3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Výčepní zařízení

Výčepní zařízení na pivo

Výčepní zařízení je skvělým zařízením nejen pro milovníky piva, ale i pro příležitostné pijáky piva. Naše výčepní zařízení jsou určena pro domácí použití, například pro čepování piva z domácího pivovaru na večírku nebo při jiné příležitosti. Své uplatnění najde také při komerčních akcích, jako je čepování piva ve stánku, baru nebo restauraci.

Hlavní výhodou výčepního zařízení je, že dokáže udržet velké množství piva studené po dobu několika hodin a vy tak nemusíte neustále vytahovat lahvové pivo z >minibaru.

Jak vybrat správná výčepní zařízení

I když je v současné době v nabídce velké množství výčepních zařízení, výběr správného modelu vám nemusí zabrat celý den. Mějte na paměti několik základních bodů, které vám pomohou vybrat ten správný model. Jakmile si vyberete svého favorita, potřebujete už jen dobrý zahradní gril a grilování s přáteli může začít!

Chladicí výkon je zásadní

Pokud chcete zajistit, aby vaši hosté měli vždy studené pivo, je důležité myslet na chladicí výkon modelu. Chladicí výkon nám ukazuje, kolik litrů piva dokáže přístroj zchladit na ideální teplotu 10-15 °C za hodinu. Z tohoto důvodu je nutné si před nákupem rozmyslet, jak velký objem piva chceme v určitém intervalu načepovat, protože teplé pivo je velmi špatnou známkou dobrého hostitele.

  • Pro grilování nebo menší rodinné oslavy postačí výčepní zařízení, které dokáže vychladit přibližně 20 litrů piva za hodinu.
  • Při větších akcích nebo menších komerčních akcích, kde je třeba mít na čepu více piva, byste měli počítat s 50 litry piva za hodinu.
  • Do poslední kategorie patří výčepní zařízení, která mohou chladit až 100 litrů piva za hodinu. Tyto typy zařízení se využívají především pro větší akce.

Dalším důležitým bodem souvisejícím s chladicím výkonem je možnost regulace teploty. Ačkoli existuje norma, ve které by se pivo mělo podávat, aby mělo dokonalou chuť, někdy je nutné změnit teplotu samotného piva. Je proto nutné se blíže podívat, zda má dané odběrové zařízení možnost manipulovat s teplotou během odběru.

Suché nebo vodní chlazení

Suché chlazení je nejvhodnější variantou pro domácí použití výčepního zařízení. Neobsahují žádnou vodu a chlazení piva funguje na principu výměny energie z uzavřeného chladicího okruhu do termobloku. Výhodou suchého chlazení je snadná údržba a snadná manipulace při přepravě.

Vodní chlazení je typ chladicího systému, který využívá k odvodu tepla vodu. Vodní chlazení se používá v profesionálních výčepních zařízeních, protože má vysokou tepelnou odolnost a dokáže udržet pivo studené déle než suché chlazení. Pivo se chladí ve vodní lázni, ve které se tvoří led - ten pak nápoj ochladí. Výhodou je delší chlazení piva, ale na druhou stranu je tento typ chlazení náročnější na údržbu.

Způsob čepování piva

Kompresorové přetlakování se používá ve většině domácích odposlechových zařízení. Jedná se o nejjednodušší způsob čepování piva pomocí kompresoru, který je umístěn přímo v zařízení. Kompresor pracuje samostatně a není třeba s ním dále manipulovat ani jej seřizovat.

Kompresor se sám zapne, když začnete čepovat pivo. Výhodou je, že se snadno ovládá a nevyžaduje náročnou údržbu. Na druhou stranu kompresor uvolňuje do piva kyslík, který způsobuje zvětrávání piva (oxidaci), v důsledku čehož pivo ztrácí svou jedinečnou chuť. Doporučujeme proto pivo konzumovat nejlépe ještě týž den, aby si zachovalo svou pravou chuť.

Druhým způsobem čepování piva jsou plynové bomby. Tento typ stlačování piva se používá hlavně u profesionálnějších výčepních zařízení, protože při něm nedochází k uvolňování kyslíku do piva - pivo proto nemění svou chuť. Nevýhodou je obtížnější manipulace s plynovými bombami a nutnost nákupu plynu pro natlakování.

Jakou velikost sudů lze připojit k výčepnímu zařízení?

Existuje několik typů sudů podle objemu piva a je nutné, aby daný sud bylo možné narazit na výčepní zařízení. Doporučujeme tento údaj zkontrolovat, abyste si nakonec nekoupili špatný typ sudu, který se bude nalévat do kohoutku.

Pokud se budete řídit těmito jednoduchými kroky, bude výběr správného zařízení pro čepování piva snadný. Na žádné pořádné grilovací párty už nebudete mít o kvalitní chlazené pivo nouzi! Doporučujeme vám také prohlédnout si naši nabídku grilů na dřevěné uhlí a pecí na pizzu!

Nahoru