3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Mixéry Klarstein

Mixér je nenahraditelný pomocník do každé kuchyně. Pomocí mixéru rychle a jednoduše připravíte nejrůznější omáčky, pyré, polévky či zdravá smoothie a přesnídávky pro nejmenší. K dostání je několik druhů mixérů, které vám pomohou s různými činnostmi. Prozkoumejte naší nabídku a vyberte si ten správný mixér právě pro vaše potřeby.

Každý, kdo pravidelně vaří a peče, se jen těžko obejde bez mixéru. Tento šikovný kuchyňský pomocník vám v závislosti na svém provedení pomůže se širokou škálou činností, od mixování, přes drcení až po přípravu smoothie. Mixéry Klarstein vás pak potěší multifunkčním provedením, jedinečným designem i kvalitním zpracováním.

Jaký mixér pro vás bude nejlepší?

Než se pustíte do výběru, je třeba si ujasnit, jaký typ mixéru pro vás bude ideální. Rozdílné požadavky totiž budete mít na klasický ponorný mixér, stolní model či mixér na přípravu koktejlů. V naší nabídce najdete tyto mixéry:

 • Multifunkční mixéry vám poslouží jako klasické stolní mixéry. S jejich pomocí můžete mixovat, sekat, krájet či drtit a najdou tak využití při mnoha kuchyňských činnostech. Často díky obrovskému množství funkcí zastávají práci multifunkčního kuchyňského robota.
 • Mixéry na smoothie a koktejly jsou navrženy tak, aby zvládly mixování ovoce, zeleniny, masa, ale i například ořechů či ledu. Využít je můžete v závislosti na provedení i k přípravě pyré a přesnídávek.
 • Odšťavňovače jsou samostatnou kapitolou. Více než s mixováním vám pomohou s efektivním odšťavňováním a přípravou zdravých ovocných či zeleninových šťáv.

Jak vybrat multifunkční mixér

Multifunkční mixér vybírejte podle výkonu a příslušenství, které byste měli zvolit podle toho, na co budete mixér nejčastěji využívat. Stolní mixéry zpravidla disponují širokou škálou doplňků a nádob. Nádoby mohou být vyvedené v různých tvarech a objemech a určující je, kolik potravin budete v mixéru zpracovávat.

Multifunkční mixér a výkon

Výkon multifunkčního mixéru se může pohybovat od 300 W až po 2000 W. Pro přípravu pyré, omáček atd. postačí modely s nižším výkonem, jestliže chcete v mixéru drtit i led či ořechy, měl by mít výkon alespoň 1 000 W.

Mixéry se liší i počtem otáček

Dalším parametrem, který souvisí s výkonem a rychlostí mixéru, je počet otáček. Otáčky nám prozradí, kolikrát se nůž mixéru otočí za jednu minutu, a čím vyšší tato hodnota je, tím je mixér rychlejší. Řada modelů, těch našich nevyjímaje, nabízí regulaci otáček, takže si snadno upravíte výkon mixéru podle toho, co zrovna mixujete.

Jak vybrat mixér na smoothie a koktejly

Mixér na smoothie a koktejly je zpravidla méně prostorově náročný než klasický multifunkční stolní mixér. Nenechte se ale zmást názvem – v mixéru na smoothie také pohodlně rozmixujete pyré či omáčku, jeho nádoba má ale užší tvar. Některé modely pak disponují nádobami, z nichž můžete rovnou pít nebo je přenášet. Na co se zaměřit při výběru?

 • Výkon mixéru nemusí být nijak extra vysoký. Pro mixování ovoce a zeleniny stačí přibližně 350 W, pokud si ale do smoothie či koktejlů dáváte led či ořechy, volte raději model s vyšším výkonem. Naše mixéry nabízí 1500 W a 40 000 otáček za minutu, což je činí nejvýkonnějšími na trhu.
 • U mixéru na smoothie se hodí protiskluzové nožičky, které jej udrží bezpečně na místě.
 • Naše smoothie mixéry mohou disponovat praktickým krytem zabraňujícím vzniku nepořádku.
 • Kapacitu nádoby vybírejte podle toho, kolik smoothie budete najednou připravovat.

Jak vybrat odšťavňovač

Chcete si dopřávat lahodné čerstvé šťávy plné vitamínů a živin? Pak pro vás bude ideálním pomocníkem odšťavňovač. Ten ovoce a zeleninu zpracuje jednoduše, rychle a s minimem přebytků. Odšťavňování v odšťavňovači Klarstein je zároveň k potravinám velmi šetrné, takže ve šťávách zůstává nejen maximum chuti, ale i vitamínů a živin.

Jaký typ odšťavňovače vybrat?

Odšťavňovače jsou k dostání ve třech základních typech.

 • Odstředivé odšťavňovače jsou velmi rychlé a poradí i s tvrdými plody. Šťávy jimi připravené je ale třeba zkonzumovat okamžitě.
 • Šnekové odšťavňovače jsou o něco pomalejší, ale zároveň i šetrnější. Šťáva vám poté vydrží v lednici a je bohatší na vitamíny a živiny. Tento odšťavňovač se hodí na všechny druhy ovoce a zeleniny.
 • Parní odšťavňovač funguje spíše jako elektrický hrnec. Kromě šťáv vám pomůže i se zavařováním, přípravou marmelád a kompotů.

Co zvážit při výběru odšťavňovače?

Kromě samotného typu odšťavňovače se při výběru zaměřte i na další důležité parametry:

 • Výkon odšťavňovače se může lišit dle typu přístroje. Pro šnekové odšťavňovače stačí výkon 150 W a více, u odstředivých by měl být 500 W a více. Čím vyšší výkon je, tím rychleji odšťavňovač pracuje.
 • Objem nádoby na šťávu volte podle toho, kolik šťáv budete připravovat. Všímejte si i objemu nádoby na dužinu, ať ji nemusíte v průběhu zpracování vysypávat.
 • Velikost plnícího otvoru je také důležitým parametrem. Abyste se vyhnuli krájení surovin, je samozřejmě lepší větší velikost.

Mixér nemusí být nevzhledný, právě naopak

Mixéry Klarstein vás potěší nejen svým využitím a kvalitním zpracováním, ale i designem. Stejně jako u jiných našich spotřebičů si na vzhledu kuchyňských pomocníků velmi zakládáme. Vybrat si tak můžete jak mixéry v klasickém designu, tak i netradiční kousky v červené či modré barvě, které se stanou ozdobou vaší kuchyňské linky.

Nahoru