3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Čističky vzduchu Klarstein

Čistička vzduchu Klarstein zbaví ovzduší ve vaší domácnosti nepříjemného zápachu, alergenů a nečistot. Je skvělým pomocníkem nejen pro alergiky, ale i pro rodiny s malými dětmi či domácími mazlíčky. Jak čističku vzduchu vybrat a proč vsadit právě na značku Klarstein?

Čistý vzduch v domácnosti je nejen příjemný, ale i důležitý z hlediska zdraví dýchacích cest. Zejména pro alergiky a astmatiky je čistička vzduchu takřka nezbytností, její blahodárný vliv však ocení i zdraví lidé, rodiny s dětmi, majitelé domácích mazlíčků a ti, co bydlí ve městech. Čističky vzduchu Klarstein vás potěší vysokou účinností, moderním zpracováním a příjemným designem, díky němuž do domácnosti skvěle zapadnou.

Jak funguje čistička vzduchu a co všechno umí?

Čistička vzduchu je vybavena filtrační soustavou, kterou zpravidla tvoří hned několik filtrů, přičemž každý z nich filtruje jiný druh nečistot. Princip samotného fungování čističky vzduchu je jednoduchý – spotřebič nasaje vzduch, přefiltruje jej a zase pustí zpět do místnosti. S čím konkrétně pomáhá?

  • Filtruje ze vzduchu alergeny, jako prach, pyly a roztoče.
  • Eliminuje plísně, toxiny, bakterie, kvasinky a viry.
  • Může disponovat funkcí zvlhčování vzduchu, kterou oceníte zejména v zimních měsících.
  • Eliminuje nepříjemné zápachy, například kouře či z domácích mazlíčků.

Jaký typ čističky vzduchu zvolit?

Čističky vzduchu Klarstein jsou k dostání ve více variantách. Standardní čistička vzduchu slouží pouze k pročištění vzduchu, ale pokud vás doma trápí suchý vzduch, bude pro vás lepší volbou zvlhčovač vzduchu s funkcí čištění vzduchu, který elegantně kombinuje dva spotřebiče v jednom. Dalším typem, který je obzvlášť vhodný pro alergiky, je čistička vzduchu s funkcí ionizace vzduchu. Ta vyniká maximální efektivitou.

K čemu slouží jednotlivé filtry čističky vzduchu?

U většiny našich modelů najdete hned několik filtrů pro ty nejlepší možné výsledky. Nejúčinnější a nejoblíbenější je HEPA filtr, který zachycuje pevné částice, roztoče, bakterie, viry a plísně. Předfiltr napomáhá lépe eliminovat prach, uhlíkový filtr se zase postará o odstranění nepříjemných zápachů.

Jaký výkon by měla mít čistička vzduchu?

Výkon je nejdůležitějším parametrem čističky vzduchu. Obecně platí, že v čím větší místnosti bude čistička pracovat, tím vyšší výkon by měla mít. Potřebný výkon můžete zjistit pomocí výpočtu – podlahovou plochu místnosti v m2 vynásobte výškou stropu v běžných metrech a výsledek vynásobte 2,5×. Výsledná hodnota udává potřebný výkon čističky vzduchu v m3 za hodinu.

Funkce čističky vzduchu Klarstein

Naše čističky vzduchu jsou vybaveny praktickými funkcemi pro snazší obsluhu, efektivnější chod a jednoduchou údržbu.

  • Noční režim umožňuje snížit hlučnost čističky vzduchu.
  • Pomocí časovače nastavíte přesnou dobu chodu čističky.
  • Displej usnadňuje nastavení čističky.
  • Ionizátor zajišťuje maximální efektivitu čističky vzduchu.
  • Čistička vzduchu se zvlhčovačem vám pomůže zbavit se suchého vzduchu v domácnosti.

Design čističky vzduchu Klarstein

Naše čističky vzduchu díky svému designu do vaší domácnosti skvěle zapadnou a nebudou nijak narušovat styl interiéru, právě naopak. Elegantní linie, nadčasový vzhled a kompaktní rozměry našich čističek si zamiluje. Vybírat můžete z moderních bílých i elegantních černých modelů.

Přečtěte si více

Test zvlhčovačů a čističek vzduchu

Nahoru