3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Pračky a sušičky

Kvalitní pračka a sušička vám maximálně usnadní péči o vaše prádlo. Při výběru těchto spotřebičů je přitom třeba vzít v úvahu hned několik parametrů. Rozhodující je například způsob plnění, objem válce nebo třeba spotřeba vody a elektrické energie.

Přední nebo vrchní plnění

U praček i sušiček se setkáte s modely s předním i vrchním plněním. Každá varianta s sebou přitom přináší určité výhody a nevýhody. Pračky a sušičky s předním plněním vyžadují více prostoru než modely plněné shora. Naopak spotřebiče s vrchním plněním jsou na prostor méně náročné a k prádlu se nemusíte tolik ohýbat.

Pokud domácnost tvoří pouze jeden člen, zpravidla si vystačí s pračkou na 4 kg prádla. Početnější rodina by poté měla sáhnout po modelu na 6 až 9 kg prádla.

Kondenzační nebo odvětrávací sušička prádla

Sušičky prádla se dělí na dva základní typy, a to kondenzační a odvětrávací

Kondenzační sušičky nevyžadují žádné stavební úpravy na odvod kondenzátu. Veškerou vlhkost totiž shromažďují do sběrné nádoby, kterou jednou za čas snadno vylijete (nebo nádobu napojíte na odpad).

Oproti tomu odvětrávací sušičky prádla vyžadují speciální výfukovou trubici, která vede ven z domu. Z toho důvodu se tento spotřebič hodí spíše do větších koupelen, které mají systém odvětrávání.

Speciální programy pro vaše oděvy

Při výběru pračky nebo sušičky se zároveň informujte o tom, jakými programy je vybavená. Některé modely disponují speciálními programy pro specifické druhy oděvů. Pokud například často perete sportovní, jemné nebo dětské oblečení, oceníte patřičnou péči.

Nahoru