3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Nástěnné a stropní infrapanely


Úspora místa a pohodlí: infračervené vytápění na stěně nebo stropě

Infrazářiče představují pro zákazníky atraktivní alternativu k běžným radiátorům. Doporučují se zejména do místností, jako jsou koupelny: jejich hlavní výhodou je, že uživatelé krátce po zapnutí cítí příjemné teplo. Infračervené paprsky zajistí dokonalou atmosféru v místnosti bez prodlení - nikdo nemusí čekat, až topení vytopí celou místnost. Dalšími výhodami jsou nízké náklady a snadná instalace. Zde v obchodě najdou zájemci širokou nabídku modelů, které se vyznačují optimálním poměrem ceny a výkonu.

Okamžité teplo: takto funguje infračervené vytápění

Princip elektricky řízených infrazářičů se výrazně liší od běžných konvektorů. Běžné radiátory ohřívají vzduch v místnosti, zatímco infrazářič na stěně nebo na stropě vytváří teplo přímo v účinné oblasti. U konvektorů trvá poměrně dlouho, než uživatelé zůstanou v dostatečně teplé místnosti. Teplý vzduch stoupá nejprve ke stropu - trvá dlouho, než teplota v celé místnosti dosáhne vhodné úrovně. Naopak infračervené paprsky přímo ohřívají tělesa a předměty, na které dopadají. Když obyvatelé zapnou nástěnné nebo stropní sálavé topení a postaví se před něj, okamžitě si všimnou hřejivých paprsků. Kromě toho tato topidla okamžitě ohřívají všechny stěny, podlahy a nábytek v daném prostoru. To se ukazuje jako výhodné zejména v koupelně: těžkopádné ohřívání před ranní návštěvou koupelny nebo energeticky náročné předehřívání během noci je s infrazářiči minulostí!

Vícenásobné výhody infračerveného vytápění na stropě nebo na stěně

Pokud si obyvatelé nainstalují infračervené vytápění na stěny nebo stropy, získají mnoho dalších výhod. Na rozdíl od konvektorů jsou infrazářiče například tiché. Tato funkce také zvyšuje příjemný pocit v koupelně nebo jiné místnosti. Infračervená technologie navíc nevytváří prach a nevysušuje vzduch v místnosti. To snižuje nároky na čištění a zlepšuje kvalitu ovzduší. Výhody infračerveného vytápění ocení zejména alergici. Tato inovativní topná tělesa jsou přesvědčivá i z hlediska energetické účinnosti. Potřebné teplo vytvářejí okamžitě - tím se ušetří nákladné předehřívání.

Nástěnná a stropní topná tělesa ideální pro malé místnosti

V mnoha domech jsou koupelny, toalety pro hosty a kuchyně malé. Instalací konvenčního topného systému by se prostor ještě zmenšil. Vítanou alternativou je infrazářič, který lze namontovat na stěnu nebo strop. Všechny modely v tomto obchodě jsou ploché, a proto šetří místo. Nezabírají téměř žádné místo - obyvatelé je mohou dobře využít! Pokud se rozhodnete pro instalaci infračerveného vytápění na stropě, můžete bez omezení využít i všechny stávající stěny k umístění nábytku apod.

Nákup infračerveného vytápění: snadná instalace a nízké investiční náklady

Infračervené nástěnné nebo stropní topení vyniká i ve finančním srovnání. Za prvé, infračervené ohřívače jsou levnější než běžné radiátory. Za druhé odpadají obrovské náklady na řemeslníky. Radiátory ústředního topení vyžadují rozsáhlé práce, jako je pokládka potrubí, zatímco infračervený stropní nebo nástěnný topný systém vyžaduje pouze připojení k elektrické síti. Pokud je v blízkosti požadovaného místa k dispozici zásuvka, mohou si ji laici snadno nainstalovat sami. K tomu se přidávají výhody, které přináší provoz infrazářiče na stropě nebo na stěně. Ve specializovaném obchodě společnosti Klarstein najdete infrazářiče pro každou potřebu! Patří mezi ně ohřívače v mnoha formátech a speciálních provedeních, jako je infračervený stropní ohřívač se světlem.

Nahoru