3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Klimatizace do bytu


Split-Klimaanlage - effizient zum Frischegefühl in den eigenen vier Wänden

Když teploměr ve středoevropském podnebí slibuje tropické teploty, je pro mnoho lidí klimatizace v domácnosti nejlepším řešením. Pro rychlé chlazení jsou vynikající volbou moderní dělená klimatizační zařízení. Co je to dělený klimatizační systém a proč se vyplatí koupit dělený klimatizační systém, je shrnuto v následujících informacích.

Co je dělená klimatizace?

Splitová klimatizace je dělená jednotka, která kombinuje dvě koncové jednotky. Spojuje klimatizaci jako venkovní jednotku s vnitřní jednotkou. Chladicí potrubí spojuje oba prvky navzájem. Jako vnitřní jednotka nasává klimatizační systém vlhký, teplý vzduch z interiéru do děleného klimatizačního systému a prostřednictvím výparníkové cívky zajišťuje chlazení. Výsledkem tohoto procesu je kondenzát, který se odvádí kondenzační hadicí. Přívodní potrubí přivádí vzduch do prostoru na vnější fasádě. Jako nástěnná/vnitřní jednotka přivádí klimatizace ochlazený vzduch zpět do místnosti. Chladicí potrubí přivádí chladivo do klimatizace jako venkovní jednotky. Chlazení pak zajišťuje kompresor. Uvolněný teplý vzduch je odváděn venkovní jednotkou. Splitová jednotka zpracovává vzduch mimo místnost.

Welche Vorteile hat eine Klimaanlage als Splitgerät?

Výhodou dělených jednotek je, že vnitřní teplota se velmi rychle ochladí, čímž se dosáhne příjemného životního prostředí. Během provozu jsou velmi tiché, účinné a orientované na požadavky. Kromě toho je možné kombinovat několik vnitřních jednotek pouze s jednou venkovní jednotkou. Kromě toho se prezentují prostorově úsporným způsobem. Protože integrovaný kompresor má flexibilní spotřebu energie, nemusí jednotka pracovat při plném zatížení. Požadované teploty tak lze dosáhnout při zlomku maximálního výkonu a udržovat ji na konstantní úrovni. Dělená klimatizační jednotka dosahuje požadované vnitřní teploty o třetinu rychleji. Kromě toho není třeba doplňovat chladivo během běžného provozu. Splitové jednotky mohou chladit celý byt nebo celý dům. Předpokladem však je, že se jedná o malé objekty a výkonná zařízení. Pokud je dělená klimatizační jednotka pravidelně servisována a není používána nepřetržitě, bude mít dlouhou životnost.

Kann ein Splitgerät ebenfalls zum Heizen verwendet werden?

Pokud se rozhodnete pro dělenou klimatizaci, můžete dosáhnout přibližně o 60 % vyššího topného výkonu než u invertorové klimatizace s konstantní kompresí. Dělený systém umožňuje optimálnější distribuci vzduchu než běžné radiátory. Dělené jednotky také pracují velmi čistě.

Für welche Einsatzbereiche eignen sich Klimasplitgeräte?

Kromě použití v soukromých obytných prostorách lze dělenou klimatizaci použít také v přehřátých kancelářích. Ale také v lékařských ordinacích, zdravotnických zařízeních, veřejných institucích a kancelářích vytvářejí dělené klimatizace příjemný chládek, když do interiéru proniká teplo. Dělenou klimatizační jednotku lze proto používat jak v soukromém, tak v komerčním sektoru a poskytuje skvělou tepelnou úlevu.

Koupit výkonnou dělenou klimatizaci

Nabízíme vám výběr výkonných dělených klimatizací v nadčasovém designu. Patří do vysoké třídy energetické účinnosti, spolehlivě fungují a v krátké době zajišťují příjemné vnitřní klima. Objednejte si nyní dělenou klimatizaci a získejte absolutní svěžest od společnosti Klarstein!

Nahoru