3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Horkovzdušná fritéza: test a průvodce

Která je nejlepší horkovzdušná fritéza? Jaké jsou různé typy horkovzdušných fritéz? Na co se při jejich výběru zaměřit? A proč jsou dnes fritézy bez oleje tak oblíbené? Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídáme v našem velkém průvodci. Seznámíme vás s různými modely, vysvětlíme vám jejich výhody a nevýhody a také jejich podobnosti a rozdíly. Můžete si tedy koupit nejlepší horkovzdušnou fritézu a připravit v ní křupavé hranolky, chutné občerstvení a mnoho dalšího. Tak pojďme na to!

Horkovzdušná fritéza: srovnání funkcí a výkonu

Na této stránce bychom vám rádi představili všechny typy horkovzdušných fritéz. Od malé horkovzdušné fritézy o objemu 5 litrů až po velkou horkovzdušnou fritézu s otočným košem a objemem až 12 litrů. Kromě velikosti budeme porovnávat i další faktory, jako je funkčnost, čištění, výkon a mnoho dalších. Tyto praktické kuchyňské spotřebiče mají jedno společné: pomáhají vařit zdravěji, šetřit tuk a olej a žít uvědoměleji. A to vše bez ztráty křupavosti a chutnosti - slibujeme.

Horkovzdušná fritéza 5 litrů - AeroVital Deluxe

AeroVital Deluxe

Tip produktu

AeroVital Deluxe

AeroVital Deluxe se snadno používá díky zásuvce. Díky přednastaveným programům je každý pokrm dokonale připraven.

 • Rozmanitost: 8 programů pro smažení, pečení, grilování a opékání
 • Digitální: s dotykovou obrazovkou LC
K výrobku

Horkovzdušné fritézy o objemu 2,5 až 5 litrů jsou kompaktní, relativně lehké a zároveň výkonné. Zásuvkové fritézy se stejně jako v tomto případě používají velmi snadno. Kromě toho se velmi snadno čistí, protože varný koš lze obvykle mýt v myčce nádobí. Díky přednastaveným programům a digitálnímu ovládání na displeji je příprava chipsů, křupavých snacků nebo třeba muffinů hračka.

  Výhody:

 • Kompaktní a lehký
 • jednoduché ovládání
 • Jednoduchý design

  Nevýhody

 • Větší množství se musí připravit v několika cyklech

Větší množství se musí připravit v několika cyklech

VitAir Smart

Tip produktu

VitAir Smart

Snadné vaření přes aplikaci? S technologií VitAir Smart je to možné. Díky přednastaveným programům lze fritézu snadno ovládat prostřednictvím aplikace.

 • Smart: Snadné ovládání pomocí aplikace
 • Všestrannost: S bohatým příslušenstvím, 20 programy a výkonem 1400 W je připravena na cokoli
K výrobku

Větší horkovzdušné fritézy s objemem 7 litrů, jako je VitAir Smart, mají neomezené možnosti. Ať už s grilovací klecí, grilovacím rožněm nebo v praktickém vnitřním hrnci s nepřilnavým povrchem: zde můžete péct, opékat a smažit podle libosti. VitAir má velký výběr 20 přednastavených nabídek. Pokud vám to nestačí, můžete fritézu ovládat jednoduše pomocí aplikace. Technologie 3D Airdynamics zajišťuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu.

  Výhody:

 • Ovládání:
 • Všestranná příprava
 • Vnější kryt chladný na dotek

  Nevýhody

 • Mnohé příslušenství se hůře čistí
 • Vzhledem ke stáří je třeba zvýšit prostor

Horkovzdušná fritéza 10 litrů - AeroVital Fry

AeroVital Fry

Tip produktu

AeroVital Fry

Kompaktní design, velký objem a spousta možností. S bohatým příslušenstvím je ve fritéze AeroVital Fry vše křupavé

 • Kompletní sada: s 6dílným balíčkem příslušenství
 • Kompaktní: štíhlý design s vysokou kapacitou
K výrobku

Fritéza o objemu 10 litrů: díky praktické klapce fungují tyto fritézy téměř jako trouby. Jediný rozdíl je ve způsobu ohřevu. Pracují totiž s 3D topným systémem o výkonu 1500 W a teplotě až 220 °C. Díky digitálnímu displeji a přednastaveným programům můžete na roštu, grilu, rožni a grilovacím koši smažit a péct podle libosti.

  Výhody:

 • Mnoho příslušenství pro maximální flexibilitu
 • Kompaktní design
 • Jednoduché ovládání

  Nevýhody

 • Příslušenství a horkovzdušná fritéza potřebují úložný prostor

Horkovzdušná fritéza 12 litrů - AeroVital Cube

AeroVital Cube

Tip produktu

AeroVital Cube

Jedna z opravdu velkých horkovzdušných fritéz v nabídce. Sušička AeroVital Cube s kapacitou 12 litrů, 13 programy a 3 funkcemi je skutečně všestranným nástrojem.

 • Všestranné využití: kromě smažení a pečení také rozmrazování, udržování tepla a sušení
 • Výkon: 1600 wattů při plném výkonu
K výrobku

Výkon: 1600 wattů při plném výkonu

  Výhody:

 • Jednoduché ovládání
 • S odpovídajícím příslušenstvím
 • Ideální pro rodiny

  Nevýhody

 • Poměrně velký

Srovnání horkovzdušných fritéz

AeroVital Deluxe VitAir Smart AeroVital Fry AeroVital Cube
Kapacita 5,4 litru 7,75 litru 10 litrů 12 litrů
Hmotnost {5,7 kg 6,1 kg 7,4 kg 6,8 kg
Výkon 1701 Watt 1401 Watt 1501 Watt 1601 Watt
Speciální funkce Dotykový displej
Nepřilnavý povrch
- 8 předinstalovaných programů
- kompletně ovladatelné prostřednictvím aplikace Klarstein
Displej LCD s vysokým rozlišením a tlačítky
Vyjímatelný vnitřní hrnec s nepřilnavým povrchem
Digitální displej
- 9 volitelných programů
- odnímatelné rukojeti fritovacího koše, rožně a grilovacího bubnu
Digitální displej
- 13 volitelných programů
- Funkce: Mražené potraviny, Udržování tepla, Dehydratace

Horkovzdušná fritéza vs. trouba?

Horkovzdušné fritézy a trouby fungují v podstatě stejně, že? Toto tvrzení je samo o sobě správné. Přesto bychom vám rádi ukázali několik výhod a nevýhod jednotlivých zařízení. Z hlediska spotřeby energie jsou si trouby a horkovzdušné fritézy blízké. Rozdíl spočívá v předehřevu. Trouba potřebuje mnohem více času k dosažení požadované provozní teploty. Kromě toho vzduch ve fritéze cirkuluje rychleji než v troubě, takže hranolky, nugety a další potraviny jsou ještě křupavější. Pokud jde o čištění, musíte být u horkovzdušné fritézy pravděpodobně o něco důkladnější. Varný koš a podobné příslušenství však můžete často vložit do myčky nádobí.

V troubě můžete připravit téměř cokoli. Horkovzdušné fritézy jsou vhodnější pro vše, co má být opravdu křupavé. I zde však vhodné doplňky zpestřují. Při použití horkovzdušné fritézy je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože pečivo se často rychleji vysuší.

Další výhodou horkovzdušné fritézy jsou přednastavené programy. U digitální fritézy můžete zvolit správný program, aniž byste museli nad přípravou příliš přemýšlet, a díky časovači vám spotřebič dá vědět, kdy program skončí. Jednodušší už to opravdu být nemůže.

Nákup horkovzdušné fritézy: Na co si dát pozor?

Která je nejlepší horkovzdušná fritéza? Pak je samozřejmě třeba zvážit několik věcí. V podstatě záleží na tom, k čemu chcete fritézu používat. Pokud například toužíte po křupavých hranolkách bez přidaného tuku, speciálně jsme vyvinuli náš VitAir Pommesmaster. Díky bočnímu otáčení hranolky během smažení cirkulují, aby byly mimořádně křupavé. Pokud však chcete vyzkoušet spoustu různých věcí, doporučujeme horkovzdušnou fritézu s příslušenstvím, jako je otočný špíz, gril a mnoho dalšího. Pozornost byste měli věnovat také designu. Podle toho, kde bude nový šperk umístěn, by mu měla odpovídat i barva a model. Pokud jde o výkon, měli byste se ujistit, že je uveden alespoň 1400 wattů. I malá horkovzdušná fritéza by měla dosahovat teploty až 200 °C.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Navzdory všeobecnému přesvědčení jsou horkovzdušné fritézy velmi univerzální. Ano, dělají neuvěřitelně dobré hranolky a bramboráky. Můžete v ní však připravit i pečené kuře, dušené maso, muffiny a mnoho dalšího. Malá inspirace? Pak se podívejte na naše recepty z horkovzdušné fritézy v časopise Klarstein!

To závisí především na teplotě a tloušťce hranolek. Pro tenké hranolky a hranolky ze sladkých brambor doporučujeme teplotu 200 °C a dobu přípravy 25 minut. Příprava bramborových čtvrtek, nebo jak jim říkáte, trvá při stejné teplotě 35-40 minut. Samozřejmě vždy záleží na tom, jak křupavé a hnědé je máte rádi.

Většina horkovzdušných fritéz má příkon 1400 až 2000 W. Fritéza s příkonem 2000 W potřebuje v průměru asi 2 kW za hodinu.

Horkovzdušná fritéza - jak název napovídá - v podstatě víří horký vzduch v uzavřeném prostoru. Je zde topná spirála a ventilátor. Cívka ohřívá vzduch na nastavenou teplotu. Ventilátor ji rozvádí a cirkuluje v prostoru. Díky vysoké cirkulaci přicházejí potraviny do kontaktu s horkým vzduchem rychleji a na větší ploše, takže jsou propečené a křupavé.

Horkovzdušná fritéza je v podstatě fritéza bez tuku. V porovnání s běžnou fritézou připravuje jídlo s mnohem menším množstvím tuku, a je proto zdravější. Dalšími výhodami jsou nižší spotřeba energie (ve srovnání s fritézami nebo troubami, které se musí nejprve předehřát), snadné použití, rovnoměrné pečení bez námahy, snadné čištění, žádný zápach a všestrannost

Mezi nevýhody obvykle patří vyšší hlučnost (ve srovnání s troubou). Kromě toho lze v horkovzdušné fritéze obvykle připravit pouze menší množství než v troubě. V porovnání s běžnou fritézou trvá příprava například hranolků v horkovzdušné fritéze déle.

Cenové rozpětí fritéz je široké. Máme malé horkovzdušné fritézy do 100 eur, například Crisp-Pro nebo AirVital. Naše větší modely, jako je Vita Pro s objemem 18 litrů, parní vložkou a mnoha dalšími doplňky, stojí přibližně 250 eur. V našem obchodě najdete skvělou nabídku na horkovzdušnou fritézu!

Ani na tuto otázku nelze odpovědět obecně. Velikosti se liší v závislosti na modelu a typu. Při výběru věnujte pozornost výkonu a různým možnostem přípravy a programům spotřebiče.

Nahoru