3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Vestavné vinotéky


Vestavná vinotéka/h2>

Funkčnost se snoubí s elegancí ve vestavné vinotéce. Můžete ji snadno začlenit do designu kuchyně a obývacího pokoje a uchovávat svá kvalitní vína při optimální teplotě. Vestavné vinotéky tak splňují vysoké nároky vášnivých milovníků vína. Objevte v naší nabídce celou řadu těchto důmyslných chladicích řešení, která navíc podtrhují estetiku lahví s vínem a dodávají místnosti skvělou atmosféru.

Různé typy vestavných vinoték

Aby bylo možné vyhovět různým preferencím a potřebám uživatelů, existuje více typů vestavných vinoték. Níže jsou uvedeny některé z běžných variant.

Dvouzónová vestavná vinotéka: Tento model má dvě oddělené teplotní zóny pro skladování lahví vína. Díky tomu můžete skladovat různé druhy vína v optimálních podmínkách, aby měly ideální teplotu pro pití. Jedna ze zón je obvykle určena pro červená vína a má o něco vyšší teplotu (12 až 18 °C). Druhá zóna se používá pro skladování bílých vín, šumivých vín a šampaňského a má nižší teplotu (obvykle mezi 5 a 12 °C). Nezávislá regulace teploty dvouzónové vestavná vinotéce zajišťuje, že můžete nastavit požadovanou teplotu v každé zóně zvlášť.

Vestavná vinotéka 60 cm: Tyto vestavné vinotéky jsou určeny k zabudování do standardních kuchyňských linek o šířce 60 cm. Harmonicky se začlení do stávajících kuchyňských linek, a nabízí tak prostorově úsporné řešení. To je důležité zejména v případě, že je v kuchyni málo místa. Díky úzké šířce 60 cm lze vestavnou chladničku na víno flexibilně umístit na různá místa - podle vašich preferencí.

Kombinované vestavné vinotéky s mrazicím prostorem: Některé spotřebiče nabízejí kromě prostoru pro lahve vína také vestavěný mrazicí box. Tato možnost je praktická, pokud chcete skladovat jak zmrazené potraviny, tak víno.

Vestavné chladničky na víno se sklem s UV ochranou: Speciální sklo ve dveřích vestavné vinotéky blokuje UV záření a zabraňuje škodlivým účinkům světla na kvalitu vína.

K čemu se používají vestavné vinotéky?

Hlavním účelem vestavných vinoték je vytvořit dokonalé prostředí pro skladování lahví vína. Základními kritérii pro zachování kvality vína jsou regulace teploty, vlhkosti a světelných podmínek. Proces zrání podporují stabilní teplotní podmínky. To umožňuje, aby se chuť vína během procesu chlazení dále rozvíjela, a zároveň máte dobrý přehled o zásobách vína. Estetická prezentace vaší sbírky vín se hodí i na akce a společenská setkání. Ve vestavné vinotéce se skleněnými dveřmi odolnými proti UV záření uvidí vaši hosté, která vína jim podáváte při nejlepší teplotě. Praktické výhody: vinotéka dokonale zapadne do vašeho interiéru.

Proč byste si měli koupit vestavnou vinotéku

Víme, proč by si opravdoví znalci měli pořídit vestavnou vinotéku. Vestavné vinotéky umožňují pohodlný přístup pouze k lahvím vína, aniž byste museli otevírat běžnou chladničku na potraviny. Zejména pokud mají několik zón, zaručí vám nejlepší teplotu pro pití jednotlivých odrůd. Modely s prosklenými dveřmi také nejlépe prezentují víno.

Často kladené otázky

Jak nainstalovat vestavnou vinotéku?

Zkontrolujte rozměry v kuchyni a zapojte ji do vhodné zásuvky. Zkontrolujte, zda napětí odpovídá údajům výrobce.

Jaké jsou výhody vestavných vinoték ve srovnání s volně stojícími modely?

Jedná se o prostorově úsporné spotřebiče, které lze esteticky začlenit do kuchyně.

Jak vyčistit vinotéku?

Pokud se vytvořila námraza, vypněte spotřebič a odmrazte jej. Poté otřete vnitřní plochy měkkým hadříkem s jemným čisticím prostředkem.

Potřebuje moje vinotéka několik teplotních zón?

Záleží na tom, které odrůdy vína chcete skladovat. Pokud skladujete červená a bílá vína, doporučujeme spotřebič se dvěma teplotními zónami.
Nahoru