3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Kuchyňské nádobí


Nákup kuchyňského příslušenství

Při vaření nebo pečení, krájení, míchání nebo skladování: se správnými nástroji je práce v kuchyni mnohem snazší. Výběr je obrovský - od základního vybavení přes speciální podnos na bagety až po kráječ na ravioly. To, co skutečně potřebujete, závisí na vašich kuchařských zvyklostech, osobních preferencích a velikosti vaší domácnosti.

Užitečné kuchyňské příslušenství ve všech variantách

Kuchyňské lžíce, obracečky, naběračky a metličky jsou nezbytným vybavením každé kuchyně. Před samotným vařením je však nutné připravit ingredience. Kromě mísy, sítka, váhy a odměrky by neměl chybět ani správný nůž. Měli byste mít také struhadlo, kuchyňské nůžky, otvírák na konzervy, nádobí na pečení a zapékání, hrnce a pánve.

K nepostradatelnému kuchyňskému příslušenství patří nádoby pro hygienické skladování potravin. Nejsou nezbytně nutné, ale věci jako škrabka, lis na česnek, naběračka na zmrzlinu nebo speciální lžíce na špagety apod. jsou velmi užitečné. Ať už kovové, plastové, dřevěné nebo skleněné: kuchyňské p, mísy a nádoby jsou k dispozici z různých materiálů a mají odpovídající rozdílné vlastnosti.

Kde se používají různé pomůcky?

Kuchyňské příslušenství lze podle účelu použít u stolu, na sporáku, na pracovní desce, v chladničce nebo v troubě. Zatímco základní náčiní, jako jsou mísy nebo pekáče, lze použít mnoha způsoby, náčiní, jako jsou válečky na těsto, odměrky nebo hmoždíře a paličky, je určeno pro velmi specifické účely. Kuchyňské příslušenství, které používáte na pánve s povrchovou úpravou, by mělo být vyrobeno ze dřeva nebo plastu, aby nedošlo k poškození pánve.

Pro efektivní práci je vhodné umístit nejdůležitější nástroje co nejblíže k sobě. Například kuchyňské lžíce a špachtle patří na sporák, ne do zadní zásuvky. Blok na nože a prkénko na krájení mají své ideální místo vedle pracovní desky. Na druhou stranu můžete do kuchyňské skříňky uložit kuchyňské příslušenství, které používáte jen příležitostně.

Na co bych měl brát ohled při nákupu kuchyňského příslušenství?

Chcete si koupit kuchyňské příslušenství? Nejlepší je předem si promyslet, co potřebujete. Pokud například pečete dorty jen zřídka, nepotřebujete nutně pět různých forem na pečení, a pokud nemáte mnoho místa na zásoby, je dobrý nápad stohovatelný skleněný systém. Pokud rádi vaříte a neustále zkoušíte nové věci, můžete své vybavení časem rozšířit. Ať už jde o láhve na čaj nebo snídaňové talíře, servírovací vozíky, dětské nádobí nebo japonské nože - se správnými doplňky je vaření dvakrát zábavnější.

Poslední rada: Při rozhodování o koupi vždy zvažte množství práce. Čím je nádobí hladší a jednodušší, tím snadněji a rychleji se čistí.

FAQ

Jaké je nejdůležitější kuchyňské příslušenství?

K základnímu vybavení každé kuchyně patří kuchyňské a jídelní příslušenství, příbory, prkénko na krájení, zapékací mísa, mixér a nádoby na skladování.

Který materiál je nejlepší pro kuchyňské příslušenství?

Kuchyňské doplňky z nerezové oceli jsou obzvláště robustní a hygienické. Na pánve s povrchovou úpravou byste však měli používat pouze dřevěné nebo plastové nádobí.

Vyplatí se koupit kuchyňské příslušenství v sadě?

Vše do sebe v sadě pěkně zapadá a cena by mohla být nižší. Přesto byste měli zvážit, kolik místa máte a co skutečně potřebujete.
Nahoru