3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Litinové hrnce


Módní holandská trouba Klarstein

Jakmile zasvítí slunce, lidé přicházejí do zahrady. To je ideální doba pro milovníky grilování, kteří rádi grilují. Okrem klasického plynového grilu alebo grilu na drevené uhlie je vynikajúcou možnosťou na prípravu jedla aj mimoriadne žiaruvzdorná holandská rúra. V tomto prvotřídním a odolném holandském nebo litinovém hrnci můžete péct, zapékat, dusit, vařit nebo připravovat různé pokrmy, a to dokonce s horním i spodním ohřevem.

Robustní a pevný litinový hrnec je díky vynikajícím vlastnostem materiálu a prvotřídnímu zpracování považován za téměř nezničitelný. Môžete si kúpiť liatinovú holandskú rúru a používať ju rôznymi spôsobmi:

  • Gril
  • Nádoba na oheň
  • Holandská trouba Feuerstelle
  • Trouba a sporák

Egal ob Rösten, Schmoren oder Backen, fast alle Gerichte lassen sich damit zubereiten, wie Suppen, Eintöpfe, Gulasch, Pulled Pork, Braten, Brote und Kuchen. Teplo se v hrnci velmi dobře akumuluje. Hlavným rozdielom oproti sporáku je priamy kontakt so zdrojom tepla, napríklad s uhlím. Der Topf besteht aus:

  • Topf + Deckel
  • Füße
  • Rukoväte

Díky nožičkám tohoto holandského nebo litinového hrnce můžete silnostěnný, extrémně žáruvzdorný a žáruvzdorný hrnec snadno postavit přímo na uhlí nebo jej pomocí rukojeti zavěsit nad ohniště. Použití je jednoduché: stačí přidat trochu vody do marinovaných nebo ochucených potravin a pak je vhodit do žhavých uhlíků. Zvláštností litinového víka je vyvýšený vnější okraj, na který lze umístit brikety nebo uhlí a vytvořit tak spodní i horní ohřev. To je praktické zejména v případě, že chcete dusit nebo péct v krbu. Kromě toho okraj zabraňuje odkapávání dřevěného uhlí do jídla. Vaše jídlo je připraveno šetrně a dokonale. Jen nezapomeňte během vaření příliš často zvedat pokličku.

Různé typy holandských pecí nebo hrnců na oheň

V našem internetovém obchodě naleznete velký výběr kotlů na oheň. Mnoho modelů je vybaveno nožičkami a rukojetí. Rozměry se také liší, například:

  • 4 litry: 2 až 4 osoby
  • 5,7 litru: 4 až 6 osob
  • Holandská trouba 9 litrů: 10 a více osob

Sada holandské trouby je velmi oblíbená a skládá se z různých částí, jako je hrnec s rukojetí, pánev, stylový hrnec, plech na pečení, stojan na hrnec a zvedák poklice. K sadě se obvykle dodává zvedák víka, abyste mohli víko snadno zvednout.

Důležité vlastnosti holandských a litinových hrnců

Mělké i hluboké hrnce jsou vhodné pro přípravu potravin při vysokých teplotách, zatímco hlubší hrnce jsou ideální pro přípravu potravin při nízkých teplotách. Díky různým velikostem si v naší široké nabídce vybere každý. Dáváte přednost hrnci se dnem nebo bez něj? Letztere können sowohl drinnen als auch draußen verwendet werden. Mit dem Henkel kannst du den Dutch Topf auch über ein offenes Feuer hängen. A ak má pokrievka nožičky, možno ju jednoducho položiť na žeravé uhlíky a používať ako panvicu.

Výhody nákupu holandské trouby

Při nákupu holandské trouby nebo litinového hrnce u společnosti Klarstein můžete využít řadu výhod, například různé velikosti a modely, které lze používat na otevřeném ohni, na kotlíkovém grilu nebo na plynovém grilu.

K vyčištění sady holandské trouby a odstranění připálených zbytků jídla stačí horká voda a nekovová špachtle. Po vyčištění doporučujeme hrnec potřít trochou oleje (např. slunečnicový olej s bodem zakouření nad 200 °C). V žádném případě nepoužívejte na litinové hrnce mýdla nebo čisticí prostředky. Tyto prostředky by poškodily ochrannou vrstvu patiny a zanechaly by v kovech pachuť, která by způsobila jejich opětovné spálení.

Nechte se inspirovat inovativním designem našich holandských trub, litinových hrnců a pánví na oheň, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a nabízejí dlouhodobou přidanou hodnotu vašeho nákupu. Na všechny výrobky Klarstein navíc poskytujeme dvouletou záruku a prvních 60 dní je vracíme zdarma.

Často kladené otázky o holandských troubách

Jak holandská trouba funguje?

Hrniec na oheň je pomerne ťažký a pevný. Je vyroben z litiny a obvykle se dodává s hrncem, poklicí, nožičkami a držadlem na přenášení. Tento robustní litinový hrnec je ideální pro různé způsoby vaření, jako je dušení, pečení, zapékání a smažení pokrmů, například vepřového masa, guláše, žeber, chilli con carne nebo těstovin. Aby se vám vařilo ještě lépe, je dobré pořídit si praktické příslušenství. Proto si můžete koupit také sadu holandských trub.

Z čeho je vyrobena nádoba na oheň?

Tato robustní litinová sada na vaření se skládá z hrnce a poklice s malými nožičkami na dně, které umožňují postavit hrnec přímo na uhlíky nebo jej pomocí rukojeti zavěsit nad plameny. Díky klenutému víku můžete naskládat několik uhlíků na sebe a dosáhnout tak dokonalého horního i spodního ohřevu.

Was ist besonders am Gusseisen?

Díky tloušťce materiálu udrží holandská trouba teplo poměrně dlouho. Je proto ideální pro přípravu dušených pokrmů. Litina sice potřebuje čas na udržení pokojové teploty, ale dlouho ji udrží. Aj keď plameň zhasne, stále v ňom zostáva dostatok tepla a energie.

Nahoru