Příručka k odvlhčovačem vzduchu

Perfektní vlhkost vzduchu tak jednoduše jako nikdy!

Klarstein nabízí velký výběr zařízení na odvlhčování vzduchu, ale který model je ten správný? V této příručce Vám vysvětlíme, které zařízení nabízí optimální výkon pro Váš domov a na jaké detaily musíte při koupi dávat pozor. Ozřejmíme Vám rozdíly mezi běžně dostupnými odvlhčovači a představíme Vám různé modely našich odvlhčovacích zařízení.

Proč odvlhčovač, vysoušeč vzduchu?

Většině lidí není vůbec známo, že odvlhčovač, vysoušeč vzduchu značně zlepšují kvalitu bydlení a života. Obzvláště v ložnici je optimální vlhkost vzduchu důležitá pro zdraví. Odvlhčovače jsou ideální pro regulaci vlhkosti vzduchu při chladnějších teplotách od 18 °C. Starají se o optimální prostředí v místnosti a klidné noci.

Náš tip do ložnice:
DryFry 16 - kvalitní design, vysoký výkon a zabudovaný nylonový filtr pro čisté prostředí.

Přejít na produkt

Bez plísní a prachu

Redukcí vlhkosti ze vzduchu v místnosti mohou být odvlhčovače vzduchu použity jako prevence proti tvorbě plísní. Mnohé odvlhčovače vzduchu Klarstein jsou dodatečně vybaveny filtrem. Takto bude vzduch nejen vysušený, ale i čistý. Zejména alergici mohou díky této extra výbavě znovu volně dýchat.

Ve kterém ročním období jsou plísně problém, vyčtete z následující tabulky.

Dobrý pro zdraví

Rozdíly mezi odvlhčovači vzduchu

Odvlhčovače můžeme rozdělit na chemické a elektrické. Chemické nemohou konkurovat výkonu elektrických a ani v dodatečných nákladech, proto doporučujeme použití elektrických odvlhčovačů. Obzvláště v koupelně, místnosti, která je opakovaně vystavena vysoké vlhkosti, působí elektrický odvlhčovač jako prevence a je účinný proti tvorbě plísní.

Náš tip do koupelny:
DryFry 10 - kompaktní, výkonný a se zárukou suchých koupelen.

Přejít na produkt

Malé silné balíky

Který odvlhčovač vzduchu
je vhodný pro mě?

Každé prostředí vyžaduje jiný odvlhčovač vzduchu. Do místnosti, ve které chcete používat odvlhčovač vzduchu, menší než 20m² jsou vhodné menší odvlhčovače s výkonem 10 litrů za den. Tímto odvlhčovačem lze vysušit i prádlo a může výrazně snížit čas jeho sušení.

Místnosti do 45m²

V místnosti do 45m² musí být odvlhčovač vzduchu schopný odvlhčit až 20 litrů za den. Jako příklad pro použití se nabízí ložnice. Zde by vlhkost vzduchu neměla přesáhnout 50 %, aby se zaručil zdravý a zotavující spánek.

Náš tip:
DryFry 20 - vysoký výkon, čistý vzduch, tichý provoz - ideální do každé ložnice.

Přejít na produkt

Velikosti místností

To nejdůležitější v kostce

Elektrické odvlhčovače vzduchu jsou oproti chemickým z dlouhodobého hlediska, cenově i výkonem a technikou o mnoho lépe. Proto jsou elektrické odvlhčovače ideálním řešením pro ty, kteří si zakládají na čistém vzduchu, suchém prádle a místnosti bez plísní. Doporučujeme Vám odvlhčovače vzduchu řady DryFry, které kromě praktických vlastností, přesvědčí i stylovým designem.

Proto odvlhčovač vzduchu Klarstein!

  • Různé stupně výkonu (10L - 45L)
  • Neobyčejný design
  • Dodatečné vzduchové filtry
  • Férová cena
  • 14 denní lhůta na vrácení zboží
Prohlídnout si všechny odvlhčovače vzduchu

Další tipy na produkty

Na co potřebuji odvlhčovač vzduchu?

Mnoha lidem vůbec není známo, že odvlhčovač, vysoušeč vzduchu mohou výrazně zlepšit kvalitu života a bydlení. Použití odvlhčovače pozitivně působí na byt jako takový, ale i na tělo i duši. Zejména během studených zimních dnů, když vlhký vzduch proudí dovnitř a je viditelný na stěnách bytu, podporuje se tvorba plísní. V tomto případě se odvlhčovač stará o příjemně suchý domů a zabraňuje, aby se vlhkost uložena ve vzduchu vysrážela na studených stěnách. Používání odvlhčovače je smysluplné zejména při: tvorbě plísní na stěnách, škodách způsobených vodou, vysušování novostavby, vlhkých stěnách, žluklém zápachu, tvorbě rzi, zlém (zdraví škodlivém) prostředí.

Není odvlhčovač jako odvlhčovač vzduchu!

Při výběru správného odvlhčovače je třeba si vyjasnit, jaké druhy jsou momentálně na trhu. Velmi oblíbený, rozšířený a mylný názor je, že řešením proti problémům z vlhkostí je nárazové větrání, což je bohužel spíše kontraproduktivní. Protože často je venku vlhčí prostředí jak uvnitř a tak se větráním dostane ještě více vlhkosti do místnosti. A tam, kde už lidská síla nestačí, abyste dostali klima v místnosti pod kontrolu, tam je použití odvlhčovače zapotřebí. V principu rozlišujeme mezi elektrickými a chemickými odvlhčovači, vysoušeči. V následujícím odstavci Vám představíme oba modely a vysvětlíme Vám, proč je elektrický odvlhčovač, vysoušeč s odstupem ta nejlepší volba.

Elektrické odvlhčování vzduchu

V rodině elektrických odvlhčovačů rozlišujeme mezi kondenzačními odvlhčovači a adsorpčními.

Elektrické odvlhčování vzduchu: adsorpční odvlhčovače

Při těchto druzích odvlhčovačů je vlhkost odebírána ze vzduchu pomocí sušidla. Vznikající kondenzát není zachycován v nádobě, ale je odváděn hadicí přes otvor v budově ven a tím pádem se nehodí do uzavřených místností.

Elektrické odvlhčování vzduchu: kondenzační odvlhčovače

Kondenzační odvlhčovače jsou ty nejvíce prodávané elektrické odvlhčovací zařízení. A z dobrého důvodu: jednoduché ovládání a nízké pořizovací náklady je dělají takto atraktivními. Pracují - podobně jako chladničky - pomocí chladiva. Studený vzduch nasaje kompresor, kondenzuje na vodu a odkapává do nádoby, zatímco suchý, teplý vzduch proudí ven. Vzhledem ke způsobu fungování se perfektně hodí do zavřených, teplých místností jako je koupelna, kuchyň a ložnice.

Chemické odvlhčování

Oproti elektrickým odvlhčovačem při chemických odvlhčovačů používá bílý granulát, který odebírá vlhkost ze vzduchu. Toto se děje zcela bez elektrické energie, tak že chemické sušidlo váže vlhkost a nakonec odkapává jako tekutina do nádoby - tak dlouho dokud není spotřebované vysoušedlo. Granulát musíte pak dokoupit. Nevýhody jsou takto jednoznačné: zpravidla malá kapacita sběrné nádoby a vysoké provozní náklady při stoupajícím použití.

Jaký odvlhčovač je vhodný do mého bytu?

Ať už v pokoji, kuchyni nebo koupelně - ve více místnostech se vytváří nucená přílišná vlhkost vzduchu. Když už osvědčené prostředky nestačí, přijde na řadu použití odvlhčovacích zařízení. Do pokojů do 20 m2 se hodí odvlhčovač vzduchu s výkonem 10 litrů za den (například DryFry 10). Pro lidi s malými koupelnami, kteří v nich při nejhorším případě nemají ani okno, se výborně hodí odvlhčovače vzduchu, tak jako pro regulaci vlhkosti vzduchu i na rychlé sušení prádla. Protože použitím odvlhčovače skončí veškerá voda, která se vypařuje z prádla, v odvlhčovači a ne nefiltrovaná na stěnách a oknech. Tato metoda se samozřejmě hodí i do suchých místností s oknem - vždy tehdy, když chcete rychle vysušit vaše prádlo! Pro větší místnosti od 80-100 m2, jako je například obývací pokoj, doporučujeme odvlhčovač, vysoušeč s výkonem od 30 litrů za den (například: DryFry30). V těchto místnostech je optimální zdravá vlhkost vzduchu přibližně 50 %. Překročení hodnoty na 65 % podporuje tvorbu plísní. Často jsou odvlhčovače jedinou možností jak dlouhodobě zajistit suché prostředí, protože předpoklady pro zdraví a dobrý pocit je příjemné klima v místnosti a čistý vzduch.

Závěr

I když elektrické odvlhčovače vzduchu představují vyšší pořizovací investici, ale dlouhodobě jsou o mnoho výhodnější a s dlouhou životností. Starají se o zdravou vlhkost, ale i o čistý vzduch a jsou, díky různým modelům a různým výkonům mnohostranně použitelné a jsou optimálně nastaveny na každou potřebu. Klarstein doporučuje odvlhčovač vzduchu z řady DryFry, které svým stylovým designem potlačí i poslední pochybnosti, že odvlhčovače jsou produkty vhodné pouze na stavby.

Nahoru