Kuchyňské roboty

Vaření, pečení, strouhání i mixování. Přesně v těchto směrech vám pomůže špičkový kuchyňský robot, který se stane neodmyslitelným pomocníkem ve vaší domácnosti. Vyberte si model s potřebnými nástavci a pusťte se do vaření nebo pečení vašich oblíbených pochoutek. Uvidíte, že si to rázem budete více užívat.

S čím vším vám kuchyňský robot pomůže?

To se vždy liší podle toho, jakými nástavci je opatřen. Obecně by se však dalo říct, že vám primárně pomůže s mícháním, šleháním a hnětením těsta. Některé modely dále disponují mlýnkem na mletí masa a nástavci na krouhání a strouhání ovoce a zeleniny. Mnohdy také nechybí mixér pro přípravu smoothie či jemné polévky a odšťavňovač.

Vybírejte podle příkonu

V tomto ohledu platí jednoduché pravidlo. Čím vyšší příkon, tím více toho kuchyňský robot zvládne. Skvělou volbou jsou přitom kuchyňské roboty s příkonem alespoň 700 W. Modely s příkonem 1 200 W si poté velmi dobře poradí i s tužším těstem.

Objem mísy hraje roli

Kuchyňské roboty bývají zpravidla opatřeny velkou mísou, v níž dochází k míchání či šlehání jednotlivých surovin. Její objem by přitom měl být větší než objem těsta, který běžně připravujete. Většina rodin si vystačí s mísou o objemu 5 až 7 litrů. Pro menší pokrmy je vhodný i obyčejný mixér, například při smoothie nebo zeleninového dipu.

Při výběru také nezapomeňte zohlednit doplňkové funkce,, kterými jsou tyto spotřebiče opatřeny. Praktická je například pojistka proti přehřátí nebo proti nechtěnému spuštění. Komfort při používání podtrhnou protiskluzové nožičky a možnost pohodlně mýt jednotlivé části v myčce nádobí. Vyberte si ten pravý robot pro vás podle návodu jak si vybrat ten pravý kuchyňský robot.

Nahoru