Bananarama, sušička, 550 W, 6 pater, černá Černá
Bananarama, sušička, 550 W, 6 pater, černá Černá
Bananarama, sušička, 550 W, 6 pater, černá Černá
Bananarama, sušička, 550 W, 6 pater, černá Černá
Bananarama, sušička, 550 W, 6 pater, černá Černá
Bananarama, sušička, 550 W, 6 pater, černá Černá
Bananarama, sušička, 550 W, 6 pater, černá Černá
Bananarama, sušička, 550 W, 6 pater, černá Černá
Bananarama, sušička, 550 W, 6 pater, černá Černá

Bananarama sušička

Černá Sušička potravin 550 watt
2 099,00 Kč 2 499,00 Kč (s DPH)
Základní barva:

Bananarama sušička

2 099,00 Kč 2 499,00 Kč (s DPH)
Ihned k dodání. Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní
14 dní na vrácení

Vybrané hodnocení německého tisku

10027831_Klarstein_Bananarama_ETM.png 10027831_Klarstein_Bananarama_Doerrautomat_TechnikZuHause.png
Bananarama náhradní patro
Bananarama náhradní patro Translucentní Sušička potravin 219,00 Kč (s DPH)
Zlevněno z 499,00 Kč Ušetříte 280,00 Kč
Bananarama náhradní nástavec
Bananarama náhradní nástavec Translucentní Sušička potravin 339,00 Kč (s DPH)
Zlevněno z 499,00 Kč Ušetříte 160,00 Kč

Základní informace

Sušička s výkonem 550 W pro rychlou a zdravou přípravu přírodního občerstvení a přísad

Ideální pro různé sušení ovoce, zeleniny, hub, bylin i masa

Nastavitelná teplota a programovatelný časovač pro časově řízené sušení

Popis produktu

Výkonná sušička od společnosti Klarstein vysuší v rekordním čase ovoce, zeleninu, maso a další potraviny a tím vytváří vynikající a trvanlivé občerstvení. Ať už na vitamíny bohaté sušené ovoce (jablkové nebo banánové chipsy) nebo zdravou zeleninu (sušené rajčata) zařízení Klarstein Bananarama hravě poslouží všem chutím.

S topným výkonem 550 W se sušička postará o to, že v potravinách nezůstane žádná voda. Kompletní sušení prodlužuje trvanlivost potravin přirozeným způsobem při zachování vitamínů, vlákniny a dalších hodnotných složek bez ztrát. Jako při Paleo stravě jde o druhovou výživu s množstvím zeleniny, kvalitních živočišných produktů, ovoce a výživy ke štíhlosti, výkonnosti a nadprůměrnému zdraví. Výkonný motor výrazně zkracuje dobu sušení v porovnání s jinými sušičkami bez ztráty kvality. Pro flexibilní přípravu různých potravin lze teplotu sušičky nastavit od 40 do 70°C. Integrovaný časovač zjednodušuje používání a sám ukončí proces sušení v požadovaném čase.

Stoupenci Paleo stravy jedí přesně to, co evoluce připravila lidem před stovkami tisíc let, a proto jsou štíhlí, výkonní a mimořádně zdraví.

Na celkem 6 patrech jsou šetrně sušeny kousky ovoce, plátky zeleniny, houby a byliny. Velké ryby a celé plátky masa můžete ze zařízením Klarstein Bananarama hravě zpracovat - tímto způsobem si můžete sami připravit lahodný Beef Jerky. Nástavec s jemným síťováním je obzvláště praktický například pro bobulovité ovoce. Prodyšné nástavce umožňují ve spojení s cirkulací vzduchu rovnoměrné rozložení tepla. Díky variabilnímu rozložení se dají zpracovat například i kusy ryb bez předchozího rozkrájením. Po použití a krátkém vyčištění se zásobníky sušičky prostorově úsporně vkládají do sebe, zařízení má celkové rozměry 29,5 x 22,5 x 43,5 cm.

Zobrazit víc

Vlastnosti

Stáhnout manuál
 • Teplotní rozsah: 40 až 70 ° C
 • Časovač: 1 až 48 hodin
 • LCD display
 • Nízká hlučnost
 • Snadno srozumitelná 3 tlačítková ovládací sekce
 • Snadné čištění díky rozkládajícího konstrukci
 • Postranní rukojeti pro snadný transport
 • Velké nožičky pro cirkulaci vzduchu a odvod tepla
 • Napájení: AC 220-240 V, 50 Hz
Bananarama, sušička, 550 W, 6 pater, černá

Rozměry a technické podrobnosti

 • Hlavní zařízení: 29,5 x 22,5 - 29 x 43,5 cm (Š x V x H)
 • Podložka: 28,5 x 3,5 x 43 cm každá (Š x V x H)
 • Délka kabelu: 1,20 m
 • Hmotnost: cca 3,4 kg

Co bylo posláno

 • 1 x zařízení
 • 6 x sušící patro
 • 1 x podložka
 • 1 x víko
 • Manuál

Dodací podmínky

Ihned k dodání. Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní

Hodnocení zákazníků

(30 hodnocení) Napište recenzi
K tomuto zboží ještě nikdo nenapsal recenzi.

Názory zákazníků z jiných zemí

Ověřená recenze

Génialissime !
Peu de bruit.
J’en suis plus que satisfaite.
Merci Klarstein

Skvělý! Malý hluk. Jsem s tím více než spokojen. Děkuji Klarstein

Ověřená recenze

Würde jederzeit wieder kaufen

Kdykoli bych koupil znovu

Ověřená recenze

Super guter Rundumservice.

Super dobrý všestranný servis.

Ověřená recenze

Habe den Trockner nun schon ein paarmal benutzt und bin zufrieden. Kein Plastikgeruch, weder beim auspacken noch im Betrieb. Die Temperatureinstellung und Zeitschaltuhr funktioniert super und das man die Etagen in zwei verschiedenen Höhen verwenden kann ist echt praktisch. Ich habe dieses Modell gekauft, weil er mehr Platz als andere versprochen hat und das hat er gehalten, man bekommt in jede Etage mit Leichtigkeit 20 Marillen-Hälften verteilt. Die unteren Etagen trocknen jedoch wirklich schneller als die oberen, weshalb ich die einzelnen Ablagen zwischendurch getauscht habe. Nur das Reinigen ist etwas blöd, weil sich der Obstsaft bei mir in diesem Gitter dazwischen angeklebt hat und ich mich noch nicht getraut habe sie im Geschirrspüler zu waschen. Ich schaue jetzt aber noch, dass ich mir so ein Papier bestelle, damit das Obst sich nicht direkt an diesem Gitter festkleben kann und ich dieses Problem so in Zukunft nicht mehr habe. Für diese Preisklasse ist es echt ein Top Produkt und für einen normalen Haushalt jedenfalls ausreichend!

Tuto sušičku jsem už párkrát použil a jsem s ní spokojený. Žádný zápach plastu ani při vybalování, ani během provozu. Nastavení teploty a časovač funguje skvěle a fakt, že podlahy můžete používat ve dvou různých výškách, je opravdu praktický. Tento model jsem si koupil, protože sliboval více místa než ostatní a to dodržel, snadno seženete 20 půlek meruněk rozmístěných na každé úrovni. Spodní patra však opravdu schnou rychleji než horní, proto jsem mezi nimi prohodil jednotlivé police. Jen to čištění je trochu hloupé, protože ovocná šťáva se mi v této mřížce mezi tím přilepila a v myčce jsem si ji umýt netroufla. Ještě si ale hlídám, že objednávám takový papírek, aby se ovoce nemohlo přilepit přímo na tuto mřížku a v budoucnu se mi tento problém znovu nestal. V této cenové relaci je to opravdu špičkový produkt a pro běžnou domácnost určitě dostačující!

Ověřená recenze

Ich bereite damit ausschließlich Beef jerky zu und trockne damit Pilze. Braucht etwas länger als angegeben aber erfüllt seinen Zweck. Lautstärke ist in Ordnung und etwa mit nem Ventilator zu vergleichen.

Používám ho pouze na přípravu hovězího jerky a suchých hub s ním. Trvá to trochu déle, než je uvedeno, ale funguje. Hlasitost je v pořádku a dá se přirovnat k ventilátoru.

Ověřená recenze

Sehr energiesparend und einfach in der Handhabung. Trocknungszeiten für diverses Obst, Gemüse etc. vorhanden.

Velmi energeticky úsporný a snadno použitelný. Dostupné doby sušení pro různé druhy ovoce, zeleniny atd.

Ověřená recenze

Super Dörrapparat. Macht was er soll. Für meinen Geschmack, könnten noch mehr von diesen feineren "Kräuter-Unterlage" dabei sein, weil meine Nudeln dann nicht so durch die Löcher durchfallen wurden...aber das ist jammern auf höchstem Niveau. Preis-Leistung top!

Super dehydratátor. Dělá, co by měl. Na můj vkus by těchto jemnějších "bylinkových základů" mohlo být více, protože by mi nudle tak nepropadaly dírkami...ale to je fňukání na nejvyšší úrovni. Skvělá hodnota za peníze!

Ověřená recenze

Habe den Automaten nun seit 6 Jahren und da ich heute wieder beef jerky hergestellt habe und es wieder saugut funktioniert und geschmeckt hat dachte ich, ich bin diesem tollen Gerät nun endlich eine Bewertung schuldig. Es ist leicht zu reinigen, robust und es stinkt auch nicht nsch Plastik, wie ich das hier schon das ein oder andere mal gelesen habe. Habe schon viel mit dem Gerät gedörrt ubd es hat IMMER super funktioniert. Bin wirklich froh über diesen Kauf. Nach 6 Jahren bin ich noch immer zufrieden und freue mich über günstiges Beef Jerky

Stroj mám již 6 let a jelikož jsem dnes opět dělal hovězí jerky a opět fungoval a chutnal skvěle, řekl jsem si, že tomuto skvělému zařízení konečně dlužím hodnocení. Snadno se čistí, je robustní a ani nezapáchá plastem, jak jsem tu párkrát četl. S přístrojem jsem hodně sušil a VŽDY to fungovalo skvěle. Z tohoto nákupu mám opravdu radost. Po 6 letech jsem stále spokojený a mám radost z levného hovězího jerky

Ověřená recenze

Ich verwende dieses Gerät ausschließlich zum dörren von Fleisch für unsere Hunde - das Gerät hält was es verspricht! Viele schreiben dass das Gerät "müffelt", kann ich bei unserem NICHT bestätigen, absolut kein Plastikgeruch. Der "Lärm" ist auch normal erträglich, wobei ich sagen muss, dass das Gerät bei uns im 1. Stock steht und ich den Lärm nicht so wahrnehme. Sehr von Vorteil ist die Form und die vielen Etagen - bekomme viel mehr Fleisch hinein wie vorher! Für mich persönlich klare Weiterempfehlung!

Toto zařízení používám pouze k sušení masa pro naše psy - zařízení dělá to, co slibuje! Mnozí píší, že přístroj "voní", u našich nemohu potvrdit, absolutně žádný zápach plastu. "Hluk" je taky normálně snesitelný, i když musím říct, že zařízení je v 1. patře a hluk moc nevnímám. Tvar a mnoho pater jsou velkou výhodou - můžete dát mnohem více masa než dříve! Za mě osobně jasné doporučení!

Ověřená recenze

Die ersten Male hat es beim Benutzen leicht nach Plastik gerochen, ich hoffe das verfliegt noch. Ansonsten dörrt er zuverlässig. Ich bin zufrieden.

Prvních párkrát to při používání lehce zapáchalo plastem, doufám, že to zmizí. Jinak schne spolehlivě. Jsem šťastný.

Ověřená recenze

Dieser Dörrapparat hat eine praktische Grösse bezüglich der einzelnen Stapelbehälter. Der Dörrvorgang ist gut und entspricht den Angaben. Das Gebläse ist etwas laut. Zwei Mängel: Es hat nur einen einzigen feinmaschigen Einsatz, zwei bis drei wären aber ideal. Die Anleitung ist eher schwach und setzt Wissen voraus oder den Kauf eines entsprechenden Buches zum Dörren.

Tento dehydrátor je vhodně dimenzován z hlediska jednotlivých stohovacích nádob. Proces sušení je dobrý a odpovídá informacím. Dmychadlo je trochu hlučné. Dvě chyby: Má pouze jednu vložku z jemné síťoviny, ale ideální by byly dvě až tři. Návod je spíše slabý a vyžaduje znalosti nebo zakoupení odpovídající knihy o dehydrataci.

Ověřená recenze

Nachtrag nach 4 Monaten im gebrauch: Wir benutzen das Gerät sehr oft und jetzt sind uns fast alle Gitter von der Mitte her gerissen. Ein Gitter ist sogar ganz gerissen ohne jegliche Kraft-Einwirkung. Leider schade denn wir waren bis jetzt sehr zu Frieden. Deswegen habe ich jetzt 2 Sterne abziehen müssen. Vom Plastikgeruch, wie hier viele schreiben, haben wir von Anfang an keine Probleme gehabt. Haben uns den schwarzen geholt vielleicht liegt es daran. Haben uns jetzt ein anderes Modell von Klarstein bestellt aber dieses mal aus Edelstahl. Ich kann ihn nur weiter empfehlen. Geräuschpegel ist angenehm also nicht störend. Ist nur sehr laut beim Beenden des Programms da er wir ein Wecker pipt.istbsehr leicht zu reinigen und gut zu verstauen. Von mir eine klare Kaufempfehlung.

Dodatek po 4 měsících používání: Zařízení používáme velmi často a nyní jsou téměř všechny mřížky od středu vytržené. Mříž je dokonce zcela roztržena bez jakéhokoli silového účinku. Je to škoda, protože jsme byli zatím velmi spokojeni. Proto jsem musel odečíst 2 hvězdičky. Ze začátku jsme neměli problémy se zápachem plastu, jak tu mnozí píší. Máme tu černou, možná to je ten důvod. Nyní jsme objednali další model od společnosti Klarstein, ale tentokrát z nerezové oceli. Mohu ho jen doporučit. Hladina hluku je příjemná, takže neruší. Je velmi hlasitý pouze při ukončení programu, protože pípá jako budík.Je velmi snadné jej vyčistit a uložit. Ode mě jasné doporučení ke koupi.

Ověřená recenze

Funktioniert problemlos: Beef Jerky, Diverses Obst, Fruchtleder, bei Südfrüchten sollte man aufgrund des höheren Wassergehalt mehr Zeit einplanen. Um Vitamine, Nährstoffe und Aromen zu erhalten maximal 50Grad eingeben. Ananas und Apfel waren bisher die Favoriten beim Verkosten. Papaya fiel komplett durch! Je besser der Rohstoff, um so besser das Ergebnis. Happy Dörring

Funguje bez problémů: hovězí jerky, různé druhy ovoce, ovocná kůže, tropickému ovoci byste si měli nechat více času kvůli vyššímu obsahu vody. Pro zachování vitamínů, živin a aroma zadávejte maximálně 50 stupňů. Při degustaci byly zatím oblíbené ananas a jablko. Papája úplně selhala! Čím kvalitnější surovina, tím lepší výsledek. Šťastný Dörring

Ověřená recenze

Preis-Leistung absolut in Ordnung. Bedingt durch die Technik geht der Dörrvorgang natürlich nicht ohne Geräusche von sich, was aber vorher schon klar war. Genutzt wird der Dörrautomat bisher ausschließlich zum Trocknen von Fleisch. Egal ob für den Hund, oder eingelegtes Fleisch, um Jerky für mich selber zu dörren - das Gerät funktioniert bisher einwandfrei. Die mitgelieferten Böden reichen aus um ca. 1,5 kg Fleisch (z.B. Roulladenschnitt) zu trocknen. Nach ca. 4 Stunden bei 70° ist bereits ein brauchbarer Zustand erreicht. Je nach Vorbehandlung des Fleischs (Schnittdicke, mariniert, vorher nochmals extra trockengetupft...) verlängert oder verkürzt sich die Trockenzeit. Zwischen 4-7h ist allerdings ein realistischer Wert bei gleichmäßig dünn geschnittenem Fleisch. Zu dem angebotenen Preis ist das Gerät wirklich sehr gut und auch die Reinigung der Böden in der Spülmaschine funktioniert tadellos. Ich habe die Böden vor dem ersten Gebrauch natürlich in der Spülmaschine gereinigt und habe so weder Plastikgeruch, noch irgendwelche Geschmacksveränderungen feststellen können. Vor dem Schreiben dieser Bewertung sind rund 25 kg Fleisch getrocknet worden und alles funktioniert noch tadellos und s sind keinerlei Defekte an den Kunststoffböden aufgetreten. Alles in Allem eine klare Kaufempfehlung, vorallem wenn man bisher noch keinen Dörrautomaten besessen hat, und es ersteinmal ausprobieren möchte, ohne sofort viel Geld auszugeben.

Hodnota za peníze naprosto v pořádku. Proces sušení se samozřejmě díky technologii neobejde bez zvuků, ale to bylo jasné již předem. Sušička zatím sloužila pouze k sušení masa. Ať už pro psa, nebo nakládané maso na sušení trhanců pro sebe - zařízení dosud fungovalo bezchybně. Dodávané police vystačí na sušení cca 1,5 kg masa (např. krájené rolády). Po cca 4 hodinách při 70° je již dosaženo použitelného stavu. V závislosti na předúpravě masa (tloušťka řezu, marinované, předem omyté extra suché...) lze dobu sušení prodloužit nebo zkrátit. Nicméně 4-7 hodin je reálná hodnota pro rovnoměrně nakrájené maso. Za nabízenou cenu je přístroj opravdu velmi dobrý a čištění podlah v myčce funguje perfektně. Podlahy jsem samozřejmě před prvním použitím čistila v myčce, takže jsem nezaznamenala žádný plastový zápach ani změny chuti. Před napsáním této recenze bylo vysušeno kolem 25 kg masa a vše stále funguje perfektně a na plastových podlahách nebyly žádné vady. Suma sumárum, jasné doporučení ke koupi, zvláště pokud jste sušičku ještě nevlastnili a chcete ji vyzkoušet, aniž byste hned utratili spoustu peněz.

Ověřená recenze

mir persönlich die Bedienungsanleitung sehr dürftig ausfällt. Für Anfänger auf dem Gebiet des Dörrens fehlen mir Richtlinien, welche Temperaturen empfohlen werden. Zwar sind die Zeiten für Obst und Gemüse (mit teilweise sehr viel Spielraum) angegeben, für Fleisch leider nichts. OK, es ist ein Rezept enthalten für Beaf Jerky, das war es aber auch schon. Auch hier keine Temperatur empfohlen. Desweiteren gibt es keinen Hinweis darauf, ob es besser ist, auf hoher Temperatur oder auf niedriger zu dörren, oder ob das egal ist. Man muss also einmal alle Einstellungen durchprobieren, bis man bei der gewünschten Zeit und Temperatur landet. Leider ist auch nur eine feinmaschige Auflage dabei, die man für kleines Dörrgut braucht. Da auch ein Hinweis fehlt, ob man evtl. Backfolien drauflegen kann, oder gar Küchentücher (wie es eine Bekannte bei Ihrem Gerät macht - anderes Modell) . So machte ich mich auf die Suche nach solchen Auflagen, fand aber nur einen Versandhandel, der sie anbietet. Für mehr als 11 Euro + 5,95 Euro Versandkosten. Liegt man bei knapp 18 Euro für eine zusätzliche Auflage. Bei Klarstein selber nicht fündig geworden. Zum Ergebnis kann ich nichts sagen, der erste Versuch ist gerade erst gestartet. Ich hatte schon gelesen, dass es bei manchen Dörrautomaten nötig ist, die Ebenen umzustapeln, dazu hier auch kein Hinweis. Was ich aber sagen kann ist, dass der Plastikgeruch beim Probelauf kaum der Rede wert ist, er verliert sich auch sehr schnell. Das Gerät läuft auch sehr leise, leiser als meine Dunstabzugshaube.

Návod k obsluze považuji osobně za velmi špatný. Pro začátečníky v oblasti dehydratace nemám žádné vodítko, jaké teploty se doporučují. I když jsou časy u ovoce a zeleniny uvedeny (s občas velkým odstupem), u masa bohužel nic. OK, je tam recept na Beaf Jerky, ale to je tak vše. Opět žádná doporučená teplota. Dále nic nenasvědčuje tomu, zda je lepší dehydratovat při vysoké teplotě nebo při nižší, nebo zda je to jedno. Musíte tedy všechna nastavení jednou vyzkoušet, dokud neskončíte s požadovaným časem a teplotou. Bohužel je zde pouze jemný potah, který potřebujete na drobné sušené potraviny. Protože také není uvedeno, zda na něj můžete položit pečicí fólii nebo dokonce kuchyňské utěrky (jako to dělá přítel s vaším zařízením - jiný model). Šel jsem tedy hledat takové edice, ale našel jsem pouze jednu zásilkovou společnost, která je nabízela. Za více než 11 eur + 5,95 eur náklady na dopravu. Pokud jste těsně pod 18 eury za další vydání. V samotném Klarsteinu jsem nic nenašel. K výsledku nemůžu nic říct, první pokus právě začal. Už jsem četl, že u některých dehydrátorů je potřeba přeskupit hladiny, ani zde žádný odkaz. Co ale mohu říci, zápach plastu při zkušebním provozu téměř nestojí za řeč, také velmi rychle mizí. Jednotka také běží velmi tiše, tišší než moje digestoř.

Ověřená recenze

Ich habe den Dörrer bisher mit Tomaten, Äpfel, Birnen, Chilis und Ananas probiert. Alles trocken geworden, dauert aber länger als im Ofen, dafür braucht der Automat auch weniger Platz. Super war die mitgelieferte Tabelle, wie lange Obst und Gemüse etwa braucht bis es gedörrt ist (allerdings muss man immer ein bisschen nach oben korrigieren. Aber einen Richtwert bietet es). Die Lagen sind verhältnismäßig groß und man bekommt viel unter. Durch Drehung sind sie von einer Höhe von ca 1,5cm (habe ich für Apfelchips verwendet) auf ca 3cm (für getrocknete Tomaten) verstellbar (siehe Bild). Die Temperatur kann man unterschiedlich einstellen, allerdings macht meiner Meinung nach nur 70Grad (Maximaleinstellung) Sinn. Denn auch bei der Einstellung erreicht man nie wirkliche 70Grad, der Dörrer wurde zwar gut warm, aber man konnte ihn absolut problemlos anfassen. Zumindest hatte ich so keine Angst, dass sich die Kinder verletzen könnten. Entscheidend war, dass das Dörren funktioniert hat. Es dauert zwar viel länger als im Ofen und man muss die Lagen regelmäßig rotieren (sonst sind sie unten trocken und oben nicht). Ich habe es mich leicht gemacht und den Dörrer einfach über Nach laufen lassen, dann waren die untersten ein bis zwei Lagen fertig. Die habe ich dann entfernt, die oberen weiterlaufen lassen und dann auch nach und nach entfernt!

Sušičku jsem zatím vyzkoušela s rajčaty, jablky, hruškami, chilli a ananasem. Vše vyschlo, ale trvá to déle než v troubě, takže stroj zabírá méně místa. Skvělá byla dodávaná tabulka, která ukazovala, jak dlouho musí ovoce a zelenina sušit (i když to musíte vždy upravit o kousek nahoru. Ale nabízí vodítko). Vrstvy jsou poměrně velké a vejde se do nich hodně. Otáčením se dají upravit od výšky cca 1,5 cm (použila jsem na jablečné chipsy) do cca 3 cm (u sušených rajčat) (viz obrázek). Teplota se dá nastavit různě, ale smysl má podle mě jen 70 stupňů (maximální nastavení). Protože ani s nastavením se nikdy pořádně nedostanete na 70 stupňů, sušička se zahřála dobře, ale dalo se na ni bez problémů sáhnout. Alespoň jsem se nebála, že by si děti mohly ublížit. Rozhodující bylo, že dehydratace zafungovala. Trvá to mnohem déle než v troubě a musíte vrstvy pravidelně otáčet (jinak budou zespodu suché a ne nahoře). Usnadnil jsem si to a nechal jsem sušičku běžet přes noc, pak byla spodní jedna nebo dvě vrstvy hotové. Ty jsem pak sundal, nechal pokračovat ty horní a pak postupně sundal!

Ověřená recenze

La recepcion rapida y el embalaje perfecto.

Estaba buscando uno porque habia oido que la deshidratación de los alimentos es una de las técnicas más antiguas de conservación de alimentos, antaño se secaban los alimentos aprovechando las condiciones ambientales, con los riesgos pertinentes de contaminación, hoy en día hay otras técnicas de deshidratación, el secado artificial bajo control, ha sido muy utilizado el horno y cada vez más las máquinas deshidratadoras.

Los grandes chefs hace años que utilizan los deshidratadores de alimentos para ofrecernos platos sorprendentes al paladar, además de conservar alimentos que después pueden volver a hidratarse y ofrecer de nuevo todas sus propiedades.

También se pueden susar para devolver la textura crujiente de las galletas, del pan, de las tostadas, para hacer fermentar el pan e incluso para hacer esencias, deshidratando agua con los aromas que queramos dar.

La fruta y la verdura es mas facil de deshidratar,basta con cortas finas laminas y colocarlas en la bandeja...pero el uso que yo quiero darle es para carnes y ese proceso es algo mas complicado. Yo lo hago asi y me dió buenos resultados:

1. Corta alrededor de 3 libras de carne magra en rebanadas muy finas Cortarlas en contra de las venas y quita la mayor cantidad de grasa posible.

2. Prepara una marinada con 3/4 de taza de salsa de soja, 3/4 de taza de salsa inglesa, una cucharada de azúcar, una cucharadita de sal, una cucharada de ajo picado y unas cuantas sacudidas de pimienta negra.

3. Coloca la marinada y la carne cortada en una de plástico cerrada. Oprime suavemente la bolsa para mezclar la marinada sobre toda la carne.

4. Refrigera la carne y la marinada durante la noche. Da vuelta la bolsa de vez en cuando para mantener toda la carne cubierta con la preparación.

5. Escurre la carne.

6. Aceita los bastidores de tu deshidratador de alimentos con aceite en aerosol. Coloca las tiras de carne en los bastidores y ubica la tapa en el deshidratador. Si tu aparato tiene un ajuste de temperatura, ubica la horquilla entre los 145 y los 150 grados. O bien, sigue las instrucciones del fabricante.

7. Revisa periódicamente la carne. Para que de deshidrate, puede tomar entre 2 hasta 12 horas, dependiendo del grosor de la carne. Estará lista cuando se haya vuelto oscura y flexible.

8. Almacena la carne seca en bolsas de plástico en el refrigerador o en el congelador. Cocínala en el microondas durante unos 30 segundos.

Ademas totalmente de acuerdo con caracteristicas y especificaciones tecnicas del vendedor y no hace casi nada de ruido.

Compra totalmente recomendable.

Rychlé přijetí a perfektní balení. Hledal jsem jeden, protože jsem slyšel, že dehydratace potravin je jednou z nejstarších technik konzervace potravin. V minulosti se potraviny sušily s využitím podmínek prostředí s příslušným rizikem kontaminace. Dnes existují jiné techniky dehydratace. umělé sušení pod kontrolou, pec byla široce používána a stále více dehydratační stroje. Skvělí šéfkuchaři již léta používají sušičky potravin, aby nabízeli chuťovým pokrmům překvapivá jídla, navíc k uchování potravin, které lze později rehydratovat a znovu nabídnout všechny své vlastnosti. Lze je také použít k obnovení křupavé textury sušenek, chleba, toastů, ke kvašení chleba a dokonce k výrobě esencí, které vysušují vodu s vůní, kterou chceme dodat. Ovoce a zelenina se snadněji dehydrují, stačí nakrájet tenké plátky a dát je na tác... ale použití, které to chci dát, je na maso a tento proces je poněkud složitější. Dělám to takto a přineslo mi to dobré výsledky: 1. Nakrájejte asi 3 libry libového masa na velmi tenké plátky, nakrájejte na žíly a odstraňte co nejvíce tuku. 2. Připravte si marinádu ze 3/4 šálku sojové omáčky, 3/4 šálku worcesterové omáčky, lžíci cukru, lžičku soli, lžíci mletého česneku a pár kousků černého pepře. 3. Marinádu a nakrájené maso dejte do uzavřené plastové nádoby. Jemně sáček zmáčkněte, aby se marináda promíchala po celém mase. 4. Maso a marinádu dejte přes noc do lednice. Sáček občas otočte, aby všechno maso zůstalo pokryté směsí. 5. Maso sceďte. 6. Naolejujte stojany sušičky potravin sprejem na vaření. Proužky masa rozložte na rošty a umístěte víko na sušičku. Pokud má váš spotřebič nastavení teploty, nastavte rozsah mezi 145 a 150 stupni. Nebo postupujte podle pokynů výrobce. 7. Pravidelně maso kontrolujte. Dehydratace může trvat 2 až 12 hodin, v závislosti na tloušťce masa. Bude připraven, až ztmavne a bude pružný. 8. Jerky skladujte v igelitových sáčcích v lednici nebo mrazáku. Dávejte do mikrovlnné trouby asi 30 sekund. Rovněž plně v souladu s vlastnostmi a technickými specifikacemi prodejce a nevydává téměř žádný hluk. Naprosto doporučený nákup.

Ověřená recenze

Nuestra experiencia con este artículo ha sido novedosa. Para quien ya haya manejado con anterioridad un aparato de este tipo, o que sea menos manazas que nosotros, seguramente le resultará chupado, pero nosotros, que nunca habíamos utilizado un secador de frutas y verduras, hemos tenido que leer las instrucciones un par de veces y revisar bien el aparato antes de empezar, aunque hay que decir que, al final, resulta muy intuitivo y no da problemas de ningún tipo. Al cabo de pocos minutos ya estábamos en condiciones de utilizarlo con toda confianza, porque es un aparato "amigable", ya a primera vista, que invita a pasarle la mano y a observar sus formas y su funcionamiento| su colorido alegre lo hace irrumpir en la cocina como un pequeño electrodoméstico "líder". Y es que su diseño es juvenil y desenfadado, está fabricado con buenos materiales y se sujeta a la perfección, con sus cuatro patas, en cualquier superficie plana (mesa, meseta de la cocina, mesa auxiliar, etc.). Consta de una base, seis bandejas normales, una bandeja específica para alimentos muy pequeños y la tapa. En la parte inferior del frontal tiene una pequeña pantalla en la que programar la temperatura y el tiempo, con los botones correspondientes, más el botón de encendido. Su peso no es inconveniente para moverlo, y, además, tiene un buen agarre, pero es obvio decir que no está concebido como instrumento portátil, y que lo mejor será adjudicarle un lugar propio en la cocina o en donde tengamos pensado darle uso.

Una vez peladas y cortadas las frutas (en este primer caso se trataba de manzana y nectarina) las hemos puesto en las bandejas, hemos enchufado el desecador, lo hemos encendido y hemos seleccionado la temperatura y el tiempo. El aparato comienza a funcionar prácticamente sin ruido alguno, solo un suave zumbido que no molesta. Como es lógico, e igual que si estuviéramos cocinando, el proceso evacua algunos olores que, evidentemente, no son en absoluto desagradables, sino que están en consonancia con el tipo de alimentos que hayamos puesto a desecar.

Si programamos una temperatura baja (la menor es de 40º) y unas seis horas, cuando el aparato se detiene y procedemos a comprobar cuál ha sido el resultado de su trabajo observaremos que los trozos (que en este caso habíamos cortado un poco gruesos) están a medio desecar y conservan parte de los aromas originales, aunque no la textura cruda. Este resultado será ideal para utilizar los trozos para hacer postres, un pastel, por ejemplo. Si, por el contrario, programamos una temperatura alta (la mayor es de 70º) y más tiempo (colocando trozos de frutas laminados y menos gruesos) obtendremos un producto tipo fruto seco, más o menos crujiente, que servirá para comer como aperitivo (sustitutivo de patatas fritas u otros productos que son mucho menos sanos) o bien para utilizar en un estupendo muesli casero, para mezclar con yogur, con café, leche o lo que queramos. Aún no lo hemos probado con otros alimentos, como verduras, carnes o pescados, pero la verdad es que, visto el resultado, promete, y esperamos de él muchos y muy buenos ratos culinarios.

Para acabar, hemos de añadir un dato más, y es que limpiar este desecador de alimentos es sumamente fácil. Las bandejas se desmontan con solo levantarlas con suavidad, lo mismo que la tapa, y se pueden lavar con nuestro lavavajillas habitual| la base se limpia con una bayeta y una vez todo seco, se recoge y listo para utilizar la próxima vez.

Por todo lo cual no dudo en recomendar su adquisición, porque será imposible no darle uso, y, además, está a un precio bastante atractivo.

Naše zkušenost s tímto článkem je nová. Pro ty, kteří již zařízení tohoto typu používali nebo jsou méně šikovní než my, to bude jistě oříšek, ale my, kteří jsme nikdy nepoužívali sušičku ovoce a zeleniny, jsme si museli přečíst návod a několikrát a před spuštěním si zařízení dobře prohlédněte, i když je třeba říci, že ve výsledku je velmi intuitivní a nezpůsobuje žádný problém. Po pár minutách jsme jej mohli s naprostou důvěrou používat, protože se již na první pohled jedná o „přátelské“ zařízení, které vybízí k podání ruky a pozorování jeho tvarů a provozu| svým veselým zbarvením pronikne do kuchyně jako „vedoucí“ malý spotřebič. A je to tím, že jeho design je mladistvý a ležérní, je vyroben z kvalitních materiálů a se svými čtyřmi nohami skvěle drží na každém rovném povrchu (stůl, kuchyňská linka, odkládací stolek atd.). Skládá se ze základny, šesti normálních táců, speciálního tácu na velmi malé potraviny a víka. Ve spodní části přední části má malou obrazovku, na které lze programovat teplotu a čas, s odpovídajícími tlačítky a tlačítkem napájení. Jeho váha není nepohodlná při přemisťování a navíc se dobře drží, ale je samozřejmé říci, že není konstruován jako přenosný nástroj a že je nejlepší mu přidělit vlastní místo v kuchyni. nebo kdekoli, kde jej plánujeme použít. Jakmile jsou plody oloupané a nakrájené (v tomto prvním případě to bylo jablko a nektarinka), položili jsme je na tácy, zapojili jsme exsikátor, zapnuli a zvolili teplotu a čas. Zařízení začne fungovat prakticky bez jakéhokoli šumu, jen jemného hučení, které neobtěžuje. Jak je logické, a stejně jako kdybychom vařili, proces evakuuje některé pachy, které samozřejmě nejsou vůbec nepříjemné, ale jsou v souladu s typem potravin, které jsme sušili. Pokud naprogramujeme nízkou teplotu (nejnižší je 40º) a zhruba šest hodin, když se spotřebič zastaví a přistoupíme ke kontrole, co bylo výsledkem jeho práce, zjistíme, že kusy (které jsme v tomto případě nařezali málo husté) jsou napůl vysušené a zachovávají si část původních aromat, i když ne syrovou texturu. Tento výsledek bude ideální použít kousky k výrobě dezertů, například dortu. Pokud naopak naprogramujeme vysokou teplotu (nejvyšší je 70º) a více času (vkládání nakrájených a méně silných kousků ovoce), získáme víceméně křupavý produkt typu sušeného ovoce, který se použije jako předkrm (náhrada chipsů nebo jiných produktů, které jsou mnohem méně zdravé) nebo použít do skvělého domácího müsli, smíchat s jogurtem, s kávou, mlékem nebo čímkoli chceme. S jinými potravinami, jako je zelenina, maso nebo ryby, jsme to zatím nezkoušeli, ale pravdou je, že vzhledem k výsledku to slibuje a očekáváme od toho mnoho velmi dobrých kulinářských momentů. Na závěr musíme dodat ještě jeden fakt, a to, že čištění tohoto exsikátoru potravin je extrémně snadné. Podnosy se rozebírají jednoduchým jemným zvednutím, stejně jako víko, a lze je mýt v naší obvyklé myčce nádobí| základna se vyčistí hadříkem a jakmile je vše suché, sesbírá se a je připraven k dalšímu použití. Za to vše neváhám jeho pořízení doporučit, protože jej nebude možné nevyužít a navíc je za velmi atraktivní cenu.

Ověřená recenze

Este deshidratador es genial, tiene muchisima capacidad para poner un monton de fruta o verdura y el resultado es como el de las tiendas, lo que mas me gusta es que puedes poner las bandejas que necesites, no es necesario ponerlas todas, asi dependiendo de la cantidad que vayas a poner pones mas o menos bandejas, aunque yo te recomiendo que cuando lo uses mejor lo llenes y asi aprovechas ya que tarda bastante, de esa manera te compensa mucho. Su funcionamiento es bastante sencillo, tiene un boton para poner la temperatura que sera mas o menos grados, depende de lo que necesites y los alimentos que pongas, (esto te lo explica en el manual de instrucciones) y otro boton para poner la duracion, va desde una hora hasta 48 horas, lo bueno y algo que me gusto es que te va indicando cuanto tiempo queda, es decir, desde que le das al on empieza una cuenta atras y asi sabes mas o menos cuanto le queda, ademas de que te avisa con un sonido cuando acaba, por si te despistas...
Gracias a este aparato te ahorraras mucho dinero en comprar fruta deshidratada, en mi casa gusta mucho y compramos bastante, asi que ahora estoy muy contenta porque la podre hacer yo misma comprando mi propia fruta, con el ahorro que esto conlleva, tambien tengo que probar con verduras pues me han dicho que estan muy ricas tambien!! Personalmente lo recomiendo si te gusta tomar asi los alimentos, ademas que te van a durar mas y conservan sus propiedades. El aparato es de plastico y logicamente es bastante grande, asi que sera necesario tener espacio para ponerlo, aunque puedes hacer como yo si tienes una cocina pequeña y es ponerlo en una mesita auxiliar o sacarlo solo cuando lo vayas a usar! :) Gracias!!
Solamente recomendaria algo a la empresa y es poner el manual en castellano ya que al ser un poco mas complejo por tener diferentes tiempos para cada alimento, si no sabes mucho ingles puede ser un poco tedioso entenderlo, por lo demas todo genial, recomendado

Tato sušička je skvělá, má velkou kapacitu na vložení velkého množství ovoce nebo zeleniny a výsledek je jako v obchodech, nejvíc se mi líbí, že si můžete dát tácky, jaké potřebujete, není nutné dávat všechny, v závislosti na množství, které se chystáte vložit, dáte více nebo méně zásobníků, i když doporučuji, abyste je při použití raději naplnili a využili, protože to trvá dlouho, takže hodně ti to kompenzuje. Obsluha je vcelku jednoduchá, má tlačítko pro nastavení teploty, která bude více či méně stupňů, podle toho, co potřebujete a jaké jídlo vložíte (to je vysvětleno v návodu) a další tlačítko pro nastavení doby trvání , to jde od jedné hodiny do 48 hodin, dobrá věc a něco, co se mi líbilo, je, že vám řekne, kolik času zbývá, to znamená, že od okamžiku, kdy kliknete na, začne odpočítávání a tak víte víceméně kolik času ještě zbývá, kromě toho vás po dokončení upozorní zvukem, kdybyste se ztratili... Díky tomuto zařízení ušetříte spoustu peněz za nákup sušeného ovoce, u mě ho mají moc rádi a hodně nakupujeme, takže teď jsem moc ráda, protože si to můžu vyrobit sama tím, že si koupím vlastní ovoce, s úsporami, které to obnáší, musím vyzkoušet i zeleninu, protože mi řekli, že je také velmi chutná! Osobně doporučuji, pokud takto rádi konzumujete potraviny, kromě toho déle vydrží a zachovají si své vlastnosti. Spotřebič je vyroben z plastu a logicky je poměrně velký, takže bude potřeba mít místo na jeho umístění, i když můžete stejně jako já, pokud máte malou kuchyň a to je postavit ho na odkládací stolek nebo vzít ven pouze tehdy, když ho budete používat! :) Děkuji!! Firmě bych jen něco doporučil a to dát manuál ve španělštině, protože je to trochu složitější, protože má pro každé jídlo jiné časy, pokud neumíte moc anglicky, může být trochu únavné to pochopit, jinak vše super, doporučuji

Ověřená recenze

UPDATE 02/2017 steht am Ende! Alles ist aus Plaste - was aber im Grunde nicht schlimm ist. Vorweg. Ich habe den Automaten zurückgeschickt, weil nach dreimaligem Gebrauch der Lüfter am rappeln war. Und zwar erst leise und dann wurde es immer lauter. Ansonsten ist das Gerät wirklich gut durchdacht, die Temperaturwahl und die Zeiteinstellung ist prima. Die verschiedenen Ebenen kann man - je nachdem wie man diese aufeinandersetzt - in der Höhe verstellen. Gedörrt habe ich Putenfleisch und Rindfleisch. Teils für meine Hunde aber auch für mich als Beef Jerk mit verschiedenen Marinaden und Gewürzen. Auch Apfelscheiben sowie Gurke, Pepperonie, Bananen, Zwiebeln... Bei Fleisch ist manchmal das aussenliegende nicht so schnell fertig wie das innen liegende.. Das kann man aber leicht umgehen, indem man kleinere oder dünnere Scheiben nach aussen legt. Ansonsten wurde alles ziemlich gleichmäßig erwärmt. Es wurde alles prima gedörrt und die Plastikgitter haben auch alles überlebt. Entweder in der Spülmaschuine reinigen oder mit einer weichen Bürste kurz leicht abschrubben. Das ist wirklich einfach. Alles ist stabil gebaut - nur eben die Lüftergeräusche waren nervig. Aber das kann auch ein einmaliger Fehler sein, den ich nicht zu hoch bewerte. Update02/2017: Mittlerweile habe ich das 2. Gerät im Einsatz. Dieses hat nicht die nervigen Geräusche sondern ist wirklich sehr leise! Ein Hinweis zum Schluss: Hat Ihnen meine Rezension weiter geholfen? Dann würde ich mich sehr über ein positives Feedback freuen. Falls Sie anderer Meinung sind, hinterlassen Sie doch bitte einen Kommentar, was ich hätte besser machen können. Somit helfen Sie nicht nur mir, sondern allen Interessenten und Lesern. Vielen Dank.

AKTUALIZACE 02/2017 je na konci! Vše je vyrobeno z plastu - což není opravdu špatné. očekávání. Stroj jsem poslal zpět, protože ventilátor po třech použitích drnčel. Nejdřív bylo ticho a pak to bylo hlasitější a hlasitější. Jinak je přístroj opravdu promyšlený, volba teploty i nastavení času je skvělé. Jednotlivé úrovně lze výškově nastavit – podle toho, jak je na sebe položíte. Sušila jsem krůtí a hovězí maso. Částečně pro mé psy, ale také pro mě jako hovězí jerk s různými marinádami a kořením. Plátky jablek i okurky, feferonky, banány, cibule... U masa někdy není zvenčí hotové tak rychle jako vnitřek.Tomu se ale snadno vyhnete tím, že zvenku položíte menší nebo tenčí plátky. Jinak se vše zahřívalo poměrně rovnoměrně. Vše bylo dobře vysušeno a plastové mřížky vše přežily. Buď umyjte v myčce na nádobí, nebo jemně vydrhněte měkkým kartáčkem. To je opravdu snadné. Vše je pevně postavené – otravný byl jen hluk ventilátoru. To ale může být i jednorázová chyba, které si příliš nevážím. Update02/2017: Nyní používám 2. zařízení. Nemá nepříjemné zvuky, ale je opravdu velmi tichý! Poznámka na závěr: Pomohla vám moje recenze? Pak bych byl velmi rád za pozitivní zpětnou vazbu. Pokud máte jiný názor, zanechte prosím komentář, co jsem mohl udělat lépe. Pomáháte tedy nejen mně, ale všem zájemcům a čtenářům. Díky moc.

Ověřená recenze

Der Dörrautomat ist nicht das hochwertigste Gerät, was mich aber nicht stört. Es erfüllt seinen Zweck und die Bedienung ist denkbar einfach.
Wenn ich Kräuter, z.B. Schnittlauch trockne, verwende ich Backpapier. Diesen Tipp habe ich im Vorfeld im Internet gelesen. Klappt auch sehr gut.
In der Bedienungsanleitung gibt es eine Tabelle mit den Vorschlägen welche Obst- und Gemüsesorten man trocknen kann und wie sich das Obst/Gemüse anfühlen muss beim Trocknungstest. Ausserdem gibt es ein Rezept für Beef Jerkey (getrocknetes, mariniertes Fleisch).
Die Trocknung klappt sehr gut und die Handhabung des Gerätes ist sehr simpel. Einziger Kritikpunkt den ich habe ist das doch relativ kurze Kabel. Mit ca. 1 m Länge ist es doch sehr knapp bemessen. Man muss entweder einen passablen Platz mit Steckdose haben für das Gerät, wo es auch mal 10 Stunden (oder länger, je nachdem was man trocknet) stehen kann oder man arbeitet mit einem Verlängerungskabel. Ein etwas längeres Kabel wäre hier auf jeden Fall hilfreich gewesen.
Der Automat hat eine sehr gute Größe, so dass man wirklich ordentlich was unterbringt. Die Scheiben der Früchte sollten immer gleich dick sein und gleichmäßig geschnitten, so dass sie auch gleichmäßig trocken werden.
Die Lautstärke des Gerätes ist OK. Bei uns steht es ohnehin im Keller weil wir ansonsten keinen geeigneten Platz in der Wohnung gefunden hätten wo das Gerät auch mal stehen bleiben kann ohne dass es stört.
Auf jeden Fall ein sehr gutes Gerät, das hält was es verspricht. Würden wir wieder kaufen.

Sušička není nejkvalitnější zařízení, ale to mi nevadí. Plní svůj účel a velmi snadno se používá. Když suším bylinky, třeba pažitku, používám pečící papír. Tento tip jsem četl předem na internetu. Také funguje velmi dobře. V uživatelské příručce je tabulka s návrhy, které druhy ovoce a zeleniny můžete sušit a jak by se ovoce/zelenina měla cítit během testu sušení. Nechybí ani recept na Beef Jerkey (sušené, marinované maso). Sušení funguje velmi dobře a manipulace s přístrojem je velmi jednoduchá. Jedinou výtku mám k relativně krátkému kabelu. S délkou cca 1 m je velmi těsný. Buď musíte mít pro přístroj vhodné místo se zásuvkou, kde může stát 10 hodin (nebo déle, podle toho, co sušíte) nebo pracujete s prodlužovačkou. Tady by určitě pomohl trochu delší kabel. Stroj má velmi dobrou velikost, takže můžete opravdu něco úhledně uložit. Plátky ovoce by měly mít vždy stejnou tloušťku a krájet rovnoměrně, aby rovnoměrně oschly. Hlasitost zařízení je v pořádku. Máme ho beztak ve sklepě, protože jinak bychom v bytě nenašli vhodné místo, kde by přístroj mohl stát, aniž by nás obtěžoval. V každém případě velmi dobré zařízení, které dodrží, co slibuje. Koupili bychom znovu.

Ověřená recenze

Der Klarstein Bananarama Dörrautomat eignet sich bestens zum Trocknen verschiedener Lebensmittel. Hiermit ist es absolut kein Problem Obst, Gemüse, Fleisch und vieles mehr zu trocknen. Dank der 6 praktischen Ablage-Etagen kann man eine ganze Menge platzieren und schmackhafte Snacks herstellen. Besonders für alle diejenigen, die sich gesund ernähren möchten, ist ein Dörrautomat eine tolle Sache.

Der Bananarama ermöglicht es einem, die Haltbarkeit der Lebensmittel zu verlängern und somit über einen längeren Zeitraum zu verwenden. Dabei ist es absolut egal, ob man Liebhaber von Kartoffel-, Obst-, oder Gemüsechips aller Art ist. Hiermit ist einfach komplett alles möglich. Sogar Beef Jerkey kann man selbst herstellen. Die Heizleistung beträgt 550 Watt, was zur Folge hat, dass in den Lebensmitteln kein Wasser zurück bleibt. Vitamine und andere wichtige Inhaltsstoffe bleiben ebenfalls erhalten, was bei einer gesunden Ernährung sehr von Vorteil ist.

Die Handhabung des Gerätes ist sichtlich einfach, denn im Lieferumfang befindet sich eine verständliche Bedienungsanleitung, die einem Schritt für Schritt den Dörrautomat beschreibt. Die Temperatureinstellung ist in dem Bereich von 40 - 70° C möglich. Dabei stellt sich der Timer zum eingestellten Zeitpunkt automatisch ab. Die luftdurchlässigen Ablagen lassen die Umluft perfekt zirkulieren und garantieren somit ein optimales Ergebnis.Die Zusatzauflagen eignen sich hervorragend zur Trocknung von kleineren Früchten.

Auch die Reinigung des Gerätes ist schnell erledigt. Danach kann man den Dörrautomat einfach platzsparend ineinander stapeln und verstauen.

Sušička Klarstein Bananarama je ideální pro sušení různých potravin. Naprosto bez problémů usuší ovoce, zeleninu, maso a mnoho dalšího. Díky 6 praktickým úložným úrovním toho můžete umístit opravdu hodně a připravit chutné občerstvení. Zejména pro ty, kteří chtějí jíst zdravě, je sušička skvělá věc. Bananarama umožňuje prodloužit trvanlivost potravin a tím je používat po delší dobu. Je jedno, zda milujete bramborové, ovocné nebo zeleninové chipsy všeho druhu. S tímhle je možné všechno. Můžete si dokonce vyrobit vlastní hovězí jerke. Topný výkon je 550 wattů, což znamená, že v potravinách nezůstává žádná voda. Zachovají se také vitamíny a další důležité složky, což je ve zdravé výživě velmi prospěšné. Manipulace se zařízením je viditelně snadná, protože součástí dodávky je srozumitelný návod k obsluze, který popisuje sušičku krok za krokem. Teplotu lze nastavit v rozmezí 40 - 70°C. Časovač se automaticky vypne v nastavený čas. Prodyšné police umožňují dokonalou cirkulaci vzduchu a zaručují tak optimální výsledek.Přídavné vrstvy jsou ideální pro sušení menšího ovoce. Zařízení lze také rychle vyčistit. Poté můžete sušičku jednoduše naskládat a složit do sebe, abyste ušetřili místo.

Ověřená recenze

Da ich sehr gerne getrocknete Apfelringe esse, diese aber recht teuer sind habe ich nach einem entsprechendem Dörrgerät gesucht. Den bananarama von Klarstein fand ich aufgrund der zahlreichen Lagen und dem Preis ansprechend. Vorab: mittlerweile benutze ich das Gerät sehr gerne und das Obst schmeckt auch gut und natürlich. Nach entsprechender Vorbereitung ( Abspülen der einzelnen Gitter ) habe ich zunächst Äpfel gedörrt. Nach ca 6 Stunden waren die ca3mm dicken Apfelringe auch gut getrocknet. Leider konnte ich die erste Fuhre komplett wegschmeißen, da diese nach Plastik geschmeckt hat. Hier war ich um ehrlich zu sein leicht am Zweifeln, da dies ja alles andere als gesund sein kann. Ich habe also nochmal alles abgewaschen und einen weiteren Versuch gestartet. leider auch hier weiterhin ein leichter Nebengeschmackt. Nach dem dritten Versuch war dieser jedoch nicht mehr vorhanden, hierfür gibt es von mir jedoch einen Punktabzug. Ich habe mittlerweile auch Kiwi, Pflaumen und Möhren getrocknet, alles natürlich in Scheiben. Äpfel sind allerdings weiter mein Favorit. Das übrige Obst hat etwas länger zum trocknen gebraucht, wie lange kommt wirklich immer drauf an wie dick die jeweiligen Scheiben sind: ggf. bietet es sich an diese vorher kurz auf Küchenpapier zu legen. Der Timer funktioniert eiwandfrei und gibt nach der entsprechenden Zeit ein recht lautes piepen von sich. Beim ersten Mal war das Dörrgerät in der Nacht fertig und ich bin selbst duch eine geschlossene Tür davon wach geworden. Im laufenden Betrieb brummt der Motor natürlich entsprechend. Dies ist von der Lautstärke ungefähr mit einer laufenden leisen Spülmaschine zu vergleichen. Insgesamt kann ich das Produkt empfehlen, man braucht nur wirklich entsprechend Platz wo man dieses aufbewahren kann.

Jelikož ráda jím sušená kolečka jablek, ale jsou docela drahé, hledala jsem vhodný dehydratátor. Bananarama od Klarstein mě lákalo kvůli četným vrstvám a ceně. Za prvé: Přístroj mě teď moc baví a ovoce navíc chutná dobře a přirozeně. Po patřičné přípravě (spláchnutí jednotlivých mřížek) jsem jablka nejprve usušila. Asi po 6 hodinách byly asi 3 mm silné jablečné kroužky také dobře vysušené. Bohužel jsem mohl první náklad úplně vyhodit, protože chutnal jako plast. Abych byl upřímný, trochu jsem pochyboval, protože to může být všechno, jen ne zdravé. Vše jsem tedy znovu umyl a pustil se do dalšího pokusu. Bohužel je zde ještě mírná pachuť. Po třetím pokusu už to ale nebylo k mání, ale za tohle jsem bod odečetl. Sušila jsem také kiwi, švestky a mrkev, vše samozřejmě nakrájené na plátky. Jablka jsou stále moje oblíbená. Zbytek ovoce sušil o něco déle, jak dlouho opravdu záleží na tom, jak jsou plátky tlusté: může být dobré je předtím položit na kuchyňský papír. Časovač funguje bezchybně a po vhodné době vydává poměrně hlasité pípnutí. Poprvé byla sušička hotová v noci a já se z ní probudil i přes zavřené dveře. Při provozu motor přirozeně patřičně hučí. Objemově se to dá zhruba přirovnat k běžící tiché myčce. Celkově mohu produkt doporučit, jen opravdu potřebujete místo, kde ho můžete uložit.

Ověřená recenze

Wir haben den dörrautomaten jetzt seit Carl 1 Jahr und können nur gutes darüber sagen.egal ob Kräuter, Gewürze oder beef jerkey,alles gelingt immer super!!! Das Gerät kann man nur empfehlen..

Sušičku máme již rok a můžeme o ní říci jen samé dobré věci, je jedno, zda bylinky, koření nebo hovězí jerke, vždy vše skvěle dopadne! Zařízení lze jen doporučit.

Ověřená recenze

Schon lange war ich scharf auf so ein Gerät und habe nun seit über 2 Jahren immer mal wieder sporadisch gesucht, doch mich erst nicht durchringen können, eins zu kaufen. Entweder erschienen mit die Automaten zu klein oder aber sie waren schon sehr groß und zugleich dann auch sehr teuer. Dann habe ich mich seit über einem Jahr nicht mehr drum bemüht und war überrascht, was sich auf dem Markt der Dörrgeräte getan hat. Schlussendlich hat es mir dieser Dörrer vom Klarstein angetan, weil er nicht nur die variable Temperatur hat und rechteckig ist statt rund, sondern auch einen Timer besitzt. Man muss ein bisschen ausprobieren, wie lang man bei welcher Temperatur trocknen muss, um das für einen selbst optimale Ergebnis zu erzielen, doch es lässt sich relativ schnell heraus finden. Am meisten liebt die gesamte Familie Bananenchips, die wir mit einem Eierschneider in schön gleich dicke Stücke hinbekommen und die ohne zusätzlichen Zucker (frag mich immer, warum das bei den käuflichen Chips mit daran kommt, Bananen sind doch eh süß) super knusprig und lecker werden. Auch Gemüse als Grundlage für Brühen oder Kräuter ... schmeckt alles super. Das Gerät läuft leiser, als ich es erwartet habe, sodass es auch kein Problem ist, es nachts laufen zu lassen. Es stört niemanden. Es lässt sich sehr leicht reinigen, die 6 Lagen bieten schön viel Platz und relativieren den Verbrauch - bei voller Ladung, versteht sich. Insgesamt ist es aber dennoch nicht so extrem wuchtig, es hat einen dauerhaften Platz auf unserer Arbeitsplatte gefunden und wir möchten es nicht mehr missen. Gründliches Spülen der Tabletts und Auswischen der Basis-Station ist vor Erstgebrauch jedoch sehr wichtig, ebenso das Betreiben über ca. 2-3 Stunden ohne Inhalt, damit sich die Gerüche aus dem Motor verflüchtigen. Danach war aber alles bestens. Was die Temperatur anbetrifft, wie genau und konstant sie erreicht und gehalten wird, kann ich nicht sagen, da ich keine Möglichkeit habe, das nachzuprüfen. Da wir aber keinen Wert auf Rohkost legen, ist mir persönlich das letztlich auch egal, solange das Ergebnis stimmt und das tut es. Nach der Hälfte der Zeit tausche ich auch die Position der Tabletts, sprich: die untersten nach oben und umgekehrt. Das macht dann alles schön gleichmäßig trocken (und knusprig, wenn gewünscht). Volle 5 Sterne!!!

Dlouho jsem o takové zařízení měl zájem a sporadicky se poohlížím již více než 2 roky, ale nemohl jsem se nejprve odhodlat si jej koupit. Buď se stroje zdály příliš malé, nebo byly velmi velké a zároveň velmi drahé. Pak už jsem se s tím přes rok netrápil a byl jsem překvapený, co se děje na trhu se sušičkami. Nakonec jsem si tuto sušičku od Klarstein oblíbil, protože má nejen proměnlivou teplotu a je obdélníkový místo kulatého, ale má i časovač. Musíte trochu experimentovat, abyste zjistili, jak dlouho při které teplotě musíte sušit, abyste dosáhli pro vás co nejlepšího výsledku, ale to zjistíte poměrně rychle. Celá rodina má nejraději banánové lupínky, které můžeme nakrájet na stejně silné kousky kráječem na vejce a které jsou super křupavé a výborné bez přidaného cukru (vždy se mě ptejte, proč to přichází s lupínky, které si můžete koupit, banány jsou každopádně sladké).. Zelenina jako základ vývarů nebo bylinky ... vše chutná skvěle. Jednotka běží tišeji, než jsem očekával, takže není problém ji nechat zapnutou v noci. Nikomu to nevadí. Velmi snadno se čistí, 6 vrstev nabízí spoustu místa a dává spotřebu na pravou míru - samozřejmě při plném nabití. Celkově ale není extrémně objemný, našel si stálé místo na naší pracovní desce a už se bez něj nechceme obejít. Důkladné opláchnutí tácků a vytírání základny před prvním použitím je velmi důležité, stejně jako provoz cca 2-3 hodiny bez obsahu, aby se pachy z motoru odpařily. Ale potom už bylo vše v pořádku. Pokud jde o teplotu, jak přesné a konstantní je dosahováno a udržováno, nemohu říci, protože to nemám jak ověřit. Ale vzhledem k tomu, že si nevážíme raw stravy, mě osobně je to jedno, pokud je výsledek správný, a ten je. V půlce přepínám i polohu táců, tedy spodní nahoru a naopak. Díky tomu je vše pěkně a rovnoměrně suché (a křupavé, pokud si to přejete). Plných 5 hvězdiček!!!

Ověřená recenze

Bananarama Dörrautomat kommt in schwarz, der erste Eindruck ist sehr positiv, optisch fügt er sich in jede Küche ein, wobei man ihn überall aufstellen kann, da er lediglich eine Steckdose braucht und eine gerade Aufstellfläche.
Wozu braucht man einen Dörrautomaten?
Es gibt genug frisches Obst und Gemüse? Klar gibt es das, wir mögen aber Trockenfrüchte sehr gerne, zum Knabbern zwischendurch, als Snack oder unterwegs. Fertige Trockenfrüchte kaufen? Klar geht das auch, aber mache ich es selbst, dann weiß ich, das keine chemischen Stoffe zugesetzt werden, das Schwefel den Appetit nimmt.

Ich kaufe unser Obst und Gemüse beim Bauer in der Nähe, dort sehe ich woher mein Obst und Gemüse kommt, ich kann es teilweise selbst ernten, vom Baum in den Korb und ohne Umwege nach hause, waschen, schneiden, im Bananarama trocknen und gut aufbewahren. So decke ich mich mit den Früchten und Gemüsesorten der Saison ein und habe sie so immer parat. Man kann das auch wieder rückgängig machen, in dem man es im Wasserbad wieder ziehen lässt und so die entzogene Flüssigkeit wieder zuführt.

Beim Dörren – Dehydrieren wird Flüssigkeit entzogen, alle wichtigen Vitamine bleiben weitgehend erhalten, zudem mache ich es haltbar und ich entscheide wie saftig, knusprig oder trocken es ist.

Das Trocknen im Backofen ist dagegen nicht ideal und es verbraucht eine Menge Strom, da die Backofentür etwas geöffnet sein muss. Wie früher das Obst an einem Faden aufreihen und an der Luft trocknen lassen oder auf einem Tuch in der Sonne trocknen, alles nichts Ganzes und nichts Halbes, da ist es einfacher mit einem Dörrautomaten zu arbeiten. Die Auswahl ist groß, aber nicht jeder hält was er verspricht. Es gibt sie in verschiedenen Preisklassen und Größen.

Ich hatte bereits einen Dörrautomaten von einer bekannten Marke, mit ihm war ich aber nicht zufrieden, das Ergebnis war eher mittelmäßig sodass er im Keller landete. Um so gespannter war ich auf den Bananarama von Klarstein.

Die Ablagen sind aus Lebensmittel-beständigem Kunststoff, sie sind spülmaschinenfest, die Auflagefläche ist in Waben-Struktur, diese garantiert eine gleichmäßige Verteilung der Umluft, desweiteren sind 2 zusätzliche Auflagen mit feinen Poren im Lieferumfang. Das Bedienen des Bananarama erfolgt über drei Bedienknöpfe vorn am Gerät, den Powerknopf zum Einschalten, dem Timer für die Zeit und der Knopf für die Temperatur. Das Bedienen ist einfach, die Zeit und Temperaturangaben kann man der Anleitung entnehmen.

Damit Früchte ihre Farbe behalten und nicht braun werden, lege ich sie für einige Minuten in kaltes Wasser dem ich einen Spritzer Zitronensaft zugebe. Beim Trocknen von Kräutern bleiben die Aromen und Öle in den Kräutern erhalten, Fleisch kann vor dem Dörren in einer Marinade ziehen und dann für 6 bis 10 Stunden im Bananarama trocknen. Das Fleisch wird weder zäh noch trocken, es bleibt saftig und schmeckt sehr gut, der ideale Snack wenn unangemeldet Gäste kommen, auf einer längeren Reise oder zwischendurch. Ich verwende dazu sehr gerne Rinder- oder Gefügelfilet das ich in Streifen schneide und für ca 3 Stunden zum Marinieren in den Kühlschrank stelle.

Kräuter gelingt perfekt, so hat man sie das ganze Jahr zur Verfügung und das Aroma bleibt zu 100% erhalten.

Mein Fazit
der Klarstein Bananarama Dörrautomat überzeugt mit seiner Leistung und dem Ergebnis, perfekt dörren, dehydrieren oder trocknen ist mit ihm eine Kleinigkeit. Er arbeitet mit Umluft, wodurch eine optimale Luftverteilung gegeben ist, auch das Wenden der Früchte ist nicht notwendig. Er ist super leise und kaum zu hören, das Dörren über Nacht ist kein Problem. Ich gebe eine ganz klare Kaufempfehlung.

Sušička Bananarama se dodává v černé barvě, první dojem je velmi pozitivní, vizuálně zapadne do každé kuchyně, i když ji můžete umístit kamkoli, potřebuje totiž jen zásuvku a rovnou plochu. Proč potřebujete dehydratátor? Je dostatek čerstvého ovoce a zeleniny? Samozřejmě existuje, ale my máme velmi rádi sušené ovoce, k zakousnutí, jako svačina nebo na cesty. Koupit hotové sušené ovoce? To je samozřejmě také možné, ale když to udělám sám, pak vím, že se nepřidávají žádné chemické látky a že síra odebírá chuť k jídlu. Ovoce a zeleninu nakupuji od farmáře poblíž, kde vidím, odkud moje ovoce a zelenina pochází, můžu si něco z toho sklidit sám, ze stromu do koše a rovnou domů, umýt, nakrájet, usušit Bananarama a dobře ho skladujte. Dělám si tedy zásoby sezónního ovoce a zeleniny a mám je vždy připravené. Můžete to také zrušit tak, že jej necháte znovu vyluhovat ve vodní lázni a znovu přidáte odebranou tekutinu. Při sušení - dehydrataci se odstraňuje tekutina, všechny důležité vitamíny zůstávají z velké části zachovány, dělám ji i trvanlivou a rozhoduji, jak je šťavnatá, křupavá nebo suchá. Sušení v troubě naopak není ideální a spotřebuje hodně elektřiny, protože dvířka trouby musí být mírně pootevřená. Stejně jako v minulosti navlékněte ovoce na nit a nechte uschnout na vzduchu nebo usušte na utěrce na slunci, nic celé a nic půl, s dehydrátorem se pracuje lépe. Výběr je velký, ale ne každý dodrží své sliby. Jsou dostupné v různých cenových relacích a velikostech. Odvodňovač od známé značky jsem už měla, ale nebyla jsem s ním spokojená, výsledek byl spíše průměrný, takže skončil ve sklepě. O to víc jsem byl nadšený z Klarstein Bananarama. Police jsou vyrobeny z plastu odolného vůči potravinám, lze je mýt v myčce, nosná plocha má voštinovou strukturu, která zaručuje rovnoměrné rozložení cirkulujícího vzduchu, a 2 další podpěry s jemnými póry jsou součástí dodávky. Bananarama se ovládá pomocí tří ovládacích tlačítek na přední straně přístroje, vypínače pro jeho zapnutí, časovače pro čas a tlačítka pro teplotu. Snadno se používá, informace o čase a teplotě najdete v návodu. Aby ovoce drželo barvu a nezhnědlo, vložím ho na pár minut do studené vody a přidám špetku citronové šťávy. Při sušení bylinek zůstávají zachovány vůně a oleje v bylinkách, maso lze před dehydratací marinovat a následně sušit v Bananarama 6 až 10 hodin. Maso není tuhé ani suché, zůstává šťavnaté a chutná velmi dobře, ideální svačina, když hosté přijedou neohlášeni, na delší cestu nebo mezitím. Nejraději používám hovězí nebo drůbeží řízek, který nakrájím na nudličky a dám na cca 3 hodiny do lednice marinovat. Bylinky fungují perfektně, takže je máte k dispozici po celý rok a aroma je 100% zachováno. Můj závěr sušičky Klarstein Bananarama přesvědčí svým výkonem a výsledkem, dokonalé odvodnění, odvodnění či vysušení je s ním maličkost. Pracuje s cirkulujícím vzduchem, který zajišťuje optimální distribuci vzduchu a není nutné ovoce obracet. Je super tichý a není skoro slyšet, sušení přes noc není problém. Dávám velmi jasné doporučení ke koupi.

Ověřená recenze


COSIDERAZIONI GENERALI
Il prodotto arriva molto ben imballato, con una scatola doppia.
L'estetica è piacevole e sta benissimo sul ripiano della cucina.
Gli essiccatori sono essenzialmente di due tipi: quelli mandano l'aria calda in orizzontale (molto più costosi e a forma di parallelepipedo) e quelli in cui il calore è prodotto in basso e si muove verticalmente verso l'alto (generalmente di forma circolare).
Questo Essiccatore è del secondo tipo, quello più economico, però è a forma di parallelepipedo, molto più comoda.  
Possiedo anche un apparecchio del primo tipo e devo dire che, facendo una prova comparata,  con mia sorpresa non ho riscontrato differenze evidenti nel trattamento della frutta tra i due essiccatori.
Purtroppo il manuale è solo in inglese e tedesco.
Per questo motivo nella recensione fornirò anche qualche consiglio pratico, dato che da alcuni anni utilizzo prodotti analoghi ed ho una certa esperienza.
- CARATTERISTICHE
Elettrodomestico molto funzionale e ben progettato.
E' fornito di sei ripiani che si sovrappongono incastrandosi l'uno all'altro.
I piani sono dotati sui due lati corti di comode maniglie.
Può essere usato anche con pochi ripiani, ma è conveniente dal punto di vista economico del risparmio energetico riempirlo completamente: infatti, sia che si usi un ripiano o sei, il consumo di elettricità è identico.
Un ulteriore ripiano di plastica flessibile va posizionato in basso per proteggere da eventuali sgocciolamenti la parte del motore con la ventola, e rendere così più agevole la pulizia.
I comandi consistono in tre tasti ed un piccolo display nella parte frontale:
- Accensione / Spegnimento
- Timer preimpostato sulle 12 ore ma che può essere settato premendo il pulsante ripetutamente per un periodo da 1 a 48 ore.
- Temperatura preimpostata a 70°. Premendo due volte il tasto torna a 40° e di lì si può regolare a piacere fino a un massimo di 70°.
Per quanto riguarda la pulizia di solito basta sciacquare i ripiani o lavarli con sapone neutro, tipo Marsiglia o Aleppo, oppure con acqua e bicarbonato. 
Meglio evitare di usare detersivi chimici i cui residui potrebbero depositarsi sui gli alimenti, rovinandone il gusto e le caratteristiche.
- PROVA D'USO
La conservazione tramite disidratazione è uno dei metodi più antichi e naturali inventati dall'uomo, per disporre di alimenti nutrienti e genuini in qualsiasi stagione dell'anno.
Ho provato questo prodotto con quattro tipo di frutta che contengono differenti percentuali di liquidi: mela e pera più secche, ananas media, albicocche alta.
La riprova è data dal fatto che mele e pere erano pronte in un giorno, l'ananas in 36 ore e le albicocche in circa due giorni.
La frutta va tagliata in fette di circa 4-5 mm di spessore e disposta sui ripiani senza sovrapporre le fette. 
Frutti piccoli tipo prugne o albicocche vanno divisi in metà, togliendo il nocciolo.
Per un grado ottimale di  essiccatura è meglio che la frutta non sia troppo disidratata, ma leggermente morbida ed elastica al tatto. 
In questo modo è piacevole da masticare, con un gusto ottimo grazie anche ai suoi zuccheri naturali che vengono esaltati dalla disidratazione.
Quindi,  durante il processo di essiccatura, due o tre volte al giorno conviene controllare il grado di disidratazione.
Ho verificato che per la frutta va bene una temperatura di 50-55°.
A grandi linee ci si può regolare così:
- 40° per la cottura molto lenta, utilizzata in genere dai seguaci del  bio-crudismo.
- 55 ° frutta, funghi, pomodori, verdura in genere da mangiare o da cucinare senza reidratazione.
- 70 ° essiccatura rapida e potente per alimenti che vanno consumati molto secchi (ad es. peperoncino) o reidratati (verdure liofilizzate, pasta fatta in casa, etc.)
- CONSERVAZIONE
La frutta così ottenuta è squisita e ideale per la colazione, le gite, lo sci e le attività in genere, che richiedono uno spuntino

VŠEOBECNÉ ÚVAHY Produkt je dodáván velmi dobře zabalený, s dvojitou krabicí. Estetika je příjemná a na kuchyňské lince vypadá skvěle. Sušičky jsou v zásadě dvou typů: ty vysílající horký vzduch vodorovně (mnohem dražší a ve tvaru kvádru) a ty, ve kterých se teplo vyrábí dole a pohybuje se svisle nahoru (obecně kruhového tvaru). Tento sušák je druhého typu, levnější, ale má tvar kvádru, mnohem pohodlnější. Vlastním také spotřebič prvního typu a musím říci, že při srovnávacím testu jsem ke svému překvapení nenašel žádné zjevné rozdíly v zacházení s ovocem mezi oběma sušičkami. Bohužel návod je pouze v angličtině a němčině. Z tohoto důvodu uvedu v recenzi i pár praktických rad, vzhledem k tomu, že podobné produkty používám již nějaký ten rok a mám nějaké zkušenosti. - CHARAKTERISTIKA Velmi funkční a dobře navržený spotřebič. Je vybavena šesti policemi, které se překrývají a zapadají do sebe. Svršky jsou na dvou krátkých stranách vybaveny pohodlnými madly. Lze ji použít i s několika policemi, ale z ekonomického hlediska úspory energie je vhodné ji zcela zaplnit: ve skutečnosti je spotřeba elektrické energie stejná, ať použijete jednu nebo šest polic. Ve spodní části je umístěna další pružná plastová police, která chrání část motoru s ventilátorem před kapkami a usnadňuje tak čištění. Ovládací prvky se skládají ze tří tlačítek a malého displeje na přední straně: - On / Off - Časovač přednastavený na 12 hodin, ale který lze nastavit opakovaným stisknutím tlačítka na dobu od 1 do 48 hodin. - Přednastavená teplota na 70°. Dvojitým stisknutím tlačítka se vrátí na 40° a odtud jej lze libovolně nastavit až do maxima 70°. Co se úklidu týče, většinou stačí police opláchnout nebo umýt neutrálním mýdlem, např. Marseille nebo Aleppo, případně vodou s bikarbonátem. Je lepší se vyvarovat používání chemických mycích prostředků, jejichž zbytky by se mohly usadit na potravinách a zničit jejich chuť a vlastnosti. - DŮKAZ POUŽITÍ Konzervace prostřednictvím dehydratace je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších metod vynalezených člověkem, jak mít výživné a pravé jídlo v každém ročním období. Tento produkt jsem vyzkoušel se čtyřmi druhy ovoce, které obsahují různé procento tekutiny: sušší jablko a hruška, střední ananas, vysoká meruňka. Důkazem toho je, že jablka a hrušky byly hotové za jeden den, ananas za 36 hodin a meruňky asi za dva dny. Ovoce by mělo být nakrájeno na plátky o tloušťce asi 4–5 mm a uspořádány na policích, aniž by se plátky překrývaly. Drobné ovoce, jako jsou švestky nebo meruňky, by měly být rozděleny na polovinu, přičemž odstraňte pecku. Pro optimální stupeň sušení je lepší, aby ovoce nebylo příliš vysušené, ale mírně měkké a elastické na dotek. Takto je příjemný na žvýkání, s vynikající chutí i díky přírodním cukrům, které jsou umocněny dehydratací. Proto je během sušení dvakrát až třikrát denně vhodné kontrolovat stupeň dehydratace. Mám ověřeno, že ovoci vyhovuje teplota 50-55°. Obecně řečeno, může být nastaven následovně: - 40° pro velmi pomalé vaření, obecně používané vyznavači biocrudismu. - 55° ovoce, houby, rajčata, zelenina obecně ke konzumaci nebo vaření bez rehydratace. - 70° rychlé a výkonné sušení pro potraviny, které je nutné konzumovat velmi suché (např. chilli papričky) nebo rehydratované (lyofilizovaná zelenina, domácí těstoviny atd.) - KONZERVACE Takto získané ovoce je lahodné a ideální pro snídaně, výlety, lyžování a obecně činnosti, které vyžadují svačinu

Ověřená recenze

Selbst produziertes Beef Jerky - ein Traum. Vielfältige Anwendungsbereiche und arbeitet zuverlässig. Bereits viel Trockenobst produziert und gelagert. Zustellung pünktlich. Würde ich empfehlen.

Domácí hovězí jerky - sen. Různé oblasti použití a funguje spolehlivě. Již vyprodukováno a uskladněno hodně sušeného ovoce. Doručení včas. Doporučil bych.

Ověřená recenze

alles einwandfrei. pünktliche lieferung. gerät funktioniert tadelos!

vše bezchybné. včasné dodání. zařízení funguje perfektně!

Ověřená recenze

Gerät funktioniert super, ist nicht sehr laut. Würde es aber wieder kaufen, da es meinem Anspruch mehr als genügt und viel Platz zum Trocknen bietet.

Zařízení funguje skvěle, není příliš hlasité. Koupila bych si ho ale znovu, protože více než odpovídá mým potřebám a nabízí dostatek prostoru na sušení.

Zobrazit všechna hodnocení zákazníků Zobrazit méně hodnocení zákazníků