3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Kuchyňské spotřebiče

Kuchyňské spotřebiče

Kuchyňské spotřebiče jsou nezbytnou součástí každé dobré domácnosti. Tito pomocníci vám usnadní práci v kuchyni a zbaví vás zdlouhavého ručního míchání nebo sekání. Kromě praktického využití při vaření, pečení, míchání nebo strouhání jsou kuchyňské spotřebiče také designovými prvky, které dolaďují celkový vzhled kuchyně.

Mezi nejoblíbenější pomocníky do kuchyně patří kuchyňské roboty, mixéry, fritézy nebo kávovary. Naše kvalitní kuchyňské spotřebiče Klarstein lze zakoupit jednotlivě nebo v sadách.

Jak správně vybrat kuchyňské spotřebiče?

Ještě před nákupem spotřebičů do kuchyně je důležitý samotný výběr. Protože nás kuchyňské spotřebiče budou provázet po mnoho let, je důležité pečlivě prostudovat, jaký typ si pořídit, abyste nevyhodili peníze. Vždy je třeba mít na paměti několik klíčových bodů:

  • K čemu budete kuchyňské spotřebiče používat?

  • Jaké rozměry vyhovují vaší kuchyni?

  • Dáváte přednost vestavným nebo volně stojícím spotřebičům?

  • Do jaké ceny se chcete vejít?

Používání kuchyňských spotřebičů

Prvním zásadním krokem je ujasnit si účel samotných kuchyňských spotřebičů. Nemusíme kupovat příslušenství, na které se jen práší. Pokud si například doma nevaříte čaj nebo kávu, rychlovarná konvice nemá ve vaší domácnosti žádné praktické využití. V takovém případě by v ideálním případě stačil hrnec a varná deska k občasnému ohřevu vody.

Na druhou stranu, pokud rádi trávíte čas v kuchyni, mohla by vás zaujmout naše sekce fun cooking, kde najdete spoustu užitečných doplňků do kuchyně a díky nimž bude vaření o několik úrovní zábavnější než doposud.

Velikost vaší kuchyně

Dalším důležitým bodem je prostor vaší kuchyně. Vzhledem k tomu, že některé kuchyňské spotřebiče, jako například lednice nebo trouby, zabírají poměrně dost užitného prostoru, je třeba před nákupem dobře změřit rozměry kuchyně a poté spotřebiče v kuchyni rozumně rozdělit tak, aby se k sobě vše vešlo a měli jste dostatek prostoru pro pohyb.

Nejlepším řešením je nakreslit si půdorys kuchyně a vyznačit na něm jednotlivé hlavní spotřebiče. Totéž platí pro menší kuchyňské spotřebiče, jako jsou výrobníky ledu nebo různé kuchyňské doplňky. Pro tyto typy spotřebičů je také třeba najít vhodné místo, aby vám při vaření nepřekážely.

Jsou lepší vestavné nebo volně stojící kuchyňské spotřebiče?

Vestavné spotřebiče jsou v moderních kuchyních stále oblíbenější a získávají stále větší prostor. Dominantní výhodou vestavných spotřebičů je, že vytvářejí harmonický a jednotný vzhled celé kuchyně, protože spotřebiče jsou ukryty v kuchyňské skříňce. Nevýhodou je, že jejich instalace nebo výměna může být velmi obtížná a ve většině případů je k ní třeba povolat odborníka.

Volně stojící spotřebiče mají několik výhod, které z nich činí skvělou volbu pro vaši domácnost. Jejich instalace je jednoduchá a můžete ji snadno provést sami. Pokud se spotřebič porouchá, je snadno dostupný, opravitelný nebo vyměnitelný a obvykle není třeba volat odborníka. Hlavní nevýhodou volně stojících spotřebičů je však jejich velikost.

Jsou objemnější než vestavné modely a může být obtížné je přizpůsobit stylu vaší kuchyně. Máte-li například kuchyň v retro stylu, musíte si vybrat kombinovanou lednici, která nebude v prostoru působit rušivě, ale zapadne do něj.

Cena za kuchyňský spotřebič

Posledním, ale stále důležitým parametrem při výběru je skutečná cena, kterou chcete do kuchyňského spotřebiče investovat. V případě, že nemáte na některé kuchyňské spotřebiče vysoký rozpočet, je nejlepším řešením vybrat si takový, který bude mít nejlepší poměr ceny a výkonu a uspokojí všechny vaše potřeby.

Nahoru