3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Rychlovarné konvice

Rychlovarná konvice je skvělým pomocníkem při přípravě kávy a čaje, ale i při vaření. Horkou vodu připraví během okamžiku a potěší i jednoduchým ovládáním. Rychlovarné konvice Klarstein se díky svému kvalitnímu zpracování a jedinečnému designu řadí mezi nejoblíbenější na trhu. Podívejte se, jak vybrat tu správnou.

Rychlovarná konvice je nedílnou součástí většiny kuchyní. Umožní vám připravit rychle horkou vodu na přípravu kávy či čaje, poslouží i při vaření. Nabídka na trhu je opravdu bohatá – rychlovarné konvice se liší velikostí, materiálem i provedením. Ty značky Klarstein potěší jak kvalitním zpracováním, tak i stylovým designem, který je odlišuje od konkurenčních modelů.

Rychlovarná konvice nebo zásobník na horkou vodu?

V naší nabídce najdete jak klasické rychlovarné konvice, tak i méně obvyklé zásobníky na horkou vodu. Ty oceníte především v případě, že preferujete pití čaje. Tento dávkovač horké vody tekutinu ohřeje přesně na optimální teplotu k přípravě čaje, takže ten bude vždy dokonale připraven. Pokud ale pijte i kávu a potřebujete regulaci teploty vody nebo připravujete více nápojů najednou, bude pro vás lepší klasická rychlovarná konvice.

Jak na výběr rychlovarné konvice

Při výběru rychlovarné konvice se zaměřte na ty nejdůležitější parametry, jako je objem, materiál, ovládání a funkce, kterými může být konvice vybavena.

Z jakého materiálu může být vyrobena rychlovarná konvice?

Rychlovarné konvice jsou k dostání ve třech variantách:

  • Nerezové rychlovarné konvice jsou nejodolnější a nejkvalitnější, proto také dominují naší nabídce. Snadno se udržují v čistotě, mají nejlepší izolační vlastnosti (udrží vodu déle teplou) a také elegantně vypadají.
  • Plastové konvice zaujmou nižší pořizovací cenou a bohatým výběrem. Nemusí být však příliš odolné a také se stává, že plast je časem zašlý.
  • Skleněné konvice potěší stylovým vzhledem i dobrými vlastnostmi, nehodí se však kvůli bezpečnosti například do rodin s malými dětmi.

Objem rychlovarné konvice

Objem rychlovarné konvice je při výběru nesmírně důležitým parametrem. Měl by reflektovat, pro kolik lidí budete nápoje nejčastěji připravovat. K dostání jsou kompaktní rychlovarné konvice o objemu půl litru i velké modely s objemem okolo tří litrů. Na jeden šálek nápoje je potřeba alespoň 250 ml vody, samozřejmě závisí na velikosti šálků.

Výkon rychlovarné konvice

Dalším neméně důležitým parametrem je výkon rychlovarné konvice. Čím je konvice výkonnější, tím rychleji vodu ohřeje a samozřejmě platí i to, že větší konvice mají vyšší výkon. U menších konvic je dostatečný výkon do 1000 W, konvice o objemu 1,5 litru by měla mít výkon 1500 W, konvice o objemu více než 2 litry alespoň 1800 W.

Vlastnosti a funkce rychlovarné konvice

Rychlovarné konvice mohou disponovat praktickými funkcemi pro bezpečnější a snazší provoz. Podívejte se na ty nejčastější:

  • Otočná základna a bezdrátová konvice usnadňují manipulaci, nemusíte hledat správný úhel pro vložení konvice na podstavec.
  • Regulace teploty vody vám umožní připravit si vlažnou, teplou či horkou vodu.
  • Vodoznak vám přehledně ukáže, kolik vody v konvici je.
  • Kontrolka provozu a protiskluzový podstavec zvyšují bezpečnost při používání konvice.
  • Automatické vypnutí při dosažení varu je samozřejmostí u většiny konvic.

Rychlovarné konvice Klarstein v unikátním designu

Rychlovarná konvice je stabilně umístěna v kuchyni, takže by neměla nijak narušovat design interiéru. Konvice naší značky jsou nejen proto ideální volbou. Vybrat si můžete z moderních čistě nerezových modelů, nebo vsadit na netradiční design i barvy. Naše retro rychlovarné konvice v béžové, modré, červené, krémové či oranžové barvě navíc můžete snadno sladit s ostatními retro spotřebiči Klarstein a vdechnout tak vaší kuchyni jedinečný styl.

Nahoru