Digestoře

Kvalitní digestoř se postará o spolehlivou výměnu vzduchu v průběhu vaření či bezprostředně po něm. V současné době přitom digestoř může zastávat funkci designového prvku, který dokáže ozvláštnit každou kuchyni. Z jakých možností můžete vybírat?

Jaké typy odsavačů par existují?

V současné době je na trhu k dostání více typů odsavačů par:

  • Komínové – odvádí páry přes komín. Z toho důvodu je třeba ověřit, zda máte nad pracovní plochou prostor pro připevnění digestoře a přístup do komínu
  • Ostrůvkové – instalují se v případě, že máte varnou desku umístěnou na ostrůvku. Zpravidla bývají výkonnější, aby si poradily s větším prostorem kuchyně.
  • Výsuvné – lze v případě nepoužívání jednoduše zasunout a tím zachovat jednoduchý design kuchyně.
  • Podstavné – instalují se pod skříňku.
  • Vestavné – slouží k zabudování do kuchyňské linky.
  • Recirkulační – využijí domácnosti bez možnosti odtahu komínem.

Vybírejte podle šířky

Při výběru digestoře rozhodně vezměte v úvahu jeho šířku. Nejčastěji se tyto spotřebiče vyrábí s šířkou 60 až 90 cm a platí jednoduché pravidlo. Šířka digestoře by neměla být menší než šířka varné desky pod ní.

Výkon hraje roli

U digestoří je samozřejmě rozhodující také jejich výkon, který se udává jako maximální výkon odtahu. Čím vyšší přitom toto číslo je, tím samozřejmě lépe.

Praktické funkce

Některé digestoře jsou vybaveny i praktickými funkcemi, mezi které patří například automatický doběh po ukončení vaření. Neodmyslitelnou součástí těchto spotřebičů bývá také osvětlení, díky kterému lépe uvidíte do hrnců a pánví na varnou desku a kuchyňské doplňky.

Nahoru