3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Sušičky ovoce

Sušičky ovoce

Sušička potravin je skvělým pomocníkem, který se neztratí v žádné kuchyni. Umožní vám rychle a efektivně sušit ovoce, zeleninu, maso, houby i bylinky. Dokonale se hodí pro všechny, kdo mají přebytky ze zahrádky, nebo prostě jen neradi plýtvají. Jak sušičku ovoce vybrat a proč vsadit na značku Klarstein?

Sušička ovoce umožňuje efektivním způsobem zpracovávat přebytky potravin, ať už sezónních, nebo masa. Sušení potravin je přitom od nepaměti oblíbeným způsobem konzervace potravin a není divu – sušené potraviny si zachovávají chuť, vitamíny i živiny. Sušení v sušičce potravin je pak velmi rychlé, snadné a rovnoměrné, takže oproti jiným způsobům sušení nezabírá příliš času ani vaší energie. Přečtěte si, co všechno je dobré o sušičce potravin před samotným nákupem vědět.

Sušičky Klarstein mají spoustu výhod

Pokud sháníte sušičku potravin, jistě víte, že nabídka na trhu je velmi bohatá, a to od kompaktních levných modelů až po profesionální sušičky. Naše sušičky ovoce jsou vhodné pro ty, co hledají plnohodnotný a spolehlivý spotřebič, který je nebude v ničem limitovat. Co charakterizuje sušičky Klarstein?

  • Dlouholetý vývoj a vysoce kvalitní zpracování.
  • Využití nejmodernějších technologií pro efektivní sušení a snadné ovládání.
  • Příjemný design, díky němuž sušička hladce zapadne do kuchyně.
  • Mimořádně bohatý výběr.
  • Nabízíme řešení pro malé domácnosti i profesionální podniky.

Jak vybrat sušičku potravin?

Sušičky se v základu dělí na dva typy podle jejich tvaru – kulaté a hranaté. Kulaté sušičky představují levnější řešení, nenabízí však příliš rovnoměrné sušení, a aby byly výsledky dokonalé, musíte potraviny během sušení otáčet nebo přehazovat plata. Protože vsázíme na vysokou kvalitu, v naší nabídce převažují sušičky ovoce hranatého tvaru. Ty suší zcela rovnoměrně a mají vyšší kapacitu i výkon. Zvládnou i každodenní zátěž a potěší vás snadnou obsluhou.

Sušička na ovoce a další potraviny by měla mít dostatečnou kapacitu

Kapacitu sušičky na ovoce udává počet plat. Pro občasné sušení v menším objemu vám vystačí kompaktnější model s 4 až 6 platy. Pokud jste vášniví zahrádkáři nebo houbaři, pořiďte si větší sušičku ovoce se 7 až 10 platy. A jestliže sušíte opravdu ve velkém, zaujmou vás naše bezkonkurenční modely s 15 až 40 platy.

Sušička ovoce a její výkon

Příkon a s ním související výkon sušičky ovoce vám napoví, jak rychlý spotřebič je a kolik energie během sušení spotřebuje. Standardně se příkon sušiček pohybuje od 200 do 1000 W. Nižší příkon je charakteristický pro kompaktnější modely, vyšší už je vhodný i pro komerční účely.

Materiál a design sušičky ovoce

Sušičky ovoce se vyrábí z plastu, nerezu nebo jejich kombinace. Plastová sušička ovoce potěší nižšími pořizovacími náklady, vzhledem k rychlejšímu opotřebení plastu je ale vhodná spíše pro občasné sušení v menším objemu. Chcete-li potraviny sušit často a ve velkém množství, vsaďte spíše na nerezovou sušičku, která zvládne velký zápřah a potěší dlouhou životností. Co se týče designu, naše nabídka vás rozhodně nezklame a snadno vyberte sušičku ovoce, která do vaší domácnosti perfektně zapadne. Je libo černá, bílá, červená, modrá, zelená nebo stříbrná sušička ovoce?

Jakou hlučnost může mít sušička ovoce a kdy ji zohlednit?

Hlučnost sušičky ovoce berte v potaz zejména v případě, že máte kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Většinou se hlučnost sušiček pohybuje v rozmezí 40 až 55 dB, což odpovídá běžnému hluku v domácnosti. K dostání jsou ale i výrazně tišší modely.

Ovládání a funkce sušičky ovoce

Levnější sušičky ovoce disponují klasickým ovládáním pomocí tlačítek či otočných voličů, modernější spotřebiče pak nabízí i praktické a intuitivní elektronické ovládání. A jakými funkcemi mohou být naše sušičky ovoce vybaveny?

  • Časovač vám umožní pohodlně si nastavit dobu sušení dle množství a druhu potravin. Po konci sušení se sušička ovoce sama vypne.
  • Regulace teploty je vhodná, pokud sušíte různé druhy potravin s jinými nároky na teplotu při sušení.
  • Ochrana proti přehřátí sama vypne spotřebič v případě, že by hrozil zkrat.
  • Protiskluzové nožičky zajišťují maximální stabilitu sušičky ovoce.
Nahoru