3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Hrnce a pánve


Nákup hrnců a pánví

Hrnce a pánve patří bezpochyby k nejdůležitějšímu kuchyňskému náčiní. Aby byly vaše oblíbené pokrmy vždy dokonale připravené, měli byste se ujistit, že vaše nádobí je kvalitní. V opačném případě se může stát, že se pánev po krátké době zdeformuje nebo že teplo na pánvi není rovnoměrně rozloženo. Důležitý je také výběr správného hrnce nebo pánve pro různé typy přípravy a pokrmů.

Tyto různé hrnce a pánve patří do každé kuchyně

Pánev s povrchovou úpravou má velkou výhodu v tom, že se na ní prakticky nic nepřipálí a velmi snadno se poté čistí. Potřebujete také mnohem méně tuku, což přispívá k nižší kalorické hodnotě stravy a větší ohleduplnosti. Vzhledem k tomu, že například na jedno smažené vejce nepotřebujete velkou pánev, může mít smysl vybavit domácnost kompletní sadou pánví různých velikostí. Steakové pánve, jak už název napovídá, se používají především na šťavnaté steaky, ale také na další grilované pokrmy, jako jsou ryby a zelenina. Obvykle jsou vyrobeny z litiny, mají typickou žebrovanou základnu a často jsou vybaveny odtokovým kanálkem pro přebytečný tuk. Pokud si chcete koupit hrnce, můžete si také vybrat kompletní sadu hrnců na vaření. Zahrnuje nejen různé velikosti, ale také různé typy hrnců na vaření. Například zapékací mísa, která má obvykle dlouhou rukojeť nebo rukojeti a je vhodná zejména k pečení a dušení. Sada hrnců na vaření obsahuje také klasické hrnce s pokličkami, které lze mimo jiné použít na vaření těstovin, brambor, rýže a polévek.

Podložky pod hrnce a plsť na kuchyňské náčiní

Ať už si vyberete jakékoliv nádobí, jeho horní a spodní část by měla být vždy chráněna před poškrábáním. To však může být obtížné při skladování v kuchyňské skříňce, protože nádobí se obvykle musí z prostorových důvodů skládat na sebe. Naštěstí však lze škodám snadno předcházet. Potřebujete jen dobré podložky pod hrnce nebo plstěné podložky. Umístěte je mezi kuchyňské náčiní jako jakýsi nárazník. Můžete je také použít k ochraně stolu nebo pracovní plochy. Speciální funkce: plstěné podložky můžete snadno stříhat na libovolnou velikost!

Kastroly, pánve a další: budou vám dělat radost po mnoho let

Ať už samostatně, nebo jako kompletní sada, s dobrým nádobím je vaření, smažení, dušení a pečení přinejmenším dvakrát zábavnější. Praktické: Součástí mnoha sad hrnců a pánví jsou již odpovídající podstavce. Takže můžete začít hned po zakoupení! Kvalitní hrnce a pánve jsou velmi vítané i jako dárek na kolaudaci nebo svatbu!

FAQ

Jakou velikost by měly mít hrnce na vaření?

Pro běžnou domácnost postačují hrnce o velikosti 24 až 28 centimetrů; pokud chcete pravidelně bavit více hostů, měly by mít hrnce až 36 centimetrů.

Jak pečovat o pánev s povrchovou úpravou?

Stačí použít horkou vodu, nepříliš agresivní čisticí prostředek a měkký hadřík. Za každou cenu se vyhněte hrubým houbám.

Z čeho jsou vyrobeny pánve a hrnce?

Osvědčenými materiály jsou především litina a nerezová ocel, ale někdy také měď, hliník a smalt.
Nahoru