Mikrovlnné trouby Klarstein

Bez mikrovlnné trouby se neobejde snad žádná kuchyně. Slouží nejen k rychlému a pohodlnému ohřívání pokrmů, ale například i k rozmrazování. Nabídka na trhu je opravdu velmi bohatá, ale mikrovlnné trouby Klarstein jsou sázkou na jistotu. Spojují totiž jedinečný design s moderními funkcemi a kvalitním zpracováním. Jak vybrat tu pravou?

Mikrovlnná trouba je nenahraditelným pomocníkem v každé kuchyni. Umožňuje rychle a jednoduše ohřát pokrmy, a jelikož je rychlejší než klasický sporák, šetří energii. K dostání jsou jak vestavné, tak i volně stojící mikrovlnné trouby. Ty značky Klarstein vynikají netradičním vzhledem a pověstnou německou kvalitou. Jsou tedy ideální volbou do každé moderní domácnosti.

Sháníte volně stojící nebo vestavnou mikrovlnnou troubu?

Než se pustíte do důkladnějšího výběru, je třeba si ujasnit základní parametr, kterým je provedení. Mikrovlnné trouby se v základu dělí na vestavné a volně stojící. Vestavné modely dokonale splynou s kuchyňskou linkou, musíte mít ale pro mikrovlnku připravený otvor pro vestavbu. Volně stojící modely pak potěší variabilitou při umístění.

Mikrovlnná trouba a její funkce

Další věcí, kterou je při výběru mikrovlnné trouby třeba zvážit, je její využití. Vybírat můžete z jednodušších modelů, které slouží jen a pouze k ohřevu, tak i z multifunkčních mikrovlnných trub.

  • Mikrovlnné trouby bez grilu slouží pouze k ohřevu, někdy mohou mít i funkci rozmrazování. Potěší nízkou cenovkou a hodí se například i na chatu.
  • Mikrovlnné trouby s grilem kromě ohřevu zvládnou i grilování a opékání. Umožní vám tak dopřávat si grilované pochoutky i v pohodlí domova.
  • Multifunkční mikrovlnné trouby spojují hned několik spotřebičů v jednom. Tyto moderní spotřebiče zvládnou ohřev, rozmrazování, grilování, ale třeba i vaření v páře či pečení. Sloužit mohou také jako horkovzdušná mikrovlnná trouba.

Co zvážit při výběru mikrovlnné trouby?

Abyste vybrali mikrovlnnou troubu, která vám bude perfektně sloužit, kromě samotného typu se při výběru zaměřte i na ty nejdůležitější parametry, jako je objem, výkon, ovládání či další funkce.

Objem mikrovlnné trouby a průměr otočného talíře

Jak objem mikrovlnné trouby, tak i průměr otočného talíře by se měl odvíjet od toho, co budete v mikrovlnné troubě nejčastěji ohřívat a také od velikosti vašeho nádobí. Vnitřní objem mikrovlnné trouby se může pohybovat od přibližně 15 až do 40 litrů, což je opravdu velké rozmezí. Pro běžné domácnosti však bohatě stačí mikrovlnné trouby kolem 20 litrů. Otočné talíře jsou většinou vyvedeny v průměru 24 cm, což je hodnota odpovídající běžným talířům. Jestliže ale budete mikrovlnnou troubu používat například k pečení pizzy nebo rozmrazování celých kusů drůbeže, vybírejte raději modely s větším talířem.

Mikrovlnná trouba by měla mít dostatečný výkon

Příkon a výkon mikrovlnné trouby jsou další důležité parametry při výběru. Čím vyšší příkon mikrovlnná trouba má, tím vyšší má i výkon. Ten má vliv na rychlost ohřevu, ale i spotřebu energie. U mikrovlnných trub se můžete setkat s výkonem cca 700 až 2 000 W, přičemž pro běžný a dostatečně rychlý ohřev jídla bude stačit model s výkonem 1 000 W.

Design mikrovlnné trouby

Ať už si pořídíte vestavnou nebo volně stojící mikrovlnnou troubu, jde o spotřebič, který je v kuchyni stále na očích. Proto je důležitý také její design. Naše nabídka je nejen v tomto ohledu velmi štědrá – mikrovlnné trouby Klarstein jsou k dostání v klasickém bílém designu, do moderních kuchyní pak zapadnou elegantní černé či nerezové modely. Máte-li rádi atypický design, potěší vás naše retro mikrovlnné trouby. Ty zaujmou na první pohled a dají vám volnou ruku při výběru barvy. Bude vaší kuchyni slušet červená, modrá či krémová retro mikrovlnka?

Ovládání mikrovlnné trouby

Mikrovlnky mohou využívat dva způsoby ovládání – manuální a digitální. Manuální ovládání pomocí otočných koleček je velmi jednoduché a setkáte se s ním u levnějších modelů i retro mikrovlnek. Mikrovlnné trouby s digitálním ovládáním pak zpravidla disponují displejem, na němž si pohodlně nastavíte všechny funkce a parametry ohřevu.

Mikrovlnná trouba a použitý materiál

Materiál, z něhož je mikrovlnná trouba vyrobena, napovídá o její kvalitě, životnosti i údržbě. Vnitřek mikrovlnné trouby bývá právě kvůli snadné údržbě nejčastěji vyroben z nerezu. Plášť pak může být jak nerezový, tak plastový. Nerezové modely jsou zpravidla odolnější, ale hůře se udržují v čistotě, proto je ideální, když disponují speciální úpravou proti otiskům prstů.

Nahoru