Varné desky

Varné desky

Varná deska je nezbytnou součástí každé kuchyně. V naší nabídce najdete indukční, sklokeramické i plynové varné desky. Jak se liší, pro koho se která varianta hodí a jak vybrat tu správnou varnou desku Klarstein? Čtěte dále.

Bez varné desky se neobejde žádná kuchyně. V základu se varné desky dělí na elektrické a plynové, přičemž každý z typů má svá specifika. Elektrické varné desky se pak dále dělí na indukční a sklokeramické. Níže si na jednotlivé typy důkladněji posvítíme a pomůžeme vám vybrat ideální varnou desku právě pro vaše potřeby.

Klarstein je osvědčený výrobce varných desek

Naše varné desky spojuje pověstná německá kvalita a precizní zpracování, energetická úspornost a moderní provedení. Varné desky Klarstein designově skvěle zapadnou do moderních i retro kuchyní a disponují praktickými funkcemi, které usnadní vaření a dělají z přípravy jídla zase o něco větší zážitek.

Indukční varné desky Klarstein

Indukční varné desky jsou v současné době nejoblíbenějším typem. Není divu, vaření na indukci přináší spoustu výhod:

 • Vaření na indukční desce je mimořádně rychlé a efektivní.
 • Indukce je velmi úsporná, okamžitě reaguje na změnu teploty.
 • Zahřívá se pouze, pokud je na ní nádoba.
 • Snadná údržba – nic se nepřipálí.
 • Indukční desky mají snadné dotykové ovládání a spoustu funkcí.

Jedinou nevýhodou indukční varné desky je nutnost používání nádobí s magnetickým dnem. Dnes už ale výrobci na oblibu indukčních varných desek pružně zareagovali a naprostou většinu hrnců a pánví magnetickým dnem opatřují.

Sklokeramické varné desky Klarstein

Dalším typem elektrické varné desky je deska sklokeramická. Ta má oproti indukční desce o něco vyšší spotřebu a její varné zóny zůstávají déle teplé, což může být jak nevýhodou, tak i výhodou v případě, že při vaření rádi využíváte zbytkové teplo. Jaké výhody má sklokeramická varná deska Klarstein?

 • Díky hladkému povrchu se snadno udržuje v čistotě.
 • Nabízí praktické funkce a moderní vzhled.
 • Lze na ní používat všechny typy nádobí.
 • Je cenově dostupnější.

Plynové varné desky Klarstein

Na vaření na plynu nedá spousta lidí dopustit. Těžko byste hledali přesnější a rychlejší způsob ohřevu. Moderní plynové varné desky jsou navíc velmi bezpečné a potěší i designem. Mezi jejich nevýhody ale patří složitější instalace a náročnější údržba

Jak vybrat varnou desku?

Kromě samotného typu varné desky je při výběru potřeba zvážit několik důležitých parametrů, jako je počet plotének, výkon, funkce a další. Podívejte se, na co všechno se zaměřit.

Počet zón/plotýnek varné desky

Varné desky Klarstein jsou k dostání pro nejrůznější typy a velikosti kuchyní. Standardní varná deska má čtyři zóny nebo plotýnky. Máte-li malou kuchyň, můžete si pořídit kompaktnější varnou desku s dvěma či třemi varnými zónami. Pokud naopak máte kuchyň velkou a rádi vaříte ve velkém, ideální pro vás bude varná deska s pěti, šesti či osmi plotýnkami. Skvělý kompromis také přináší také speciální funkce některých elektrických desek, která umožňuje spojit dvě varné zóny do jedné a pohodlně tak vařit ve velkém hrnci či pekáči.

Ovládání varné desky

Moderní elektrické varné desky Klarstein využívají zpravidla dotykové ovládání. To je velmi intuitivní a osvojíte si jej doslova během chvilky. Pouhým dotykem prstu tak můžete varnou desku zapnout, regulovat výkon a využívat všechny její funkce. Plynové varné desky se nadále ovládají pomocí kolečka, stejně tak i přenosné vařiče, které v naší nabídce také najdete.

Funkce varné desky

Sklokeramické a indukční varné desky vás potěší bohatou nabídkou funkcí pro efektivnější, jednodušší a rychlejší vaření.

 • Funkce Boost okamžitě zvýší výkon varné zóny na maximum, což oceníte ve chvílích, kdy není času nazbyt.
 • Ukazatel zbytkového tepla vám umožnit využívat teplo na maximum a vařit tak ekonomičtěji.
 • Dětská pojistka zamezí přenastavení varné desky.
 • Stop and Go vám umožní přerušit vaření, aniž by se vám smazalo aktuální nastavení varné desky.
 • Časovač umožňuje nastavit si dobu vaření, po jejímž uplynutí se deska sama vypne.
 • Flexi zóna umožňuje propojení dvou varných zón v jednu.

Varná deska Klarstein potěší i designem

Značka Klarstein je jasným důkazem toho, že varná deska nemusí být nudná. Nabízíme je jak v tradiční černé, tak i elegantní bílé barvě. Máte-li rádi netypický design, zaujme vás šedá nebo červená varná deska, případně modely v barvě slonové kosti.

Varná deska, trouba a digestoř – to je kombo každé kuchyně

Varná deska, trouba a digestoř tvoří základ každé kuchyně, v níž se připravuje jídlo. Některé varné desky Klarstein jsou opatřené integrovanou digestoří přímo ve varné desce.Tím nejen šetří místo v kuchyni, ale usnadňují i ovládání, protože se stačí věnovat jednomu spotřebiči místo dvou. Pokud ale fandíte spíše klasické digestoři, v naší bohaté nabídce si zaručeně vyberete.

Nahoru