3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Mobilní test klimatizace a poradce

Mobilní klimatizace představují praktický způsob, jak zajistit pohodlné chlazení při vysokých teplotách. Na rozdíl od pevně instalovaných klimatizací, které lze obvykle instalovat pouze v obytných a komerčních prostorách s příslušnou přípravou, se mobilní klimatizace snadno přepravují a lze je používat v různých místnostech a dokonce i venku nebo v karavanech a kempech. V našem průvodci vás seznámíme s různými modely mobilních klimatizací, jejich funkcemi a výhodami a nevýhodami. Mimochodem: pokud potřebujete další tipy proti horku, doporučujeme vám našeho průvodce.

Mobilní ochlazovače: srovnání funkcí a výkonu

Mobilní klimatizace fungují v podstatě stejně jako běžné klimatizace, protože nasávají teplý vzduch, čistí jej přes filtr a poté jej opět ochlazují pomocí chladiva. Při výběru mobilní klimatizace je však třeba vzít v úvahu některé rozdíly. Výkon jednotek závisí například na velikosti místnosti a venkovní teplotě. Existují také různé modely s různými funkcemi, jako jsou funkce časovače, stupně ventilace nebo systémy čištění vzduchu. Mezi spotřebiči existují také rozdíly v energetické účinnosti a objemu, které je třeba při výběru zohlednit. Abychom vám pomohli vybrat ideální mobilní klimatizaci, představíme vám různé typy. Ať už s odtahovou hadicí nebo bez ní, jako inteligentní jednotka nebo jiná klimatizace: v naší nabídce určitě najdete to, co hledáte!

Mobilní klimatizace pro byt

Metrobreeze Rome

Typ výrobku

Metrobreeze Rome

Klimatizace 4 v 1 tiše a účinně ochlazuje místnosti o rozloze až 49 m2. Dálkové ovládání, časovač a jednoduché ovládání jsou součástí dodávky!

 • Včetně odvzdušňovací smyčky
 • S dálkovým ovládáním a funkcí časovače
 • Třída energetické účinnosti A+
K mobilním klimatizacím

Domácí klimatizace: tyto jednotky jsou ideální pro nájemní byty, podkrovní byty a další prostory, které je třeba chladit. Pracují obzvláště tiše a jsou vybaveny vhodným zařízením umožňujícím odvádění vzduchu oknem. Zároveň zabírají málo místa a spotřebovávají málo elektřiny.

  Výhody:

 • Dobrá energetická účinnost
 • Včetně. Univerzální výfukový systém
 • Tichý provoz

  Nevýhody

 • Potřebná vzduchová hadice
 • Relativně vysoká cena

Mobilní klimatizace 3 v 1

Metrobreeze New York 7k

Typ výrobku

Metrobreeze New York 7k

3 v 1: klimatizace, ventilátor a odvlhčovač vzduchu v jednom. Tato jednotka ideálně chladí menší místnosti a snadno se ovládá

 • Kompaktní rozměry
 • Klimatizace, ventilátor a odvlhčovač v jednom
 • Jednoduchý design
K mobilním klimatizacím

Klimatizace jako multitalenty? Kromě samotné klimatizace je zde nainstalován také ventilátor a odvlhčovač. Máte tak možnost vytvořit si klima v místnosti přesně podle svých představ. Díky jednoduchému ovládání na jednotce nebo pomocí dálkového ovladače máte vše pod kontrolou.

  Výhody:

 • Kompaktní design
 • Více funkcí v jedné jednotce

  Nevýhody

 • Vhodnější pro menší místnosti
 • Potřebná vzduchová hadice

Inteligentní mobilní klimatizace

Kraftwerk Smart 12K

Typ výrobku

Kraftwerk Smart 12K

Výkonná klimatizace s inteligentním ovládáním - s Kraftwerk Smart žádný problém. Díky výjimečnému výběru barev si vybere každý.

 • 4 barvy na výběr
 • Pohodlné ovládání prostřednictvím aplikace
 • Výkon: Pro místnosti do 60 m2.
K výrobku

Inteligentní klimatizace, mobilní a výkonná? Všechny tyto funkce lze snadno kombinovat. Zajistit si příjemné klima v horkém létě je hračka ještě před příchodem domů. Proč to nezkusit ještě dnes! Pomocí naší aplikace můžete ovládat všechna chytrá zařízení a vždy vědět, co se doma děje.

  Výhody:

 • Inteligentní ovládání prostřednictvím aplikace
 • Výkonná klimatizace
 • Mobilní

  Nevýhody

 • Potřebná vzduchová hadice
 • poměrně drahá

Mobilní klimatizace bez výfukové hadice

Ochlazovač vzduchu s vodním chlazením

Typ výrobku

Ochlazovač vzduchu s vodním chlazením

Mobilní klimatizace bez výfukové hadice: řešením je ochlazovač vzduchu. Vzduch se zde ochlazuje odpařováním - zcela bez výfukové hadice.

 • Štíhlý design
 • Chlazení a zvlhčování
 • Mobilní a snadno nastavitelný
K výrobku

Pokud nechcete mít na okně výfukovou hadici, je řešením ochlazovač vzduchu. Teplý vzduch se zde neodvádí ven, ale ochlazuje se odpařováním a vrací se zpět do místnosti. Tímto způsobem dosáhnete chladicího efektu bez optických poruch. Chcete-li se o tomto tématu dozvědět více, doporučujeme vám našeho průvodce na téma ochlazovače vzduchu!

  Výhody:

 • Kompaktní a tichý
 • Není nutná žádná výfuková hadice
 • Relativně levné

  Nevýhody

 • Méně účinné než klimatizace
 • Vhodnější pro menší místnosti

Srovnání mobilních klimatizací

Metrobreeze Rome Metrobreeze New York 7k Mobile Air Conditioner Power Station Smart 12K 3 in 1 Air Conditioner Ochlazovač vzduchu s vodním chlazením
Typ jednotky Mobilní klimatizace Mobilní klimatizace Mobilní klimatizace Ochlazovač vzduchu
Chladicí výkon 10.000 BTU/3,0 kW 7000 BTU/2,05 kW 12.000 BTU/3,4 kW
Výkon 900 W 785 W 1350 W 45 W
Hmotnost 24,1 kg 23 kg 27 kg 5,8 kg
doporučená velikost místnosti 29 - 49 m² 15 - 20 m² 35 - 59 m²
Provozní hluk max. 63 dB 65 dB 65 dB 65 dB
Chladicí kapalina R290 R290 R290
Speciální funkce - 3 provozní režimy: chlazení, sušení a ventilátor
- včetně odsávací hadice a sady pro utěsnění oken
- všechny funkce lze používat pomocí dálkového ovládání
- 3 provozní režimy: chlazení, sušení a ventilátor
- funkce režimu spánku
- odsávací potrubí 1500 mm
- ovládání přes aplikaci Klarstein
- 3 provozní režimy: chlazení, sušení a ventilátor
- programovatelný časovač až na 24 h v krocích po 1 h
- Velikost nádrže: 4 litry
- 3 provozní režimy: přirozený, spánek a normální
- Časovač: automatické vypnutí nastavitelné až na 9 h v hodinových intervalech

Koupit správnou mobilní klimatizaci

Díky našim modelům a jejich srovnání máte nyní k dispozici podklady pro výběr ideální mobilní klimatizace pro vaše potřeby. Podívejte se na naši nabídku a odpovězte na tyto čtyři otázky:

  • 1. Jaká klimatizace vyhovuje velikosti vašeho pokoje?
  • 2. Jak vysoká by měla být třída energetické účinnosti klimatizace a jak často ji chcete používat?
  • 3. Potřebujete obzvláště tichou klimatizaci, například do kanceláře nebo ložnice?
  • 4. Jaké vybavení potřebujete a jaké funkce a barvy preferujete?

Odpovědi na tyto otázky vám pomohou vybrat přesně takovou mobilní klimatizaci, jakou potřebujete. Hodně zábavy při testování!

Mini klimatizace

Mini klimatizace je kompaktní zařízení, které můžete použít k osobnímu chlazení. Je malý a praktický, takže si ho můžete snadno vzít s sebou. Klimatizace je ideální pro použití u pracovního stolu nebo během spánku. Snadno se používá a nevyžaduje složitou instalaci. Mini klimatizace obvykle pracuje s nádrží na vodu, která po určitou dobu chladí. Vzduch se nasává přes nádrž a pomocí ventilátoru se vhání zpět do místnosti. Vzduch se přitom zvlhčuje, a tím ochlazuje. V závislosti na modelu lze pro zajištění lepší kvality vzduchu namontovat další filtry.

Často kladené otázky

Mobilní klimatizace nasává teplý vzduch z místnosti, ochlazuje jej odpařováním a opět jej uvolňuje jako chladný vzduch. Vlhkost je odsávána ze vzduchu a odváděna výfukovou hadicí ven. Teplotu a rychlost ventilátoru můžete nastavit tak, abyste si vytvořili příjemné vnitřní klima.

Spotřeba energie mobilní klimatizace závisí na jejím výkonu a třídě energetické účinnosti. Při nákupu zkontrolujte energetický štítek a informace o spotřebě energie, abyste odhadli náklady na provoz. Spotřeba energie mobilní klimatizace s třídou energetické účinnosti A se může pohybovat od 900 do 1200 W v závislosti na modelu a výkonu.

Ne, mobilní klimatizaci nelze použít k vytápění, protože má pouze funkci chlazení a větrání.

Existují speciální mobilní klimatizace pro karavany, které jsou přizpůsobeny podmínkám a potřebám kempování. Příkladem je naše klimatizace Klimamobil pro karavany. Pokud chcete použít podlahovou jednotku, doporučujeme malou a obzvláště tichou jednotku. Zde si můžete vybrat úsporný a nepříliš výkonný spotřebič, abyste ušetřili náklady na elektřinu.

Mobilní klimatizace s výfukovou hadicí funguje tak, že nasává teplý vzduch z místnosti a propouští jej přes radiátor, který vzduch ochlazuje. Teplo je odváděno ven, zatímco chladný vzduch se vrací do místnosti. Provoz obvykle vyžaduje elektrickou zásuvku pro napájení klimatizace.

Mobilní klimatizace bez hadice pro odvod vzduchu není technicky možná, protože teplý vzduch musí být při ochlazování vždy odváděn. Existují však ochlazovače vzduchu. Ty nevyžadují vzduchovou hadici. Ochlazovač vzduchu je zařízení, které snižuje teplotu v místnosti odpařováním vody a cirkulací vzduchu

Ano, mobilní klimatizace může fungovat také jako odvlhčovač, protože odebírá vlhkost ze vzduchu a kondenzát odvádí výfukovou hadicí nebo do samostatné nádoby.

Nahoru