3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Olejové radiátory


Rychlé teplo všude s úsporným olejovým radiátorem

Olejový radiátor je mobilní zdroj tepla pro chladné místnosti. To z něj činí ideální řešení pro sklepy, garáže nebo nedokončené budovy. Olejový radiátor je elektrické topení s velmi nízkou spotřebou energie. To je zajištěno topným médiem a moderním řídicím systémem.

Jak funguje olejový chladič

Radiátory jsou topná tělesa s kapalným médiem. Zvláště známé jsou vodní radiátory. Olejové radiátory mají oproti vodním tu výhodu, že nemohou zevnitř zkorodovat. V radiátoru je topná tyč. Tím se ohřívá topné médium. Po dosažení požadované teploty se radiátor vypne. Olej je pak ale stále velmi teplý a dlouho vyzařuje teplo. Díky tomu je olejový radiátor z hlediska spotřeby elektrické energie mnohem úspornější než sálavé topení.

Další informace o provozu olejových radiátorů, konvektorů a infrazářičů naleznete v příručce společnosti Klarstein o elektrických ohřívačích.

Předpis pro olejové radiátory

I levné přístroje dnes disponují rozsáhlými funkcemi pro pohodlnou regulaci vytápění. Patří sem například:

  • LED displeje
  • Zeitschaltuhren
  • Termostat
  • Dmychadlo

Na displeji se zobrazí aktuální a požadovaná teplota. Uživatel tak má vždy přesný přehled o vývoji tepla. Integrované časovače zapnou ohřev olejového radiátoru v požadovaný čas. To je velmi praktické, když chcete připravit sklep například na oslavu.

Olejový chladič s termostatem neustále reguluje své teplo. Pokud je v místnosti příliš chladno, spínač termostatu opět zapne radiátor, aby se udržovala stálá teplota. Olejový chladič s ventilátorem rozvádí teplo velmi rychle.

Chladič oleje pro nepřetržitý provoz?

Olejový radiátor, stejně jako každé mobilní elektrické topení, je vhodný pro trvalý provoz pouze za určitých podmínek. Náklady na energii jsou v případě elektrického ohřívače relativně nízké. Nelze je však srovnávat s trvale instalovanými plynovými, olejovými nebo peletovými topnými systémy. Chladič naplněný olejem je proto užitečný zejména pro příležitostné použití. V dobře izolované místnosti má radiátor nejvyšší účinnost a efektivitu.

Konvektor nebo Ölradiátor?

Konvektor je elektrické topné těleso s krytem a speciální konstrukcí. Jedná se o velké deskové radiátory, které mohou běžet tzv. konvekční proudění. Tím se vzduch ohřívá a stoupá. Teplý vzduch proudí podél stropu, dokud se na opačné straně místnosti opět neochladí a neklesne k podlaze. Odtud se vrátí zpět do konvektoru, kde se zahřeje a opět stoupá. Vzduch v místnosti se tak stává teplejším a teplejším. Konvektor pracuje poměrně pomalu a má vysokou spotřebu energie. Je vhodný zejména pro větší uzavřené místnosti s dobrou izolací. Nemá však takovou rychlost a mobilitu jako chladič oleje. Tyto jednotky produkují spíše bodové teplo pro rychlé použití.

Olejový radiátor v malém

Malý radiátor je ideálním řešením pro odpovídající malé potřeby. Protože jsou olejové radiátory obzvláště bezpečné vůči akumulovanému teplu, jsou vhodné pro bodové sálavé vytápění:

  • Lůžka v nevytápěných místnostech
  • Manuální pracoviště
  • Péče o malá zvířata v klecích
  • pro zahřívání nohou ve stoje (recepční, barmani)

Olejový chladič je bezhlučný, bez zápachu a zcela bezpečný. Díky tomu je ideální pro dočasné použití, například na veletrzích, večírcích nebo jako pohotovostní jednotka.

Koupit chladič oleje

Společnost Klarstein nabízí široký sortiment olejových radiátorů, které můžete zakoupit online. Způsoby platby za nákup olejového radiátoru zahrnují Visa, Paypal nebo platbu předem. Olejové radiátory jsou dodávány společností DPD a k zákazníkovi se dostanou během několika dní.

Nahoru