Vinotéky

Patříte mezi opravdové milovníky vína? Pak je pro vás špičková vinotéka prakticky nutností. Tento spotřebič se postará o to, že budete moct víno vždy podávat při správné teplotě a potěšíte jím chuťové pohárky všech vašich hostů. Navíc vinotéka na první pohled působí skvělým a moderním dojmem a dokáže ozvláštnit každou domácnost.

Rozhodujte se podle kapacity

Tím pravděpodobně nejzásadnějším kritériem při výběru vinotéky je její kapacita, která udává, kolik lahví vína spotřebič pojme. Před nákupem tedy zvažte, kolik lahví obvykle doma máte v zásobě.

U menších vinoték se zpravidla dočkáte kapacity kolem 8 lahví. Ty největší lednice na víno poté dokáží pojmout až 200 lahví a hodí se proto spíše pro profesionální provozy.

Některé vinotéky navíc disponují i praktickým prostorem pro umístění sklenic nebo nedopitých lahví vína, které tak budou uloženy v optimálních podmínkách.

Počet zón

Dalším důležitým kritériem je počet chladicích zón. Každý druh vína totiž vyžaduje skladování při jiné teplotě a čím více teplotních zón vinotéka má, tím více druhů vína do ní můžete umístit.

Jednozónová vinotéka je tedy vhodná pro skladování jednoho druhu vína. Dvouzónovou poté využijete pro skladování dvou druhů vína a podobně.

Volně stojící nebo vestavná vinotéka

Domácí vinotéka může mít podobu volně stojícího nebo vestavného spotřebiče. Záleží přitom jen na vás, jaké variantě dáte přednost. Jen je třeba počítat s tím, že vestavná vinotéka může vyžadovat určité úpravy v kuchyni.

Kromě základních funkcí se u vinoték můžete setkat i s nejrůznějšími doplňkovými funkcemi. Praktický je například LED displej, který vám umožní přesnou regulaci teploty nebo LED osvětlení, které se postará o rovnoměrné osvětlení prostoru. Nejste zcela rozhodnutí? Zkuste si přečíst náš podrobný návod jak si vybrat vinotéku.

Nahoru