3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Indukční varné desky

Indukční varné desky

Nebaví vás dlouho čekat, než se voda v hrnci uvaří? Indukční varné desky jsou nejlepším řešením. Soutěž o rychlejší uvaření 2 litrů vody mezi indukčními varnými deskami a rychlovarnými konvicemi jasně prohrávají rychlovarné konvice. Výhodou indukční varné desky jako domácího spotřebiče však není jen rychlost ohřevu vody. Chcete se dozvědět více o výhodách tohoto kuchyňského pomocníka? Rádi vám poradíme, jak se správně rozhodnout.

Bezpečnost především!

V každodenním spěchu, stresu nebo rychlém životním tempu, které žijeme, se nejčastěji stává, že na některé věci prostě zapomeneme. Při výběru indukční varné desky se nemusíte starat o to, zda jste po vaření vše vypnuli.

Indukční varné desky jsou vybaveny technologií, která rozpozná, zda je na varné desce hrnec nebo pánev. Jakmile z jeho povrchu odstraníte kuchyňské náčiní, po několika minutách se sám vypne. Další pozitivní funkcí je bezpečnostní zámek, který chrání vaše děti před nechtěným zapnutím indukční desky a zabraňuje případnému popálení.

Na jakém principu funguje indukční varná deska?

Ohřívá se pouze dno nádoby (hrnce, pánve) - jako hlavní zdroj tepla. Cívka je umístěna pod povrchem samotné desky, která je sklokeramická. Teplo vzniká změnou střídavého elektrického proudu z 50 Hz na přibližně 25 kHz, který prochází do cívky pod sklokeramickým povrchem.

Výhody indukčních varných desek

 • Nespotřebujete mnoho energie - teplo se vytváří přímo na dně nádobí, takže neuniká.
 • Snadné čištění - díky tomu, že varná deska nemá vysokou teplotu, se na ní snadno nepřipálí jídlo, které na ni upustíte, ani tekutina, kterou vylijete. Sklokeramický povrch snadno a rychle otřete.
 • Rychlost vaření - změny provedené na ovládacím panelu jsou okamžitě viditelné. Při zvýšení nebo snížení tepla se povrchová teplota okamžitě změní.
 • Snadné používání - ovládací panel je velmi intuitivní.
 • Zajišťuje bezpečnost v domácnosti - vypnutí plotýnky při vyjmutí nádoby, dětská pojistka.
 • Chytré funkce - funkce "Pauza" - na několik sekund zastaví spirály, takže můžete bez problémů setřít rozsypané jídlo. Funkce "Boil control" - práce s plotýnkou na maximální výkon, dokud voda nezačne vřít, a následné přepnutí do zvoleného režimu. "Timer" a mnoho dalších.
 • Vaření ve velmi velkých hrncích - v případě plnohodnotné varné desky to není žádný problém.

Nevýhody indukčních varných desek

 • Vyšší cena - ve srovnání s plynovými varnými deskami nebo sklokeramickými varnými deskami.
 • Je nutné zakoupit nádobí vhodné pro indukční varné desky - nádobí musí mít feromagnetické dno. Jak to poznat? Buď je označen jako "indukční", nebo hledejte symbol cívky na jeho spodní straně.
 • Omezení instalace - Panel není dovoleno instalovat nad jiné domácí spotřebiče. Je také nutné dodržovat výše uvedené hodnoty týkající se dodržování vzdáleností. Veškeré informace naleznete v návodech a uživatelských příručkách.
 • Vliv elektromagnetického záření na člověka - ale tento vliv je mnohem menší než používání mikrovlnných trub nebo mobilních telefonů.
 • Omezená doba zapnutí - obecně lze indukční varnou desku zapnout nepřetržitě na tři hodiny, poté se automaticky vypne. Proto je nutné indukční varnou desku při delším vaření znovu zapnout.

Jak vybrat správnou indukční varnou desku?

 • Zjistěte, jakou velikost indukční varné desky můžete mít doma - Indukční varné desky mají specifické rozměry, a protože se vkládají do kuchyňských skříněk, musíte si rozmyslet, jaký výřez na základně varné desky je vhodný pro vaši domácnost. Pokud bydlíte v bytě s malou kuchyní, je ideální volbou dvojitá indukční varná deska.

 • Dostatečný výkon indukční varné desky - abyste vařili co nejrychleji, sledujte výkon. Optimální výkon pro 4 a více desek je více než 7000 W. Díky třem deskám má výkon od 3500 W do 6000 W. V případě dvou desek je to 2500 až 3500 W.

 • Která barva vykouzlí estetický vzhled vaší kuchyně? - Vyberte si vhodnou barvu. O materiál se nemusíte starat, protože všechny indukční varné desky mají keramický povrch.

 • Rám nebo bez rámu? - můžete si vybrat ze dvou provedení. Chcete-li v kuchyni dosáhnout minimalistického a elegantního designu, zvolte bezrámovou varnou desku. Z praktického hlediska sáhněte po varné desce s rámečkem - rozlité tekutiny se nedostanou dál než za rámeček, takže budete mít v kuchyni krásně čisto.

 • Zaměřte se na její funkce - Podívejte se na funkce indukčních varných desek, které budou nejlépe vyhovovat vašemu pohodlí a bezpečnosti.
Nahoru