3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Test a průvodce kuchyňský robot 2023​

Kuchyňské roboty jsou skutečnými hrdiny všedního dne. Nyní jsou k dispozici v různých provedeních. Míchání, hnětení, šlehání, krájení, sekání, vaření nebo vaření v páře: správný kuchyňský robot vám pomůže udělat spoustu práce. Nejste si jisti, který z nich je pro vás ten pravý? Pak jste s naším skvělým průvodcem na správném místě. Seznámíme vás s různými typy kuchyňských robotů Klarstein, vysvětlíme vám jejich výhody a nevýhody a pomůžeme vám při rozhodování.

Vlastnosti a funkce kuchyňských robotů​

V našem průvodci bychom vám rádi představili 4 různé typy kuchyňských robotů: kuchyňský robot, mixér, multifunkční kuchyňský robot a mlýnek na maso. Všechny mají jedno společné: zbaví vás práce Od klasického mixéru, který zajišťuje rovnoměrné míchání a hnětení těsta, zejména při pečení, přes multifunkční kuchyňské stroje, které dokáží při vaření nakrájet, což je třeba a někdy dokonce převezmou i samotné vaření, až po mlýnek na maso, který je skutečným pomocníkem při zpracování čerstvého masa. ​

Kuchyňský robot Klarstein​

Bella Elegance Küchenmaschine

Tip na produkt​

Bella Elegance kuchyňský robot​

Bella Elegance představuje skutečnou revoluci ve vaší kuchyni, a to nejen vizuálně, ale i svými praktickými funkcemi. Míchání, hnětení, šlehání: Bella Elegance je připraven na všechno.​​

 • Kompaktní a výkonný: s příkonem 1300 W a hmotností pouhých 3,7 kg je vždy připravena.
 • Flexibilita: díky 3 nástavcům a 5,2litrové míse z nerezové oceli připravíte až 2 kg těsta​
k produktu

Kuchyňské roboti podle vašich představ. Klasický kuchyňský robot je často hnětací nebo míchací stroj. Obvykle se dodávají se třemi nástavci: hákem na těsto, míchacím nástavcem a šlehací metlou. V závislosti na tom, kolik pečete, byste měli věnovat pozornost objemu příslušné mísy. Příkon udává, jak výkonný je motor kuchyňského robotu. Pokud rádi hnětete těžká chlebová těsta a podobně, mělo by mít zařízení výkon alespoň 1500 W​

  Výhody:​

 • energeticky úsporné hnětení a míchání těsta ​
 • snadné použití ​
 • elegantní doplněk do kuchyně​

  Nevýhody ​

 • : méně prostorově úsporný než ruční mixér​

Mixér Bella Pico 2G​

Bella Pico 2G Rührmaschine

Tip na produkt​

Mixér Bella Pico 2G​

Bella Pico 2G zaujme svým kompaktním designem a výkonem 1300 W, 6 stupni a pulzní funkcí! To znamená, že je mixér připraven na jakékoli těsto​

 • Inteligentní: S planetárním systémem míchání pro pokaždé dokonalé těsto​
 • Odolný: Míchací háky a háky na těsto jsou vyrobeny z odolného hliníkového odlitku​
k produktu

Mixéry - často nazývané hnětací stroje - jsou nepostradatelným pomocníkem při výrobě těsta. V závislosti na tuhosti těsta můžete dosáhnout dokonalého výsledku pomocí různých nástavců: šlehací metla je vhodná pro šlehání, hnětací hák je ideální na lehká těsta, zatímco hnětací hák za vás uhněte pevné chlebové těsto. V našich hnětacích strojích můžete často bez námahy zpracovat až 2 kg těsta, zatímco uklízíte kuchyň, připravujete jiné pochoutky nebo prostě jen chvíli odpočíváte.

  Výhody:​

 • Výkonný systém mixování ​
 • 3 různé nástavce​
 • Menší a lehčí než jiné mixéry

  Nevýhody ​

 • Vyžaduje více místa v kuchyni než ruční mixér

Multifunkční kuchyňský robot​

Lucia Multifunktions-Küchenmaschine

Tip na produkt​

Lucia Multifunkční kuchyňský robot​

Hnětací stroj, mixér a mlýnek na maso v jednom: díky praktickým nástavcům zvládne Lucia snadno všechno. Ráno smoothie, odpoledne koláč a večer čerstvě namleté maso? S jedním spotřebičem je možné vše.​

 • vždy připraven : S výkonem 2000 W a mnoha nástavci vždy připraven k použití. ​
 • Přestavitelný : Rychlá a snadná přestavba pomocí praktického příslušenství​
k produktu

Jak už název napovídá, multifunkční kuchyňské roboty jsou skutečně všestranné. Do jejich kategorie patří kombinované spotřebiče, jako je Lucia, ale také termokuchařky a multifunkční kráječe, které kromě zdlouhavé práce s krájením ovoce a zeleniny někdy zvládnou i vaření a přípravu jídla v páře. Podle toho, jak chcete multifunkční kuchyňský robot používat, máme pro vás v naší nabídce ideální produkt.​

  Výhody:​

 • Mnoho funkcí v jednom zařízení
 • Rychlá konverze
 • Vysoký výkon

  Nevýhody ​

 • Jsou poměrně velké a těžké
 • příslušenství vyžaduje dostatečný úložný prostor

Kuchyňský robot mlýnek na maso

Fleischwolf Küchenmaschine

Tip na produkt​

Mlýnek na maso  Kraftprotz

Název mluví za vše. Díky výkonnému vybavení je zpracování masa skutečnou hračkou

 • Název mluví za vše. Díky výkonnému vybavení je zpracování masa skutečnou hračkou
 • Rozmanitý: mnoho příslušenství v nejlepší kvalitě
k produktu

Pokud pravidelně zpracováváte čerstvé maso a dáváte přednost vlastnímu zpracování před nákupem hotového masa, pak je pro vás vhodný mlýnek na maso. Pomocí různých děrovaných kotoučů si můžete doma připravit mleté maso, klobásy a mnoho dalšího. Těžkou práci odvádí výkonný motor brusky. Zařízení jsou vyrobena z materiálů vhodných pro potraviny, a nepředstavují proto žádné riziko.

  Výhody:​

 • Výkonný
 • Dodává se s bohatým příslušenstvím
 • Univerzální: s nástavci na mleté maso, klobásy a mnoho dalšího

  Nevýhody ​

 • Zabírá poměrně hodně místa
 • Nevykonává více funkcí na jednou

Srovnání kuchyňských robotů

Tipy pro nákup kuchyňského robota od společnosti Klarstein

Který kuchyňský robot je nejlepší? Na tuto otázku neexistuje obecná odpověď. Díky našemu testu kuchyňských robotů vám však můžeme poskytnout přehled různých funkcí a vlastností, abyste si mohli vybrat ten správný spotřebič. U společnosti Klarstein si můžete vybrat z řady různých typů kuchyňských robotů, které se vyznačují moderním designem a dobrým poměrem ceny a výkonu. Typy kuchyňských robotů se liší, zejména pokud jde o čištění. Poměr cena/výkon vždy závisí na tom, k čemu chcete stroj primárně používat. Konečný výsledek se samozřejmě liší také v závislosti na typu kuchyňského robota, takže byste si měli předem dobře rozmyslet, co s ním chcete v kuchyni především dělat. Naše zařízení se snadno používají. Přesto byste měli vždy dodržovat bezpečnostní opatření a pečlivě si přečíst návod k použití.

Test kuchyňských robotů - Objevte rozdíly a podobnosti

Kuchyňský robot Mixér Multifunkční kuchyňský robot Mlýnek na maso
Míchací systém Planetární systém míchání Planetární systém míchání Planetární systém míchání nůž z nerezové oceli
Rozměry 22,4x38x35 22,5x32,5x39 23x38x36 41x36x21
Výkon 2000 výkon ve wattech / 2,7 výkon v koňských silách 1300 výkon ve wattech / 1,7 výkon v koňských silách 2000 výkon ve wattech / 2,7 výkon v koňských silách 700 výkon ve wattech (pracovní výkon) 1800 výkon ve wattech (blokování výkonu a pulzní funkce)
Hmotnost 6,2 kg 3,7 kg 11 kg 5,3 kg
Počet stupňů rychlosti 6 (a pulzní funkcí) 6 (a pulzní funkcí) 6 (a pulzní funkcí) 2
Kapacita 5,2 litry 5 litrů 5,2 litry a 1,5 litru v nádobě mixéru /

Küchenmaschinen FAQs

Jeden z nich je v podstatě zastřešujícím pro druhý. Kuchyňským robotem může být cokoli od mixéru až po termosku. Mixéry se vyznačují především planetárním systémem míchání a schopností velmi dobře vyrábět těsto.

Pokud rádi a často hnětete chlebová a těžká kynutá těsta, doporučujeme kuchyňský robot s příkonem alespoň 1500 W.

Bezpečnost především! Ujistěte se, že máte stabilní stojan (většina našich kuchyňských robotů má přísavky), bezpečné připojení a že je přístroj používán správně. To zahrnuje nepřekročení maximální kapacity kuchyňského robota.

Ano! Náš termovařič GrandPrix s výkonným motorem vám pomůže krájet, vařit, vařit v páře, míchat, hníst a mnoho dalšího. V našem časopise najdete řadu receptů, které můžete při vaření s ním použít.

Kuchyňské roboty jsou praktickými pomocníky téměř na všechno v kuchyni. Pomohou vám rychleji a snadněji zrealizovat recepty. Klasické míchací a hnětací stroje jsou užitečné zejména při pečení. V našem časopise Klarstein najdete mnoho inspirativních receptů na pečení

To závisí také na typu a výkonu kuchyňského robotu. Mixéry by se neměly používat k přípravě velkého množství těsta nebo tvrdých potravin, jako jsou ořechy, mražené maso apod. Pokud však máte multifunkční kuchyňský robot s mixérem nebo termo vařičem, je možné tyto potraviny připravovat také. Vždy dbejte na to, abyste stroj nepřetížili. Většina kuchyňských robotů má ochranu proti přehřátí, ale pokud se vám něco zdá divné, vypněte spotřebič a odpojte jej ze zásuvky.

Záleží na množství, které chcete pravidelně připravovat. Většina našich kuchyňských robotů má 5litrovou mísu. Můžete s ním připravit 2 kg těsta najednou.

Ani na tuto otázku nelze odpovědět obecně. Mixéry se obvykle dodávají se třemi nástavci: hnětacím hákem, hákem na těsto a šlehací metlou. U multifunkčních kuchyňských strojů je třeba zvážit i další příslušenství: mixér, mlýnek na maso, strojek na těstoviny, lis na sušenky, napařovací nástavec a mnoho dalších.  

Nahoru