3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Raclette grily

Raclette grily

Raclette grily vám umožní dopřávat si grilované dobroty v pohodlí domova a celoročně. Tyto speciální grily vynikají tím, že mají více pater, takže vaše grilování posunou na vyšší úroveň. V naší nabídce však najdete i klasické stolní grily. Podívejte se, jaký je mezi jednotlivými druhy grilů pro domácí grilování rozdíl a jak vybrat ten správný.

Raclette gril je speciální druh grilu, který oceníte zejména při grilování v interiéru nebo i na zahradě, do níž se vám klasický gril nechce pořizovat. Tento gril vyžaduje přívod elektřiny a neprodukuje kouř. Specifikem raclette grilu je, že se skládá ze dvou pater – horní deska slouží pro klasické grilování, spodní pánvičky slouží většinou pro zapékání. Snadno tak na něm můžete připravovat několik jídel současně.

Jaké výhody přináší raclette grily?

  • Umožňují grilování více pokrmů současně.
  • Neprodukují kouř a hodí se pro použití v interiéru.
  • Slouží ke grilování i zapékání.
  • Některé modely lze využít i na fondue.
  • Vhodné pro grilování ryb, masa, sýrů, ovoce i zeleniny.

Jak vybrat raclette gril?

Při výběru raclette grilu se zaměřte na jeho design, provedení a velikost. Raclette grily Klarstein pak potěší i zajímavým příslušenstvím, kterému se také vyplatí věnovat pozornost. Níže si všechny podstatné parametry rozebereme důkladněji.

Zvolit kulatý, nebo hranatý raclette gril?

Raclette grily jsou nejčastěji k dostání v kulaté, obdélníkové, oválné i čtvercové formě. Na funkčnost však tvar nemá absolutně žádný vliv, jde spíše o to, jaký tvar ladí vašemu oku po estetické stránce. Mnohem důležitějším aspektem je velikost raclette grilu. Při výběru tedy zvažte, zda bude grilovat pouze pro rodinu, nebo budete hostit i kupu přátel.

Z jakého materiálu může být vyroben raclette gril?

Raclette gril, nazývaný také jako rakletovací gril, může mít grilovací plochy vyrobené z různých materiálů, případně je mít kombinované a také se mohou lišit svým provedením. Hladké plochy se lépe udržují v čistotě, žebrovaný povrch však na pokrmech zanechává žádoucí otisk. Co se týče materiálu, nejčastěji se můžete setkat s těmito deskami raclette grilu:

  • Litina skvěle vodí teplo a udrží desky dlouho zahřáté. Může být náročnější na údržbu.
  • Teflon je zárukou toho, že se vám pokrmy nepřipálí. Na místě je ale opatrnost, aby se povrch nepoškrábal.
  • Mramor má výtečné vlastnosti pro přípravu masa a dalších pochutin. O něco déle se nahřívá, ale výsledek za to rozhodně stojí.
  • Kámen je levnějším materiálem než mramor, má ale téměř stejné vlastnosti a také skvěle vypadá.

Raclette grily se liší i příkonem

Raclette grily jsou elektrické přístroje, proto je určující jejich příkon. Čím je vyšší, tím rychleji se gril nahřeje a také rychleji připravuje jídlo. V přímé úměře ale stoupá i spotřeba energie. Nejmenší raclette grily mohou mít příkon nižší než 500 W, ty největší i více než 2 000 W. Ideálním kompromisem je zlatá střední cesta. Vhodné je také vybrat raclette gril s termostatem, který vám umožní výkon regulovat podle aktuálně připravovaných potravin.

Raclette grily Klarstein potěší multifukčním využitím

K raclette grilu patří jak grilovací desky, tak zapékací pánvičky, které jsou umístěné ve spodní části. Raclette grily Klarstein ale mohou nabídnout i něco navíc – oblíbené jsou zejména naše modely s fondue, díky nimž získáte praktického pomocníka pro výrobu sýrové či čokoládové dobroty. Další raclette grily mohou mít výměnné desky do horní části. Ty jsou ideální například na přípravu palačinek, lívanců nebo masa do hamburgerů.

Kontaktní gril griluje z obou stran

Kontaktní gril patří stejně jako raclette gril mezi stolní elektrické grily. Funguje však na trochu jiném principu – má pouze jedno patro a desky jsou umístěné shora i zespodu. Je tedy ideální například na přípravu toastů či sendvičů. Maso, klobásy, sýry a další dobroty na něm ale také bez problémů připravíte, stačí nechat otevřenou horní část. I při výběru kontaktního grilu se zaměřte především na jeho výkon a velikost.

Raclette grily Klarstein jsou mimořádně stylové

Naše raclette grily vynikají nejen kvalitním a odolným zpracováním, ale i precizním designem. Některé jsou vyvedené jako klasické stolní grily, další nadchnou unikátní kombinací kovu, kamene a dřeva. Takový raclette gril se stane ozdobou vaší kuchyně a ani jej nebudete chtít uklízet do kuchyňské skříňky.

Nahoru