Digestoře
Digestoře
Digestoř během vaření eliminuje nepříjemné výpary a pachy, zabraňuje tvorbě plísní a pomáhá udržovat vzduch v kuchyni svěží a zdravý. Bez digestoře se tak neobejde žádná kuchyň, v níž se vaří. Digestoře se podle konstrukce a způsobu odsávání dělí na několik typů. Přečtěte si o nich více a vyberte si tu pravou.
Digestoře Klarstein díky svému výkonu, inovativnímu designu a špičkovým funkcím představují ideální volbu do každé kuchyně. Nabízíme je hned v několika typech, protože ne každá digestoř se hodí do každé kuchyně a velmi záleží na vašich dispozičních možnostech. Řešení však najdeme pro každého. V základu se digestoře dělí na ty, které odvádí nasátý vzduch ven a na recirkulační, které vzduch pomocí filtru vyčistí a vrátí do místnosti. Při pořízení prvního typu je třeba mít odtahové potrubí nebo komín, případně ventilační šachtu.
Komínové digestoře Klarstein
Komínové digestoře jsou ideálním řešením do velkých kuchyní. Tento typ digestoře totiž vyniká vysokým výkonem, a zároveň představují výrazný designový prvek v kuchyni. Komínová digestoř se upevňuje na zeď a je vhodná do všech kuchyní, které mají možnost odtahu.
Ostrůvkové digestoře Klarstein
Máte-li v kuchyni moderní ostrůvek, rozhodně byste jej měli doplnit ostrůvkovou digestoří. Ta rovněž potěší skvělým výkonem a díky svému nápadnému vzhledu perfektně doladí design vaší kuchyně. Díky svému výkonu se hodí i do hodně velkých kuchyní.
Nástěnné digestoře Klarstein
Nástěnné digestoře mohou mít více podob. Jak už název napovídá, připevňují se na stěnu přímo nad varnou desku. Jejich výkon se pohybuje spíše ve středních hodnotách, jsou proto vhodné pro menší kuchyně.
- Výsuvné digestoře v kuchyni nijak nepřekáží a snadno se aktivují – stačí je pouze vysunout.
- Podstavné digestoře můžete umístit i pod skříňku a také jsou vhodné spíše pro menší kuchyně.
- Vestavné digestoře dokonale splynou s vaší kuchyňskou linkou. Hodí se i do středních a velkých kuchyní.
Recirkulační digestoře Klarstein
Samostatnou kapitolou jsou recirkulační digestoře, které jsou vhodné všude tam, kde není možné odvádět vzduch přímo ven. Tento odsavač par obsahuje uhlíkový filtr, který vzduch pročistí a následně vrátí zpět do místnosti. Filtr je třeba čas od času měnit.
Nejmodernější digestoře jsou zabudované přímo v indukční varné desce. Tyto digestoře seženete i u nás.
Jak vybrat digestoř
Pokud už víte, který typ odsavače par neboli digestoře pro vás bude ten pravý, můžete se pustit do důkladnějšího výběru dle parametrů.
Výkon digestoře
Aby digestoř dobře sloužila a zvládla vzduch dokonale pročistit, musí mít dostatečný výkon. Ten by měl reflektovat velikosti místnosti. Digestoře pro menší kuchyně mohou mít výkon 300 m³/hod, střední kuchyně potřebují výkon kolem 700 m³/hod. Velké kuchyně spojené s obývákem by měly mít digestoř s výkonem okolo 1000 m³/hod.
Rozměry digestoře
Digestoř by měla být stejně široká jako varná deska, může být i o něco širší. Standardně se digestoře vyrábí v šířce 60 a 90 cm. U ostrůvkové a komínové digestoře nezapomeňte zohlednit i výšku a u vestavné digestoře rozměry pro vestavbu.
Digestoř a hlučnost
Digestoř není zrovna tichým spotřebičem a všeobecně platí, že vyšší výkon má, tím je hlasitější. Nejtišší digestoře mají hlučnost okolo 40 dB, což odpovídá běžnému šumu v domě, ty nejhlasitější mohou mít hlučnost i více než 70 dB.
Digestoř většinou disponuje osvětlením
Osvětlení je součástí valné většiny digestoří a je velmi praktické, protože dokonale osvítí varnou desku. Setkat se můžete s levnějšími halogenovými žárovkami, které ale nemají dlouhou životnost a spotřebují více energie. Praktičtějším řešením jsou moderní LED žárovky, které svítí příjemnějším světlem, vydrží sloužit dlouhé roky a spotřebují minimum energie.
Ovládání digestoře
Digestoře se nejčastěji ovládají klasickými tlačítky. Některé digestoře Klarstein ale můžete ovládat i pomocí intuitivního ovládacího panelu nebo dálkovým ovladačem.