvůli kondenzované vodě. Pokud se ventilátor vypne, vlhkost opět velmi rychle stoupá. Vzhledem k tomu, že ventilátor stále běží, je zařízení vždy zásobováno čerstvým vzduchem z místnosti a je zamezeno neustálému zapínání a vypínání. Ale to je pro mě stále neuspokojivé. Jednotku používám ve sklepě bez vážného problému s vlhkostí, kde nemusí běžet nepřetržitě. Ventilátor má spotřebu kolem 30 wattů i při nízké hladině (samoměřeno)! Nyní jsem zvažoval, zda přístroj vrátit. Existují i jiná zařízení, která se zcela vypnou, většinou po krátkém doběhu ventilátoru. Často však mívají menší nádrž a také mají problém se snímačem v zařízení. Ideální by bylo čidlo mimo zařízení. Ale nezdá se, že by tomu tak bylo přímo. Naštěstí jsem po nějakém průzkumu zjistil, že existují vlhkoměrné zásuvky, které se dají použít přesně k tomuto účelu! Pak jsem si koupil Inkbird IHC-200. To mi umožňuje umístit snímač podle potřeby a také nastavit spínací body mnohem flexibilněji a jemněji. Vzhledem k tomu, že Klarstein po výpadku proudu zůstává v posledním režimu, můžete jej nastavit na nepřetržitý provoz a vysoké otáčky ventilátoru a přepínat externě. Dodatečné náklady na zásuvku jsou rozumné a získáte skutečně spolehlivý a flexibilní systém. Jsem s tím velmi spokojený. V tomto nastavení považuji zařízení za doporučené.

Ověřená recenze 11/11/2017

Nachdem ich vor 1 Monat in eine Keller Wohnung gezogen bin, musste ich leider feststellen das dort eine viel zu hohe Luftfeuchtigkeit vorhanden ist. Auch in meiner Kleidung konnte ich einen leichten Müffel Geruch feststellen. Nach der suche nach einem passenden Luftentfeuchter bin ich auf das Gerät gestoßen und habe es aufgrund der vielen positiven Bewertungen mich für das Gerät von Klarstein entschieden. Das Gerät kam schnell und gut verpackt an. Es macht einen sehr wertigen Eindruck und hat aufgrund seines Gewichtes ( ca. 14 Kilo) zum glück auch Rollen und einen Tragegriff. Die Bedingung ist recht einfach. Es gibt einen Timer um das Gerät von jetzt an X Stunden laufen zu lassen oder um das Gerät in X Stunden starten zu lassen. Daneben gibt es einen Automatik Modus der das Gerät nur laufen lässt wenn die Luftfeuchtigkeit über den eingestellten Wert kommt. Oder einen continuous Modus bei dem das Gerät einfach läuft. Weiter kann man den Lüfter auf LOW oder HIGH stellen. Den Ausbläse Winkel kann man fest einstellen oder ähnlich eines Ventilators sich bewegen lassen. Das schöne ist das all diese genannten Funktionen beliebig kombiniert werden können. Mehr braucht es meiner Meinung auch nicht. In der Praxis würde ich sagen das der Lüfter bei der Einstellung High Laut ist und man so mit dem Gerät im Nebenraum Arbeiten kann aber nicht Schlafen. Bei der Einstellung LOW könnte man sicher mit dem Gerät im Nebenraum schlafen, sowie mit dem Gerät im Nebenraum oder im selben Raum auch arbeiten. Ich habe eine ca. 30 qm große Wohnung und habe mich extra für den eigentlich etwas überdimensionierten Dryfy 20 entschieden. Das Gerät hat es geschafft schon innerhalb eines Tages die durschnittliche Feuchtigkeit von 55 % auf 45 - 50 % zu senken ( ca. 4 Liter ausbeute ) Mein einziger Kritikpunkt ist das ich es noch nicht so wirklich rausbekommen habe wie man den Wassersammelbehälter richtig leert. Es gibt augenscheinlich keine Ausguss Nase so das, dass Wasser aus 2 Enden gleichzeitig läuft wozu man den Behälter schwer in einen kleinen Ausguss schütten kann sondern sich dann einer Badewanne oder ähnlichem behelfen muss. Alles in allem bin ich mit dem Gerät sehr zufrieden und hoffe mal das es auch sehr lange hält.

Poté, co jsem se před měsícem nastěhoval do sklepního bytu, jsem si bohužel musel uvědomit, že vlhkost je tam příliš vysoká. V oblečení jsem také cítil lehký zatuchlý zápach. Po hledání vhodného odvlhčovače jsem narazil na přístroj a rozhodl se pro přístroj Klarstein kvůli mnoha pozitivním recenzím. Zařízení dorazilo rychle a dobře zabalené. Působí velmi hodnotným dojmem a vzhledem ke své váze (cca 14 kilo) má naštěstí i kolečka a madlo na přenášení. Podmínka je celkem jednoduchá. K dispozici je časovač pro spuštění zařízení po dobu X hodin od nynějška nebo pro spuštění zařízení za X hodin. K dispozici je také automatický režim, který nechá zařízení běžet pouze tehdy, když vlhkost překročí nastavenou hodnotu. Nebo nepřetržitý režim, kdy zařízení pouze běží. Ventilátor můžete také nastavit na LOW nebo HIGH. Úhel vyfukování může být pevný nebo posunutý jako ventilátor. Příjemné je, že všechny tyto funkce lze libovolně kombinovat. Víc podle mě nepotřebuje. V praxi bych řekl, že ventilátor je při vysokém nastavení hlasitý, takže se zařízením můžete pracovat ve vedlejší místnosti, ale ne spát. S nastavením LOW můžete bezpečně spát se zařízením ve vedlejší místnosti a také s ním pracovat ve vedlejší místnosti nebo ve stejné místnosti. Mám byt asi 30 metrů čtverečních a rozhodl jsem se pro Dryfy 20, který je ve skutečnosti trochu předimenzovaný. Zařízení dokázalo během jednoho dne snížit průměrnou vlhkost z 55% na 45 - 50% (výtěžnost cca 4 litry). Jedinou výtku mám k tomu, že jsem pořádně nepřišel na to, jak správně vyprázdnit nádobu na sběr vody. Zřejmě chybí výtokový nos, takže voda vytéká ze 2 konců zároveň, což ztěžuje vylévání nádoby do malého dřezu, ale pak si musíte vystačit s vanou nebo něčím podobným. Celkově jsem s přístrojem velmi spokojen a doufám, že dlouho vydrží.