Domácí pivovary

Domácí pivovary

Chcete si připravit vlastní domácí pivo? S hrnci na vaření piva Klarstein to bude jednodušší, než si myslíte. Nabízíme speciální elektrické kotle, díky nimž se do vaření piva může pustit úplně každý. Jak takový domácí pivovar vybrat a jak vlastně funguje?

Patříte mezi milovníky zlatavého moku a toužíte vyrobit si své vlastní pivo? Díky domácím pivovarům Klarstein se vám to zaručeně povede. Domácí pivovary se těší čím dál větší oblibě a do vaření piva se díky těmto praktickým pomocníkům může směle pustit i úplný amatér. Bát se nemusíte ani vysoké investice – naše domácí pivovary pořídíte za velmi příjemnou cenovku. Další výhodou je, že většinu našich hrnců můžete využít i pro domácí výrobu vína.

Domácí pivovar zastane většinu práce za vás

Domácí pivovar, případně také sladový či fermentační kotel, je speciální hrnec vybavený unikátními funkcemi, díky nimž vám pomůže uvařit pivo profesionálním způsobem. Vaření piva není jednoduchou činností a tento proces je svým způsobem umění. S velkou částí činností vám ale domácí pivovar Klarstein pomůže.

Jak vybrat domácí pivovar?

Při výběru domácího pivovaru je třeba zohlednit hned několik parametrů. Některé hrnce vás provedou vařením piva od začátku až do konce, jiné mohou sloužit pouze k jednotlivým krokům. Domácí pivovary se také liší tím, jak moc můžete proces piva ovlivňovat – tedy počtem programovatelných kroků. V první řadě si tedy ujasněte, který typ hrnce pro vás bude ideální. Dále se můžete zaměřit na další důležité vlastnosti, na něž se podíváme níže.

Domácí pivovar podle velikosti a objemu

Velikost je při výběru domácího pivovaru velmi důležitým parametrem. Záleží na tom, kolik doma máte místa, jak moc budete s hrncem manipulovat i na tom, kolik piva chcete připravovat. V nejmenších pivovarech připravíte pár litrů piva, v největších i desítky litrů.

Kolik druhů piva připraví domácí pivovar?

Některé domácí pivovary disponují přednastavenými programy na vaření piva, nebo vám umožní uložit si vaše oblíbené recepty. Pokud máte rádi pouze jeden druh piva, je pro vás tato funkce zbytečná. Jestliže ale rádi střídáte slabší a silnější piva, ležáky, nepasterizovaná piva a pšeničné moky, budou pro vás tyto modely ideální.

Domácí pivovar a jeho ovládání

Ovládání domácího pivovaru může být manuální či automatické. Záleží na tom, jak moc chcete proces výroby piva ovlivňovat. Praktické je, pokud má domácí pivovar možnost regulace teploty a skvělým pomocníkem je i displej, který vám proces výroby piva usnadní. Samozřejmostí by měl být časovač, díky němuž nebudete muset proces vaření hlídat.

Domácí pivovar by měl být vyroben z hygienického materiálu

Při domácí výrobě piva je třeba důsledně dbát na hygieničnost celého procesu, proto je nejlepší volbou domácí pivovar z nerezové oceli. Ta se velmi dobře udržuje v čistotě a potěší také dlouhou životností a vysokou kvalitou. Naše domácí pivovary Klarstein vyrábíme právě z těchto důvodů z prvotřídní nerezové oceli.

Nahoru