3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Kávovar na překapávanou kávu

Kávovary na překapávanou kávu jsou v německých domácnostech velmi rozšířeným spotřebičem. Můžete jej použít k přípravě kávy pomocí kávovaru. Způsob přípravy je nekomplikovaný. Jak přesně ale kávovar funguje, jakými funkcemi je výjimečný a na co byste si měli dát pozor, pokud si chcete koupit kávovar na filtrovanou kávu.

Co je kávovar na překapávanou kávu a jak funguje?

Káva je pro mnoho lidí stimulantem číslo jedna, například pro ranní povzbuzení. Kávovary na překapávanou kávu jsou považovány za klasické kávovary. Používají se k převážně automatické přípravě aromatické filtrované kávy: do zásobníku na vodu se nalije voda. Začíná proces extrakce. Po stisknutí tlačítka Start ji přístroj zahřeje a poté se vloží do filtru, který je naplněn kávovým práškem. Hotová aromatická káva odkapává do džbánu pod ním. Poté vyjměte filtr s kávovým práškem a ekologicky jej zlikvidujte do organického odpadu. Existují také stroje s permanentními filtry. Úrovně výkonu se liší. Čím vyšší je tato hodnota, tím rychleji přístroj ohřívá vodu a proces vaření se urychluje.

Kávovary na překapávanou kávu - různé typy a funkce

V internetovém obchodě najdete řadu různých zařízení. S kávovarem s mlýnkem, jako je například Aromatica II Duo, můžete svůj požitek z kávy posunout na vyšší úroveň. V tomto případě kávovar namele kávová zrna bezprostředně před procesem vaření. U vysoce kvalitních strojů je instalován kuželový mlýnek. Čerstvě namletá zrna mají intenzivnější aroma než hotový prášek. Pokud máte kávovar bez mlýnku, měli byste si koupit mlýnek na kávu.

Pokud máte kávovar s termoskou, jako je například Aromatica II Thermo, můžete termosku uzavřít pomocí termosky. Vaše káva zůstane dlouho teplá díky vynikající tepelné izolaci.

Tato technika se časem zdokonalila. Moderní stroje dnes mají různé užitečné doplňkové funkce, jako např.:

  • Zlatý filtr: trvalý filtr, ještě příjemnější vůně

  • Integrovaný filtr s aktivním uhlím v nádrži na vodu, změkčování vody

  • Funkce udržování teploty po ukončení procesu vaření

  • Ochrana proti odkapávání při vyjímání skleněného džbánu

  • Nastavitelný počet šálků od dvou do deseti

  • Automatické vypnutí, například po 40 minutách

Nákup kávovaru na překapávanou kávu - jaký zvolit?

V internetovém obchodě Klarstein jsou k dispozici kávovary na překapávanou kávu v mnoha variantách a pro každý požadavek. Objevte velký výběr a nechte se inspirovat vysokou kvalitou. Vyberte si z řady funkcí, jako je integrovaný mlýnek, termoska, funkce udržování teploty nebo permanentní filtr, který lze opakovaně používat a který je prospěšný pro životní prostředí. Už nemusíte kupovat filtrační sáčky. Přesné množství kávy, které lze z kávovaru připravit, závisí na kapacitě zásobníku a konvice. Pokud konvici během procesu vaření vyjmete, káva se dále nepřekapává. Vyberte si kávovar, který vám nejlépe vyhovuje. Ovládání je velmi jednoduché.

FAQ

Co je kávovar na překapávanou kávu a jak funguje?

Kávovary na překapávanou kávu se používají na přípravu filtrované kávy. Liší se prvky výbavy. Můžete si tedy vybrat mezi standardními modely a zařízeními s velmi dobrými funkcemi. Kvalitní kávová zrna Arabica jsou nejvhodnější pro přípravu filtrované kávy. Můžete také použít směs Robusta s nízkým obsahem.

J k funguje kávovar na překapávanou kávu?

Přístroje nahrazují vaření s nasazenou nádobou a držákem filtru. Kávu připravíte klasickým způsobem: kávový prášek se přelije ohřátou vodou. Moderní zařízení nabízejí některé další funkce.

Čím jsou tato zařízení výjimečná?

Kávovary jsou pro mnohé nepostradatelné. Jsou nabízeny v různých verzích a jsou obohaceny o další funkce, jako je integrovaný mlýnek, termoska, automatické vypnutí nebo pojistka proti odkapávání.
Nahoru