3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Konvektory

Konvektory

Konvektor je skvělým pomocníkem nejen na chatu, do dílny či do garáže, ale i do domácnosti. Představuje jednoduchou, levnou, úspornou a prostorově nenáročnou formu vytápění. Jak konvektor funguje, jaké jsou jeho výhody a proč vybrat konvektor Klarstein? Čtěte dále.

Hledáte alternativní topidlo do domácnosti, garáže, dílny či na chatu? Skvělou volbou bude konvektor. Tento kompaktní spotřebič ohřeje vzduch v místnosti během chviličky a snadno jej můžete přenášet. Konvektory Klarstein pak vynikají precizním zpracováním, vysokým výkonem a dlouhou životností. Samozřejmostí je u nás také bohatý výběr designů, takže si snadno vyberete konvektor, který do vaší domácnosti dokonale zapadne.

Jak funguje konvektor a pro koho se hodí?

Konvektor je topidlo, které je u nás často nazývané také jako přímotop. Funguje na jednoduchém principu – zespoda nasaje vzduch, ohřeje jej a pustí zpátky do místnosti. Jde o velmi rychlou formu vytápění, produkuje však suchý vzduch a také jej víří, takže není příliš vhodný pro alergiky. Jaké jsou výhody konvektoru?

 • Snadná přenositelnost díky kompaktním rozměrům.
 • Příjemná pořizovací cena.
 • Bohatý výběr.
 • Teplo produkuje okamžitě po zapnutí.
 • Je tichý a disponuje vysokým výkonem.

Jak vybrat konvektor?

Před výběrem konvektoru je důležité si ujasnit, kde ho budete využívat. Podle toho vyberte jeho druh, způsob ohřevu, výkon a další vlastnosti. Níže vám o všech parametrech prozradíme ty nejdůležitější informace.

Konvektor může být přenosný i nástěnný

Ačkoliv jsou konvektory nejčastěji k dostání v přenosné variantě, výjimkou není ani nástěnný konvektor. Ten se hodí například do dílny, garáže či koupelny, zkrátka všude tam, kde bude mít stabilní místo. Přenosný konvektor pak oceníte při vytápění celého domu či chaty.

Konvektory se dělí na tři typy dle způsobu ohřevu

Ač má většina z nás konvektor zafixovaný jako elektrický přímotop, variant je ve skutečnosti více:

 • Elektrický konvektor je nejoblíbenější volbou. Charakterizuje jej cenová dostupnost a snadná instalace, nejsou ale vhodné na venkovní použití. Některé modely mohou v létě plnit i funkci větráku.
 • Hybridní konvektor kombinuje elektrické vytápění s infračerveným zářením. Výhodou je lepší pocit z tepla – tento typ konvektoru produkuje teplo jako z krbu, a také nižší energetická náročnost.
 • Plynové konvektory jsou nejméně využívaným typem. K jejich použití potřebujete přívod plynu nebo bombu a doporučují se kvůli bezpečnosti spíše pro venkovní použití.

Konvektor musí mít dostatečný výkon

Nejdůležitějším parametrem při výběru konvektoru je jednoznačně výkon. Ten se udává ve wattech a napoví vám, jak velkou místnost zvládne přímotop vytopit. Na 1 m3 se doporučuje zhruba 40 W výkonu. Většina elektrických či hybridních konvektorů pak nabízí regulaci výkonu, můžete si tedy snadno přizpůsobit výkon přímotopu aktuálním tepelným podmínkám.

Moderní konvektory Klarstein nabízí praktické funkce

Konvektory z naší nabídky disponují praktickými funkcemi pro snazší obsluhu a efektivnější vytápění. S jakými se nejčastěji setkáte?

 • Časovač zajistí, že se po nastavené době provozu konvektor sám vypne.
 • Konvektor s termostatem automaticky udržuje v místnosti nastavenou teplotu.
 • Dětská pojistka zabraňuje dětem v přenastavení konvektoru.
 • Funkce Wi-Fi vám umožní ovládat konvektor i přes mobilní telefon.
 • Displej vás bude informovat o nastavení konvektoru a aktuální teplotě.
 • Tepelná ochrana konvektor vypne v případě přehřátí.

Konvektory Klarstein potěší i designem

Při výběru konvektoru samozřejmě hraje roli i design. Stejně jako naše ostatní domácí spotřebiče, i konvektory jsme navrhli tak, aby do domácnosti skvěle zapadly a nenarušovaly vzhled interiéru. Vybrat si tak můžete z klasických bílých modelů, ale i elegantních černých konvektorů, které vypadají jako designový doplněk a nepůsobí rušivým dojmem, právě naopak.

Nahoru