3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Bezdotykové odpadkové koše


Bezdotykové odpadkové koše

Vyhazování odpadků do koše zanechává na koši skvrny a je také nehygienické. Bezdotykový koš poskytuje nápravu, protože se sám otevírá. Přečtěte si, v čem je tak výjimečný, jaké má funkce a na co se při nákupu bezdotykového koše zaměřit.

Jaké jsou výhody automatického senzorového koše?

Senzorové koše nabízejí velké praktické výhody a maximální hygienu. Poznáte to? Chcete vyhodit mokrý kuchyňský odpad do odpadkového koše a pak pokračovat v přípravě jídla? Nejprve byste si však měli umýt ruce, protože kbelík je ideálním prostředím pro množení bakterií. To rychle a jednoduše vysvětluje, proč je zásobník na senzory tak oblíbený. Otevírá se automaticky, aby se zabránilo kontaktu rukou s ním.

Jak senzorové koše fungují a k čemu je můžete použít?

Integrovaný infračervený senzor reaguje na pohyby a otevře víko, jakmile se ocitnete v dosahu senzoru přibližně 15 až 20 cm. Když se od kbelíku opět vzdálíte, po několika sekundách se automaticky zavře. Tím se zabrání úniku pachů do vnějšího prostředí. Plnění vrchní nádoby na odpad je možné úplně bezkontaktně. Pokud chcete, můžete víko otevřít a zavřít stisknutím tlačítka, například pokud chcete mít koš déle otevřený. Elektrický otevírací mechanismus potřebuje baterie, které se pravidelně vyměňují, například každé tři měsíce. V ideálním případě jsou dobíjecí. Odpadkové koše se senzory lze využít mnoha způsoby, např..

 • Kuchyně

 • Ostatní místnosti v bytu

 • Kancelář

 • Zahrada, například na shrabané listí

Bezdotykové koše - různé typy a funkce

Například pro každou domácnost existuje systém nakládání s odpady:

 • Bezkontaktní odpadkový koš 50 l

 • Bezkontaktní odpadkový koš 30 l, jako odpadkový koš Cleansmann 30

Senzor Royal Trash Sensor umožňuje velmi snadné třídění: má čtyři koše o objemu 43, dvakrát 12,5 a jednou 4 litry. Malý, samostatně vyjímatelný kbelík o objemu 4 litry můžete použít například na organický odpad. Před nákupem si ověřte své potřeby. U modelů se senzorem jsou k dispozici speciální funkce:

 • Vnější kryt z robustní nerezové oceli

 • Klapka se senzorovým mechanismem

 • Mechanismus víka SoftClose, velmi tiché otevírání a zavírání

 • Těsně uzavřený interiér, zadržování pachů

 • Upínací kroužky pro vložky košů

 • Odnímatelný vnitřní kbelík

 • Snadné čištění

Koupě bezdotykového odpadkového koše - který by to měl být?

Mnoho moderních kuchyní je dnes vybaveno koši se senzory. Při vaření, když máte špinavé ruce nebo je nemáte volné, se hodí v mnoha situacích. Podle vědců je v koši podstatně více bakterií než na záchodovém prkénku. Nákup tedy dává smysl. Obsah je uvnitř chráněn proti zápachu. Pro třídění odpadu se používají vícekomorové kontejnery, t j. rozdělenými prostory. Díky mechanismu SoftClose se víko otevírá a zavírá velmi tiše. Upínací kroužky usnadňují manipulaci. Moderní senzorové koše jsou také vizuálně přesvědčivé.

FAQ

Jak funguje senzorový koš?

Tento kbelík má integrovaný infračervený senzor, obvykle ve víku, který reaguje na tělesné teplo. Tímto způsobem jej lze označit za druh pohybového senzoru. Koš rozpozná pohyb a automaticky otevře víko. Po maximálně pěti sekundách se opět uzavře, aby se zabránilo úniku pachů do vnějšího prostředí.

Jaké jsou výhody bezdotykového odpakového koše?

Bateriové kbelíky jsou hygienické, protože je můžete pohodlně ovládat bez použití rukou. Kromě hygieny je výhodou také úspora času.

Jaká je správná velikost koše na senzor?

V koši senzorů máte mnoho různých možností. Podle účelu použití se určuje vhodná velikost, například 30l nebo 50l zásobník na senzory. Pro rodinnou domácnost je ideální objem 30 až 60 litrů. Velmi oblíbené jsou modely, které mají několik košů různých velikostí, abyste mohli odpad třídit.
Nahoru