3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Skleněná karafa

Slovo karafa pochází z arabštiny. Termín pochází ze slova "garra-fa". V překladu to znamená "kolo zvedající vodu". Tvar skleněné karafy připomíná láhev. Z dekorativního hlediska vypadají skleněné karafy stylově. Jsou také velmi univerzální.

Z čeho se vyrábějí skleněné karafy?

Skleněné karafy jsou vyrobeny z žáruvzdorného borosilikátového skla. Proto můžete na kávu nebo čaj použít také skleněnou karafu. Borosilikátové sklo je speciálně vyrobené sklo, které se vyznačuje vysokou odolností. Je lehké a odolné proti poškrábání.

Křišťálové karafy různých velikostí

Karafa z křišťálového skla je vhodná pro každodenní použití u jídelního stolu, v obývacím pokoji nebo domácí kanceláři a také pro zvláštní příležitosti. Křišťálová karafa je ideální na vodu, čaj, ledový čaj a džus. Ať už se jedná o dvoulitrovou skleněnou karafu, litrovou skleněnou karafu nebo pětilitrovou skleněnou karafu, je to praktické řešení pro brunch na terase, příjemnou večeři nebo zahradní party.

Skleněná karafa s víkem

Skleněná karafa s víčkem je ideální pro uchování minerální vody čerstvé po dobu několika hodin. Pokud chcete, můžete přidat plátek citronu nebo limetky, abyste zvýšili faktor osvěžení. Obzvláště praktické jsou skleněné karafy se samozavíracím víkem. Do karafy se vejdou i kostky ledu nebo ovoce.

Skleněná karafa s rukojetí

Karafa s rukojetí je ideální pro snadné a bezpečné nalévání čaje, kávy, vody nebo džusu. Dvoustěnné karafy jsou vhodné zejména pro uchovávání horkých a studených nápojů. Váš oblíbený nápoj bude vždy k dispozici v požadované teplotě.

Skleněné karafy jako "karafy"

Milovníci vína mohou svůj požitek z vína zdokonalit pomocí karafy. Naplněním karafy vínem oddělíte dobré víno od usazenin. Zároveň do vína přidáváte kyslík. Během dekantace se víno nechá dýchat, a tím se plně rozvine jeho chuť. Jakmile je optimálně provzdušněná, můžete ji snadno nalít do sklenic.

Skleněná karafa pro skladování lihovin

Skleněné karafy jsou vhodné k uchovávání lihovin a likérů. Při správném skladování vydrží whisky a další lihoviny v karafě přibližně stejně dlouho jako v běžné nádobě.

Koupě skleněné karafy - který design je pro vás ten pravý?

Skleněné karafy jsou součástí dokonale prostřeného stolu. Spojují v sobě funkčnost, formu a atraktivní design. Chcete si koupit skleněnou karafu a přemýšlíte, který design je pro vás ten pravý? To závisí na vašich individuálních preferencích a zamýšleném použití. Křišťálová karafa je mimochodem také krásný dárek.

Příprava ochucené vody se skleněnou karafou

Chcete si také připravit ochucenou vodu? Pak je správnou volbou karafa s víčkem. Osvěžení můžete zlepšit přidáním čerstvého ovoce do vodního nápoje. K tomuto účelu se hodí zejména plně zralé plody, které mají velmi dobrou chuť. Intenzitu chuti můžete ovlivnit změnou doby louhování. Křišťálovou karafu byste měli zavřít víčkem, zatímco se ovoce namáčí ve vodě. Tím se zachovají éterické oleje a vůně.

Často kladené otázky

Jsou skleněné karafy tepelně odolné?

Ano. Skleněné karafy jsou vyrobeny z tvrzeného borosilikátového skla. Je robustní a odolný vůči vysokým teplotám. Karafa je tak ideální i pro horké nápoje (např. čaj).

Jak se čistí skleněné karafy?

Ne každou karafu lze mýt v myčce nádobí. Šetrné ruční čištění je obvykle zcela dostačující. Stačí do karafy nalít trochu horké vody, půl šálku jablečného octa a sáček prášku do pečiva nebo jedlé sody. Poté obsah převraťte a nechte ho asi čtvrt hodiny namočený.

Jak můžete vysušit skleněné karafy zevnitř?

Skleněné karafy se nejlépe suší pomocí kartáče na mytí nádobí (s pěnovou hlavou) a hadříku. Přikryjte hlavu pěnového kartáče hadříkem. Tím se vnitřek karafy zcela vysuší. Nezůstávají po něm šmouhy ani skvrny.
Nahoru