Kávovary

Nedokážete si svůj den bez šálku lahodné kávy představit? V tom případě by měl mít kávovar ve vaší domácnosti své čestné místo. S jeho pomocí si připravíte potřebné povzbuzení, kdykoliv na něj dostanete chuť. Stejně tak budete moct dobrou kávou překvapit i své hosty. Co je třeba si před jeho pořízením ujasnit?

Automatický kávovar

Tento typ kávovaru je tím úplně nejjednodušším. Příprava kávy je s ním opravdu rychlá a jednoduchá, stačí totiž stisknout požadovanou volbu. Tyto spotřebiče mívají zabudovaný mlýnek na kávová zrna a nemusíte jej tedy pořizovat zvlášť. Hodí se do domácností, ale i kanceláří. Na druhou stranu je třeba počítat s trochu vyšší pořizovací cenou.

Pákové kávovary

V případě pákových kávovarů výslednou chuť kávy ovlivňujete vy. Pohrát si totiž můžete s ručním mletím kávových zrn, jejich odměřováním i s následnou přípravou. Celý proces je tedy o něco delší, na druhou stranu se však jedná o skvělé řešení pro všechny kávové nadšence. V porovnání s automatickými kávovary bývají základní pákové modely levnější.

Překapávače

Chcete pít slabší kávu v průběhu celého dne? V tom případě je pro vás tou pravou volbou překapávač. Dokáže připravit více šálků kávy najednou a často mívá funkci udržování teploty. Výsledná chuť nápoje bývá jemnější než v případě automatického nebo pákového kávovaru. Spotřebič funguje na principu zcezení mleté kávy přes filtr, který však zachytává kávové oleje podílející se na typickém aroma.

Parní tryska, mléčný systém nebo nic?

Pijete rádi kávu s mlékem? V tom případě vezměte v úvahu i to, jakým způsobem budete mléko ohřívat a šlehat. Některé (především automatické) kávovary disponují systémem, který kávové nápoje s mlékem připraví stisknutím jediného tlačítka. U jiných modelů se naopak setkáte s parní tryskou, pomocí které lze mléko šlehat v nerezové konvičce (a do jisté míry tak jeho teplotu a strukturu ovlivnit). Nejste fanoušek kávy? Vychutnejte si víno z vlastní vinotéky.

Nahoru