3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Ohřívače s ventilátorem pro rychlé a příjemné teplo

Ventilátorové a sálavé ohřívače jsou ideální pro krátkodobou výrobu tepla. Používají se v interiéru bez vytápění nebo jako dočasný rychlý zdroj tepla v obytných a pracovních prostorách. Hlavní rozdíl mezi ventilátory a radiátory spočívá v typu výroby tepla: Ventilátory, jak již název napovídá, vyzařují tepelné vlny do bezprostředního okolí, zatímco radiátory ohřívají studený vzduch nasávaný z okolí a ohřátý vzduch opět uvolňují prostřednictvím ventilátoru.

Nákup ohřívače s ventilátorem - na co si dát pozor?

  • Použití: Ventilátorové ohřívače jsou vhodné jako mobilní ohřívače v interiéru a obecně nejsou určeny pro nepřetržitý provoz. Často se používají v obytných prostorách, například jako zdroj tepla v koupelně, hobby místnosti nebo obývacím pokoji, abyste nemuseli mrznout v chladných ránech a večerech, ale aby se nevyplatilo zapínat topení.

  • Vlastnosti: Vysoce kvalitní radiátory a ventilátory jsou testovány TÜV, mají několik stupňů ohřevu a jsou vybaveny ochranou proti přehřátí. Moderní ohřívače s ventilátorem lze pohodlně ovládat dálkovým ovládáním. V závislosti na zařízení lze zvolit různé úrovně výkonu nebo integrovat regulaci teploty. U některých modelů je možné i časové programování.

  • Design: Kromě funkcí a výkonu je při výběru ideálního ohřívače s ventilátorem rozhodujícím kritériem také design. Ohřívače jsou k dispozici v estetickém tvaru štíhlého sloupu, který je velmi úsporný na prostor. Takové zařízení lze stylově začlenit do jakéhokoli prostředí. Každý jiný vzhled má však své kouzlo, například všesměrový radiátor v kulatém provedení, který vyzařuje teplo všemi směry. Ostatní modely je třeba nastavit tak, aby směřovaly přímo do vytápěného prostoru.

Elektrická topná tělesa s ventilátorem a keramická topná tělesa s ventilátorem

Princip činnosti je u obou ventilátorových ohřívačů stejný: nasává se studený vzduch z okolí, ohřívá se integrovanými topnými tělesy a teplý vzduch se opět odvádí ventilátorovým ohřívačem. To způsobuje promíchávání vzduchu v místnosti, což může být pro alergiky nepříznivé. Prach, který se tímto způsobem dostane do spotřebiče, je přitahován k topným tělesům elektrického ohřívače a částice jsou zde spalovány. To může být doprovázeno určitým zápachem. Moderní alternativou jsou keramická topná tělesa s ventilátorem, jejichž prvky se zahřívají méně. Jejich pořízení je dražší než pořízení elektrických ohřívačů s ventilátorem, ale mají také lepší tepelnou účinnost a jsou preferovány alergiky. Naproti tomu elektrická topidla jsou oblíbená pro občasné sporadické použití a rychlé mobilní vytápění.

Elektrický sálavý ohřívač

V porovnání s ventilátorovými ohřívači jsou elektrické sálavé ohřívače tišší. Neohřívají vzduch, ale vyzařují teplo přímo do okolí. Osvětlené předměty, například kusy nábytku, se v důsledku toho také zahřívají a následně vyzařují teplo. Teplo vzniká ihned po zapnutí. Elektrické radiátory jsou oblíbené jako doplňkové vytápění a pro použití v přechodném období.

Stejně jako ohřívače s ventilátorem je lze flexibilně nastavit a používají se vždy, když je potřeba rychlé teplo, např. v koupelně, u přebalovacího pultu, pro rychlé ranní zahřátí, v mobilním domě, v domku Tiny House, v zahradním domku, v dílně, v garáži, ve sklepě nebo v hobby místnosti. Chladiče způsobují pohyb vzduchu maximálně v bezprostřední blízkosti v důsledku vzniku tepla, což znamená, že během krátkého provozu se turbulence prachu téměř nepředpokládá. Při dlouhodobém provozu poskytují termostatem řízené jednotky téměř konstantní příjemné teplo.

Nahoru