3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Výsuvné digestoře

Výsuvná digestoř

Digestoře jsou důležitou součástí každé kuchyně, protože pomáhají udržovat čistý vzduch bez zápachu z vaření. Na trhu je k dispozici mnoho různých typů digestoří - komínové, podskříňkové a vestavné, nástěnné, ostrůvkové a výsuvné. Proto je důležité vybrat si takovou, která vyhovuje vašim potřebám. Proč jsou vestavné digestoře dobrou volbou? Čtěte dále.

Máte malou kuchyň a nemůžete si dovolit plýtvat místem na velké domácí spotřebiče? Víte, že digestoř je v kuchyni velmi dobrým pomocníkem, ale víte také, že už nemáte dostatek volného místa pro digestoř? Proto byste měli sáhnout po výsuvné digestoři.

Výsuvná digestoř nenarušuje vzhled kuchyně a při vaření jej můžete jednoduše vysunout. Její rozměry mohou pokrýt celou plochu varné desky. Přestože je kompaktní, neznamená to, že nemůže dostatečně plnit svou funkci. Komínová digestoř může absorbovat velké množství výparů prostřednictvím recirkulace nebo odsávání.

Jaké jsou výhody a nevýhody digestoře?

  • Výsuvná digestoř je ideální volbou do malých kuchyní
  • Svým vzhledem neruší kuchyň a dokonale do ní zapadá
  • Je kompaktnější
  • Výsuvná igestoř je hlučnější
  • Má menší výkon

Jak vybrat digestoř?

Rozměry výsuvné digestoře

Pokud jde o digestoř, je třeba se zaměřit na její rozměry. Je třeba mít na paměti, že výsuvné digestoře jsou menší než běžné digestoře. Při výběru digestoře se však ujistěte, že její rozměry pokrývají celou velikost varné desky, jen tak zajistíte úspěšné odsávání výparů. Standardní šířka výsuvné digestoře by se měla pohybovat v rozmezí 50-60 cm.

Hlučnost výsuvné digestoře

Výsuvné digestoře mohou být o něco hlučnější, ale neplatí to pro všechny modely. Hladina hluku se udává v decibelech (dB) a u digestoří se pohybuje kolem 55 až 68 dB. Pokud nechcete, aby digestoř vydávala příliš hlasitý zvuk, zaměřte se na digestoř s hlučností kolem 55 dB. Srovnáme-li to s jinými spotřebiči, je úroveň 55 dB u digestoře podobná jako u lednice a úroveň 68 dB jako u myčky nádobí.

Výkon výsuvné digestoře

Klasické digestoře by měly být schopny vyměnit vzduch v kuchyni alespoň 10krát za hodinu. Výsuvná digestoř, která je menší a určená pro menší kuchyně, by měla být schopna vyměnit vzduch v kuchyni alespoň 6-7krát. Čím větší výkon však digestoř má, tím lépe pro vás. Při výběru se proto zaměřte i na tento zásadní parametr.

Jaké vlastnosti může mít digestoř?

  • Recirkulace - digestoř zachytí všechny nečistoty ve filtrech a čistý vzduch je pak vypouštěn zpět do kuchyně. Tato funkce nespotřebovává mnoho energie.

  • Časovač - Na digestoři můžete nastavit časovač, který umožní automatické vypnutí digestoře. Časovač je skvělým pomocníkem, pokud potřebujete opustit byt a zároveň potřebujete vyčistit vzduch v kuchyni.

  • Více úrovní výkonu - digestoře mají obvykle 3 úrovně odsávání. Vyšší řady digestoří však mohou mít až šest nebo více než šest úrovní odtahu. Pomocí této funkce můžete nastavit nejvhodnější sání.

  • Zkontrolujte klapku - Pokud je vaše digestoř připojena ke komínu, nemusíte se obávat, že by do vašeho domu proudil studený vzduch.
Nahoru