Natahovače hodinek

Natahovače hodinek

Některé z vás možná zajímá, co to vlastně jsou natahovače hodinek, známé také pod anglickým názvem watch winders. Natahovač hodinek je zařízení, které pomáhá udržovat automatické hodinky natažené a připravené k nošení. Automatické hodinky jsou závislé na pohybu vašeho zápěstí, takže pokud je nenosíte pravidelně, mohou po nějaké době přestat fungovat. Natahovač hodinek v podstatě simuluje pohyb vašeho zápěstí a udržuje pohyb hodinek aktivní, i když je nemáte na ruce. To je důležité zejména u luxusních a sběratelských hodinek, které mohou být drahé a obtížně nahraditelné.

Pokud tedy hledáte opravdu vkusný doplněk do svého moderního bydlení , bude pro vás natahovač hodinek tou správnou volbou. Naše nabídka natahovačů hodinek potěší nejen podnikatele a sběratele hodinek, kteří rádi nosí nebo sbírají luxusní a sběratelské hodinky, ale i docela obyčejné lidi, kteří si váží svého času a zejména svých hodinek!

Co se v tomto článku dozvíte o natahovačích hodinek?

 • Jaké známe typy natahovačů hodinek?
 • Jak fungují natahovače na hodinky?
 • Jaké jsou hlavní výhody natahovačů hodinek?
 • Jak vybrat správný natahovač hodinek?
 • Jaké jsou výhody nákupu s Klarstein.cz?
 • Často kladené dotazy

Jaké typy natahovačů na hodinky známe?

Na trhu existuje mnoho různých typů natahovačů hodinek, od jednoduchých bateriových zařízení až po sofistikovanější modely s mnoha nastaveními a programovatelnými časovači. V nabídce najdete také natahovače hodinek s vestavěným úložným prostorem pro vaši sbírku hodinek. Ceny natahovačů hodinek se pohybují od přibližně 30 do několika tisíc eur, takže si jistě vyberete takový, který bude vyhovovat každému rozpočtu.

Jak fungují natahovače na hodinky?

Natahovače hodinek jsou zařízení, která pomáhají udržovat automatické hodinky v chodu, i když je nemáte na ruce. Fungují na následujícím principu:

Natahovač hodinek je v podstatě speciální zařízení, do kterého se hodinky vkládají. Tento přístroj pak v průběhu času provede určitý počet otáček a pomalu se otáčí oběma směry.

Díky tomu se vaše automatické hodinky nikdy nezastaví a mazací olej je rovnoměrně rozprostřen po celém hodinovém strojku. To pomáhá udržovat hodinky v dobrém stavu a zabraňuje jejich poškození v průběhu času.

Pokud tedy máte automatické hodinky, zvažte investici do kvalitního natahovače hodinek. Pomůže vám udržet hodinky v chodu po dlouhá léta!

Jaké jsou hlavní benefity natahovačů na hodinky?

Poskytuje pohodlí a šetří váš čas, což vám jako majiteli hodinek dává klid a jistotu, že vaše hodinky jsou kdykoli připraveny k použití, i když je nosíte jen zřídka.

Snižuje opotřebení natahovacího mechanismu hodinek, a tím prodlužuje jejich životnost.

Jak si správně vybrat natahovač na hodinky?

Pokud uvažujete o koupi natahovače hodinek, je důležité zvážit, kolik hodinek potřebujete uložit a o jaký typ hodinek se jedná. Pokud například vlastníte sbírku historických hodinek s jemnými strojky, budete si chtít vybrat natahovač hodinek s obzvláště pečlivým nastavením natahování. Na druhou stranu, pokud máte jen pár automatických hodinek pro každodenní nošení, postačí vám základní model. Z naší široké nabídky produktů si vybere opravdu každý.

Jaké jsou výhody nákupu s Klarstein.cz?

 • Garantujeme tříletou záruku.
 • Široký výběr designových kousků pro každou domácnost.
 • Možnost vyzkoušet produkt po dobu 14 dnů.
 • Doprava zdarma po celé České republice.
 • Nabízíme expresní doručení označených produktů, které dorazí do dvou pracovních dnů.

Často kladené dotazy

1. Nepoškozují natahovače hodinek hodinky?

Kvalitní natahovač hodinek by neměl hodinky poškodit. Pokud hodinky nenosíte denně, doporučujeme je pravidelně natahovat, aby se v nich neusazoval olej. Častější používání, včetně natahování hodinek, může nakonec vést k většímu opotřebení. Natahovač hodinek by se samozřejmě neměl používat donekonečna.

2. Je možné, že by natahovač hodinek mohl hodinky "přetáhnout"?

Ne. Dnes mají prakticky všechny automatické hodinky možnost vypnout natahovací mechanismus, jakmile je hlavní pružina zcela natažena.

Při výběru natahovače byste se však měli řídit doporučeními výrobce hodinek. Měli byste vědět, jakým směrem je třeba hodinky natahovat a kolik otáček za den se doporučuje, aby byly hodinky v dobrém stavu. Je důležité vzít v úvahu, že pokud se hodinky otáčejí mnohem více, než by měly, může to vést k nadměrnému opotřebení strojku, a tím ke zkrácení životnosti hodinek.

3. Natahovač hodinek nepotřebujete, pokud máte následující typy hodinek:

Quartzové hodinky. Tento quartzový strojek funguje na baterii. Ruční mechanické hodinky. Strojek těchto hodinek se musí každý den ručně natahovat. Kinetické hodinky. Pro kinetické hodinky je nutná "kinetická" nabíječka.

Nahoru