3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Stolování


Kuchyňské nože pro každou potřebu

V žádné domácnosti by nemělo chybět nádobí a příbory. Jsou nepostradatelným kuchyňským příslušenstvím. Najdete zde nejen správné základní vybavení v podobě nožů, vidliček a lžic. Získáte také řešení pro přípravu složitých jídel. Pomáháme také dětem rozvíjet lásku k vaření. A naše nabídky podporují organizaci vaší kuchyně.

Společnost Klarstein nabízí tyto různé typy nádobí a příborů

Sortiment společnosti Klarstein sahá od dětského nádobí až po profesionální vybavení. Například: pokud chcete koupit dětské nádobí, najdete bambusové talíře s veselým zvířecím obličejem nebo misky se lžičkami. Pro základní vybavení vaší kuchyně vám nabízíme příborový box, s nímž můžete úspěšně uspořádat nože, vidličky, lžíce nebo dokonce brčka. Je zde také dostatek místa pro větší kuchyňské příslušenství, například nože na chleba. Pro profesionální vybavení nabízí společnost Klarstein sadu nožů známých značek, jako jsou Kishiko, Kashira, Kitano nebo Kaito. Součástí nabídky jsou také odpovídající prkénka na krájení. Součástí balení jsou například tyto kuchyňské nástroje:

  • Kuchařský nůž (někdy nazývaný ""nůž Santoku"")

  • Univerzální nůž

  • Škrabka na zeleninu a ovoce

  • Nůž na chléb

  • Nůž na porcování nebo filetování

Pokud si u nás zakoupíte sadu nožů, může vám být doručena dvěma způsoby. Za prvé, může být v krásně navržené krabici. Tato varianta je běžná u menších sad obsahujících tři řezné nástroje. Za druhé, čepele se dodávají v blocích. Díky tomu je možné je po použití opět bezpečně uložit. Jednotlivé modely jsou rozhodně ostré. Jejich čepele by proto z bezpečnostních důvodů neměly být volně přístupné.

Typické oblasti použití nádobí a příborů

Sada nožů je nezbytná zejména pro přípravu pokrmů při vaření. Ovoce, zeleninu nebo maso krájejte podle potřeby. Začíná to ovocem k chutné snídani, pokračuje salátem jako přílohou k obědu a končí slavnostní pečínkou. Nože však mohou být užitečné jako další pomůcka pro vizuálně atraktivní úpravu hotových pokrmů. Pokud nemáte prkénko, měli byste si koupit sadu nožů, která ho obsahuje. Jedině tak můžete účinně chránit své pracovní desky.

Dětské nádobí je určeno především pro jídelní stůl vašeho syna nebo dcery. Bambusové desky se proto skládají z několika částí. Takto můžete oddělit předkrm, hlavní chod a dezert. Dítě se tak naučí jíst ve správném pořadí. Můžete si také koupit dětské nádobí, které je vhodné pro některé části přípravy jídla. Dcera nebo syn si například mohou do misky se lžičkou dát ovoce, které chtějí sníst, a kopeček zmrzliny.

Nákup kuchyňských nožů: rozhodují vaše vlastní potřeby

Z předchozích dvou kapitol vyplývá, že na Klarsteinu máte široký výběr. Rozhodujícím faktorem je vaše potřeba. Pokud například rádi a často vaříte a připravujete složitá jídla, je vhodné zakoupit větší sadu nožů. Pokud vaříte, ale oceníte jednoduchost, postačí vám menší verze.

FAQ

V čem se liší nádobí a příbor?

Účelem příboru je dodávat tělu výživu. Jedná se o nástroje potřebné k přesunu jídla z talíře nebo misky do úst. Účelem nádobí je umožnit přijímání potravy obecně. Součástí jsou tedy i hrnce, talíře, sklenice atd.

Které typy kuchyňských nožů vydrží nejdéle?

Zejména porcelán je považován za mimořádně odolný materiál. Živec, kaolin a křemen jako podklady pro zpracování porcelánového nádobí jsou zde vynikajícím řešením, protože vydrží desítky let.

Jak správně čistit kvalitní kuchyňské nože?

Kuchyňské nože do myčky nepatří. Měly by se umýt pod tekoucí horkou vodou s přípravkem na mytí nádobí a poté ihned vysušit.
Nahoru