3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Zahradní grily

Zahradní grily

Léto a grilování k sobě neodmyslitelně patří. Dopřejte si i vy grilované pochoutky a vybavte svou zahradu některým z grilů Klarstein. Bude pro vás lepší zahradní gril na dřevěné uhlí nebo plynový gril? A co všechno při výběru zohlednit? Čtěte dále.

Grilování je oblíbeným způsobem přípravy jídla. Pokud si i vy rádi dopřáváte chvíle kulinaření a odpočinku pod širým nebem, zahradní gril je pro vás nutností. Nabídka na trhu je velmi bohatá – grily jsou k dostání v několika provedeních a liší se i velikostí.

Zahradní grily podle typu ohřevu

Při výběru zahradního grilu je prvním a nejdůležitějším parametrem typ ohřevu. Grily jsou totiž k dostání ve více formách a je třeba najít tu, která vám bude sedět nejlépe.

Plynové grily

Plynové grily nabízí jednoduchou a rychlou přípravu jídla, absenci kouře a stylový design. Ke svému provozu ale potřebují propanbutanovou bombu nebo přímé napojení na plyn. K provozu jsou připravené během chvilky a poté zajišťují konstantní ohřev. Teplota se dá většinou regulovat, takže s minimem námahy vše ugrilujte podle svých představ.

Grily na dřevěné uhlí

Grily na dřevěné uhlí jsou o něco náročnější na obsluhu, na druhou stranu dodají pokrmům tu správnou chuť. Před použitím je potřeba rozdělat oheň a během grilování pokrmy hlídat, aby byly dokonale propečené. Grily na dřevěné uhlí jsou nejoblíbenější volbou, takže jsou k dostání v mnoha tvarech i velikostech.

Elektrické grily

Elektrické venkovní grily jsou ideální pro každého, kdo má na zahradě rozvod elektřiny. Grilování na elektrickém grilu je opět velmi jednoduché, můžete si libovolně regulovat teplotu a užívat si grilování bez kouře. Elektrické grily mohou mít podobu malých stolních grilů, ale vypadat mohou i jako klasický gril na dřevěné brikety.

Kombinované grily

Speciální kategorií jsou kombinované grily Klarstein. Ty potěší každého, kdo rád vaří a peče ve velkém. Horní část přístroje slouží jako klasický gril, ve spodní části najdete další grilovací desky a pec na pizzu. Naše kombinované grily jsou většinou plynové, a pokud nejste fanda pizzy, můžete vybírat i z plynových grilů s udírnou.

Zahradní gril by měl být dostatečně velký

Velikost zahradního grilu je dalším zásadním parametrem při výběru. K dostání je například mini plynový gril či kompaktní gril na dřevěné uhlí, který je tak akorát velký pro dva strávníky. Pro vícečlennou rodinu či grilování s přáteli jsou naopak k dispozici grily, na nichž připravíte celou hostinu najednou.

I tvar a design hrají roli. Venkovní gril Klarstein zkrášlí vaši zahradu

Venkovní grily jsou k dostání nejen v různých velikostech, ale i tvarech. Oblíbený je typický tvar grilu na nožičkách nebo s úložnými prostory ve spodní části. Řada větších grilů disponuje i praktickými odkládacími plochami po stranách a háčky na zavěšení grilovacího nádobí. Gril ale může mít také podobu soudku, ohniště nebo pece – záleží jen na vašich preferencích.

Chcete grilování ozvláštnit? Pořiďte si pec na pizzu

V kategorii zahradních grilů Klarstein najdete i venkovní pece na pizzu, které potěší každého, kdo miluje toto typické italské jídlo. Venkovní pec vám pizzu umožní připravit profesionálním způsobem, nezabírá mnoho místa a vyniká jednoduchým použitím. K dostání je plynová pec na pizzu i pec na dřevěné uhlí.

Přečtěte si více

Test plynových grilů Srovnání a průvodce

Nahoru