Lednice a mrazáky

Dokázali byste si představit život bez chladničky a mrazáku? Pravděpodobně ne. Tento spotřebič je jedním z nejdůležitějších v celé domácnosti. Vyplatí se proto jeho výběru věnovat dostatek pozornosti, aby vám ve všech směrech vyhovoval.

Jaký objem zvolit?

Při výběru lednice nebo mrazáku je pochopitelně třeba zmínit velikost tohoto spotřebiče. Někdy je člověk limitovaný prostorem a potřebuje kompaktní řešení. Nebo třeba shání pouze malý spotřebič na několik nápojů do kanceláře.

Pokud vybíráte kombinovanou chladničku s mrazákem, počítejte s tím, že pro každou osobu v domácnosti by měla mít 50-70 l v chladící části a 20 l v mrazicí části. Čísla samozřejmě berte orientačně. V praxi záleží i na tom, jak moc jste zvyklí se doma stravovat a dělat si zásoby potravin.

Jaké typy chladniček a mrazáků existují?

V současné době se můžete setkat s nejrůznějšími typy spotřebičů. Kromě pomyslné klasicky v podobě kombinované chladničky s mrazákem si můžete pořídit třeba jednoduchou chladicí vitrínu, minibar, cestovní chladničku nebo objemný mrazící box.

Zohledněte vnitřní uspořádání

Při výběru lednice nebo mrazáku je třeba vzít v úvahu více faktorů. Kromě jiného je rozhodující i vnitřní uspořádání, které by vám mělo vyhovovat. U kombinovaných chladniček se nejčastěji setkáte se skleněnými policemi a přihrádkami ve dveřích. Nechybí ani speciální boxy na ovoce a zeleninu a mraznička bývá oddělena mrazicími boxy.

U lednic na nápoje nebo vinoték bývá součástí lednice menší množství polic, které lze přizpůsobit výšce nápojů. V případě pultových mrazáků poté oceníte nejrůznější koše, které usnadní organizace vašich potravin.

Nahoru