3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Vinotéky

Vinotéky

Vinotéky jsou funkční a designovou součástí moderního bydlení. Pokud hledáte kombinaci stylu a kvality, je lednice na víno od německé designové značky Klarstein tou správnou volbou.

Víte, jak správně skladovat víno?

Pokud chceme víno skladovat delší dobu, je důležité, aby byly láhve uloženy ve vodorovné poloze. Často však volíme vertikální polohu z důvodu nedostatku místa v lednici. Věděli jste ale, že při vertikálním skladování lahví korek vysychá a následně zmenšuje svůj objem? Zmenšením objemu se korek přestane důkladně přichytávat k láhvi a dochází k oxidaci vína.

Dbejte také na správnou vlhkost, doporučuje se 50-80 %. Pokud byste víno skladovali v příliš suché místnosti, korek by vyschl a podobně, jak jsme vysvětlili výše, by došlo k oxidaci vína. Nadměrná vlhkost by pak mohla způsobit vznik plísní.

  • Vinotéky dokáží ochladit víno na ideální teplotu
  • Jsou skvělým způsobem, jak uložit více lahví vína
  • Domácí zásobníky na víno mají kapacitu od 8 do více než 100 lahví
  • Umožňují skladování lahví vína ve správné poloze, tj. vleže
  • Vinotéky chrání víno před plísní
  • Poskytují také ochranu proti oxidaci vína
  • Na trhu je k dispozici široká škála domácích vinoték s jednou teplotní zónou - jednozónové vinotéky a s více zónami - dvouzónové nebo vícezónové vinotéky
  • Díky odděleným teplotním zónám mohou vícezónové vinotéky současně chladit několik druhů vína na různé teploty

Co byste měli zvážit před nákupem vinotéka?

1. Kolik druhů vína potřebujete chladit najednou?

V závislosti na počtu různých druhů vína, které chcete doma podávat, si vyberte, zda potřebujete vícezónovou vinotéku s oddělenými teplotními zónami, které lze chladit na různé teploty podle druhu vína, nebo je vaší volbou jednozónová vinotéka určená pro 1 druh vína?

2. Jaká kapacita vinotéky vám vyhovuje?

Vinotéky se dodávají v různých velikostech, aby splňovaly požadavky jak opravdových milovníků vína, tak těch, kteří víno pijí jen příležitostně. Jste milovníkem vína? Pak si vyberte vinotéku s kapacitou 100 lahví, nebo pokud pijete víno příležitostně, postačí vám menší domácí vinotéka s kapacitou 8-16 lahví.

3. Kam chcete umístit vaši vinotéku?

Existují 2 typy vinoték - vestavné nebo stojanové. V obou případech však platí pravidlo, že vinotéka nesmí být vystaven přímému slunečnímu záření. Důležité je také zajistit, aby zadní část vinotéky měla dostatečný prostor pro odvod tepla, aby nedocházelo k přehřívání. V neposlední řadě si promyslete konkrétní místo v domácnosti, kam chcete vinotéku umístit, abyste zajistili pohodlné otevírání dveří a dobrý přístup a zbytečně neriskovali rozbití lahví vína kvůli stísněnému prostoru.

4. Jak by měl vypadat vaše vinotéka?

Naše designové stroje od německé společnosti Klarstein nabízejí různé materiály, které dokonale zapadnou do vašeho interiéru. Zvolíte nerezovou ocel, sklo nebo dřevo? Z praktického hlediska jsou chromované drátěné police levnější variantou, dřevěné regály na víno mají funkci udržování optimální vlhkosti.

Jste milovníci večírků a chcete své blízké potěšit i jiným nápojem než vínem? Podívejte se také na naši nabídku domácích pivovarů nebo výčepních zařízení.

Nahoru