3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Výrobníky ledu

Výrobníky ledu

Výrobníky ledu jsou praktické spotřebiče, které se neztratí v žádné domácnosti ani podniku. Mrazení ledových kostek je časově náročné a občas i namáhavé, výrobník ledu však tuto práci zastane za vás a led vyrobí s maximální rychlostí. Jak se výrobníky ledu liší a jak vybrat ten správný?

Máte rádi chlazené koktejly nebo často pořádáte nejrůznější party? Chcete zaměstnancům v kanceláři v létě dopřát patřičné ochlazení a pomoci jim s dodržováním pitného režimu? Pak pro vás bude výborným pomocníkem výrobník ledu Klarstein. V naší nabídce najdete výrobníky ledu v nejrůznějších provedeních i velikostech, takže snadno vyberete ten pravý.

Výrobníky ledu Klarstein a jejich výhody

Výrobníky ledu nachází stálé místo v čím dál více domácnostech a využití nejdou nejen během parného léta, ale celoročně. Jsou skvělými pomocníky při výrobě studených koktejlů, ledové kávy či zdravého smoothie. Jaké výhody má výrobník ledu oproti mrazení ledu v mrazáku?

  • Výrobník ledu připraví kostky bez práce a velmi rychle.
  • Je to přístroj s intuitivní obsluhou a minimální údržbou.
  • Kostky z výrobníku ledu jsou úhledné a zcela symetrické.
  • Některé modely mohou připravit různé druhy i velikosti kostek.

Jaký typ výrobníku ledu vybrat?

Výrobníky ledu jsou k dostání ve dvou variantách. Výrobník ledu s přímým napojením na vodu se hodí do domácností, kde bude mít spotřebič stálé místo na kuchyňské lince. Samozřejmostí je nutnost rozvodu vody. Oproti tomu výrobník ledu se zásobníkem na vodu vám dá vyšší variabilitu při umístění. Když není v provozu, můžete jej schovat nebo ho převážet. Je do něj ale nutné pravidelně doplňovat vodu.

Domácí výrobník ledu funguje na jednoduchém principu

Výrobník ledu je vybaven čerpadlem, které dostane vodu do chladicí vložky. Ta ji zmrazí a hotový led se pak díky teplému vzduchu uvolní a spadne do zásobníku. Z něj jej můžete vyndat pomocí lopatky, některé modely ale umožňují i přímé plnění do sklenice.

Vybíráme domácí výrobník ledu Klarstein

Výrobníky ledu se odlišují nejen způsobem čerpání vody, ale i výkonem, velikostí a praktickými funkcemi.

Vyberte si dostatečně výkonný domácí výrobník ledu

Výkon výrobníku ledu vám napoví, jak rychle dokáže přístroj led vyrobit. Výkon se udává v kilogramech za 24 hodin, stejně tak, jako například u mrazáku. Pro domácí využití vám postačí výrobník ledu s rychlostí okolo 15 kilogramů za 24 hodin, pokud budete led připravovat pouze občas, například přes letní sezónu, bez obav můžete sáhnout i po méně výkonném výrobníku ledu.

Výrobníky ledu a systém chlazení

Výrobníky ledu se odlišují i systémem chlazení. Chlazení vzduchem je energeticky úspornější, ale poněkud hlučné a přístroj při něm produkuje teplo. Chlazení vodou je tiché a efektivní, je ale třeba počítat s vyšší spotřebou vody.

Zásobník na vodu výrobníku ledu bez přímého napojení na vodu

Jestliže zvolíte domácí výrobník ledu se zásobníkem na vodu, berte při výběru v potaz i velikost zásobníku, abyste nemuseli vodu neustále dolévat. Nejmenší výrobníky ledu mohou mít zásobník o objemu 1 litr, většina modelů pak disponuje zásobníky o objemu 2 až 3 litry, což je pro domácí účely zcela dostačující.

Domácí výrobník ledu a jeho desig

Domácí výrobník ledu je moderní spotřebič, čemuž odpovídá i jeho design. Skvěle tak zapadne do moderních kuchyní a v naší bohaté nabídce si pak vyberte i modely, které s kuchyní snadno sladíte i barevně. Klasikou jsou bílé, černé či stříbrné výrobníky ledu, pokud toužíte po něčem neobvyklém, potěší vás například červený, krémový či modrý model, který se bude ve vaší kuchyni perfektně vyjímat.

Jaké funkce mohou mít domácí výrobníky ledu?

Naše domácí výrobníky ledu jsou často vybaveny skvělými funkcemi pro snadnou obsluhu a komfortní údržbu.

  • Displej usnadňuje nastavení výrobníku ledu.
  • Výrobníky ledu zpravidla umožňují vybrat si mezi různými tvary kostek. Zvolit si můžete i jejich velikost.
  • Časovač vám umožní nastavit si výrobu ledu na hodinu, kdy jej budete potřebovat.
  • Některé modely vám připraví ledovou vodu, kterou oceníte během horkých letních dnů.
Nahoru