3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Sklenice a hrnky

Žádná domácnost se neobejde bez hrnků a šálků. Patří k základnímu vybavení kuchyně a prostě nesmí chybět. A buďme upřímní: káva, latte macchiato, čaj a další chutnají mnohem lépe z krásných šálků než z kelímků, že? Obsah je jednoduše atraktivnější a estetičtější. Koneckonců, jak všichni víme, oko také pije!

Od hrnku ke skleněné karafě

Ne každé sklo je stejné: existuje mnoho různých druhů skla, které mají velmi specifické vlastnosti. Rozdíly lze nalézt ve velikosti a kapacitě i ve tvaru. I samotné zpracování může být zcela odlišné. Například dvojsklo má vynikající termoregulační a izolační vlastnosti. To znamená, že studené nápoje v nich zůstanou déle studené a horké nápoje déle horké. To je samozřejmě velmi důležitý aspekt, zejména v případě cappuccina nebo ledové kávy. Dvojité zasklení má také pozitivní vliv na pocit. Například si při dotyku nespálíte prsty, protože mezi dvěma skleněnými stěnami je izolační vrstva vzduchu. Studené nápoje naopak nezpůsobují mlžení na vnější straně, takže vaše ruce zůstanou suché. Skleněná konvice je často vybavena sítkem na čaj: to je velmi praktické a usnadňuje přípravu čaje. Existují však také skleněné karafy s vložkou nebo ovocnou špejlí: pokud si chcete vodu trochu zpestřit.

Nákup sklenic: nejdůležitější vlastnosti

Pokud chcete připravovat kávu tradičním (a pro mnohé znalce jediným správným) způsobem, je french press tou správnou volbou. Tyto kávovary jsou vyrobeny z odolného borosilikátového skla odolného vůči teplotám a velmi snadno se používají. Pokud si rádi vychutnáváte kávu na balkoně nebo terase, potřebujete šálek s víčkem. To chrání hmyz před utopením a také zabraňuje rozlití při přenášení z domu do venkovního prostředí. Dáváte přednost čaji? Pak si zamilujete skleněnou konvici s ohřívačem čaje! Svůj oblíbený nápoj můžete udržovat teplý po celé hodiny.

Na co se mám při nákupu sklenic zaměřit?

Před nákupem si promyslete, k čemu chcete výrobky používat. Na teplé nebo studené nápoje, na kávu nebo čaj, na menší porce nebo na opravdu velkou žízeň? Skleněné džbány s vložkou jsou ideální, pokud si často připravujete sypaný čaj nebo máte rádi například nápoje s čerstvým ovocem. Dvojité sklo má díky svým izolačním vlastnostem mnoho výhod a lze jej využít různými způsoby. Dobré vědět: S borosilikátovým sklem nikdy neuděláte chybu!

FAQ

Co je borosilikátové sklo?

Borosilikátové sklo je vysoce kvalitní, teplotně odolné a především nerozbitné sklo, které je ideální pro všechny druhy nápojů. Nepohlcuje pachy ani chutě.

Lze dvoustěnnou sklenici vložit do myčky nádobí?

Pokud je dvoustěnné sklo vyrobeno z borosilikátového skla, lze je obvykle mýt v myčce nádobí. A nejen to: speciální termohrnky lze ohřívat i v mikrovlnné troubě!

Co mám dělat s čajovými květy?

Čajové květy vypadají krásně ve sklenicích nebo skleněných karafách. Po zalití horkou vodou se zvednou a rozvinou svou plnou krásu.
Nahoru