3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Test čističek a zvlhčovačů vzduchu: průvodce pro dobré vnitřní prostředí

Nepříjemné pachy, domácí prach a příliš suchý vzduch mohou být nepříjemné a v nejhorším případě mohou vést ke zdravotním problémům. Právě proto společnost Klarstein nabízí velký výběr různých čističek a zvlhčovačů vzduchu, abyste se doma cítili naprosto pohodlně. V tomto průvodci vám vysvětlíme, jak tato zařízení fungují, jaké mají výhody a nevýhody a jak si vybrat to správné.

Čistička vzduchu: s filtrem a ionizátorem pro nejčistší vzduch

Čističky vzduchu Klarstein pracují mimo jiné s filtry s aktivním uhlím a ionizátory. Uhlíkový filtr spolehlivě filtruje vzduch a zajišťuje odstranění nepříjemných pachů. Ionizátor nabíjí vzduch zápornými ionty, které přitahují prachové a pachové částice a umožňují jim klesnout k zemi. Čistička vzduchu výrazně zlepšuje kvalitu vzduchu , což může mimo jiné ovlivnit vaši schopnost soustředění.

Zvlhčovač vzduchu proti suchému vzduchu

Zvlhčovače vzduchu mohou být skutečnou změnou. Ať už v létě kvůli klimatizaci, nebo v zimě kvůli studenému vzduchu: v některých místnostech je příliš nízká vlhkost. V ideálním případě by měl být 40-60 %. Nižší vlhkost vzduchu vás příliš vysušuje, což může vést k slzení očí, suché pokožce a bolestem v krku. Zvlhčovače naopak zajišťují příjemné klima v místnosti tím, že mlží, odvlhčují nebo odpařují vodu.

Tramontana 6v1, čistička vzduchu

Tramontana 6-in-1 Luftfilter

Přehled produktu

Tramontana 6v1, vzduchový filtr

Stylový vzhled a 6 funkcí: tato malá čistička vzduchu splní všechna přání.

 • 6 v 1: čistička vzduchu, osvěžovač vzduchu, ionizátor, HEPA filtr, filtr s aktivním uhlím a UV sterilizace.
 • Kompaktní design: malé rozměry, zaoblený design a snadné ovládání
K výrobku

Tramontana se postará o co nejpříjemnější klima v místnostech vašeho domova díky různým funkcím: kromě filtrů s aktivním uhlím a HEPA se o čistý a příjemný vzduch postará také aroma difuzér a funkce UV sterilizace a ozón. Difuzér lze naplnit esenciálními oleji, které šíří příjemnou vůni. Škodlivé plyny a viry jsou zachyceny filtry a zabudovaným fotokatalyzátorem a nepříjemné pachy jsou neutralizovány.

  Výhody:​

 • Mnoho funkcí v jednom zařízení
 • Kompaktní a nadčasový design
 • Intuitivní ovládání díky LED displeji

  Nevýhody :​

 • Vhodné pouze pro malé místnosti do 25 metrů čtverečních

Čistička vzduchu, Vita Pure

Vita Pure Luftreiniger

Přehled produktu

Čistička vzduchu, Vita Pure

Čistička vzduchu Vita Pure nedává pachům šanci.Jednoduchý design a účinné čištění vzduchu v jednom.

 • Účinné čištění vzduchu: s UV lampami, HEPA filtry a filtry s aktivním uhlím
 • Tichá: Tichý provoz, který neruší
K výrobku

Jednoduché ovládání, snadno vyměnitelný filtr a elegantní jednoduchý design: to je charakteristika čističky vzduchu Vita Pure. Čistička vzduchu pracuje s filtračním systémem 3 v 1, který zajišťuje čistý vzduch v místnosti: filtr s aktivním uhlím váže pachové částice, HEPA filtr odstraňuje ze vzduchu až 99,97 % všech jemných částic a UV lampy účinně ničí bakterie a další biologické zárodky.

  Výhody:​

 • jednoduché, snadno pochopitelné ovládání
 • Velmi dobře se čistí.
 • S vestavěným časovačem

  Nevýhody :​

 • Bez vestavěného difuzoru

Skyscraper Horizon, ochlazovač a zvlhčovač vzduchu

Skyscraper Horizon

Přehled produktu

Skyscraper Horizon

Zvlhčovač, ventilátor a ochlazovač vzduchu v jednom. Ideální zařízení pro suchý vzduch v horkých dnech.

 • Elegantní design: snadno zapadne do místnosti
 • Multifunkční: Poskytuje chladivý účinek v horkých dnech
K výrobku

Skyscraper Horizon je skutečný multitalent. Jako zvlhčovač, ventilátor a ochlazovač vzduchu zajišťuje optimální vnitřní klima v horkých dnech. Díky nádržím o objemu 3,5 litru lze vzduch zvlhčovat a zároveň chladit. Zařízení lze snadno ovládat pomocí dálkového ovladače a dotykového ovládacího panelu a splní všechna přání.

  Výhody:​

 • Zvlhčovač, ventilátor a ochlazovač vzduchu v jednom.
 • Ventilátor s oscilací 45°
 • Jednoduché použití

  Nevýhody :​

 • Vhodnější na léto
 • Bez čištění vzduchu

VapoAir Opal, inteligentní zvlhčovač vzduchu

VapoAir Opal Smart

Přehled produktu

VapoAir Opal Smart

Multifunkční zvlhčovač vzduchu s difuzérem a funkcí chlazení a ohřevu.

 • Smart: Ovládání pomocí aplikace
 • Elegantní design: futuristický a kompaktní
K výrobku

VapoAir Opal Smart je pravděpodobně nejchytřejší pokojový zvlhčovač vzduchu. Pracuje s vysoce kvalitním keramickým filtrem a ionizátorem, který profesionálně zvlhčuje vzduch a zajišťuje ideální vnitřní klima po celý rok. Můžete si zvolit, zda chcete dávkovat studenou nebo teplou vodní mlhu. Díky vestavěnému difuzéru se navíc do vzduchu může dostat příjemná vůně podle vašeho výběru. Zda, kdy a jak dlouho má VapoAir běžet, lze snadno určit pomocí aplikace.

  Výhody:​

 • Inteligentní ovládání prostřednictvím aplikace a na zařízení
 • Vysoce kvalitní keramický filtr
 • Obsahuje difuzér pro příjemnou vůni

Porovnání čističek a zvlhčovačů vzduchu

Tramontana 6v1, čistička vzduchu Čistička vzduchu, Vita Pure Skyscraper Horizon, ochlazovač a zvlhčovač vzduchu VapoAir Opal, inteligentní zvlhčovač vzduchu
typ zařízení čistička vzduchu čistička vzduchu ochlazovač/vlhčovač vzduchu zvlhčovač vzduchu
filtr Vícenásobný filtrační systém: HEPA filtr + filtr s aktivním uhlím + fotokatalyzátor + ionizátor + UV sterilizace + ozón Odnímatelný kryt filtru s aktivním uhlím + přepínatelný ionizátor - -
nádrž na vodu - - 3,5 litru 5 litrů
hmotnost 4 kg 2,9 kg 7 kg 2,5 kg
výkon 36 wattů 35 wattů 60 wattů 110 wattů
speciální funkce - 3 nastavitelné úrovně ventilace: nízká, střední, vysoká
- 3 nastavitelné provozní režimy: aniont - ozon - aniont + ozon - UV záření
- funkce časovače
- nastavitelná intenzita čištění vzduchu (nízká, střední, vysoká)
- 2 integrované UV lampy
- funkce časovače
- Ventilátor, ochlazovač vzduchu, zvlhčovač a noční režim v jednom
- 3 provozní režimy Normální, Příroda a Spánek
- Dálkové ovládání: dosah cca 6 m
- Ovládání pomocí aplikace Klarstein pro Android nebo iOS
- Funkce ohřevu teplou mlhou
- Funkce plazmy: ionizátor, který váže pachy a jemné částice

Test čističky vzduchu: co je třeba vzít v úvahu při nákupu?

Čistička vzduchu je v podstatě zařízení, které dokáže udělat něco dobrého v každém obytném prostoru. Ať už s nepříjemnými pachy, jako například po uzení, zápachem z jídla a podobně, rychle osvěží. Čištění vzduchu zároveň přináší ještě další výhody: dobré klima v místnosti zajišťuje lepší soustředění, pocit bdělosti a je jednoduše příjemné. Čističky vzduchu v místnostech jsou také velmi prospěšné pro alergiky, protože filtrují pyl, prach a další částice ze vzduchu. Při výběru je mimo jiné důležitá funkčnost: Pracuje přístroj s HEPA filtrem a/nebo filtrem s aktivním uhlím? Má ionizátor a UV lampu? Je pro vás důležité, abyste mohli zapnout difuzér a šířit vůni esenciálních olejů? Dalším faktorem je snadné použití a jednoduchá výměna filtrů. V závislosti na aplikaci je třeba zohlednit také výkon a odpovídající objem. Mimo jiné záleží také na velikosti místnosti, ve které chcete zařízení provozovat. Ptejte se také na spotřebu energie.

Test zvlhčovačů vzduchu: co je třeba zohlednit při nákupu?

Nejprve byste měli zkontrolovat, zda není v místnosti příliš sucho. Pokud se vlhkost pohybuje mezi 40 a 60 %, je vše v pořádku. Pokud je nižší, je dobré použít zvlhčovač vzduchu. V ložnici a dalších místnostech se o příjemný vzduch postarají zvlhčovače vzduchu. Příliš suchý vzduch může dráždit oči, dýchací cesty a kůži. Existují různé typy zvlhčování vzduchu v místnosti: rozprašování, mlžení a odpařování. Při výběru byste měli věnovat pozornost požadované funkci. Kromě toho je třeba zvlhčovač vzduchu do místnosti vybírat podle velikosti místnosti. Příliš malá nádrž ve velké místnosti znamená, že se musí neustále doplňovat. Velký význam má také bezpečnost: zařízení by mělo mít funkci automatického vypnutí. Také: příliš vlhký vzduch může být škodlivý. Zařízení by se proto mělo používat kontrolovaně.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Čističky vzduchu vám pomohou vytvořit v domácnosti příjemné vnitřní klima bez nepříjemných pachů. Čističky vzduchu se často používají v bytech s kuřáky. Čistička vzduchu však může pomoci i s pachy po domácích mazlíčcích, jídle nebo jinými nepříjemnými pachy. Protože čističky vzduchu odstraňují ze vzduchu také prach, jsou velmi užitečné pro alergiky. S plísněmi vám může pomoci také čistička vzduchu. Odstraňuje spory plísní a nepříjemný zápach, který je často doprovází.

Kupujete zvlhčovač vzduchu a nevíte, na co si dát pozor? Primární výhodou zvlhčovačů je, jak název napovídá, zvlhčují vzduch. Příliš suché místnosti mohou dráždit pokožku, oči a dýchací cesty. Vlhký vzduch navíc zajišťuje příjemnější a teplejší klima v místnosti. Pokud máte doma hodně rostlin, zvlhčovače vzduchu jsou skutečným vrcholem. Při ideální vlhkosti mohou rostliny růst rychleji a zdravěji. Zvlhčování vzduchu v místnostech může také snížit koncentraci virů v místnostech.

Čističky vzduchu v podstatě nasávají vzduch a pomocí různých filtrů a technik odstraňují pachové částice, spory plísní, prach a další částice. Vyčištěný vzduch se pak vrací do místnosti. Existují také čističky vzduchu s integrovaným difuzérem vůně. Příjemně voní díky esenciálním olejům. Existují také čističky vzduchu s vodou. Kapalinu používají jako přírodní filtr.

Zvlhčovače vzduchu vypouštějí do místnosti odpařenou, zamlženou nebo odpařenou vodu, a tím zajišťují zvýšenou vlhkost v místnosti. To je důležité zejména v případě, že je vlhkost v místnosti nižší než 40 %. Zvlhčování vzduchu v interiéru může zajistit příjemnější a teplejší vnitřní klima.

To je možné pouze v případě, že zvlhčovač vzduchu pravidelně nečistíte a neudržujete. Problémem mohou být nečistoty v přístroji nebo v použité vodě. Pokud dbáte na kvalitu pitné vody a pravidelné čištění, zvlhčovače vzduchu nejsou živnou půdou pro plísňové spory a bakterie.

Ano. Čistička vzduchu pro domácnost může pomoci nejen při alergiích na domácí prach, ale také při senné rýmě a pylových alergiích. Protože pyl se může dostat do místnosti a shromažďovat se přes dveře a okna nebo na oblečení. Čistička vzduchu zajišťuje jejich zpětné zachycení nebo neutralizaci. U jemných filtrů H13 a H14 je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Měli byste také pracovat s filtrem HEPA a předfiltrem.

Ne. Pokud zvlhčovač vzduchu používáte s rozumem a řádně se o něj staráte, není škodlivý. Měli byste dávat pozor, abyste místnost příliš nezvlhčovali, protože to může podpořit růst plísní a roztočů. Zařízení byste měli také pravidelně čistit.

To samozřejmě závisí na typu a délce používání. Většina zařízení má spotřebu 20 až 40 wattů. V závislosti na ceně kilowattu a spotřebě lze vypočítat spotřebu energie.

Nahoru