Maischfest 30 fermentační kotel

3 299,00 Kč 4 859,00 Kč (s DPH)
 • Drtička
 • Stříbrná
Produktové číslo: 10032123
Maischfest 30 fermentační kotel
3 299,00 Kč 4 859,00 Kč (s DPH)
 • Ihned k dodání. Ihned k dodání.
 • Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní
 • Expresní doručení
 • 14 dní na vrácení
 • Doprava zdarma nad 1 260 Kč Doručení zdarma při platbě kartou nebo bankovním převodem

Základní informace

 • Hygienicky a chuťově neutrální: fermentační kotel z nerezové oceli 304

 • Pravá chuť: nereaguje s kvašeným ovocem, žádná změna chuti

 • Vyrovnání tlaku: včetně kvasné trubky z umělé hmoty s akrylovým uzávěrem

Popis produktu

Univerzální nádoba na kvašení nebo skladování: zda světlé nebo tmavé, suché nebo sladké, pivo nebo víno… díky fermentačnímu kotli Klarstein Maischfest vyrobíte ze sladu to nejlepší pivo a z ovocné šťávy to nejlepší víno!

Nezáleží na tom, zda kotel použijí začátečníci nebo zanícení nadšenci - fermentační kotel vzduchotěsně připraví z naložených surovin pivo nebo víno. V kotli může zrát až 30 litrů připravovaného obsahu. Pevné svorky pevně připevní víko se vzduchotěsným gumovým těsněním, aby zajistily bezchybný průběh kvašení. Dodaná kvasná trubka z umělé hmoty zajišťuje potřebné vyrovnávání tlaku. Výpustným kohoutkem můžete přímo naplňovat hotové pivo do sklenic nebo lahví.

Samozřejmě, pivo nebo víno mohou zrát i v jiné nádobě, avšak fermentační kotel Klarstein Maischfest je vyhotoven z chuťově neutrální nerezové oceli 304: tak celý proces kvašení zůstane hygienický, navíc po použití kotel jednoduše umyjete. A to vám ještě přidá na radosti z vlastního piva nebo ovocného vína.

Čerstvé pivo jako z vlastního pivovaru nebo víno z vlastní zahrady? Velmi jednoduché: fermentační kotel Klarstein Maischfest přivede vaše hobby do dokonalosti. Na zdraví!

Při přípravě vína/piva se řiďte prosím legislativou vaší země.

Vlastnosti

 • Objem: 30 litrů
 • Vyznačena stupnice v litrech a galonech
 • Výpustný kohout na jednoduché vypouštění
 • Nerezové víko s gumovým těsněním na vzduchotěsné uzavření
 • Akrylový uzávěr na vzduchotěsné uzavření kvasné trubky
 • Rukojeti na přenášení kotle
 • Fermentační kotel na kvašení vína a piva
Produktové číslo: 10032123

Rozměry a technické podrobnosti

 • Rozměry: cca 42 x 60 x 34 cm (Š x V x H)
 • Vnitřní rozměry kotle: cca 29,5 x 48 cm (Ø x V)
 • Hmotnost: cca 3,8 kg

Co bylo posláno

 • 1x kotel
 • 1x uzávěr (víko)
 • 1x kvasná (plynová) trubka s uzávěrem
 • Dodání bez návodu k použití

Dodací podmínky

Ihned k dodání.

Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní

Hodnocení zákazníků
38 hodnocení

K tomuto zboží ještě nikdo nenapsal recenzi.

Názory zákazníků z jiných zemí
Ověřená recenze 31/05/2024

Parfait

Perfektní

Ověřená recenze 26/04/2024

very good quality build, priced very competitively, much better than using a plastic fermenter bucket, delivery was on time using UPS the best out of those companies, very happy with the product and the company...

velmi dobrá kvalita provedení, velmi konkurenceschopná cena, mnohem lepší než použití plastové fermentorové nádoby, dodání bylo včas pomocí UPS nejlepší z těchto společností, velmi spokojeni s produktem a společností...

Ověřená recenze 19/02/2024

Bardzo fajny kociołek. Szczelny. Ciekawy sposób na zabezpieczenie zaworu spustowego przed przypadkowym otwarciem. Polecam

Moc pěkný kotlík. Těsný. Zajímavý způsob ochrany vypouštěcího ventilu proti náhodnému otevření. doporučuji

Ověřená recenze 04/12/2023

perfect

perfektní

Ověřená recenze 15/10/2023

I cannot fail this product. It was safely delivered on time. I was afraid to see damages on the body when unpacked, but the packaging was very good and protective and the kettle arrived without any damages. It would be a good idea if the manufacturer adds a peace of hose fittable to the valve in case someone needs an extension.

Tento produkt nemohu zklamat. Bylo bezpečně doručeno včas. Bál jsem se, že po rozbalení neuvidím poškození na těle, ale balení bylo velmi dobré a ochranné a konvice dorazila bez poškození. Bylo by dobré, kdyby výrobce přidal k ventilu i hadici nasaditelnou pro případ, že by někdo potřeboval prodloužení.

Ověřená recenze 25/08/2022

Funktioniert und ist leicht zu säubern. Sehr zu empfehlen.

Funguje a snadno se čistí. Doporučujeme.

Ověřená recenze 09/08/2022

Habe den Gärkessel schon 2 mal für das Ansetzen von Wein verwendet. Super praktisch, stabil. Der Auslasshahn funktioniert super. Ich kanns empfehlen.

Kvasný kotlík jsem použil k přípravě vína dvakrát. Super praktické, stabilní. Odtokový kohout funguje skvěle. Mohu doporučit.

Ověřená recenze 04/05/2022

Einfach aber zuverlässig in der Bedienung. Gute Verarbeitung, würde das Modell erneut kaufen.

Jednoduché, ale spolehlivé použití. Dobré zpracování, koupil bych si model znovu.

Ověřená recenze 18/03/2022

Ich habe stücke einer Gummimatte und die schellen gelegt dann ging es.

Dal jsem kousky gumové podložky a svorky a pak to šlo.

Ověřená recenze 22/06/2021

Ist für diesen Preis sehr gut verarbeitet. Einzig der Hahn ist für meinen Geschmack ein Stück zu hoch platziert.

Za tuto cenu velmi dobře udělaný. Jen kohoutek je na můj vkus posazený trochu moc vysoko.

Ověřená recenze 31/05/2021

Der Gärtank sieht super aus. Ich freu ich schon auf den ersten Sud der darin gärt. Leider ist einer der vier Spanner nicht wirklich Maßhaltig, sodass nur drei der vier den Deckel wirklich nach unten 'ziehen'. Hier werde ich wohl etwas 'unterlegen' müssen. OK - ich habe B-Ware gekauft, vielleicht liegts daran; glaube ich aber nicht, denn es scheint nichts verbogen, sondern einfach um 1-3mm zu hoch verschweißt.

Fermentační nádrž vypadá skvěle. Už se těším na první závar, který v něm vykvasí. Bohužel jeden ze čtyř napínačů není ve skutečnosti věrný velikosti, takže pouze tři ze čtyř skutečně 'stahují' víko dolů. Tady asi budu muset něco ‚podložit‘. OK - koupil jsem B-stock, možná je to proto; Myslím, že ne, protože se nic nezdá ohnuté, ale jednoduše svařené o 1-3 mm příliš vysoko.

Ověřená recenze 28/02/2021

Ich habe mir wirklich lange Gedanken für mein Setup gemacht und mich dann bewusst für dieses Gerät ohne Umwälzung entschieden (selbst rühren fühlt sich mehr nach Handarbeit an). Nach nun 3 Monaten in meinem Besitz und einigen Brautagen, bin ich wirklich zufrieden mit dem Gerät. Wenn man sorgfältig arbeitet, dann brennt nichts an. Die Temperaturen werden schnell erreicht und gut gehalten. Ich habe immer wieder mit einem separaten Thermometer nachgemessen und konnte keine großen Abweichungen zur internen Temperatur Anzeige feststellen. Insgesamt ist das Gerät ganz gut verarbeitet. Es gab bei mir auch noch keinen Ausfall durch Überhitzung. Die Reinigung klappt gut und ist recht einfach. Ich kann das Gerät nur jedem empfehlen. Prost

Opravdu jsem dlouho a usilovně přemýšlel o svém nastavení a pak jsem se vědomě rozhodl pro toto zařízení bez cirkulace (i míchání mi připadá spíše jako ruční práce). Po 3 měsících v mém vlastnictví a několika dnech vaření jsem s přístrojem opravdu spokojen. Pokud budete pracovat opatrně, nic se nepřipálí. Teploty se dosahují rychle a dobře se udržují. Opakovaně jsem měřil samostatným teploměrem a nenašel jsem žádné větší odchylky od vnitřního zobrazení teploty. Celkově je zařízení velmi dobře zpracované. Nikdy jsem neměl poruchu kvůli přehřátí. Čištění funguje dobře a je docela snadné. Zařízení mohu všem jen doporučit. Zdola nahoru

Ověřená recenze 31/01/2021

Top Produkt

Top Produkt

Ověřená recenze 06/01/2021

...schön auch, das es sowohl einen Propf für den Deckel mit Loch für den Gärkolben, als auch einen ohne Loch zum verschliessen gibt. Schöne Haptik und wie oben im Titel schon erwähnt: rundum zufrieden!! Klarstein als Verkäufer ist auch sehr zu empfehlen und war auch toll verpackt!

... taky je fajn, že je tam jak zátka na víko s otvorem na kvasnou baňku, tak i bez otvoru na uzavření. Příjemný pocit a jak již bylo uvedeno v názvu: naprostá spokojenost! Klarstein jako prodejce je také vysoce doporučen a byl také dobře zabalen!

Ověřená recenze 29/11/2020

I thought there was a heating element with this, but there was not.

Myslel jsem, že to má topné těleso, ale nebylo.

Ověřená recenze 19/11/2020

It works perfectly and it's very practical for home brewing.

Funguje to perfektně a je to velmi praktické pro domácí vaření.

Ověřená recenze 15/11/2020

Wir lieben es. Haben es auch direkt ausprobiert und es macht das was er machen soll.. lieferung ging schnell und gut verpackt.

Líbí se nám to. Přímo jsem to vyzkoušel a dělá to, co má.. dodání bylo rychlé a dobře zabalené.

Ověřená recenze 03/11/2020

Bin zunächst einmal positv überrascht von dem Gärkessel. Die Verarbeitung ist super und der Kessel wirkt sehr hochwertig! Der Deckel sitzt perfekt und Luftdicht auf. Die "Schnallen" spannen den Deckel fest auf den Kessel, sodass alles dicht sitzt. Das Gärröhrchen funktioniert ebenfalls super. Durch das Material ist die Reinigung kinderleicht und in wenigen Minuten erledigt. Zudem ist Edelstahl perfekt geeignet um Geschmacksneutral zu gären. Nun ein paar kleine Kritikpunkte welche noch verbesserungswürdig sind. - keine genaue Skala im Kessel, lediglich eine "Max" Markierung - der Ablasshahn könnte durchaus 2 cm tiefer sitzen, da doch eine große Menge (geschätzt 4-5L) übrig bleibt. Hier muss man gegen Ende des Ablassens den Kessel kippen und so wird die Hefe aufgewirbelt und Teile gelangen mit in die Flaschen. Von mir trotzdem eine Kaufempfehlung, da hier der Preis sehr gut zur Qualität passt!

V první řadě mě pozitivně překvapuje fermentační kotlík. Zpracování je skvělé a kotel vypadá velmi kvalitně! Víko perfektně sedí a je vzduchotěsné. „Přezky“ pevně upnou víko na konvici, aby bylo vše pevně utaženo. Skvěle funguje i fermentační trubice. Materiál velmi usnadňuje čištění a zabere jen několik minut. Kromě toho se nerezová ocel dokonale hodí pro fermentaci chuťově neutrální. Nyní několik drobných kritických bodů, které je stále třeba zlepšit. - v kotli není přesná stupnice, jen značka "Max" - vypouštěcí kohout by klidně mohl být o 2 cm níže, protože zbývá velké množství (odhadem 4-5L). Zde musíte konvici naklonit ke konci scezování, aby se kvásek rozvířil a části se dostaly do lahví. Přesto doporučuji koupit, protože cena jde velmi dobře s kvalitou!

Ověřená recenze 15/07/2020

The Klarstein maischkessel (I bought the 30l) is a step up from using a stove and cooking pot. You can make 25 litre batches easily and the settings are simple. Just a few buttons and switches and you are away. The draw to this particular model is that it comes with a cooling coil unlike most other kettles on the market in the same price range. You can potentially buy a pump to circulate the beer by yourself and have a good set. Pros: Chilling coil. Simple. Cheap (for beginners). Stainless steel construction. Cons: The cooling coil doesn't come with pipes or any instructions about diameter so i had to take a trip to the hardware store and buy what i needed (i was lucky they fit). This model has a tendency to overheat. The temperature sensor in the bottom either isn't very accurate, it's in a bad position, or the software allows too much leeway on the temperature. Do not leave the lid on and set to 100 degrees at 3000W or you can expect either a burnt bottom plate or wort to spray your ceiling (not joking). The boil is too violent. Now i set mine at 1500W and set the temperature at 98 knowing it will overshoot. The other issue is the mash bucket that you can place on top for sparging. It is poorly constructed. The legs welded to the bottom are just twists of metal that feel ready to break off or buckle under the weight. The handle to lift the bucket out of the kettle has protruding ends that will tear any brew in a bag you use (I bought the Klarstein one that only later 2 uses). Finally, it is impossible to lift and place on the supplied lid without help when there's hot wort dropping out of it. Don't even think about doing it alone! However, all in all the kettle seems to work ok. Even in the lower power setting, you can expect to clean wort stuck to it, which is a pain. Although, it shouldn't be burnt on. However some internet forums showcase people less fortunate than me with this model. I have yet to take the beer that was brewed in this kettle but I'm looking forward to it. Hopefully, I won't need to upgrade too soon, but there are some quirks I would like to overcome.

Klarstein maischkessel (koupil jsem 30l) je o krok výš od používání sporáku a hrnce. Snadno připravíte 25litrové dávky a nastavení je jednoduché. Stačí pár tlačítek a spínačů a jste pryč. Výhodou tohoto konkrétního modelu je, že je dodáván s chladicí spirálou na rozdíl od většiny ostatních konvic na trhu ve stejné cenové kategorii. Potenciálně si můžete koupit čerpadlo na cirkulaci piva sami a mít dobrou sadu. Pro: Chladící cívka. Jednoduchý. Levné (pro začátečníky). Konstrukce z nerezové oceli. Nevýhody: Chladicí spirála není dodávána s trubkami ani žádnými pokyny o průměru, takže jsem si musel udělat výlet do železářství a koupit, co jsem potřeboval (měl jsem štěstí, že se vešly). Tento model má tendenci se přehřívat. Teplotní čidlo ve spodní části buď není příliš přesné, je ve špatné poloze, nebo software umožňuje příliš velký prostor pro teplotu. Nenechávejte víko nasazené a nastavte na 100 stupňů při 3000W nebo můžete očekávat, že vám strop postříká spálená spodní deska nebo sladina (nežertuji). Vaření je příliš prudké. Nyní jsem nastavil svou na 1500W a nastavil teplotu na 98 s vědomím, že to přestřelí. Dalším problémem je kbelík na kaši, který můžete umístit na vrch pro postříkání. Je to špatně postavené. Nohy přivařené ke dnu jsou jen zkroucené kovy, které se pod tíhou cítí připravené odlomit nebo se zlomit. Rukojeť pro zvedání kbelíku z konvice má vyčnívající konce, které roztrhnou jakýkoli nálev v sáčku, který používáte (koupil jsem ten Klarstein, který se použije až později). Konečně není možné bez pomoci zvednout a umístit na dodané víko, když z něj vypadává horká mladina. Ani nepřemýšlejte o tom, že to uděláte sami! Celkově se však zdá, že konvice funguje dobře. I při nastavení nižšího výkonu můžete očekávat čištění sladiny, která je na něm nalepená, což je utrpení. I když by se nemělo pálit. Některá internetová fóra však ukazují lidi, kteří mají s tímto modelem méně štěstí než já. Ještě si musím vzít pivo, které bylo uvařeno v této konvici, ale těším se na to. Doufejme, že nebudu muset upgradovat příliš brzy, ale jsou tu některé zvláštnosti, které bych rád překonal.

Ověřená recenze 25/04/2020

... aber ich finde der Ablasshahn ist zu weit oben angebracht. Es verbleiben mehr als vier Liter Rest dir nur durch starkes kippen noch raus kommen...

... ale myslím, že vypouštěcí kohout je příliš vysoko. Zbývají více než čtyři litry, ven se dostanete jen prudkým nakloněním...

Ověřená recenze 25/04/2020

Wie vom Hersteller beschrieben. Nach 2maligem Gebrauch bin ich sehr zufrieden.

Jak popisuje výrobce. Po 2x použití jsem velmi spokojen.

Ověřená recenze 23/03/2020

Die Medien konnten nicht geladen werden. Seems to work pretty well. Good value for the price. Does burn the bottom a bit though. The included cooler worked much faster than I expected.

Die Medien konnten nict geladen werden. Zdá se, že to funguje docela dobře. Dobrá hodnota za cenu. Trochu to ale pálí dno. Přiložený chladič fungoval mnohem rychleji, než jsem čekal.

Ověřená recenze 22/02/2020

Ich habe den Klarstein Bierbraukessel 35 Liter. Leider passt der Dechel des Klarstein Maischekessels 25 Liter nicht auf meinen Braukessel weil dieser im Durchmesser ein bisschen größer ist.

Mám varnou konvici na pivo Klarstein 35 litrů. Víko rmutovací konvice Klarstein 25 litrů mi bohužel nesedí na varnou konvici, protože je o něco větší průměr.

Ověřená recenze 27/10/2019

Guter und praktischer Gärkessel zum bezahlbaren Preis. Er ist leicht zu reinigen und erfüllt seinen Zweck. Nur der Ablasshahn hätte ein wenig tiefer angesetzt werden können, um so das Jungbier bis direkt über die Hefe ablassen zu können.

Dobrý a praktický fermentační kotlík za přijatelnou cenu. Snadno se čistí a plní svůj účel. Jen výpustný kohout mohl být nastaven o něco níže, aby bylo možné vypustit mladé pivo přímo přes kvasinky.

Ověřená recenze 17/09/2019

Leider passt der Deckel bei der ersten Lieferung nicht 100 % drauf aber das Gerät wurde anstandslos getauscht und ich bin mit dem Service mehr als zufrieden sowas habe ich bisher selten erlebt

Bohužel při první dodávce nesedí víko na 100%, ale zařízení bylo bez váhání vyměněno a se službami jsem více než spokojen. Málokdy jsem něco podobného zažil

Ověřená recenze 16/09/2019

Zunächst einmal, blitzartige Lieferung. Was sich mir jedoch nie erschliessen wird, ist warum ein stabiler Karton noch einmal in einen weiteren Karton verpackt werden muss...Beim Auspacken bereits beeindruckt von der Verarbeitungsqualität und dem Finish des Gerätes. Das setzt sich bei der Inbetriebnahme fort. Einfache Programmierung der Heizung, dank zweier Heizstufen auch schnelles Aufheizen und sicheres Halten der programmierten Temperatur. Die Schalthysterese der Heizung könnte für meine Anwendung etwas enger sein, aber für das Bierbrauen ist diese sicher optimal. Mein Fazit, guter, Preisgünstiger Braukessel, ich würde ihn wieder kaufen. Sie sollten sich allerdings zusätzlich ein Rührwerk gönnen, wir haben teilweise vier Rasten von 45- 60 minuten, da wird der Arm schnell lahm, wenn Sie das mit dem Braupaddel rühren wollen.

Za prvé, bleskové dodání. Co však nikdy nepochopím, je, proč se pevná krabice musí balit do další krabice... Už při vybalování mě zaujala kvalita provedení a povrchová úprava zařízení. Toto pokračuje během uvádění do provozu. Jednoduché programování ohřevu, díky dvěma stupňům ohřevu také rychlý ohřev a spolehlivé udržování naprogramované teploty. Spínací hystereze ohřevu by mohla být pro mou aplikaci o něco užší, ale pro vaření piva je rozhodně optimální. Můj závěr, dobrá, levná varná konvice, koupil bych si ji znovu. Měli byste si však dopřát i míchadlo, někdy máme čtyři přestávky po 45–60 minutách, takže vaše paže rychle kulhá, pokud ji chcete zamíchat varnou lopatkou.

Ověřená recenze 05/09/2019

Habe erst einmal gebraut, bin aber zufrieden. Wenn man allerdings den Maischebottich zum Abmeischen herauszieht, muss man sich auf bis zu 15kg Gewicht einstellen. Deshalb den Maischfest Boiler besser etwas niedriger aufstellen, dann gehts einfacher. Der Temperaturfühler sitzt unten am Boden des Gerätes, deshalb wähle ich immer 2-3 Grad höhere Temperaturen aus, damit ich die gewünschte Temperatur auch etwas weiter oben im Bottich habe. Reinigung war einfach, etwas Spülmittel und klares Wasser. Ich würde den Kessel nicht mit einem Topfschwamm schrubben, der verkratzt nur die Oberfläche und der Dreck bleibt dadurch noch besser haften. Muss auch nicht desinfiziert werden, der Biersud wird ja sowieso darin gekocht - das überlebt kein Keim und keine Bakterie.

Vařila jsem jen jednou, ale jsem spokojená. Pokud však rmutovací káď vytáhnete na rmutování, musíte se přizpůsobit hmotnosti až 15 kg. Proto je lepší postavit kotel Maischfest o něco níže, pak to bude jednodušší. Teplotní čidlo je na spodní straně přístroje, takže vždy volím teploty o 2-3 stupně vyšší, abych měl požadovanou teplotu o něco výše v kádi. Čištění bylo snadné, trochu mýdla a čistá voda. Konvici bych nedrhnul drátěnkou, jen poškrábe povrch a nečistoty ještě lépe ulpívají. Nemusí se ani dezinfikovat, pivo se v něm stejně vaří - nepřežije to žádný zárodek ani bakterie.

Ověřená recenze 21/06/2019

Cheap and does the work, not the best but very good. Edit: used it a couple of times and still very good, recommend!

Levné a dělá práci, ne nejlepší, ale velmi dobře. Edit: použil jsem to párkrát a stále velmi dobré, doporučuji!

Ověřená recenze 11/06/2019

Bisher zwei mal mit dem Maischekessel gebraut. Gute Verarbeitung und heizt auf der 3000 Watt auch große Mengen Wasser/Sud sehr schnell auf die Zieltemperatur. Mit etwas Übung weiß man, dass man den Kessel 2 Grad höher stellen muss, um eine gute dauernde Kochtemperatur zu erreichen. Nach jetzt ca. 10 Brauvorgängen mit unterschiedlichen Malzarten und Biersorten kann ich nur empfehlen, sich nicht auf den Temperatursensor im Kessel zu verlassen. Die Temperatur im Maischekorb weicht von der Temperatur außerhalb des Korbs am Boden des Gerätes deutlich ab, teilweise mehr als 5 Grad Celsius. Um die Rasten zu treffen, auf jeden Fall noch ein Messgerät (oder Fleischtermometer) anschaffen, um die Temperatur in der Maische zu messen.

Zatím vařeno dvakrát pomocí rmutovacího kotle. Dobré zpracování a s výkonem 3000 wattů také velmi rychle ohřeje velké množství vody / piva na cílovou teplotu. S trochou cviku poznáte, že pro dosažení dobré a konstantní teploty vaření musíte konvici nastavit o 2 stupně výše. Po cca 10 varných procesech s různými druhy sladu a piva mohu jen doporučit nespoléhat se na teplotní čidlo v konvici. Teplota v rmutovém koši se výrazně liší od teploty mimo koš na dně přístroje, někdy i více než 5 stupňů Celsia. Abyste se trefili do zářezů, rozhodně si kupte měřící přístroj (nebo teploměr na maso) na měření teploty v rmutu.

Ověřená recenze 02/05/2019

Die Produktseite ist etwas unübersichtlich.. aber: der 30L Gärkessel OHNE irgendwelche Touch- und Heizfunktion macht genau das, was er soll: Man kann in ihm Getränke wie Bier gären lassen und am Ende über den Ablasshahn entnehmen. Da der Hahn ca 5 cm oberhalb des Bodens angebracht ist, wird der Bodensatz an Hefe auch nicht mit abgefüllt. P/L ist schon okay.

Stránka produktu je trochu matoucí.. ale: 30L fermentační konvice BEZ jakéhokoli dotyku a funkce ohřevu dělá přesně to, co dělat má: můžete v ní kvasit nápoje jako pivo a poté je vyndat přes vypouštěcí kohout. Vzhledem k tomu, že kohoutek je instalován asi 5 cm nade dnem, nedochází k jeho stáčení kvasnic. P/L je v pořádku.

Ověřená recenze 26/03/2019

Super gut, alles wie beschrieben, bereits der zweite Kessel,gerne wieder.

Super dobrý, vše jak je popsáno, již druhý kotel, rád znovu.

Ověřená recenze 08/01/2019

Funktioniert super. Gut verarbeitet. Wäre aber super wenn es den Kessel als 60 oder 90 Liter Version gäbe. Deshalb nur vier Sterne.

Funguje perfektně. Dobře provedené. Ale bylo by skvělé, kdyby byl kotel k dispozici jako 60 nebo 90 litrová verze. Proto jen čtyři hvězdy.

Ověřená recenze 26/12/2018

Robust, sieht gut aus und es tut was er tun muss !

Robustní, vypadá dobře a dělá, co má dělat!

Ověřená recenze 17/11/2018

Bin damit äußerst zufrieden.

Jsem s tím maximálně spokojený.

Ověřená recenze 04/10/2018

Schnelle Lieferung! Gute Qualität. Habe es zum vergären des selbstgebauten YBieres gekauft, aber auch schon Cider damit gemacht. Schließt perfekt und lässt sich auch leicht und gut reinigen. Werde mir vielleicht ein zweites kaufen.

Rychlé doručení! Dobrá kvalita. Koupil jsem si ho, aby fermentoval vlastní pivo Y, ale vyrobil jsem s ním i cider. Perfektně se zavírá a také se snadno čistí. Možná si koupím druhý.

Ověřená recenze 17/03/2018

Neben 2 Plastikgäreimern, einem Ss Brewtech Brew Bucket habe ich mir auch den Klarstein Fermentor gekauft für 65 €. Für den Preis war der Fermentor ein echtes Schnäppchen. Die Verarbeitung ist in Ordnung, die Schweißnähte sauber. Einzig das Totvolumen im unteren Bereich fällt ein wenig groß aus. Bei dem aktuell abgerufenen Preisen würde ich aber eher zu den hochwertigeren Fermentoren wie beispielsweise dem Brew Bucket tendieren.

Kromě 2 plastových fermentačních kbelíků, Ss Brewtech Brew Bucket, jsem koupil také fermentor Klarstein za 65 €. Za tu cenu byl fermentor opravdová krádež. Zpracování je v pořádku, svary čisté. Jen mrtvý objem ve spodní oblasti je trochu velký. Při aktuálně uváděných cenách bych inklinoval ke kvalitnějším fermentorům, jako je Brew Bucket.

Ověřená recenze 16/03/2018

Auf jeden Fall leichter zu reinigen, als ein Glasballon und vor allem leichter an Gewicht. Ich hatte allerdings aufgrund der irritierenden Beschreibungen auch eine Erhitzungsmöglichkeit erwartet. Diese gilt aber nur für größere Modelle. Dafür einen Stern Abzug, ansonsten Top und ich freue mich auf meinen fertigen Met, der zur Zeit darin herumschwimmt und freudig vor sich hin gärt.

Rozhodně jednodušší na čištění než demižon a především lehčí. Vzhledem k dráždivým popisům jsem však očekával i možnost vytápění. To však platí pouze pro větší modely. Za to srážka jedna hvězdička, jinak super a těším se na svou hotovou medovinu, která v ní momentálně plave a vesele kvasí.

Ověřená recenze 14/03/2018

Kann Ich nur empfehlen. Bin sehr zu frieden mit diesem Produkt. Hatten auch andere Sachen schon von diesem Hersteller gekauft.

Mohu jen doporučit. S tímto produktem jsem velmi spokojen. Již dříve jste zakoupili jiné položky od tohoto výrobce.