3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Ethanolové krby


Dekorativní teplo s ethanolovým krbem

Etanolový krb je bezpečný a velmi dekorativní zdroj tepla pro domácnost. V obývacích pokojích a jídelnách představuje vizuální ozdobu a fascinuje svým bezdýmným žlutým plamenem.

Jak funguje etanolový krb

Krb na etanol se skládá z nerezové vany, nádrže a skleněných panelů pro ochranu. Plamen hoří vždy tak horký, jak to dovoluje lázeň. To vám dává velkou volnost při navrhování etanolového krbu. Toto dekorativní topné těleso je k dispozici v následujících verzích:

  • Stolní krb
  • Volně stojící krb na etanol
  • Krb na etanol na stěně

Stolní krby na etanol jsou tak lehké a kompaktní, že je můžete umístit na stůl. Tepelně odolné a dobře izolující nožky zabraňují přenosu tepla na desku stolu. Stolní krby však musí být naléhavě chráněny proti převrhnutí. Domácí zvířata a skotačící děti se proto musí držet dál od stolních krbů. Stolní krby jsou především dekorativní. Volně stojící etanolové krby jsou vizuální dominantou obývacího pokoje. Vyzařují příjemnou útulnost, zejména v podzimních měsících. Výhodou je zejména to, že etanolový plamen hoří bez kouře. Nástěnné krby jsou obzvláště bezpečné, protože se nemohou převrhnout.

Použití etanolových krbů

Krby na etanol jsou především dekorativním prvkem. Nabízejí příjemné, hřejivé mihotání otevřeného plamene. Konstruktivními opatřeními je tento plamen co nejvíce chráněn před šířením. Použití hořlavých gelů nebo past dále snižuje riziko požáru v případě jejich pádu. Tato paliva však uvolňují kouř a zápach. Jejich použití je proto třeba pečlivě zvážit. Krb na etanol je však méně vhodný pro specifické vytápění místností. Jejich největší nevýhodou je vysoká potřeba kyslíku. Například komín spotřebuje k dýchání přesně tolik vzduchu jako 16 dospělých za jednu hodinu. Tepelný výkon etanolových kamen je proto kompenzován potřebou pravidelného větrání. Společnost Klarstein proto nabízí řadu vhodnějších řešení pro úsporné vytápění místností.

Ekologický provoz s bioetanolem

Etanol je obyčejný čistý alkohol. Získává se kvašením ovoce. Bioetanol se vyrábí způsobem mimořádně šetrným k životnímu prostředí a je zcela neutrální z hlediska emisí CO2. Krb na bioethanol je proto vizuálním potěšením s dobrým svědomím. Jako samostatný krb na bioethanol působí velmi dekorativně a v obývacím pokoji vyzařuje příjemnou atmosféru.

Koupit etanolový krb u společnosti Klarstein

Společnost Klarstein vám nabízí různé typy etanolových krbů s účinnými funkcemi. Každý výrobek je testován TÜV/GS a nabízí maximální bezpečnost. Návod k instalaci a obsluze dodaný s výrobkem obsahuje informace o bezpečném používání výrobku. Podrobný přehled ohřívačů Klarstein naleznete v příručce o elektrických ohřívačích.

Bezpečná manipulace s ethanolovým krbem

Při dodržení všech předpisů je etanolový krb zcela neškodný a bezpečný. Nicméně etanolová kamna jsou otevřeným ohništěm. Proto doporučujeme mít při provozu etanolového krbu vždy po ruce vhodný hasicí přístroj. Upozornění: Voda je nejen nevhodná k hašení požáru etanolu, ale také velmi nebezpečná! Při kontaktu s vodou se plamen šíří dál a dál! K rychlému a bezpečnému uhašení požáru etanolu je nejlepší hasicí deka nebo pěnový hasicí přístroj. Protipožární přikrývky jsou také ideálními protipožárními výrobky do kuchyně. Také fritézy a pánve, které se vznítily, lze pomocí tohoto praktického nástroje rychle a bezpečně dostat pod kontrolu.

Nahoru