3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Elektrické vařiče


Dvouplotýnka

Varná deska je v kuchyni nezbytná. Nemusí to být nutně varná deska se čtyřmi varnými zónami. Do malé kuchyně nebo v případě omezeného prostoru si můžete pořídit také dvouplotýnkový vařič. Důležitá je také speciální konstrukce: má být dvojitá deska vhodná pro vestavbu nebo pro mobilní použití? K dispozici jsou také dvouplotýnky s indukcí. Máme různé modely, které dokonale vyhoví vašim požadavkům.

Dvouplotýnkový vařič se sklokeramickou deskou

Sklokeramické varné desky jsou dnes moderním standardem. Jedná se o povrch desky ze sklokeramiky. Dvouplotýnka může být elektrická nebo indukční. Sklokeramika má mnoho výhod: povrch je rovný, hrnce se nemohou převrhnout a v případě potřeby je lze snadno přemístit. Sklokeramika se také snadno čistí. Klasická sklokeramická varná deska je vybavena elektrickými prvky a topnými tělesy pod sklem. Varné zóny se zahřívají a teplo se přenáší na hrnce a pánve.

Dvouplotýnka a s indukcí

Indukční varná deska má pod keramickou deskou cívky, které vytvářejí střídavé magnetické pole. Povrch varné desky se nezahřívá, ale obsah hrnců a pánví se zahřívá velmi rychle. Vytápění lze velmi dobře regulovat. Indukční varná deska navíc spotřebuje méně energie než elektrická sklokeramická deska.

K čemu můžete použít dvouplotýnku?

Dvouplotýnka je vhodná pro kompletní přípravu potravin. Vaření, smažení a dušení je hračka. Dvojitá varná deska zabírá při zapuštění do pracovní desky velmi málo místa. Mobilní, přenosné dvouplotýnky mají zvláštní postavení. Mimochodem, tyto modely jsou k dispozici nejen se sklokeramickou, elektrickou nebo indukční varnou deskou, ale také se dvěma sklokeramickými varnými deskami. Tyto dvojité varné desky jsou ideální pro kempování nebo do zahradního domku.

Dvojitou indukční varnou desku nebo dvojitou elektrickou varnou desku lze ovládat pomocí dotykového displeje nebo otočných knoflíků. Komfortnější modely jsou často vybaveny také časovačem a posuvníkem na displeji. U některých modelů můžete obě varné desky spojit do jedné varné zóny.

Která dvouplotýnka nejlépe vyhovuje vašim požadavkům?

Pokud nevaříte pro více osob, stačí vám zpravidla dvouplotýnka Vyberte si verzi s indukcí, která generuje teplo velmi rychle. Pokud pro vás rychlost, rychlá regulace tepla a nižší spotřeba energie nejsou tak důležité, je elektrická dvojitá trouba také dobrou volbou. Mobilní verze se hodí vždy, pokud hledáte dvouplotýnkový vařič se sklokeramickou deskou, který můžete použít kdekoli: například při stěhování, pokud ještě nemáte plně vybavenou kuchyň, na dovolené se stanem nebo karavanem, nebo dokonce venku, pokud v létě rádi vaříte venku.

Často kladené otázky

Jaký je příkon dvojité varné desky?

U dvojité varné desky má menší zóna výkon 750 až 1 600 W. Větší varná zóna má výkon 1 200 až 2 000 W.

Která varná deska šetří při provozu více elektřiny?

Dvojitá indukční varná deska má nejnižší spotřebu energie. Spotřeba energie je přibližně o 20 % nižší než u radiátorové varné desky a o 40 % nižší než u litinové varné desky.

Jak udržovat dvouplotýnky čisté?

Spotřebiče se sklokeramickými varnými deskami se snadno udržují. Je však důležité, abyste nic nespálili. Pokud se něco vyvaří, okamžitě to setřete. Neměli byste používat abrazivní houbičky nebo agresivní čisticí prostředky, protože skleněný povrch je citlivý na poškrábání. K čištění stačí jemný čisticí prostředek, měkký hadřík a teplá voda.

Jak odstranit odolné zbytky?

Spálené zbytky lze odstranit škrabkou na sklo. Varná deska může být ještě mírně teplá. Škrabku na sklo je nejlepší umístit naplocho, aby nedošlo k poškrábání. Na obzvláště odolné skvrny existují šetrné a účinné speciální čisticí prostředky.
Nahoru