Bolero stropní ventilátor se světlem

3 839,00 Kč 4 799,00 Kč (s DPH)
 • Javor
 • Stropní ventilátor
Produktové číslo: 10028291
Bolero stropní ventilátor se světlem
3 839,00 Kč 4 799,00 Kč (s DPH)
 • Ihned k dodání. Ihned k dodání.
 • Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní
 • Expresní doručení
 • 14 dní na vrácení
 • Doprava zdarma nad 1 260 Kč Doručení zdarma při platbě kartou nebo bankovním převodem

Základní informace

 • Katalogizace produktu podle obrázku s porovnáním výkonu zařízení: Fan

 • Stropní ventilátor 2 v 1: elegantní lampa a ventilátor s průtokem vzduchu max. 10 212 m³/h

 • Luxusní kombinace javorového dřeva, mléčného skla a broušeného niklu

Popis produktu

Stropní ventilátor Klarstein Bolero přinese do každé místnosti osvěžující vzduch. Díky příkonu 55 W se tento ventilátor vyznačuje příjemně nízkou spotřebou i při dlouhém provozu. Jelikož většina pokojů obsahuje přípojku jen na jedno stropní zařízení, tento ventilátor pro praktičnost obsahuje v sobě i svítidlo.

Uprostřed stylového těla se kromě motoru nachází i stropní svítidlo se stínidlem z mléčného skla. Obě zařízení (ventilátor a světlo) se ovládají samostatně. K ovládání je k dispozici dálkový ovladač. Jako svítidlo můžete použít žárovku se závitem E14 s max. výkonem 60 W, která vystačí na osvětlení celé místnosti.

Dva směry otáčení zajišťují proudění vzduchu buď ke stropu, nebo k zemi. Tím ventilátor vylepší klima nejen během teplých, ale i studených dní: během topných dní stoupá teplý vzduch vzhůru a pomocí ventilátoru může cirkulovat po celé místnosti. Nasměrování vzduchu dolů zase pomůže při horkých dnech i nocích. Intenzitu cirkulace vzduchu lze regulovat prostřednictvím tří rychlostních stupňů.

Ventilátor je přitažlivý i opticky a vynikne v každé místnosti: tělo z broušeného hliníku a dřevěná ramena také v hliníkové optice podtrhují luxusní nádech a hodí se do moderních i klasických stylů zařízení.

Dostupné barvy: javor, ořech (číslo produktu: 10028292)

Prosím, mějte na vědomí, že elektroinstalace má provádět pouze kvalifikovaný personál. Proto na instalaci zavolejte profesionálního elektrikáře.

Vlastnosti

 • Max. příkon ventilátoru: 55 W
 • Tři rychlosti otáčení: pomalá, střední, rychlá
 • Současný nebo samostatný provoz obou zařízení
 • Vzduch nasměrován na strop během studených dní: cirkulace teplého vzduchu po místnosti
 • Vzduch nasměrován na zem během teplých dnů: cirkulace osvěžujícího vzduchu
 • Materiál stínítka: mléčné sklo
 • Materiál vrtule: MDF deska s javorovou překližkou
 • Materiál těla: broušený nikl
 • Objímka: E14, max. 60 W
 • Napájení: 220-240 V, 50-60 Hz
Produktové číslo: 10028291

Rozměry a technické podrobnosti

 • Průměr těla: cca 26,5 cm
 • Průměr ventilátoru: cca 134 cm
 • Průměr stropního držáku: cca 15 cm
 • Výška (od stropu k špičce lampy): cca 38 cm
 • Hmotnost: cca 8,5 kg

Co bylo posláno

 • 1 x zařízení
 • 1 x stropní držák
 • 1 x transformátor
 • 1 x držák lampy
 • 1 x stínítko
 • 5 x rameno vrtule
 • Manuál

Dodací podmínky

Ihned k dodání.

Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní

Hodnocení zákazníků
83 hodnocení

K tomuto zboží ještě nikdo nenapsal recenzi.

Názory zákazníků z jiných zemí
Ověřená recenze 19/09/2022

Super tolles Produkt. Sehr leise und sehr einfach zu montieren. Lediglich das Licht könnte heller sein aber das ist eine Kleinigkeit. Fernbedienung funktioniert einwandfrei.

Super skvělý produkt. Velmi tichý a velmi snadno sestavitelný. Jen světlo by mohlo být jasnější, ale to je maličkost. Dálkové ovládání funguje perfektně.

Ověřená recenze 20/08/2022

Montage zu zweit sehr einfach! Licht ausreichend. Kühlfunktion in 3 Stufen sehr angenehm. Zolles Design.

Montáž pro dva velmi snadná! světlo dostatečné. Funkce chlazení ve 3 úrovních velmi příjemná. Celní design.

Ověřená recenze 24/06/2022

Das Produkt ist sehr gut. Einfach zu montieren, super leise und jeden einzelnen Euro wert. Lieferung war prompt!

Výrobek je velmi dobrý. Snadná montáž, super tichá a stojí za každé euro. Doručení bylo rychlé!

Ověřená recenze 13/06/2022

Very silent, working great. On speed 1 you don't hear absolutely nothing. I was worried about the noise, but nope, this fan is doing a great job! I am on the second one I bought. Definitely recommend!

Velmi tichý, funguje skvěle. Na rychlosti 1 neslyšíte absolutně nic. Bál jsem se hluku, ale ne, tento ventilátor odvádí skvělou práci! Jsem na druhém, co jsem koupil. Rozhodně doporučuji!

Ověřená recenze 07/06/2022

Einer meiner besten Investitionen für das Wohlgefühl!! Eigentlich habe ich alles durch bei Ventilatoren, und nichts hat mich wirklich zufrieden gestellt. Ich reagiere ziemlich heftig auf zu viel Hitze. Nach einigen anderen Maßnahmen im Schlafzimmer habe ich diesen Ventilator installiert. Mit ein wenig handwerklichen Geschick kann man das gut in 1,5 bis 2 Std. Schaffen. Im Schlafzimmer (16m2) ist das Gerät fast nicht zu hören auf Sufe 1. Es ist nur ein leichtes Brummen, kaum wahrnehmbar! Die erhoffte Briese Frischluft ist aber durchaus spürbar. Wir sind sehr zufrieden und würden wieder kaufen.

Jedna z mých nejlepších investic do blahobytu!! Vlastně jsem si na fanoušcích prošel vším a nic mě opravdu neuspokojilo. Mám dost prudkou reakci na přílišné teplo. Po dalších opatřeních v ložnici jsem nainstaloval tento ventilátor. S trochou manuální zručnosti to zvládnete za 1,5 až 2 hodiny. V ložnici (16m2) je zařízení téměř neslyšitelné na úrovni 1. Je slyšet jen mírné hučení, téměř nepostřehnutelné! Očekávaný závan čerstvého vzduchu je rozhodně znát. Jsme velmi spokojeni a nakoupíme znovu.

Ověřená recenze 23/02/2022

Wir sind sehr zufrieden. Anbau,naja. Anbauanleitung völlig unbrauchbar,aber eigentlich selbsterklärend wenn qlle Teile vor einem liegen. Funktion,genau das was wir gesucht haben. Wir haben einen hohen Raum,wo die Kamin Wärme sich gerne staut. Durch den Ventilator können wir den Rest der Wohnung perfekt mit beheizen. Sommerbetrieb haben wir noch nicht testen können. Der Ventilator macht bei Stufe 1 und 2 keinerlei Geräusche (wobei uns der Luftzug bei Stufe 3 mehr stört,als das leise brummen). Durch einen kleinen Defekt im Glas (wir tippen auf Transport Schaden) haben wir mit klarstein Kontakt aufgenommen und können nur sagen : TOLL! Insgesamt geben wir eine Kauf Empfehlung. Wie gesagt uns interessierte der Winterbetrieb und das funktioniert 100 prozentig!

Jsme velmi spokojeni. Pěstování, no. Návod k instalaci je zcela zbytečný, ale ve skutečnosti je samozřejmý, pokud máte před sebou části qlle. Funkce, přesně to, co jsme hledali. Máme místnost s vysokým stropem, kde se teplo z krbu spíše hromadí. S ventilátorem dokážeme dokonale vytopit zbytek bytu. Letní provoz jsme zatím otestovat nemohli. Ventilátor nehlučí na úrovni 1 a 2 (i když tah na úrovni 3 nám vadí více než tiché hučení). Kvůli malé vadě skla (máme podezření na poškození při přepravě) jsme kontaktovali Klarstein a můžeme jen říci: SKVĚLÉ! Celkově dáváme doporučení k nákupu. Jak jsem řekl, zajímal nás zimní provoz a funguje na 100 procent!

Ověřená recenze 08/02/2022

Der Ventilator macht richtig Wind

Ventilátor dělá pořádný vítr

Ověřená recenze 12/01/2022

Der Ventilator an sich, sehr gut. trotz maximaler Leuchtkraft die verbaut werden darf ist definitiv zu wenig, sprich zu dunkel.

Samotný ventilátor, velmi dobrý. i přes maximální svítivost, kterou lze instalovat, rozhodně nestačí, tedy příliš tmavý.

Ověřená recenze 28/12/2021

Im Wohnzimmer habe ich einen ca. 6 Jahre alten Westinghouse Bendan mit dem ich - abgesehen von der 80 Watt Halogenheizung - recht zufrieden bin. Für ein anderes Zimmer suchte ich eine gute Alternative mit LED-Licht und fand (leider) nur diesen Klarstein. Dank MarDos überaus lesenswerter Rezension (DANKE !!!) konnte ich den Venti (fast fluchfrei) in Betrieb nehmen, bin aber etwas enttäuscht von der nur knapp akzeptablen Verarbeitungsqualität: noch ohne Flügel eiert er und schliff sogar etwas an einer Stelle. Das Schleifen liess sich durch sanftes Geradebiegen der Aufhängung für das Leuchtelement beheben. Das Eiern verstärkte sich aber mit Anbringen der Flügel, sodass er höchstens auf Stufe 2 betreibbar war - bis ich mich an die Auswuchtgewichte des Bendans erinnerte, die letzterer nicht brauchte und die glücklicherweise noch vorhanden waren: Nun ist auch Stufe 3 relativ angstfrei möglich, sofern keine losen Blätter rumliegen. Im Vergleich zu meinem Bendan ist er zwar etwas lauter (ich würde auf schlechtere Lager tippen) aber auf Stufen 1+2 nicht störend. Die Abdeckung der Lampe hat einen erschreckend hohen Lichtschutzfaktor: sie schluckt nochmals 20% mehr als das Glas des Bendans und ich werde nun stärkere Birnen suchen müssen. Bis dahin habe ich ein 5 Watt Orientierungslicht, das aber ordentlich Wind macht. Mit besserer Verarbeitungsqualität, Auswuchtgewichten und mehr (und dimmbarem) Licht wären 5 Sterne drin.

V obýváku mám cca 6 let starý Westinghouse Bendan se kterým jsem celkem spokojen - kromě 80W halogenového topení. Pro jiný pokoj jsem hledal dobrou alternativu s LED světlem a (bohužel) našel pouze tento Klarstein. Díky mimořádně čtivé recenzi MarDo (DĚKUJI !!!) jsem mohl Venti zprovoznit (téměř bez prokletí), ale trochu mě zklamala jen stěží přijatelná kvalita zpracování: i bez křídel se viklá a na jednom místě i trochu zabrousit. Broušení lze odstranit jemným narovnáním závěsu pro světelný prvek. Po připevnění křídel se však viklání zvětšilo, takže jej bylo možné provozovat pouze na úrovni 2 - dokud jsem si nevzpomněl na vyvažovací závaží Bendanu, které tento nepotřeboval a které naštěstí byly stále k dispozici: Nyní je úroveň 3 také relativně možná. nebojácně, za předpokladu, že se kolem nepovalují žádné volné listy. Oproti mému Bendanovi je o něco hlasitější (vsadil bych na horší ložiska) ale neruší na úrovních 1+2. Kryt lampy má znepokojivě vysoký faktor ochrany proti slunci: pohltí o dalších 20 % více než sklo Bendanu a já se teď budu muset poohlédnout po silnějších žárovkách. Do té doby mám 5W orientační světlo, ale to hodně fouká. S lepší kvalitou sestavení, vyvážením a větším (a stmívatelným) světlem by to bylo 5 hvězdiček.

Ověřená recenze 20/12/2021

Ventilator ist gut und einfach zusammenzubauen und mit ein bisschen handwerklichem Geschick auch gut unter die Decke zu bringen. Habe ihn den gesamten Sommer über ausprobiert und ein Fazit. Mein Zimmer war davor immer extremst heiß mit dem Ventilator durchaus ein paar Grad kühler und auch luftig. Ich habe immer nur die zweite Stufe oder erste genutzt, da er bei der dritten recht laut wird. Das Produkt ansonsten ist sehr gut und empfehlenswert.

Ventilátor se dobře a snadno montuje a při troše manuální zručnosti lze snadno nainstalovat i pod strop. Vyzkoušeno celé léto a závěr. Předtím byl můj pokoj vždy extrémně horký s ventilátorem o pár stupňů chladnějším a také vzdušným. Kdysi jsem použil pouze druhý nebo první stupeň, protože na třetím je docela hlasitý. Jinak je produkt velmi dobrý a doporučuji.

Ověřená recenze 07/12/2021

Das Produkt hält soweit was es verspricht, vor allem bei einem guten Preis Leistungs Verhältnis. Darüberhinaus sehr guter Kundenservice.

Výrobek dodržuje to, co slibuje, zejména dobrým poměrem ceny a výkonu. Také velmi dobrý zákaznický servis.

Ověřená recenze 02/10/2021

Super Ventilator Bedienungsanleitung ein wenig umständlich hätte man besser machen können und was mir persönlich nicht gefallen hat ist dass er eine Woche später im Angebot war für 30 € weniger

Super manuál ventilátoru trochu těžkopádný mohl být udělán lépe a co se mi osobně nelíbilo je, že byl v prodeji o týden později za 30 € méně

Ověřená recenze 06/09/2021

Schnelle Lieferung Das Teil ist sehr schwer, sehr schlecht zu Installieren. Die Decke sollte sehr stabile sein

Rychlé dodání Díl je velmi těžký, velmi obtížně se instaluje. Strop by měl být velmi stabilní

Ověřená recenze 05/09/2021

Alles sehr schon! Sehr leise!

Vše moc pěkné! Velmi tichý!

Ověřená recenze 30/08/2021

Ging sehr gut zu montieren. Die Halterung lässt sich gut anbringen. Dann wird der Motor eingehangen und die Rotorblätter montiert. Er läuft angenehm leise und kann sogar im Winter dafür sorgen, dass sie warme Luft nach unten gedrückt wird. Auch in maximaler Stufe, stört das Geräusch nicht. Schlafen ist problemlos möglich.

Bylo velmi snadné sestavit. Držák se dobře připevňuje. Poté je motor zavěšen a namontovány listy rotoru. Má příjemný tichý chod a dokáže zajistit i v zimě stlačený teplý vzduch. Ani při maximální úrovni hluk neruší. Spánek je možný bez problémů.

Ověřená recenze 19/08/2021

Wir waren skeptisch, weil die Bewertungen sehr unterschiedlich sind. Wir können äber von unserem sagen, dass er wirklich absolut rund läuft und sehr leise ist auf Stufe eins. Bei den höheren Stufen wird das Windgeräusch dann logischerweise mehr, das nutzen wir jedoch nie. Die unterste Stufe ist perfekt für ein Lüftchen im Sommer.

Byli jsme skeptičtí, protože recenze jsou velmi odlišné. Můžeme ale říci, že ten náš běží naprosto hladce a na první úrovni je velmi tichý. Hluk větru se pak logicky zvyšuje na vyšších úrovních, ale nikdy to nepoužíváme. Nejnižší úroveň je ideální pro letní vánek.

Ověřená recenze 07/08/2021

Ich habe diesen Ventilator um 109 Euro gekauft und wollte nach der erfolgreichen Installation zwei weitere Geräte kaufen. Allerdings hatte sich der Preis bei Amazon über Nacht um 30 Euro erhöht, sodass ich nach einer Alternative suchte. Direkt beim Hersteller (klarstein.de) gab es das Gerät weiter um 109 Euro, jedoch Lieferung nur in Deutschland. Auf meine Email-Anfrage, ob nicht doch Lieferung nach Österreich möglich ist, bekam ich keine Antwort. Bei der Recherche nach einem gleichwertigen Gerät stieß ich auf das fast baugleiche Modell Bendan um 109 Euro von Westinghouse Lightning, das sich nur in Details - hier aber positiv - unterscheidet. Nachteile des Klarstein Bolero: 1) Keine vernünftige Installationsleitung. Glücklicherweise las ich zuvor die Anleitung von MarcDo in den Amazon-Kommentaren, was mir viel Ärger ersparte. 2) QR-Code zu aktueller Installationsanleitung funktioniert nicht. 3) Installationsanleitung entspricht nicht exakt dem gelieferten Modell. So wird z.B. auf Federringe Bezug genommen die nicht enthalten und auch nicht nötig sind. 4) Kein Leuchtmittel enthalten. 5) Um 30 Euro teurer als das fast baugleiche Konkurrenzprodukt. (Preise schwanken allerdings täglich) 6) Die Installationsanleitung schreibt eine Belastbarkeit der Tragkonstruktion von 100kg vor (bei 8,5 kg Ventilatorgewicht). Das wurde nach Rückfrage beim Hersteller auf 45 kg reduziert. Hier wurden wohl Pfund mit Kilo verwechselt. Der fast baugleiche Ventilator von Westinghouse schreibt eine Belastbarkeit von 15,9 kg vor, was mir am plausibelsten erscheint. Vorteil: E14 Fassund (bei Westinghouse R7s Halogen-Fassung) 1) E14 Fassung 2) Merkt sich im Gegenzug zum Konkurrenzprodukt die Ventilatorstufe, wenn man den Strom aus- und einschaltet. Obwohl ich nach Installation die beiden Geräte für gleichwertig und gut halte, empfehle ich aufgrund der oben genannten Vor- und Nachteile den Westinghouse

Tento ventilátor jsem koupil za 109 eur a po úspěšné instalaci jsem chtěl dokoupit další dvě jednotky. Cena na Amazonu se ale přes noc zvýšila o 30 eur, tak jsem hledal alternativu. Zařízení bylo k dispozici přímo od výrobce (klarstein.de) za 109 eur, ale dodání pouze v Německu. Na můj emailový dotaz, zda je možné doručení do Rakouska, jsem nedostal odpověď. Při zkoumání ekvivalentního zařízení jsem narazil na téměř totožný model Bendan za 109 eur od Westinghouse Lightning, který se liší pouze v detailech – zde však pozitivně. Nevýhody Klarstein Bolero: 1) Žádný rozumný instalační návod. Naštěstí jsem si předem přečetl pokyny MarcDo v komentářích na Amazonu, což mi ušetřilo spoustu problémů. 2) QR kód aktuálního průvodce instalací nefunguje. 3) Pokyny k instalaci přesně neodpovídají dodanému modelu. Odkazuje se například na pružné podložky, které nejsou zahrnuty a také nejsou nutné. 4) Bez žárovky. 5) Asi o 30 eur dražší než téměř identický konkurenční produkt. (Ceny se však denně pohybují) 6) V montážním návodu je uvedena nosnost nosné konstrukce 100 kg (při hmotnosti ventilátoru 8,5 kg). Po kontaktování výrobce byla tato snížena na 45 kg. Pravděpodobně se zde pletly kila s kily. Konstrukčně téměř identický ventilátor Westinghouse udává nosnost 15,9 kg, což se mi zdá jako nejvěrohodnější. Výhoda: Patice E14 (s halogenovou paticí Westinghouse R7s) 1) Patice E14 2) Na rozdíl od konkurenčního produktu si pamatuje otáčky ventilátoru při vypnutí a zapnutí napájení. Přestože po instalaci považuji obě zařízení za rovnocenná a dobrá, Westinghouse doporučuji na základě výše uvedených výhod a nevýhod

Ověřená recenze 30/07/2021

Habe den Deckenventilator für's Schlafzimmer gekauft, da es im Sommer nachts oft einfach zu warm zum Schlafen war. Seit der Ventilator hängt, ist das kein Thema mehr. Ich bin schlichtweg begeistert davon... Er ist leise, hat 3 Geschwindigkeitsstufen und sieht mit seinen Ahornflügel auch noch gut aus. Den einen Punktabzug gibt es dafür, dass man zur Änderung der Drehrichtung für Sommer- oder Winterbetrieb auf die Leiter steigen muss und den entsprechenden Schalter, der direkt am Gehäuse des Motors angebracht ist, umlegen muss. Einfacher wäre es, wenn man diese Funktion direkt über die Fernbedienung steuern könnte...

Koupil jsem si stropní ventilátor do ložnice, protože v létě bylo často příliš teplo na to, abych spal v noci. Vzhledem k tomu, že ventilátor visí, už to není problém. Jsem z něj prostě nadšený... Je tichý, má 3 rychlostní stupně a dobře vypadá s javorovými křídly. Jeden bod se odečte za nutnost vylézt po žebříku pro změnu směru otáčení pro letní nebo zimní provoz a přepnout příslušný spínač, který je připevněn přímo ke skříni motoru. Bylo by jednodušší, kdybyste tuto funkci mohli ovládat přímo pomocí dálkového ovladače...

Ověřená recenze 12/07/2021

Da hängt er nun. Die Montage hat, Dank vorran gegangener Rezensionen, gut geklappt. Danke!! Das war 3in richtiger Kraftakt und Fummelarbeit. Also falls ihr euch für dieses Model entscheidet, lest die Rezemsionen mit den detaillierten Montageanleitungen. GOLD WERT!! Die Lichtkuppel schluckt echt viel Licht. Ich habe eine E14 / 3000k LED Birne drin, aber drunter puzzeln geht auf keinen Fall. Auf Ventilatorstufe "low" ist er fast Geräuschlos, was toll ist. Bei "medium" und "high" sieht es dann schon anders aus. Aber immer noch erträglich und besser als im eigenen Schweiß zu ertrinken. Optisch passt er perfekt in unseren Einrichtungsstiel und qualitativ macht er einen wirklich hochwertigen Eindruck.

Tady je teď. Díky předchozím recenzím proběhla instalace v pořádku. Dík!! To byla 3 ve skutečné námaze a tápání. Pokud se tedy rozhodnete pro tento model, přečtěte si recenze, kde najdete podrobné montážní pokyny. STOJÍ ZLATO!! Světelná kupole pohltí hodně světla. Mám v ní LED žárovku E14 / 3000k, ale neumím pod ní skládat skládačku. Při "nízké" úrovni ventilátoru je téměř tichý, což je skvělé. Se „středním“ a „vysokým“ to vypadá jinak. Ale pořád snesitelné a lepší než se utápět ve vlastním potu. Vizuálně skvěle zapadá do našeho stylu zařizování a po stránce kvality působí opravdu kvalitním dojmem.

Ověřená recenze 28/06/2021

Habe mir diesen Ventilator nach einigen Rezension bestellt und muss sagen, bereue es nicht! Er ist jeden Euro wert...

Tento ventilátor jsem si objednal po přečtení několika recenzí a musím říct, že nelituji! Stojí to za každé euro...

Ověřená recenze 22/06/2021

Dieser Deckenventilator ist super verpackt angekommen. Das anbauen war auch recht einfach. Angeschaltet ist er super leise, in Stufe 3 hört man ihn natürlich. Aber diese Stufe benötigt man gar nicht. Bei der Fernbedienung wäre es wünschenswert eine Timerfinktion dabei zu haben, sonst ist es eine einfache Habdhabung. Da kein Leuchtmittel dabei ist, kann man sich die Helligkeit durch kaufen einer entsprechenden Glühbirne selbst auswählen. Das Preis-Leistungsverhältnis ist ok, könnte natürlich etwas günstiger sein.

Tento stropní ventilátor dorazil dobře zabalený. Pěstování bylo také docela snadné. Je super tichý, když je zapnutý, a samozřejmě ho slyšíte na úrovni 3. Tento krok ale vůbec nepotřebujete. Bylo by žádoucí mít na dálkovém ovladači funkci časovače, jinak se snadno používá. Vzhledem k tomu, že součástí balení není žádná žárovka, můžete si jas zvolit sami zakoupením vhodné žárovky. Poměr cena/výkon je v pořádku, mohl by být samozřejmě o něco levnější.

Ověřená recenze 22/06/2021

Alles top.

Všechno skvělé.

Ověřená recenze 19/06/2021

Sehr guter Deckenventilator, extrem leise auch auf höchster Stufe. An der richtigen Stelle angebracht macht er schön kühl. Die Fernbedienung ist einfach und übersichtlich. Absolute Kaufempfehlung

Velmi dobrý stropní ventilátor, extrémně tichý i na nejvyšší úrovni. Na správném místě vás udělá příjemnými a cool. Dálkové ovládání je jednoduché a přehledné. Absolutní doporučení ke koupi

Ověřená recenze 17/06/2021

Schn der 3. den ich kaufe....

Pěkný třetí, který jsem si koupil....

Ověřená recenze 14/06/2021

Ein sehr schöner Ventilator, die Montage war recht schnell erledigt, dank eines Freundes der Elektriker ist und somit ist das Ergebnis wirklich super er läuft superleise und ist dabei sehr stabil. Passt auch optisch klasse in mein Wohnzimmer. Empfehlenswert.

Moc pěkný ventilátor, montáž proběhla celkem rychle, díky kamarádovi elektrikářovi a tak je výsledek opravdu skvělý, běží super tiše a je velmi stabilní. Vypadá skvěle i v mém obýváku. Doporučeno.

Ověřená recenze 01/06/2021

Funktioniert einwandfrei. Der Aufbau ist nicht ganz einfach durch die Elektrik für die Fernbedienung. Die kaum in die Verkleidung passt. Der Ventilator läuft sehr leise. Auf das richtige anbauen der Flügel achten. Diese sind in der Anleitung leider nicht abgebildet. Man muss sich die ProduktBilder anschließend genau anschauen.

Funguje bezchybně. Konstrukce není jednoduchá kvůli elektrice na dálkové ovládání. To se sotva hodí do převleku. Ventilátor běží velmi tiše. Ujistěte se, že křídla připevňujete správně. Bohužel tyto nejsou uvedeny v návodu. Poté se musíte pečlivě podívat na obrázky produktů.

Ověřená recenze 17/03/2021

Sehr schöner, leiser Deckenventilator. Die Probleme Anderer mit der Montageanleitung kann ich nicht verstehen! Gute Beschreibungen mit entsprechenden Abbildungen und ein wenig Mitdenken und der Ventilator macht auch schon, was er soll!

Velmi pěkný, tichý stropní ventilátor. Nerozumím problémům ostatních s montážním návodem! Dobré popisy s odpovídajícími ilustracemi a trochou přemýšlení a fanoušek dělá, co má!

Ověřená recenze 13/11/2020

Super Produkt, gut verarbeitet, kann ich weiter empfehlen.

Super výrobek, kvalitně zpracované, mohu doporučit.

Ověřená recenze 21/10/2020

Überaus zufrieden! Läuft selbst auf Stufe 3 sehr gleichmäßig und ruhig. Durch den Luftzug ist er auf Stufe 3 gut zu hören was mich aber nicht stört, da jeder normale Ventilator auf niedrigster Stufe lauter ist ! Auf Stufe 1 ist er kaum wahrnehmbar. Die Montage dauert ein bisschen ist aber zu zweit relativ gut zu bewerkstelligen. Die Kühlleistung find ich super auch bereits bei Stufe 1 weht ein leichtes lüftchen was schon für eine angenehme Umgebung sorgen kann. Die Fernbedienung reagiert bis jetzt einwandfrei.

Nadmíru spokojen! Běží velmi rovnoměrně a tiše i na úrovni 3. Vzhledem k průvanu je to na úrovni 3 dobře slyšet, což mi nevadí, jelikož každý normální ventilátor je na nejnižší úrovni hlasitější! Na úrovni 1 je to sotva patrné. Montáž zabere trochu času, ale je relativně jednoduchá ve dvou lidech. Chladicí výkon je podle mě skvělý, dokonce i na úrovni 1 fouká mírný větřík, který dokáže vytvořit příjemné prostředí. Dálkové ovládání zatím reagovalo bezchybně.

Ověřená recenze 18/10/2020

Zu allererst, dass Teil ist verdammt schwer. Das Handbuch totaler Mist, aber wenn man erst einmal weiß wie es geht, läuft es. Wir haben 2 Stück davon verbaut, eines im Schlafzimmer und eines in der Wohnstube. Die Helligkeit, was oft bemängelt wurde, finde ich genau richtig. Das soll ja kein Deckenfluter sein. Auf Stufe Low und mittel, ist der Ventilator extrem leise. Auf High, deutlich hörbar, aber nicht extrem. Für den Aufbau, gibt es gute Internetseiten, dann macht sich das 100mal leichter. Aber wenn alles fertig ist, ein Super Teil. Einzig, nachkaufbare Fernbedienungen wären schön. Dennoch gebe ich 5 Stern (eigentlich 4,5 aber das geht ja nicht)

Za prvé, tato část je zatraceně těžká. Návod je totální kravina, ale když víš jak na to, tak to jde. Instalovali jsme 2 z nich, jeden do ložnice a jeden do obývacího pokoje. Myslím, že světelnost, která byla často kritizována, je tak akorát. Nemá to být uplighter. Při nízkých a středních úrovních je ventilátor extrémně tichý. Na vysoké, jasně slyšitelné, ale ne extrémní. Na jeho nastavení jsou dobré weby, díky čemuž je to 100x jednodušší. Ale když je vše hotové, super díl. Jediné, co by bylo fajn, by bylo pořízení dálkového ovládání. Přesto dávám 5 hvězdiček (ve skutečnosti 4,5, ale to není možné)

Ověřená recenze 23/09/2020

Eine der besten Errungenschaften für meine Wohnung im Dachgeschoss. Die Montage ist recht einfach. Die Qualität ist auch gut. Die drei Einstellungen der Geschwindigkeit ist super, sodass ich diesen Ventilator auch in warmen Sommernächten nachts laufen lassen konnte, ohne dass er nervt. Die Helligkeit ist naja, könnte definitiv heller sein.

Jeden z nejlepších doplňků do mého podkrovního bytu. Montáž je celkem snadná. Kvalita je také dobrá. Tři nastavení rychlosti jsou skvělé, takže jsem mohl tento ventilátor spustit v noci i za teplých letních nocí, aniž by to bylo nepříjemné. Jas je dobrý, určitě by mohl být jasnější.

Ověřená recenze 07/09/2020

Der Deckenventilator hat diesen Sommer Einzug in mein Schlafzimmer gehalten. Auf langsamster Stufe ist er lautstätketechnisch für mich nicht mehr wahrnehmbar, (Endlich hört man die Nachbarn wieder schnackseln!) und er sorgt für ein angenehmes Lüftchen in heißen Sümmermonaten! Das ganze ist für uns angenehmer als eine Klimaanlage. Die Montage ist einfach, wenn man eigene Dübel verwendet. Die mitgelieferten Teile... naja!? Bevor ich also des Nachts ungebetenen Besuch im Bett aus Richtung Decke bekomme, hab ich lieber die Eigenen verwendet. Die Fernbedienung könnte noch eine Dimmung des Lichts ermöglichen, wenn man das vorgesehen hätte, aber leider ist das nicht der Fall. Schade, wenn man schon ein so großes Elektronikteil verbaut hätte man das doch einfach vorsehen können... Nichts desto-trotz das Ding ist LEISE und der Preis ist TOP für das was man bekommt! Ich würde den Ventilator weiter empfehlen.

Stropní ventilátor se dostal do mé ložnice letos v létě. Na nejnižším stupni už ho hlasitost neslyším (konečně zase slyšíte klábosení sousedů!) a poskytuje příjemný vánek v horkých letních měsících! Celé je to pro nás příjemnější než klimatizace. Instalace je snadná, pokud použijete vlastní hmoždinky. Dodávané díly... no!? Než tedy dostanu v noci nezvané návštěvníky do postele ze stropu, použiji raději vlastní. Dálkové ovládání by ještě mohlo ztlumit světla, pokud to bylo zamýšleno, ale bohužel tomu tak není. Je to škoda, když už máte nainstalovanou tak velkou elektronickou část, mohli jste ji jednoduše zajistit... Přesto je věc TICHA a cena TOP za to, co dostanete! Ventilátor bych doporučil.

Ověřená recenze 04/09/2020

Sind begeistert, vergleichbar zu der Konkurrenz so gut wie geräuschlos. Wir haben jetzt den zweiten für Wohnzimmer gekauft, Installation kein Problem.

Jsou nadšené, srovnatelné s konkurencí stejně dobré jako nehlučné. Nyní jsme koupili druhý do obýváku, instalace bez problému.

Ověřená recenze 04/09/2020

Ich besitze einige Deckenventilatoren und habe bei Familienmitgliedern ebenfalls einige installiert und der Bolero von Klarstein ist der einzige der wirklich rund- also ohne Unwucht- läuft. Das kann natürlich auch etwas mit Glück bzw. Pech bei den anderen Herstellern zu tun haben, aber bei mir ist es jedenfalls so. Die Verarbeitung ist ebenfalls in einer eigenen Liga. Alles sieht hochwertig aus und fühlt sich auch so an. Einziger Kritikpunkt ist dass die Beleuchtung heller hätte sein dürfen. Ich persönlich nutze ihn mit Philips Hue E14, die passen noch gut unter das Glas. Nur es könnte eben etwas heller sein. Mich stört es nicht, aber wollte es erwähnt haben. Die Installation sollte von einem Elektriker erfolgen außer man weiß genau was man da tut! Ich für meinen Teil fand es sehr einfach ihn zusammen zu bauen und an der Decke anzubringen. Der Trafo für die Fernbedienung passt sehr gut in die Aussparung oben an der Deckenplatte und der Infrarot Empfänger hat extra ein Loch in das er geklebt wird. Das sieht deutlich besser aus als bei meinem Westinghouse, wo das Kabel mit Empfänger einfach oben an der Decke neben dem Ventilator klebt. Ich bin sehr zufrieden!

Vlastním několik stropních ventilátorů a některé jsem také nainstaloval pro členy rodiny a Bolero od Klarstein je jediné, které běží opravdu hladce - tedy bez nevyváženosti. Samozřejmě to může mít něco společného se štěstím nebo smůlou na ostatní výrobce, ale tak to je alespoň u mě. Zpracování je také na své úrovni. Vše vypadá a působí velmi kvalitně. Jediná výtka je, že osvětlení mohlo být jasnější. Osobně ho používám s Philips Hue E14, který se pod sklo stále dobře vejde. Jen by to mohlo být trochu světlejší. Nevadí mi to, ale chtěl jsem to zmínit. Instalaci by měl provádět elektrikář, pokud přesně nevíte, co děláte! Z mé strany jsem zjistil, že je velmi snadné sestavit a připevnit ke stropu. Transformátor pro dálkové ovládání velmi dobře zapadá do prohlubně v horní části stropního panelu a infračervený přijímač má navíc otvor, ve kterém je vlepen. Tohle vypadá mnohem lépe než můj Westinghouse, kde je kabel s přijímačem jednoduše přilepený ke stropu vedle ventilátoru. Jsem velmi spokojen!

Ověřená recenze 03/09/2020

Super schneller Aufbau sieht sehr gut aus und hängt stabil an der Decke! Man hört auf Stufe 2 nicht das der Ventilator überhaupt an ist , läuft auf höchster Stufe auch nur das drehen der rotorblätter den Motor an sich hört man gar nicht beim schlafen . Ein ganz großer Kritik Punkt ist !!! Der Ventilator verbraucht sehr viel Strom das muss jedem klar sein der ihn kauft , mir war es vorher nicht so klar zumindest hab ich da auch nicht drauf geachtet Ansonsten ist dieser Ventilator absolut empfehlenswert

Super rychlá montáž vypadá velmi dobře a stabilně visí na stropě! Na úrovni 2 vůbec neslyšíte, že je ventilátor zapnutý, na nejvyšší úrovni slyšíte pouze otáčení lopatek rotoru, samotný motor neslyšíte vůbec, když spíte. Velmi velký bod kritiky je!!! Ventilátor spotřebovává hodně elektřiny, to musí být jasné každému kdo si ho kupuje, mě to předtím tak jasné nebylo, alespoň jsem tomu nevěnoval pozornost.Jinak tento ventilátor naprosto doporučuji

Ověřená recenze 22/08/2020

Dieser Deckenventilator ist absolut empfehlenswert. Die Montage war ganz okay, die Anleitung könnte etwas besser sein, aber erstmal zusammen gebaut und an der Decke hängend, ist dieses Teil mittlerweile für uns unverzichtbar. Die ersten 2 Stufen sind nahezu geräuschlos. Lediglich in der mittleren Stufen hört man den "Wind". In der dritten Stufe ist er schon etwas lauter, allerdings nicht vom Motor her, sondern von Luftwiderstand. Man kann sehr gut dabei schlafen, ohne jegliche Geräuschkulisse. Die Helligkeit der Birne ist auch ausreichend, zumindest für uns. Die Optik macht natürlich auch so einiges her. Wir sind begeistert von diesem Deckenventilator.

Tento stropní ventilátor vřele doporučuji. Montáž byla v pořádku, návod by mohl být o něco lepší, ale po sestavení a zavěšení ze stropu je tento díl pro nás nyní nepostradatelný. První 2 stupně jsou téměř bezhlučné. "Vítr" je slyšet pouze ve středních úrovních. Ve třetím stupni je o něco hlasitější, ale ne od motoru, ale od odporu vzduchu. Dá se s ním velmi dobře spát, bez jakéhokoli hluku na pozadí. Svítivost žárovky je také dostatečná, alespoň pro nás. Hodně samozřejmě dělá i optika. Z tohoto stropního ventilátoru jsme nadšeni.

Ověřená recenze 21/08/2020

Der Ventilator läuft schon eine geraume Zeit, er tut das was er soll, aber mit einem geänderten Anstellwinkel der Rotorblätter könnte mehr Luftdurchsatz erreicht werden. Bei Stufe 3 fängt er an zu schwingen.

Ventilátor jede poměrně dlouho, dělá co má, ale se změněným úhlem náběhu lopatek rotoru by se dalo dosáhnout větší propustnosti vzduchu. Na úrovni 3 začne oscilovat.

Ověřená recenze 19/08/2020

Klare Kaufempfehlung für den Ventilator, ich bin froh mich dafür entschieden zu haben. Top Preis-Leistungsverhältnis im Vergleich zu anderen Angeboten. Super leise im Schlafzimmer und sehr angenehm. Ist auch nicht das erste Produkt was ich bei Firma Klarstein bestellt habe. Ganz klar Daumen hoch

Jasné doporučení k nákupu pro fanouška, jsem rád, že jsem se tak rozhodl. Nejlepší poměr cena/výkon ve srovnání s jinými nabídkami. Super tichý v ložnici a velmi pohodlný. Není to také první produkt, který jsem si od Klarstein objednal. Rozhodně palec nahoru

Ověřená recenze 14/08/2020

Der Ventilator kam ordentlich verpackt und unbeschädigt an. Er war wider Erwarten von mir allein zu installieren. Er ist seit ca 1 Monat im Betrieb und läuft geräuschlos. Daumen hoch.

Ventilátor dorazil úhledně zabalený a nepoškozený. Oproti očekávání jsem si ho musel nainstalovat sám. Je v provozu cca 1 měsíc a běží tiše. Palec nahoru.

Ověřená recenze 13/08/2020

Prima und sehr effektiver Deckenventilator... wenn man(n) den mühsamen Zusammenbau dank der vielen Käufertipps endlich erledigt hat .... Nur wegen der schlechten beiliegenden Anleitung gibt's den Stern Abzug. Läuft sehr leise in low u medium. Bei höchster Stufe leichte Unwucht ... allerdings ist die auch fast zu intensiv. Habe das Gerät in ca 22 qm gr Schlafzimmer ... bin angenehm überrascht. Selbst die 60Watt Beleuchtung (haben klare LED mit entspr. Leistung gekauft) ist zufriedenstellend hell. Die Handhabung via Fernbedienung einfach und komfortabel. Entscheidend war für uns die Einzel- bzw kombinierte Betriebsmöglichkeit: nur Licht ... nur Venti ... oder beides ... trotz nur eines Lichtschalters. Prima! Am besten aber tätigt man die Anschaffung in der kühlen Jahreszeit - denn beim Zusammenbau fließt der Schweiß in Strömen! Aber es lohnt sich!

Skvělý a velmi účinný stropní ventilátor... jakmile konečně dokončíte zdlouhavou montáž díky mnoha tipům kupujícího... Hvězdička se odečítá pouze kvůli špatnému přiloženému návodu. V nízkých a středních otáčkách běží velmi tiše. Mírná nerovnováha na nejvyšší úrovni...ale je až příliš intenzivní. Mít zařízení v ložnici cca 22 m2... jsem příjemně překvapen. I 60W osvětlení (koupené čiré LED s odpovídajícím výkonem) je uspokojivě jasné.Manipulace přes dálkové ovládání je jednoduchá a pohodlná. Rozhodujícím faktorem pro nás byla individuální nebo kombinovaná možnost ovládání: pouze světlo ... pouze Venti ... nebo obojí ... i přes pouze jeden spínač světel. Pokuta! Nejlepší je ale nákup uskutečnit v chladném období – pot totiž při montáži teče proudy! Ale stojí to za to!

Ověřená recenze 11/08/2020

Super leise ( hängt imSchlafzimmer und stört gar nicht!), relativ zügige Montage. Werden garantiert noch einen fürs Wohnzimmer kaufen.

Super tichý (visí v ložnici a vůbec neobtěžuje!), relativně rychlá montáž. Určitě si koupím další do obýváku.

Ověřená recenze 11/08/2020

Der Deckenventilator „Bolero“ wurde schnell geliefert - rechtzeitig zu den tropischen Tagen über 30 Grad! Das schlichte Design und die robuste Qualität sind überzeugend. Der Motor läuft absolut leise- erst auf Stufe 3 ist ein Windgeräusch vernehmbar. In einem Raum von ca. 25 qm und einer Deckenhöhe von 2,50 m ist der Ventilator mit seiner Leistung perfekt. Die Schwachstelle bei der Lieferung ist eindeutig die Aufbauanleitung - darauf wurde schon ausführlich bei anderen Rezensionen eingegangen. Aufgrund fehlender Abbildungen und Hinweisen habe ich beim ersten Zusammenbau den Sensorknopf für die Fernbedienung nicht in das dafür vorgesehene Loch in der Abdeckkuppel eingeführt - also noch mal ab damit! Bei dem Anbringen der Rotorblätter habe ich die falsche Seite gewählt - also noch mal 15 Schrauben komplett lösen und neu verschrauben und das bei 34 Grad Raumtemperatur! Wirklich kein Spaß! Mein Tipp: Es gibt hier ausführliche Rezensionen, die auf diese Mängel in der Aufbauanleitung detailliert eingehen. Es empfiehlt sich diese vor dem Aufbau zu lesen und sich die vielfältigen Fotos genau anzusehen, besonders wenn es um den Anbau der Rotorblätter geht. Die Verkabelung ist farblich markiert und selbst erklärend. Der Ventilator an sich ist klasse und daher von mir eine uneingeschränkte Kaufempfehlung!

Stropní ventilátor "Bolero" byl dodán rychle - včas pro tropické dny nad 30 stupňů! Jednoduchý design a robustní kvalita jsou přesvědčivé. Motor běží naprosto tiše - pouze při stupni 3 je slyšet hluk větru. V místnosti cca 25m2 a výšce stropu 2,50m je ventilátor svým výkonem perfektní. Slabým místem v dodávce je jednoznačně montážní návod - ten už byl podrobně rozebrán v jiných recenzích. Z důvodu nedostatku ilustrací a návodu jsem při první montáži nezasunul senzorové tlačítko dálkového ovládání do připraveného otvoru v kopuli krytu - tak to zopakujme! Při připevňování listů rotoru jsem zvolil špatnou stranu - takže úplně povolit a znovu zašroubovat 15 šroubů a to při pokojové teplotě 34 stupňů! Opravdu žádná legrace! Můj tip: Zde jsou podrobné recenze, které se podrobně zabývají těmito nedostatky v montážním návodu. Před montáží je vhodné si je přečíst a pozorně si prohlédnout mnoho fotografií, zejména pokud jde o instalaci listů rotoru. Kabeláž je barevně odlišena a je srozumitelná. Samotný ventilátor je skvělý a proto ode mě bezvýhradné doporučení ke koupi!

Ověřená recenze 11/08/2020

Hab ihn jetzt seit 1 Monat im Einsatz und bin sehr zufrieden damit . Stufe 1 bringt eine leicht Brise und man hört nix

Používám ho již měsíc a jsem s ním velmi spokojená. Úroveň 1 přináší lehký vánek a nic neslyšíte

Ověřená recenze 07/08/2020

Schneller Zusammenbau da das meiste schon vormontiert ist. Kühlung bzw luftzirgulation sehr gut. Leise. Das einzige beim Anschrauben der Halterung für das Glas entsteht der Eindruck das der Ventilator Eier. Auch könnten 2 Schraub Gewinde für Beleuchtung sein. Durch das Gefärbte Glas nimmt es doch viel Licht weg. Man könnte auch eine Stärkere LED Beleuchtung einsetzen.War aber nicht so vorgesehen von uns

Rychlá montáž, protože většina z nich je již předmontovaná. Chlazení a cirkulace vzduchu velmi dobré. Klid. Jediné, co při šroubování držáku na sklo je, že vějířové vejce. Mohly by tam být i 2 šroubové závity pro osvětlení. Tónované sklo absorbuje hodně světla. Mohli byste také použít silnější LED osvětlení, ale to nebylo to, co jsme zamýšleli

Ověřená recenze 07/08/2020

Der Ventilator an sich ist echt mega und sieht auch toll aus. Aber die Anleitung ist ein Witz. Überhaupt keine Erklärung zur Montage der Blätter oder auch des Motors. Man macht wie man denkt um dann zu merken so geht es nicht. Aber zum Glück war hier schon paar mal jemand vor dem Problem und es hab hilfreiche Kommentare. Durch das Milchglas ist das Licht echt dunkel. Aber wir haben noch andere Lampen im Raum, es ist eher eine spielerrei dass noch eine Lampe dabei ist. Wir hätten auch einen ohne Lampe nehmen können. Auf Stufe 1 merkt man schon gut was auch ein paar Meter entfernt. Haben ihn für 82 € gekauft, nun liegt er wieder bei 130€. Also Preis beobachten hilft.

Samotný ventilátor je opravdu mega a navíc skvěle vypadá. Ale návod je vtip. Žádné vysvětlení ohledně montáže nožů nebo dokonce motoru. Děláte, co si myslíte, a pak si uvědomíte, že to tak nefunguje. Ale naštěstí tu někdo měl problém několikrát a má užitečné komentáře. Světlo je opravdu tmavé díky matnému sklu. Ale v pokoji máme jiné lampy, to je spíš taková vychytávka, že je tam jiná lampa. Mohli jsme si vzít jednu bez lampy. Na úrovni 1 již poznáte, co je pár metrů daleko. Koupeno za 82 €, nyní je zpět na 130 €. Takže sledování ceny pomáhá.

Ověřená recenze 06/08/2020

Die Verarbeitung ist recht gut und wenn der Ventilator dann mal montiert ist läuft er auch sehr ruhig und tut was er soll. Die Fernbedienung ist einfach zu verstehen und tut auch was sie soll. Einzig die Schrauben sind teils absolut minderwertig (zu weich), so dass man mit dem Akkuschrauber echt vorsichtig umgehen sollte um nicht die Schlitze zu zerstören. Von daher wären aber zumindest 4 oder gar 5 Sterne drin gewesen. Jetzt kommt das ABER: die Montageanleitung ist völliger Schrott! Wer nicht bei jedem Montageschritt vorher über die Folgen nachdenkt arbeitet entweder immer wieder über Kopf oder aber montiert und demontiert in einem fort. Wie man bei einem so relativ hochwertigen Teil so eine schlechte, unzureichende Montageanleitung mitliefern kann ist mir aus Sicht des Herstellers völlig schleierhaft. Damit macht man sein Produkt selbst schlecht! Vieles muss man intuitiv montieren bzw. ausprobieren, weil einfach nirgends steht wie's gemacht werden soll. Das Verwahren der Kabel und Stecker im Gehäuse ist ebenfalls eine Herausforderung und bedarf einiger Geduld. Habe nun im Nachhinein in einer Produktrezension eine recht gute Anleitung gefunden - hätte ich mal vorher lesen sollen ... Interessant ist auch die Preisgestaltung: dieser schwankt immer wieder heftig. Ich habe für 119,99 EUR gekauft, 2 Tage später waren wir bei 139,99 EUR und bei den Rezensionen habe ich nun auch Käufer für 99,99 EUR gefunden. Alles in Allem, wie gesagt, ein guter bis sehr guter Ventilator, aber der Hersteller/Verkäufer gibt sich (warum auch immer) keine Mühe das Produkt vernünftig zu präsentieren. Schade eigentlich ...

Zpracování je vcelku dobré a po instalaci ventilátoru běží velmi tiše a dělá to, co má. Dálkové ovládání je snadno pochopitelné a dělá to, co má dělat. Pouze šrouby jsou částečně absolutně horší kvality (příliš měkké), takže s akumulátorovým šroubovákem buďte opravdu opatrní, abyste nezničili drážky. Proto by to bylo alespoň 4 nebo dokonce 5 hvězdiček. Teď přichází to ALE: montážní návod je úplný nesmysl! Pokud předem nepřemýšlíte o důsledcích každého montážního kroku, buď pracujete nad hlavou znovu a znovu, nebo provádíte montáž a demontáž najednou. Z pohledu výrobce jde úplně mimo mě, jak někdo může dodat tak mizerný, nevyhovující návod na montáž s tak relativně kvalitním dílem. Takto uděláte svůj produkt špatným! Spousta věcí se musí sestavit nebo vyzkoušet intuitivně, protože prostě není kde říct, jak se to má dělat. Uskladnění kabelů a zástrček v pouzdře je také náročné a vyžaduje určitou trpělivost. Zpětně jsem v recenzi produktu našel docela dobrý návod - měl jsem si ho přečíst předem... Zajímavá je i cena: znovu a znovu silně kolísá. Koupil jsem ho za 119,99 EUR, o 2 dny později jsme byli na 139,99 EUR a v recenzích jsem nyní našel i kupce za 99,99 EUR. Sečteno a podtrženo, jak jsem řekl, dobrý až velmi dobrý ventilátor, ale výrobce/prodejce se nesnaží (z jakéhokoli důvodu) produkt prezentovat rozumným způsobem. Vlastně škoda...

Ověřená recenze 04/08/2020

Lieferung war schnell und ordentlich verpackt. Der Zusammenbau war relativ selbsterklärend, gut so, denn die beiliegende Anleitung kann man vergessen. Vorsicht bei der Montage der Rotorblätter, die kann man auch falsch rum montieren (zur Not mit Abbildung im Internet vergleichen). Das Problematischste bei der Montage war es, sämtliche Kabel, Stecker und das IR-Modul unter die Abeckungshaube zu bringen. Die hätte man auch ein wenig größer machen können (funktioniert am Besten, wenn man das IR Teil zwischen die Halterung schiebt - geht etwas schwer, passt aber durch). Die beigelegten Schrauben/Dübel sind Schrott. Je nach Decke würde ich mich auch nicht darauf verlassen, dass die zwei Schrauben ausreichen. Ich hab die Halterung an den vier Löchern außen angeschraubt. Fühlt sich einfach sicherer an. Wenn man die Lampenhalterung im Nachgang installiert (also im hängen kopfüber), unbedingt darauf achten, dass man die Schrauben nicht zu fest zieht, sonst drückt dieser Teil an den drehenden Ventilator. Wenn das alles geschafft ist, ist an dem Gerät nichts mehr auszusetzen. Er läuft extrem leise (man hört wirklich nur den Wind). Der Sommer/Winter - Schalter wäre wahrscheinlich auf der Fernbedienung besser aufgehoben, so muss man zum Umschalten immer oben auf das Gehäuse des Ventilators. Bisschen blöd, aber kommt ja nicht so oft vor. All in all ein gutes Gerät, die Installation hätte aber vielleicht etwas durchdachter sein können.

Doručení bylo rychlé a úhledně zabalené. Montáž byla poměrně srozumitelná, což je dobře, protože můžete zapomenout na přiložený návod. Při montáži lopatek rotoru buďte opatrní, mohou být sestaveny i nesprávně (případně porovnejte s vyobrazením na internetu). Nejproblematičtější částí montáže bylo dostat všechny kabely, konektory a IR modul pod krycí kapotu. Mohl jsi to udělat trochu větší (nejlépe funguje, když zasuneš IR část mezi držák - je to trochu obtížné, ale vejde se to). Přiložené šrouby/hmoždinky jsou šrot. Podle stropu bych taky nespoléhal na to, že ty dva šrouby budou stačit. Držák jsem přišrouboval ke čtyřem otvorům na vnější straně. Prostě se cítí bezpečněji. Pokud nainstalujete držák lampy dodatečně (t.j. pověsíte vzhůru nohama), bezpodmínečně dbejte na to, abyste šrouby neutáhli příliš pevně, jinak bude tato část tlačit na rotující ventilátor. Když je toto vše hotovo, není již co zařízení vytknout. Jede extrémně tiše (skutečně slyšíte jen vítr). Přepínač léto/zima by byl asi lepší na dálkovém ovladači, takže pro přepínání se vždy musíte podívat na horní stranu krytu ventilátoru. Trochu hloupé, ale nestává se to tak často. Celkově vzato dobré zařízení, ale instalace mohla být trochu promyšlenější.

Ověřená recenze 31/07/2020

Packet kam schnell und pünktlich. Der Ventilator besteht aus wenig teilen und der auf Bau ist Simpel. Mir machte sorgen daß die Fernbedienung nicht reagiert wenn man direkt drunter liegt. Aber egal wie reagiert super. Der Wind ist sehr gut die erste Stufe reicht vollkommen. Auf 3 ist Orkan . Wollte ihn fürs Schlafzimmer und der ist super leise. Motor nix zuhören nur Wind aber das erst ab Stufe 2 aber selbst da nur wenn alles leise ist. Bin super zufrieden. Das Licht könnte heller etwas sein was aber an den Milchglass liegt aber reicht vollkommen. Der Preis und Leistung super. Wenn er genauso lange hält wie im WZ dann super

Balíček přišel rychle a včas. Ventilátor se skládá z několika částí a konstrukce je jednoduchá. Bál jsem se, že dálkové ovládání nebude reagovat, když si lehnete přímo pod něj. Ale bez ohledu na to, jak skvěle reaguje. Vítr je velmi dobrý, stačí první etapa. Na 3 je hurikán. Chtěl jsem ho do ložnice a je super tichý. Neposlouchejte motor, pouze vítr, ale až od úrovně 2, ale i to jen v případě, že je vše v klidu. jsem velmi spokojen. Světlo by mohlo být o něco jasnější, což je dáno matným sklem, ale stačí. Cena a výkon super. Pokud to vydrží tak dlouho jako ve WZ tak super

Ověřená recenze 29/07/2020

Er ist sehr leise hört man gar nicht im Schlafzimmer auf 1. Stufe . Es ist ein schöner leichter Luftzug. Stufe zwei guter Luftzug nur geringer Geräusch vom Windzug. Stufe 3 Windgeräusche hörbar guter Luftzug. Licht für das Schlafzimmer ist ausreichend.

Je velmi tichý, v ložnici v 1. patře to není slyšet. Je příjemný lehký vánek. Úroveň dvě dobré proudění vzduchu, jen malý hluk z proudění větru. Hluk větru úrovně 3 slyšitelný dobrý tah. Světlo do ložnice je dostačující.

Ověřená recenze 27/07/2020

Nach installitation und einigen Tagen im Betrieb, kann ich nur positives berichten. Montage an die Decke einfach, auch wenn die Anleitung nicht viel hergibt. Wenn man aber ein bisschen nach denkt, bekommt man es hin. Fernsteuerung funktioniert einwandfrei. Luftkühlung bei Stufe eins schon sehr gut. Bis Stufe 2 sehr leise. Bei Stufe drei wenig Geräusche. Einziges Mango...die Glühbirne ist nicht im Lieferumfang enthalten. Bei dem Betrag sollte die Glühbirne im Lieferumfang enthalten sein.

Po instalaci a pár dnech provozu mohu hlásit jen pozitivní věci. Snadná montáž na strop, i když návod nic moc neříká. Ale když se nad tím trochu zamyslíte, můžete na to přijít. Dálkové ovládání funguje perfektně. Chlazení vzduchu na úrovni jedna je již velmi dobré. Velmi tichý až do úrovně 2. Malý hluk na úrovni tři. Jediná nevýhoda...žárovka není součástí balení. S množstvím by měla být žárovka součástí dodávky.

Ověřená recenze 26/07/2020

Ein wichtiger Tipp: werfen Sie die Montageanleitung ungelesen weg, Sie sparen sich dadurch eine Menge Ärger und Ihrer Familie das Anhören schrecklichster Flüche. 1. Das Anschlusskabel darf auf keinen Fall durch die mittlere Öffnung der Aufhängung geführt werden, da sonst das Steuergerät nicht mehr montiert werden kann. Positionieren Sie die Aufhängung so, dass sie ein bis zwei Zentimeter neben dem Kabel angedübelt werden kann. Dübel und Schrauben sind nur für die Wandhalterung der Fernbedienung dabei, falls Sie das hässliche Plastikding wirklich an Ihre Zimmerwand schrauben wollen. Für die Deckenmontage benötigen Sie noch zwei Dübel und passende Schrauben für jeweils rund 500 N („50 kg“) Zugkraft. 2. Solange der schwere Motor noch in Bodennähe ist: entfernen Sie alle 15 Schrauben, die später die Flügel halten, sonst müssen Sie die Aktion oben auf der Leiter nachholen. 3. Drehen Sie den mittleren Ring, der die Flügel aufnimmt, schwungvoll mit der Hand. Bei mir war er so miserabel vormontiert, dass er unerträglich eierte. Durch Lösen der kleinen Befestigungsschrauben und kräftiges Drücken beim Wiederanziehen ließ sich die Ausmittigkeit einigermaßen beheben. 4. Hängen Sie den Motor mit dem Halbkugelkopf in die fest angedübelte Deckenaufhängung ein. Die Aufnahmeschale der Aufhängung wirkt zusammen mit dem Kopf als Kugelgelenk, um Hebelkräfte auf die Schrauben in der Decke zu vermeiden. 5. Erst jetzt lässt sich das Steuergerät zwischen Halbkugelkopf und Decke in die Deckenaufhängung stecken. Käme dort ein Kabel aus der Decke, wäre die Montage nicht möglich. Achtung: das Elektronikkästchen lässt sich nur von einer Seite weit genug hineinschieben, um später auch die Blechabdeckung schließen zu können. 6. Der Infrarotsensor muss geteilt werden, um ihn zu montieren. Die rote Kappe wird von außen durch die seitliche Öffnung in der Blechabdeckung geschoben und der Sensor anschließend von innen in die Kappe gesteckt. Er rastet dort ein. 7. Entscheiden Sie sich, von welcher Seite des Raumes sie den Ventilator fernsteuern wollen und drehen Sie die Blechabdeckung entsprechend. Lösen Sie zwei der vier äußeren Schrauben an der angedübelten Deckenaufhängung ganz (überlegen Sie, welche beiden) und zwei nur so weit, dass Sie die Blechhaube dort einhängen können. Jedes Kabel dort ist Ihr Feind. Drücken Sie alle spraddeligen Kabel so weit wie möglich nach innen, um die Blechhaube fluchfrei schließen zu können (meine Familie verließ während der Montage an dieser Stelle die Wohnung). 8. Entspannen Sie sich anschließend bei der zuschauerfreien Montage der fünf Flügel. Die Flügel bleiben nach dem Einstecken von der Seite an ihrem Platz und werden mit jeweils drei Schrauben nur gesichert. 9. Montieren Sie nun das Blech der Lampe. Vorher das Kabel einstecken und dieses beim Zusammenschrauben beharrlich daran hindern, Ihre wiedererworbene gute Laune zu verderben. 10. Nun können Sie die hellste E-14-LED-Lampe, die sie finden können, in die Fassung schrauben, denn als letztes montieren Sie die unfassbar lichtschluckende Glashaube, die dafür sorgt, dass dort, wo eine Stunde vorher noch Ihre Deckenlampe hing, nun ein Deckenpropeller mit einem trüben Notlicht prangt. Der Betrieb mit der Fernbedienung ist recht unkompliziert. Die geringste Leistungsstufe sorgt für eine angenehme schlafzimmertaugliche Brise. Der Antrieb ist in dieser Stufe bis auf ein sehr leises Summen nicht zu hören. In der mittleren Leistungsstufe sind aufgrund der primitiven Flügelgeometrie (vollkommen plane furnierte Faserplatten) schon deutliche Windgeräusche wahrnehmbar. Die höchste Stufe ist ziemlich laut und aufgrund aerodynamischer Effekte gerät der Propeller ins Pendeln. Anscheinend saugt er sich abwechselnd mit einer Seite an die Decke. Wir haben diese Einstellung seitdem vermieden. Insgesamt ein sehr schönes Gerät mit kleinen Schönheitsfehlern und drolligen Konstruktionskuriositäten, das satte vier Sterne verdient hätte, wenn die Montageanleitung nicht gewesen wäre. Schaltet man das Gerät über den Lichschalter aus, so bleibt der Motor beim Wiederanschalten inaktiv. Das Licht merkt sich einige Sekunden nach dem Ausschalten noch seinen letzten Zustand. Wenn es zuvor über die Fernbedienung ausgeschaltet worden war, bleibt es auch nach dem Wiedereinschalten aus. War die Elektronik lange genug stromlos, verhält sich die Lampe wie eine gewöhnliche etwas funzelige Deckenleuchte.

Důležitá rada: zahoďte montážní návod bez přečtení, ušetříte si spoustu starostí a vaše rodina nebude muset poslouchat ty nejstrašnější nadávky. 1. Připojovací kabel nesmí být nikdy veden středním otvorem závěsu, jinak nelze řídicí jednotku namontovat. Umístěte závěs tak, aby mohl být ukotven palec nebo dva vedle kabelu. Hmoždinky a šrouby jsou součástí pouze pro nástěnný držák pro dálkové ovládání, pro případ, že byste tu ošklivou plastovou věc opravdu chtěli přišroubovat na stěnu vašeho pokoje. Pro montáž na strop potřebujete další dvě hmoždinky a vhodné šrouby, každý s tažnou silou asi 500 N („50 kg“). 2. Zatímco je těžký motor stále u země: odstraňte všech 15 šroubů, které budou později držet křídla, jinak budete muset akci opakovat na vrcholu žebříku. 3. Prostřední kroužek, který drží křídla, otočte rukou. Pro mě to bylo tak mizerně předmontované, že se to nesnesitelně viklalo. Excentricitu bylo možné do určité míry korigovat povolením malých upevňovacích šroubů a silným tlakem při jejich opětovném utahování. 4. Zavěste motor s polokulovou hlavou do pevného stropního držáku. Závěsná miska funguje jako kulový kloub s hlavou, aby se eliminoval pákový efekt na šrouby ve stropě. 5. Teprve nyní lze řídicí jednotku zapojit do stropního držáku mezi polokulovou hlavu a strop. Pokud by tam ze stropu vyšel kabel, instalace by nebyla možná. Pozor: krabičku elektroniky lze zasunout pouze z jedné strany natolik, aby bylo možné plechový kryt zavřít později. 6. Infračervený senzor je třeba pro montáž rozdělit. Bočním otvorem v plechovém krytu se zvenku prostrčí červená krytka a zevnitř se do krytky vloží snímač. Tam se zacvakne. 7. Rozhodněte se, ze které strany místnosti chcete ventilátor na dálku ovládat a podle toho otočte plechový kryt. Úplně povolte dva ze čtyř vnějších šroubů na hmoždinkovém stropním držáku (rozmyslete si které dva) a dva jen tolik, abyste tam mohli zavěsit plechovou digestoř. Každý kabel je váš nepřítel. Jakékoli rozcuchané dráty zatlačte dovnitř tak daleko, jak je to jen možné, abyste mohli bez imbusu zavřít plechovou kapotu (moje rodina opustila byt v tomto okamžiku během montáže). 8. Poté se uvolněte, protože pět křídel je sestaveno bez diváků. Po zasunutí z boku zůstávají křídla na svém místě a jsou zajištěna pouze třemi šrouby každé. 9. Nyní namontujte plech svítilny. Kabel předem zapojte a při šroubování vytrvale zabraňte tomu, aby vám kazil znovu nabytou dobrou náladu. 10. Nyní můžete do objímky našroubovat nejjasnější E-14 LED žárovku, kterou najdete, protože poslední věcí, kterou musíte udělat, je namontovat neuvěřitelně světlo pohlcující skleněný kryt, který zajistí, že vaše stropní světlo bylo zavěšeno před hodinou, nyní stropní vrtule zdobená tlumeným nouzovým světlem. Ovládání pomocí dálkového ovladače je celkem jednoduché. Nejnižší stupeň výkonu zajišťuje příjemný vánek vhodný do ložnic. Na této úrovni není mechanika slyšet kromě velmi nízkého brumu. Díky primitivní geometrii křídla (zcela plochá, dýhovaná dřevovláknitá deska) je hluk větru zřetelně slyšet již při střední úrovni výkonu. Nejvyšší stupeň je dost hlučný a vlivem aerodynamických vlivů se vrtule začne kývat. Zřejmě se střídá v sání na jedné straně stropu. Od té doby jsme se tomuto přístupu vyhýbali. Celkově velmi pěkné zařízení s drobnými vadami a svéráznými konstrukčními zvláštnostmi, které by si zasloužily ohromné čtyři hvězdičky, nebýt montážního návodu. Pokud je zařízení vypnuto spínačem světel, zůstává motor po opětovném zapnutí neaktivní. Světlo si pamatuje svůj poslední stav několik sekund po vypnutí. Pokud byl dříve vypnut pomocí dálkového ovladače, zůstane vypnutý i po opětovném zapnutí. Pokud je elektronika dostatečně dlouho bez proudu, chová se lampa jako obyčejné, poněkud zastřené stropní svítidlo.

Ověřená recenze 26/07/2020

Ich habe die Ventilatorlampe heute installiert und bin sehr zufrieden damit. + absolut geräuschlos (auf Stufe 1), dass war mir sehr wichtig + gute Luftfördermenge (ich werde vermutlich nur Stufe 1 benutzen, das kühlt schon wunderbar und wirbelt keine Papiere durcheinander) + hübsches Design + relativ gute Aufbauanleitung + sehr gute interne Verkabelung inklusive Erdungskabel (habe festgestellt, dass Erde bei chinesischen Produkten oft fehlt) ~ es ist eine E14 Leuchtmittelfassung installiert, mich wundert dass keine E27 Fassung genommen wurde, welche mit für Deckenleuchten gängiger erscheint (neutral gewertet) - wird mit Fernbedienung geschaltet und merkt sich leider nicht den leztzten Modus wenn der Lichtschalter betätigt wird, sondern hat folgenden Modus nach Lichtschalterbetätigung: Licht an, Fan aus - ich finde der Dom um die Bauteile an der Decke zu verhüllen ist etwas zu klein, es ist mühsam alle Teile darunter zu bekommen, außerdem schließt er er auf der einen Seite nicht bündig zur Decke ab - der drehende Teil hat eine leichte Unwucht und das Spaltmaß zur Lampe ist nicht rundum identisch Trotz der gelisteten Minuspunkte oben habe ich mich entschlossen der Lampe 5 Sterne zu geben, weil ich mich einfach so über den Geräuschlosen Luftstrom freue und die kleinen Schönheitsfehler nicht soooo gravierend sind (für mich).

Dnes jsem nainstaloval lampu ventilátoru a jsem s ní velmi spokojen. + absolutně bezhlučný (na stupni 1), to bylo pro mě hodně důležité + dobré proudění vzduchu (asi budu používat jen stupeň 1, úžasně chladí a necuchá papíry) + pěkný design + poměrně dobrý návod na sestavení + velmi dobrá vnitřní elektroinstalace včetně zemnícího kabelu (zjistil jsem, že u čínských výrobků často chybí uzemnění) ~ je nainstalována objímka E14, překvapuje mě, že nebyla použita patice E27, která se zdá běžnější u stropních svítidel (neutrální hodnota) - je spíná se dálkovým ovladačem a bohužel si nepamatuje poslední režim při aktivaci spínače světel, ale po aktivaci spínače světel má následující režim: světlo zapnuto, ventilátor vypnutý - myslím, že kopule pro zakrytí komponentů na stropě je trochu moc malý, je těžké dostat pod něj všechny díly a navíc se zavírá, není na jedné straně v jedné rovině se stropem - otočná část má mírnou nevyváženost a mezera ke svítidlu není úplně identická Přes negativa body uvedené výše, rozhodl jsem se dát lampě 5 hvězdiček, protože jsem byl tak ohromen prouděním vzduchu bez hluku a malé vady nejsou tak vážné (pro mě).

Ověřená recenze 22/07/2020

Der Ventilator kamm sehr gut verpackt an. Das Montieren bzw. Zusammenbauen ist sehr einfach, nur bei dem Anschluss der Lampe muss man etwas Geduld mir aufbringen. Auf Stufe eins und zwei ist er sehr leise, bei Stufe drei hört man schon ein wenig die Rotorblätter . Überlegen mir schon noch einen für das Schlafzimmer zu holen.

Ventilátor dorazil velmi dobře zabalený. Montáž a montáž je velmi snadná, jen se musíte obrnit trpělivostí při zapojování lampy. Na úrovni jedna a dvě je velmi tichý, na úrovni tři jsou trochu slyšet listy rotoru. Přemýšlím, že si pořídím další do ložnice.

Ověřená recenze 22/07/2020

Der Deckenventilator ist der Knaller! Er ist super leise, man hört selbst auf Stufe 3 keine Motorgeräusche. Also wirklich Schlafzimmer geeignet! Die Installationsanleitung ist dürftig, aber ausreichend wenn man mit Sinn und Verstand daran geht! Die Helligkeit ist fürs Schlafzimmer in Ordnung, fürs Wohnzimmer wäre es definitiv kein Hauptlicht! Aber das Leuchtmittel was von Amazon vorgeschlagen wird (wird oft zusammen gekauft) passt nicht unter den Glassdeckel!

Stropní ventilátor je úžasný! Je super tichý, ani na úrovni 3 neslyšíte žádný hluk motoru. Do ložnice se tedy opravdu hodí! Návod k instalaci je skromný, ale stačí, když do toho jdete s rozumem a rozumem! Jas je v pořádku do ložnice, ale rozhodně by to nebylo hlavní světlo do obývacího pokoje! Ale žárovka navrhovaná Amazonem (často kupovaná společně) se pod skleněný kryt nevejde!

Ověřená recenze 19/07/2020

Sehr gutes Produkt und vor allem sehr leise. Für den Aufbau braucht man ein wenig Geduld aber wenn man keine zwei linken Hände hat klappt auch das.

Velmi dobrý produkt a především velmi tichý. K nastavení potřebujete trochu trpělivosti, ale pokud nemáte dvě levé ruce, jde to také.

Ověřená recenze 19/07/2020

Mit 134 Zentimetern Spannweite und einer Gesamthöhe von 38 Zentimetern ist der Bolero ein recht großes Modell, das bei normalhohen Decken (ca. 2,5 Metern) eigentlich immer im Blickfeld ist. Altbauten mit hohen Decken, wie bei uns (3,10 cm) haben hier natürlich einen optischen Vorteil. Allerdings ist der runde Korpus aus gebürstetem Nickel keineswegs unschön, sondern macht sich als modernes Element gut an der Zimmerdecke. Die Rotorblätter bestehen aus furniertem MDF, wahlweise in Ahorn oder auch in dunklem Walnussholz - wir haben beide Modelle im Einsatz und befinden beide für optisch sehr gut. Die Montage ist ähnlich anderer Deckenventilatoren etwas fummelig, aber nicht allzu schwierig. In seiner niedrigsten Antriebsstufe ist der Ventilator recht zurückhaltend, hier streicht nur eine sehr sanfte Brise durchs Zimmer, das sehr leise Surren des Motors ist kaum zu hören. Auf mittlerer Stufe macht sich dann eine spürbare Erfrischung bemerkbar, die sehr angenehm ist, sich akustisch aber ebenfalls kaum bemerkbar macht – ideal also, um in heißen Sommernächten gut einschlafen zu können. Alles in allem ein formschönes und empfehlenswertes Model. Warum dennoch nur 4 Sterne? Die Beleuchtung ist mit max 60 Watt etwas dünn. Auch mit einer E14 15W (=120W) LED ist die Beleuchtung etwas schummrig. Vermutlich schluckt die Milchglasabdeckung zuviel des Lichts.

S rozpětím křídel 134 centimetrů a celkovou výškou 38 centimetrů je Bolero poměrně velkým modelem, který je při stropech běžné výšky (cca 2,5 metru) vlastně stále na dohled. Staré budovy s vysokými stropy, jako je ta naše (3,10 cm), zde samozřejmě mají optickou výhodu. Kulaté tělo z broušeného niklu však není nikterak neatraktivní, ale vypadá dobře na stropě jako moderní prvek. Listy rotoru jsou vyrobeny z dýhované MDF, volitelně v javoru nebo tmavém ořechu - používáme oba modely a myslíme si, že oba vypadají velmi dobře. Stejně jako ostatní stropní ventilátory je montáž trochu nešikovná, ale ne příliš náročná. V nejnižším stupni pohonu je ventilátor vcelku rezervovaný, zde se místností prohání jen velmi jemný vánek, velmi tiché vrnění motoru není téměř slyšet. Na střední úrovni se projeví znatelné osvěžení, které je velmi příjemné, ale také akusticky sotva patrné – ideální pro dobré usínání v horkých letních nocích. Celkově vzato urostlý a doporučený model. Tak proč jen 4 hvězdičky? Osvětlení je trochu tenké s maximálním výkonem 60 wattů. I s LED E14 15W (=120W) je osvětlení trochu slabé. Kryt z matného skla pravděpodobně pohlcuje příliš mnoho světla.

Ověřená recenze 13/07/2020

Schön Leise, keine Unwucht, einfache Montage & gute Verarbeitung

Pěkný a tichý, žádná nevyváženost, snadná montáž a dobré zpracování

Ověřená recenze 07/07/2020

Bin mit dem Ventilator sehr zufrieden,ist wirklich sehr leise und vom Design ist der Ventilator auch schön. Das Anbringen an der Decke war ziemlich fummelig und nicht einfach weil das Gehäuse ziemlich an Gewicht hat. Aber ich werde mir noch einen fürs Wohnzimmer bestellen ,jetzt weiß man wie die Montage funktioniert. Ich würde es weiter Empfehlen,für das Geld lohnt es sich ,daß man sich die Arbeit macht. Lieferung vom Hersteller Top....Am Freitag bestellt und am Samstag schon geliefert..

S ventilátorem jsem velmi spokojen, je opravdu velmi tichý a design ventilátoru je také krásný. Montáž na strop byla docela nešikovná a ne snadná, protože pouzdro je poměrně těžké. Do obýváku ale objednám další, teď už víte, jak montáž funguje. Doporučuji, za ty peníze se to vyplatí. Dodání od výrobce Top....V pátek objednáno a v sobotu již doručeno..

Ověřená recenze 06/07/2020

Hallo. Ich habe den Deckenventilator vor gut 2 Wochen montiert, und er läuft fast durchgehend auf Stufe 1 bei uns. Zur Montage : Bitte seid euch sicher das ihr sowas montieren könnt oder lasst es machen. Ich bin handwerklich tätig und wüsste was ich da montiere und wie. Es sind zwei 6 er Schrauben beigelegt ohne Dübel. Ich empfehle mindestens zwei 8 er Schrauben und gute dübel für die deckenmontage. Insterlation läuft bis auf die Verkabelung an der anschlusspkatte per Stecker ab. Zur Montage hatte ich meine Dame zur Hand. Die Arme danken es einem bei der Propeller Montage Der Motor der eingehangen wird wiegt schon ein bisschen, ist aber machbar. Funktion : Der deckenventilator wird mit einer Fernbedienung gesteuert. Der Schalter an der Wand dient somit als an und aus für Licht und Drehung des Ventilators. Ihr braucht noch eine passende Glühbirne als Licht. Bis 50 Watt Der Ventilator ist erst ab Stufe 3 zu hören mit viel Wind. Stufe 1 reicht vollkommen aus. Stufe 2 im Sommer. Anfürsich ein tolles Teil für relativ wenig Geld. Ich finde ihn gut und kann ihn nur empfehlen.

Ahoj. Stropní ventilátor jsem nainstaloval před dobrými 2 týdny a běží na úrovni 1 téměř pořád. Pro montáž: Ujistěte se, že něco takového můžete sestavit nebo si to nechat udělat. Jsem kutil a vím, co a jak instaluji. Dva šrouby velikosti 6 jsou součástí dodávky bez hmoždinek. Doporučuji alespoň dva šrouby velikosti 8 a dobré hmoždinky pro montáž na strop. Vložení se provádí s výjimkou kabeláže na připojovací desce přes zástrčku. Na montáži jsem měl k ruce svou paní. Vaše paže vám poděkují při montáži vrtule.Přiložený motor sice trochu váží, ale jde to. Funkce : Stropní ventilátor se ovládá dálkovým ovladačem. Vypínač na stěně tak slouží jako zapínání a vypínání pro svícení a otáčení ventilátoru. Jako světlo potřebujete ještě vhodnou žárovku. Až 50 wattů Ventilátor je slyšet pouze od úrovně 3 při silném větru. Úroveň 1 je dostatečná. Fáze 2 v létě. Sama o sobě velká část za relativně málo peněz. Líbí se mi a mohu jen doporučit.

Ověřená recenze 01/07/2020

Die Montage ist gut erklärt und für Menschen mit etwas Handwerklichem geschick in etwa 1h erledigt. Zur Befestigung an der Decke liegen 2 Schrauben mit Dübel und Federringen bei. Auch für die Halterung liegen kleine Schäubchen und Dübel bei. Laufruhe: Bei niederiger und mittlere Stufe absolut super. Erst bei der höchsten Stufe beginnt der Ventilator etwas zu schwingen. Dass surren des Motors ist kaum wahrnembar und stört nicht beim schlafen. Wissenswertes: Wenn der Ventilator vom Strom getrennt wird, schaltet sich das Licht an. Was im ersten Moment komisch klingt macht die Benutzung als Lampe sehr angenehm. Der intuitive Griff zum Lichtschalter funktioniert auch weiterhin wenn es mal dunkel ist. Genau umgekehrt verhält es sich mit dem Ventilator. Nachdem die Steuerung per Lichtschalter vom Strom getrennt wurde, muss man den Ventilator per Fernbedienung neu starten. Böse überraschungen mit einm auf vollen Touren startenden Ventilator bleiben als aus. Nachteil: Die Lampe.... Leider wurde hier eine relativ lange Fassung verwendet, dadurch bleibt wenig Platz für das Leuchtmittel, welches außerdem auch noch sehr außermittig sitzt.

Montáž je dobře vysvětlena a lidem s nějakou manuální zručností zabere cca 1 hodinu. Součástí jsou 2 šrouby s hmoždinkami a pružnými podložkami pro upevnění ke stropu. Součástí držáku jsou také malé šrouby a hmoždinky. Hladký chod: Naprosto super na nízké a střední úrovni. Teprve na nejvyšší úrovni začne ventilátor trochu kmitat. Vrčení motoru je sotva znatelné a neruší spánek. Zajímavost: když je ventilátor odpojen od napájení, kontrolka se rozsvítí. To, co zní na první pohled zvláštně, činí použití jako lampy velmi příjemným. Intuitivní dosah na vypínač funguje i ve tmě. U ventilátoru je tomu přesně naopak. Po odpojení ovládání od napájení pomocí světelného spínače musíte znovu spustit ventilátor pomocí dálkového ovládání. Žádné nepříjemné překvapení se nekoná, když se ventilátor rozběhne na plné otáčky. Nevýhoda: Lampa.... Bohužel zde byla použita poměrně dlouhá objímka, která nechává málo místa pro světelný zdroj, který je navíc velmi mimo střed.

Ověřená recenze 26/06/2020

Qualität gut und leise auf stufe 2 minimal bis gar nicht höhrbar. Auf stufe 3 Wind Geräusche was aber bei der dehzahl normal ist. Zusammenbau und aufhängen war problemlos möglich jedoch sollte man auch eine stabile decke haben da er schon einiges wiegt. Selbst bei stufe 3 eiert der Ventilator nicht. Deswegen rundum zufrieden

Kvalita dobrá a tichá na úrovni 2 minimálně nebo vůbec neslyšitelná. Při úrovni 3 hluku větru, což je normální s rychlostí. Bylo snadné sestavit a zavěsit, ale měli byste mít také stabilní strop, protože váží docela dost. Ani na úrovni 3 se ventilátor nevibruje. Proto naprostá spokojenost

Ověřená recenze 20/06/2020

Bei mir geht das Stromkabel in der Mitte durch das große Loch der Halterung (siehe Foto). Was auch logisch für mich ist und sogar in der Zeichnung von der Gebrauchsanweisung so abgebildet ist. So passt der Empfänger der Fernbedienung da oben aber nicht mehr rein und es lässt sich die Haube nicht befestigen. Also ist die vollständige Installation des Deckenventilators so nicht möglich. Ich habe jetzt den Verkäufer kontaktiert und gefragt, ob es da noch eine andere Lösung gibt. Die Gebrauchsanweisung ist eine Zumutung! Viel zu unvollständig! Der Ventilator selber funktioniert aber großartig, ist tatsächlich total leise und mit der Fernbedienung super bequem zu bedienen, weshalb ich ihn doch behalten werde und notfalls irgendeine andere Verkleidung oben ausdenken werde. ... Installation war nervig.

V mém případě prochází napájecí kabel středem velkého otvoru v držáku (viz foto). Což je pro mě také logické a je to znázorněno i na nákresu návodu k použití. Přijímač dálkového ovládání se tam však již nevejde a kapotu nelze připevnit. Takže kompletní instalace stropního ventilátoru není možná. Nyní jsem kontaktoval prodejce a zeptal se, zda existuje jiné řešení. Návod k použití je ostuda! Příliš neúplné! Ale ventilátor samotný funguje skvěle, je vlastně naprosto tichý a super snadno se ovládá dálkovým ovladačem, proto si ho nechám a v případě potřeby vymyslím nějaký jiný kryt nahoře. ... instalace byla otravná.

Ověřená recenze 07/06/2020

Also vorab. Der Deckenventilator ist fürs Schlafzimmer geeignet. Dieser ist absolut leise. Zum Vergleich. Mich stört schon eine fliege im Raum. Den deckenventilator selber hört man nicht. Der Motor ist absolut leise. Falls es bei anderen nicht so war, wird es eventuell ein Montags Gerät sein. Er läuft bei mir auch auf Stufe 3 laufruhig. Hat also keine wuchtungen drin. Der Versand war 2 Tage schneller als angegeben. Einziger Kritikpunkt. Die Technik der Fernbedienung.. Diese muss mit im oberen Teil des deckenventilators verbaut werden. Der Empfänger für die Fernbedienung ist der Horror. Es passt. Aber das ist alles so knapp bemessen. Ich frage mich warum das Teil in der heutigen Zeit so groß ist. Da sollte der Hersteller aufrüsten und das Ganze etwas kleiner machen. Wie es auf Dauer aussieht muss man noch sehen. Bin aber soweit mehr als zufrieden mit dem Gerät.

Takže předem. Stropní ventilátor je vhodný do ložnice. Tenhle je absolutně tichý. Pro srovnání. Vadí mi moucha v pokoji. Samotný stropní ventilátor není slyšet. Motor je absolutně tichý. Pokud tomu tak nebylo u jiných, může jít o pondělní zařízení. Na úrovni 3 mi to také běží hladce. Takže v něm není žádná rovnováha. Odeslání bylo o 2 dny rychlejší než bylo uvedeno. Jediný bod kritiky. Technologie dálkového ovládání Tento musí být instalován v horní části stropního ventilátoru. Přijímač na dálkové ovládání je příšerný. To sedí. Ale to je všechno tak těsné. Zajímalo by mě, proč je to dnes tak velké. Výrobce by měl upgradovat a celé to trochu zmenšit. Jak to bude vypadat z dlouhodobého hlediska, teprve uvidíme. Ale zatím jsem s přístrojem více než spokojen.

Ověřená recenze 04/07/2019

Bewertung für Klarstein Bolero Cool : Durchdachte und damit einfache Montage. Ist alles soweit selbsterklärend. Es gab NUR einen Punkt, an dem ich Schwierigkeiten hatte. Der Empfänger der Fernbedienung muss in die Bohrhalterung geschoben werden, sonst bringt man die Abdeckung nicht darüber. Dieser Punkt könnte in der Anleitung besser herausgehoben werden. Das Ergebnis ist echt gut. Auf Stufe 1 für mich unhörbar. Fühlt sich an wie eine leichte Briese am Strand. Da der Bolero bei uns im Schlafzimmer hängt super zum schlafen. Auf Stufe 2 leicht hörbar, wobei dabei soviel Wind entseht, daß es meiner Frau zuviel ist. ....und auf Stufe 3.......naja, kurz ausprobiert, aber viel zu stark, zumindest für mich, aber beeindruckend. Ich habe auch den Rückwärtslauf getestet. Man merkt genau, daß die Luft seitlich an den Wänden runtergedrückt wird. Wir warten aber bis zum Winter um diese Funktion genauer zu testen. Ich bin begeistert vom Bolero und würde ihn mir jederzeit wieder kaufen und kann ihn somit auch uneingeschränkt weiter empfehlen. Er macht einen sehr edlen und robusten Eindruck.

Hodnocení pro Klarstein Bolero Cool: Propracovaná a tedy snadná montáž. Vše je zatím samozřejmé. Byl jen jeden bod, kde jsem měl potíže. Přijímač dálkového ovládání je třeba zasunout do držáku vrtačky, jinak přes něj nedostanete kryt. Tento bod by mohl být lépe zdůrazněn v návodu. Výsledek je opravdu dobrý. Na úrovni 1 pro mě neslyšitelné. Cítí se jako jemný vánek na pláži. Jelikož nám bolerko visí v ložnici, je skvělé na spaní. Mírně slyšitelný na úrovni 2, s takovým větrem, že je to pro mou ženu příliš. ....a na úrovni 3.......no, krátce vyzkoušeno, ale příliš silné, alespoň pro mě, ale působivé. Testoval jsem i zpátečku. Člověk si přesně všimne, že vzduch je stlačen po stranách stěn. Na bližší testování této funkce si ale počkáme do zimy. Z Bolera jsem nadšený a koupil bych si ho kdykoli znovu, a proto jej mohu bez výhrad doporučit. Působí velmi ušlechtilým a robustním dojmem.

Ověřená recenze 17/04/2019

haben uns das Gerät für unser Schlafzimmer zugelegt, da der Raum recht klein ist und wir hier keinen Standventilator einsetzen wollten. Da der Ventilator auch gleich als Lampe dient, hat man eine gute Kombination, die man auch in der kalten Jahreszeit noch nutzen kann (ohne es abschrauben zu müssen). Mit ein wenig Probieren und der mitgelieferten Bedienungsanleitung war die Installation des Geräts simpel. Von den mitgelieferten Schrauben u. Dübel muss man nicht viel erwarten. Hier empfiehlt es sich gleich ordentliches Zubehör parat zu haben und zu verwenden. Der Ventilator selber lässt sich bequem über die mitgelieferte Fernbedienung samt Wandhalterung bedienen. Die Geschwindigkeitsabstufungen (high, medium, low) sind ausreichend und auch das Lautstärkeniveau geht hierbei m.M. in Ordnung (bin gespannt ob die Kugellager auch im übernächsten Sommer noch geräuschlos laufen). Über einen Schalter am Gerät (Up, Down) lässt sich zudem die Drehrichtung und somit die Richtung des Luftstroms einstellen. Leider hat die Lampe (E14 Birne bis 60W) keine Dimmfunktion. Insgesamt sind wir aber mit dem Gerät zufrieden.

zařízení jsme koupili do naší ložnice, protože místnost je docela malá a nechtěli jsme zde používat stojící ventilátor. Vzhledem k tomu, že ventilátor slouží i jako svítilna, máte dobrou kombinaci, kterou můžete použít i v chladném období (aniž byste jej museli odšroubovávat). S trochou pokusů a omylů a přiloženým manuálem byla instalace zařízení snadná. Od dodávaných šroubů a hmoždinek nemusíte mnoho očekávat. Zde je vhodné mít připravené správné příslušenství a používat je. Samotný ventilátor lze pohodlně ovládat pomocí dálkového ovladače dodávaného s nástěnným držákem. Gradace otáček (vysoká, střední, nízká) je dostatečná a úroveň hlasitosti je zde také v pořádku (jsem zvědavý, jestli v létě pojedou kuličková ložiska ještě bezhlučně). Směr otáčení a tím i směr proudění vzduchu lze také nastavit pomocí přepínače na přístroji (Nahoru, Dolů). Lampa (žárovka E14 do 60W) bohužel nemá funkci stmívání. Celkově jsme se zařízením spokojeni.

Ověřená recenze 30/07/2018

Ich war für den Preis und die Größe positiv überrascht von der soliden Verarbeitungs-Qualtität. Zudem läuft er leise und ist über die Fernbedienung komfortabel zu regeln. Der Zusammenbau dauert etwas ist aber eigentlich problemlos. Man sollte nur tunlichst die Anleitung ignorieren, und alles bis auf die Deckenhalterung schon am Boden montieren. Sonst verzweifelt man wahrscheinlich kopfüber an den Schräubchen und Unterlegscheiben. Mein Tipp dazu: den Ventilator kopfüber zwischen zwei Stühle klemmen, so dass die Deckenbefestigung in der Lücke dazwischen nach unten hängt. Wenn das Teil an der Decke hängt, wirkt es schon recht mächtig und ist ein modernes Design-Statement. Ein Stern Abzug, weil die Wirkung sich sehr auf den Bereich unter dem Ventilator beschränkt. In den Ecken des Raumes merkt man weniger vom Luftzug, als bei meinem alten Deckenventilator.

Byl jsem mile překvapen solidní kvalitou provedení za cenu a velikost. Má také tichý chod a lze jej pohodlně ovládat pomocí dálkového ovladače. Sestavení zabere trochu času, ale ve skutečnosti je to docela snadné. Měli byste pokud možno ignorovat pokyny a namontovat vše na podlahu kromě stropního držáku. Jinak si asi budete na šrouby a podložky bezhlavě zoufat. Můj tip: upněte ventilátor vzhůru nohama mezi dvě židle tak, aby stropní držák visel dolů v mezeře mezi nimi. Když kus visí ze stropu, vypadá docela mohutně a je moderním designovým prohlášením. Odpočet hvězdiček, protože efekt je velmi omezený na oblast pod ventilátorem. V rozích místnosti si všimnete méně průvanu než u mého starého stropního ventilátoru.

Ověřená recenze 08/07/2018

Wir haben diesen Deckenventilator aufgrund der guten Bewertungen und der technischen Daten auf der Herstellerseite gekauft. Kaufpriorität: Leise muss er sein. Am Samstag bei Amazon bestellt, Montag vom Verkäufer versandt, Freitag von DPD geliefert (das DPD langsam ist sollte bekannt sein) - 5 Sterne Haben dann am Samstag den Ventilator montiert. Vorab: die Anleitung ist extrem kurz gehalten :-( Das wichtigste ist beschrieben aber es fehlen genauere Infos zur Montage der IR-Empfängers (also gucken und lieber dreimal bevor man es falsch macht - er wird mit dem Klebepad auf die Halteschiene geklebt und dann am Baldachin verschraubt - er guckt dann durch das ausgeschnittene Loch.) Auch die Montage der Flügel (kann in 2 Positionen montiert werden) fehlt komplett. Kurz überlegt wie es Sinn macht und Glück gehabt, passt (sonst wieder 15 Schrauben lösen). Man muss die vorne abgeschrägte Seite nach oben haben (die Flügel sind im ca. 5° Winkel angebracht - hoffe man sieht es auf dem Fotos). Die elektrische Montage ist einfach (fertige Steckkontakte) aber fummelig weil der Baldachin nur ein Stück nach unten geht, bisschen Fingerspitzengefühl nötig. Die Stange kann nicht verkratzen da etwas Pappe darum ist die man am Schuss abmachen sollte. Die 5 Flügel werden mit jeweils 3 Schrauben montiert (die man erst losschrauben muss und dann wieder dran - alles wenn der Ventilator schon an der Decke hängt) ist aber alles gut vorgebohrt. Alles in allem ist die Qualität schon sehr gut und das meiste fertig vormontiert - die Bedienungsanleitung ist aber verbesserungswürdig - 3 Sterne Der Ventilator sieht für unseren Geschmack (der von meiner Frau zählt doppelt :-) ) sehr gut aus, Material ist Metall und die Flügel wahrscheinlich aus Holzverbund, kaum Kunststoff (zumindest nicht sichtbar) und der von guter Qualität. Die Leuchtenabdeckung ist aus Glas! Als Leuchtmittel empfehle ich eine klare LED die 40W entspricht - verteilt das Licht gleichmässiger (siehe Foto) - 5 Sterne Der Ventilator hat 3 Stufen und Ein/Aus für Licht. Stufe 1 ist extrem leise :-) aber man spürt schon eine schöne Brise. Man muss schon ganz leise sein und genau hinhören um ein Geräusch zu vernehmen - Schlafgeeignet. Stufe 2 ist etwas lauter aber wenn man sich normal unterhält oder Fernsehen guckt, geht das unter. Diese Brise spürt man schon deutlich. Auf Stufe 3 hört man ihn dann schon, aber nur von den Flügeln her, der Motor ist auf keiner Stufe zu hören, aber dann hat man schon eine steife Brise im Wohnzimmer. Kaufgrund absolut erfüllt. - 5 Sterne. Somit alles in allem ein sehr schicker, qualitativ sehr guter und sehr leiser Deckenventilator. Die 4 Sterne wirklich nur wegen der Anleitung, das Gerät an sich ist TOP! Eins noch zu den Preisen des Händlers. Wir haben den Ventilator für 99€ gekauft und das ist er absolut Wert, vielleicht auch noch bis 119€. Am nächsten Tag ging der Preis auf 199€ hoch, was absolut überzogen ist und hat sich jetzt bei 149€ eingepegelt. Also abwarten lohnt sich. FAZIT: Absolut empfehlenswert und sicherlich einer der leisesten Deckenventilatoren.

Tento stropní ventilátor jsme koupili kvůli dobrým recenzím a technickým údajům na stránkách výrobce. Priorita nákupu: musí být ticho. V sobotu objednáno z Amazonu, v pondělí odesláno prodejcem, v pátek doručeno DPD (DPD by si mělo uvědomit, že je pomalé) - 5 hvězdiček V sobotu namontovat ventilátor. Za prvé: návod je extrémně krátký :-( To nejdůležitější je popsáno, ale chybí podrobnější informace o instalaci IR přijímače (takže se raději třikrát podívejte, než to uděláte špatně - je nalepený na montážní liště s lepicí podložkou a pak na Canopy přišroubovaný - ten se pak dívá přes vyříznutý otvor.) Také montáž křídel (lze sestavit do 2 poloh) úplně chybí.Krátce se zamyslete nad tím, jak to dává smysl a štěstí, sedí to (jinak opět povolit 15 šroubů).Musíte mít vpředu šikmou stranu nahoru (křídla jsou připevněna pod úhlem cca 5° - doufám, že je to na fotkách vidět).Elektroinstalace je jednoduchá (připravená -vyrobené zástrčkové kontakty), ale nešikovné, protože vrchlík jde dolů jen trochu, je potřeba trochu taktu. Tyč nelze poškrábat, protože je kolem ní nějaký karton, který by se měl při výstřelu odstranit. 5 nožů je připevněno 3 šrouby každý (který musíte nejdříve odšroubovat a pak zase přišroubovat - to vše když už ventilátor visí ze stropu).ale vše dobře předvrtané. Celkově je kvalita velmi dobrá a většina je již předmontovaná - ale návod k obsluze by se dal vylepšit - 3 hvězdičky Ventilátor vypadá na náš vkus velmi dobře (manželka počítá dvojnásob :-) ), materiál je kov a čepele pravděpodobně z kompozitního dřeva, téměř žádný plast (alespoň není vidět) a jsou kvalitní. Kryt lampy je skleněný! Jako zdroj světla doporučuji čirou LED, která odpovídá 40W - distribuuje světlo rovnoměrněji (viz foto) - 5 hvězdiček Ventilátor má 3 úrovně a zapnutí/vypnutí pro světlo. Úroveň 1 je extrémně tichá :-), ale už je cítit příjemný vánek. Musíte být velmi potichu a pozorně poslouchat, abyste slyšeli hluk - vhodné pro spaní. Úroveň 2 je o něco hlasitější, ale při běžné konverzaci nebo sledování televize přehluší. Jasně cítíte tento vánek. Na úrovni 3 je to slyšet, ale pouze z křídel, motor není slyšet na žádné úrovni, ale pak máte v obýváku tuhý vánek. Důvod koupě splněn. - 5 hvězdiček. Celkově tedy velmi elegantní, velmi kvalitní a velmi tichý stropní ventilátor. Ty 4 hvězdičky opravdu jen kvůli návodu, samotný přístroj je TOP! Ještě jedna věc k cenám dealerů. Větrák jsme koupili za 99 € a absolutně stojí za to, možná až 119 €. Následující den cena vzrostla na 199 EUR, což je naprosto přehnané a nyní se vyrovnalo na 149 EUR. Vyplatí se tedy počkat. ZÁVĚR: Absolutně doporučuji a určitě jeden z nejtišších stropních ventilátorů.

Ověřená recenze 03/04/2017

Ahora que se acerca el calor nos va a venir muy bien un tipo de ventilador de estos de techo, este en concreto tiene dos funciones la de ventilador y de lámpara. El ventilador tiene 5 aspas con un diámetro de unos 134cm, esto está pensado para salones de más de 20 metros o superior para que así tenga una mejor distribución de aire.

Dispone de 2 sentidos, uno para el verano y otro para el invierno, en concreto pen invierno es para circular el aire caliente que se queda en el techo y así ayudar a enviarlo de nuevo a todos los lados. Además dispone de 3 velocidades, lo cierto que una cosa importante es colocar bien el aparato ya que si lo colocas mal quizás en la velocidad 1 no se escuche mucho, pero si en la máximo se escucha mucho ruido es que no está bien colocado.

Además incluye mando a distancia desde el cual podrás encender la luz también, además de manejar velocidades y utilizar temporizador para programa el apagado, si vas a utilizarlo para apagar la luz acuérdate de no apagar el interruptor de la pared, así que si vas a utilizar el mando deja el interruptor en posición de encendido y ya utiliza el mando para el resto de acciones.

Estéticamente es bonito y la verdad que es grande por eso lo que comentaba antes de colocarlo en habitaciones de bastantes metros sino estarías desaprovechándolo.

En cuanto al montaje no es muy complicado, vienen las aspa por separado para colocarlas luego después del montaje principal, creo que es la mejor manera, luego es cierto que cuesta un poco colocarlas, pero en si el cuerpo del ventilador es muy pesado y si tienes que subirlo con todas las aspas dificulta un poco la colocación.

Se me olvidaba decir que utilizar bombilla E14, que son las de casquillo pequeño, ahora están saliendo bombillas halógenas también en este formato así que es una manera más de ahorrar.

Conclusión.
Un buen ventilador para nuestro salón o zonas grandes que queramos tener algo de fresco en las fechas que se acercan, la colocación no es muy complicada, aunque si nunca has puesto uno de estos puede que te de algo de lata.
El mando es muy útil y cómodo, yo ya he tenido un ventilador también con mando y no me salió muy bien, porque se terminó fastidiando el mando, espero que este no sea el caso.
Por lo demás es bonito, queda muy bien. Ahora os dejo una imágenes del producto y cuando finalmente lo tenga instalado subiré el resto de imágenes.

Saludos D Mike MQ.

Nyní, když se blíží vedra, přijde vhod typ stropního ventilátoru, konkrétně tento má dvě funkce: ventilátor a lampu. Ventilátor má 5 lopatek o průměru cca 134 cm, tento je určen pro místnosti větší než 20 metrů a výše, aby měl lepší rozvod vzduchu. Má 2 směry, jeden na léto a jeden na zimu, konkrétně zimní kotec má cirkulovat horký vzduch, který zůstává na stropě a pomáhá ho tak poslat zpět na všechny strany. Má také 3 rychlosti, pravdou je, že jedna důležitá věc je správně umístit zařízení, protože pokud jej umístíte špatně, možná na rychlosti 1 nebudete moc slyšet, ale pokud uslyšíte hodně hluku na maximum, není to dobře umístěný. Součástí je i dálkový ovladač, ze kterého můžete světlo i rozsvítit, kromě správy rychlostí a pomocí časovače naprogramujete vypnutí, pokud ho budete používat k zhasnutí světla, nezapomeňte nevypínat zeď přepínač, takže pokud hodláte používat dálkový ovladač, ponechte přepínač v poloze zapnuto a pro zbytek akcí již ovladač používá. Esteticky je krásný a pravdou je, že je velký, proto jsem to komentoval před umístěním do několikametrových místností, jinak byste s ním plýtvali. Co se týče montáže, není to moc složité, lopatky přicházejí samostatně, aby je bylo možné umístit později po hlavní montáži, myslím, že je to nejlepší způsob, pak je pravda, že je trochu stojí umístění, ale tělo ventilátor je velmi těžký a pokud jej musíte zvednout se všemi lopatkami, je jeho umístění trochu obtížné. Zapomněl jsem říct, že při použití žárovek E14, což jsou ty s malou paticí, nyní vycházejí v tomto formátu i halogenové žárovky, takže je to další možnost, jak ušetřit. Závěr. Dobrý ventilátor pro náš obývací pokoj nebo velké prostory, které chceme mít něco chladného v termínech, které se blíží, umístění není příliš složité, i když pokud jste nikdy nedali jeden z nich, může vám dát něco jako plechovku. Dálkový ovladač je velmi užitečný a pohodlný, měl jsem už ventilátor s ovladačem a moc se to neosvědčilo, protože ovladač se nakonec pokazil, doufám, že to tak není. Jinak je pěkný, moc dobře sedí. Nyní vám nechám pár obrázků produktu a až ho budu mít konečně nainstalovaný, nahraji zbytek obrázků. S pozdravem D Mike MQ.

Ověřená recenze 03/04/2017

No es muy difícil de montar y el mando funciona bien. Es muy elegante y silencioso. Un poco más grande de lo que esperábamos.

Sestavení není příliš náročné a dálkový ovladač funguje dobře. Je velmi elegantní a tichý. Trochu větší, než jsme čekali.

Ověřená recenze 03/04/2017

Muy recomendable. Es muy facil de instalar. De cualquier forma, bonito y muy silencioso. Lampara con buena luz y cumple su función de refrescar el recinto. Buena relación calidad precio.

Vysoce doporučeno. Instalace je velmi snadná. Ať tak či onak, pěkné a velmi tiché. Lampa s dobrým světlem plní svou funkci osvěžení místnosti. Dobrá hodnota peněz.

Ověřená recenze 12/09/2016

War überrascht über die riesigen Kartonagen im Treppenhaus als ich von der Arbeit nach Hause kam. Nach scheinbar endloser Auspackerei kamen aus zwei Kartons letztendlich die beiden Deckenventilatoren heraus, deren Aufbau nahezu selbsterklärend war und auch die elektrischen Anschlüsse & Stecker durch Farbmarkierungen und Führungsnasen selbst für den Laien nicht zu verwechseln ist. Positiv überrascht war ich darüber, wie geräuscharm die Deckenventilatoren laufen und besonders in Stufe "low" fast lautlos ist. Einziges Manko ist die Beschreibung des Infrarot Fernbedienungsempfängers !!! Ungünstig bebildert & nur auf Englisch - es geht gar nicht daraus hervor, dass man die rote Schutzkappe der IR-Empfängerdiode wie einen Getränkeflaschendeckel einfach ab/aufdrehen kann um den Empfängerkopf sauber und optisch optimal in der Abdeckrossette des Venti's verbauen/befestigen kann. Wenn man das gecheckt hat ist auch diese Montage Kinderleicht, da die Empfängerelektronik für die Fernbedienung lediglich zwischenadaptiert wird ! Ein weiterer Nachteil, ich habe ein offenes Wohn/Esszimmer/Küche und darum 2 Venti's verbaut (ca.5-8 Meter versetzt voneinander entfernt) - die Fernbedienungen lassen sich nicht auf andere / unterschiedliche Frequenzen umstellen und reagieren dementsprechend auf die Bedienungsbefehle der anderen Bedienung. Meine Lösung war die Ventirossetten mit den Empfangsdioden der beiden Venti's voneinander weg zu drehen....Seitdem ist es ok...man kann Sie halt jetzt nur aus bestimmten Bereichen (IR-Sicht Fernbedienung/Empfänger muss gewährleisten sein) unterschiedlich voneinander bedienen !!!

Když jsem se vrátil z práce, překvapily mě obrovské lepenkové krabice na schodišti. Dva stropní ventilátory se po zdánlivě nekonečném vybalování konečně vylouply ze dvou krabic, jejichž struktura byla téměř samozřejmá a elektrické přípojky a zástrčky si díky barevnému označení a vodicím očkám nesplete ani laik. Pozitivně mě překvapilo, jak tiše běží stropní ventilátory a jak jsou tiché, zvláště v "nízkém" nastavení. Jedinou nevýhodou je popis infračerveného přijímače dálkového ovládání! Nepříznivě vyobrazeno & pouze v angličtině - vůbec se nezdá, že by se červené ochranné víčko diody IR přijímače dalo jednoduše odšroubovat/odšroubovat jako víčko láhve s nápojem, aby se hlava přijímače čistě a opticky optimálně namontovala/připevnila do krytu rozeta ventilace. Pokud jste to zkontrolovali, je tato montáž také dětskou hrou, protože elektronika přijímače pro dálkové ovládání je přizpůsobena pouze mezi tím! Další nevýhoda, mám otevřený obývací pokoj/jídelnu/kuchyň a proto jsem nainstaloval 2 Venti (cca 5-8 metrů od sebe) - dálkové ovladače nelze přepnout na jiné/jiné frekvence a podle toho reagují na povely obsluhy druhého operátora . Mým řešením bylo otočit rozety ventilátorů od sebe přijímacími diodami dvou ventilátorů....od té doby je to v pořádku...už je můžete ovládat odlišně od sebe pouze z určitých oblastí (IR viditelnost dálkový ovladač/přijímač musí být zaručen)!!!

Ověřená recenze 25/06/2016

An sich alles Klasse, in der höchsten Stufe wird der Ventilator etwas lauter aber noch im akzeptablen Bereich. Betreibe den Ventilator im Schlafzimmer mit der ersten Stufe, was mir vollkommen reicht. Die Fernbedienung funktioniert einwandfrei ist aber etwas klobig bzw. könnte aufgrund der Größe die Tastenanordnung etwas besser aufgeteilt sein damit die Bedienung im Dunkeln besser funktioniert. Es gibt einen Punkt Abzug da in der Beschreibung nichts von der E14 Fassung angeführt wurde und ich daher dies umbauen musste damit ich meine Hue benutzen konnte.

Samo o sobě je vše skvělé, v nejvyšší úrovni se ventilátor trochu zesílí, ale stále v přijatelném rozsahu. Spusťte ventilátor v ložnici na první úrovni, což je pro mě naprosto v pořádku. Dálkový ovladač funguje perfektně, ale je trochu neohrabaný a uspořádání tlačítek by mohlo být kvůli velikosti o něco lépe rozděleno, aby se lépe ovládalo ve tmě. Je zde srážka bodu, protože popis neuváděl nic o patici E14 a musel jsem ji proto předělat, abych mohl používat svůj Hue.

Ověřená recenze 18/06/2016

ho appena acquistato il ventilatore,sono completamente soddisfatto,l'unico neo la lampada a led. Con tale portalampada si può mette una lampadina massimo di 60 watt. La luce così è scarsa.Gradirei sapere se c'è qualcuno che potrà suggerirmi come fare per montare una lampadina a led di potenza ,almeno 100 watt. grazie Antonio

Ventilátor jsem si právě koupil, naprostá spokojenost, jediný nedostatek je LED lampa. S tímto držákem můžete umístit žárovku o maximálním výkonu 60 wattů. Světla je tímto způsobem málo. Zajímalo by mě, zda je někdo, kdo by mohl navrhnout montáž výkonové LED žárovky, alespoň 100W. díky Anthony

Ověřená recenze 26/04/2016

Der Aufbau ist zeitaufwendig, bei uns ging die Kugel, die den Hacken und den Empfägner für die Fernsteuerung verbergen soll, nicht komplett an die Decke, war zu eng. Leuchtmittel waren nicht dabei, maximal gehen hier 60 Watt oder entsprechende Sparbirnen. Nicht besonders hell. Der Ventilator läuft auf kleiner und mittlerer Stufe sehr gut und einigermaßen leise, auf der starken Stufe ist er laut und eiert, was auf den kleineren Stufen nicht auffällt.

Stavba je časově náročná, u nás koule, která má skrývat háček a přijímač na dálkové ovládání, nešla úplně ke stropu, byla příliš úzká. Svítidla nebyla zahrnuta, je zde možné maximálně 60 wattů nebo odpovídající energeticky úsporné žárovky. Ventilátor běží velmi dobře a je přiměřeně tichý na nízkých a středních úrovních, ale je hlasitý a kolísá na vysokých úrovních, což není patrné na nižších úrovních.

Ověřená recenze 31/08/2015

Ho montato il ventilatore Klarstein Bolero in un salotto di circa 6 x 6 metri. Il ventilatore (modello con le pale color noce) ha un design veramente elegante. L'ambiente è grande, ma il Bolero riesce a raffreddarlo rapidamente e donando una sensazione piacevole (chi ha ventilatori a soffitto sa che il comfort è ben superiore a quello di un condizionatore, se non c'è troppo caldo naturalmente). Il montaggio, a detta dell'elettricista, è risultato piuttosto semplice. In circa un'ora il ventilatore era al suo posto e funzionante. Il ventilatore Bolero ha tre velocità impostabili dal telecomando a infrarossi. Anche la luce centrale si spegne e accende dal telecomando. L'attacco per la lampadina (non inclusa) è del tipo E14 (per intenderci la classica lampadina con attacco "piccolo"). Io ho installato una lampada led da 15 watt che illumina bene la stanza. La massima potenza è comunque 60 watt. Molto consigliato anche per il prezzo, inferiore a quello dei concorrenti più noti (il Vortice, che ho montato in camera da letto costa molto di più ma - al vantaggio delle cinque velocità, che tuttavia non uso non superando mai la terza - non associa una eleganza nemmeno lontanamente paragonabile al Klarstein, che dunque è molto più adatto a un salotto).

Ventilátor Klarstein Bolero jsem namontoval do obýváku cca 6 x 6 metrů. Ventilátor (model s lopatkami v barvě ořechu) má skutečně elegantní design. Místnost je velká, ale Bolero ji zvládá rychle vychladit a poskytuje příjemný pocit (ti, kdo mají stropní ventilátory, vědí, že komfort je mnohem vyšší než u klimatizace, samozřejmě pokud není příliš horko). Montáž byla podle elektrikáře celkem jednoduchá. Asi za hodinu byl ventilátor na místě a fungoval. Ventilátor Bolero má tři rychlosti, které lze nastavit z infračerveného dálkového ovládání. Centrální světlo se také vypíná a zapíná z dálkového ovladače. Patice pro žárovku (není součástí) je typu E14 (aby bylo jasné klasická žárovka s "malou" paticí). Nainstaloval jsem 15W LED lampu, která dobře osvětluje místnost. Maximální výkon je stále 60 wattů. Vřele doporučuji i za cenu, nižší než u známějších konkurentů (Vortice, kterou jsem namontoval v ložnici, stojí mnohem víc, ale - k výhodě pěti rychlostí, které však nikdy nepoužívám, nikdy nepřekročím třetí - nespojuje eleganci ani vzdáleně srovnatelnou s Klarsteinem, který je tedy mnohem vhodnější do obývacího pokoje).

Ověřená recenze 13/08/2015

Ho ordinato questo ventilatore per montarlo in una stanza di piccole dimensioni (4,5m X 3,5m) e devo dire che svolge il suo lavoro alla grande.
Il montaggio risulta semplice grazie alle istruzioni in italiano (abbastanza dettagliate) con le viti già sistemate in posizione di montaggio.
Consiglio tuttavia di effettuare il montaggio con l'aiuto di almeno un' altra persona visto il peso dei pezzi. L'assemblaggio ha richiesto circa 1h e 30 minuti dal momento che ho dovuto fissare una staffa ( inclusa) al soffitto con un paio di fischer a paracadute (che vi raccomando caldamente ma non inclusi nella confezione).
Passiamo all'utilizzo il ventilatore è dotato di un telecomando a infrarossi ,con incluso supporto a muro per riporlo, che consente di impostare la velocità delle pale su tre valori( alto/medio/basso) ed accendere e spegnere la luce. Il ventilatore è molto silenzioso se non usato alla velocità massima e anche in questo caso non eccessivamente rumoroso a mio avviso. La lampada richiede lampadine con attacco E 14 non superiori ai 60 Watt.
Inoltre vorrei aggiungere che il ventilatore presenta un design moderno ed elegante davvero molto piacevole con materiali di buona fattura.
Riassumendo:
PRO
-Design
-Materiali
-Silenziosità
-Buona ventilazione
-Telecomando
CONTRO
-Non sono inclusi nella confezione: pile per telecomando, fischer per staffa, lampadina
-Leggermente rumoroso a velocità massima

Objednal jsem si tento ventilátor, abych ho namontoval do malé místnosti (4,5 m X 3,5 m) a musím říct, že svou práci dělá skvěle. Montáž je jednoduchá díky návodu v italštině (docela podrobného) se šrouby již umístěnými v montážní poloze. Montáž však doporučuji provádět s pomocí alespoň jedné další osoby vzhledem k váze kusů. Montáž trvala asi 1h a 30 minut, protože jsem musel upevnit držák (součástí balení) ke stropu pomocí páru fischer padáků (které vřele doporučuji, ale nejsou součástí balení). Přejděme k používání.Ventilátor je vybaven infračerveným dálkovým ovládáním s přiloženým nástěnným držákem pro jeho uložení, který umožňuje nastavit otáčky lopatek na tři hodnoty (vysoká / střední / nízká) a zapnout světlo zapnutí a vypnutí. Ventilátor je velmi tichý, když neběží na plné otáčky a opět dle mého názoru není přehnaně hlasitý. Lampa vyžaduje žárovky s paticí E 14 ne větší než 60 W. Ještě dodám, že ventilátor má velmi příjemný moderní a elegantní design s kvalitně zpracovanými materiály. Shrnutí: PROS -Design -Materiály -Tichý provoz -Dobré odvětrávání -Dálkové ovládání PROTI -Není součástí balení: baterie do dálkového ovládání, fischer do držáku, žárovka -Mírně hlučné při maximální rychlosti

Ověřená recenze 06/08/2015

J'aime beaucoup le look de ce ventilateur qui se différencie par ses 5 pales courbes. Cela lui donne un look un peu rétro comme les hélices des avions de la fin de la seconde guerre mondiale. J'aime aussi beaucoup la combinaison du noyer et du nickel brossé, cela s'intègre bien dans un intérieur rustique comme une brasserie.
L'appareil est livré démonté. Pour le montage et l'installation, comptez une heure. Sans entrer dans les détails, il faut d'abord bien étudier la place de la plaque de base afin que le capteur IR soit dirigé dans la direction générale d'ou il sera télécommandé. Pour installer ce capteur, il faut dévisser et faire pivoter la petite patte de fixation, retirer la protection de l'autocollant et remette la patte en place sur la colle du capteur puis la visser. Il faut éviter de plier cette patte sinon le capteur ne tiendra pas bien. Le reste du montage est simple mais il faut bien suivre l'ordre et les instructions du mode d'emploi en Français. Un tournevis cruciforme standard et un petit tournevis plat pour les connexions électriques sont suffisants.
Il faut aussi bien choisir l'emplacement. La plaque de base se fixe dans du bois (2 vis fournies) ou dans du béton ou tout autre matériaux qui peut supporter un poids de 8 Kg, dans ce cas, il vous faudra acheter une fixation adaptée. Il vous faudra aussi acheter deux piles AAA pour la télécommande et une ampoule type flamme soquet E14 de max 60 Watts.
Pour ce qui est du fonctionnement c'est impeccable. Quelle que soit la vitesse choisie il est extrêmement silencieux et aussi très efficace. Sur grande vitesse, on ne voit même plus les pales .
Bien veiller à ce que le bouton de sélection de rotation qui se trouve sur le corps du ventilateur soit dans la bonne position. Les pales doivent tourner vers la gauche l'été pour pousser l'air vers le bas et vers la droite l'hiver pour faire monter l'air au plafond ou il se réchauffe.

Velmi se mi líbí vzhled tohoto ventilátoru, který se vyznačuje svými 5 zakřivenými lopatkami. To mu dodává poněkud retro vzhled jako vrtule letadel z konce druhé světové války. Moc se mi líbí i kombinace ořechu a broušeného niklu, hodí se do rustikálního interiéru jako je brasserie. Zařízení je dodáváno v demontu. Na montáž a instalaci počkejte jednu hodinu. Aniž byste zacházeli do podrobností, musíte nejprve pečlivě prostudovat místo základní desky, aby IR senzor směřoval obecným směrem, odkud bude dálkově ovládán. Chcete-li nainstalovat tento senzor, musíte odšroubovat a otočit malou upevňovací konzolu, odstranit ochranu z nálepky a umístit konzolu zpět na místo na lepidlo senzoru a poté ji přišroubovat. Musíte se vyhnout ohýbání této nohy, jinak snímač nebude dobře držet. Zbytek montáže je jednoduchý, ale musíte dodržet pořadí a pokyny ve francouzském návodu. Pro elektrické připojení stačí standardní křížový šroubovák a malý plochý šroubovák. Musíte také pečlivě vybrat místo. Základová deska je upevněna do dřeva (2 šrouby součástí dodávky) nebo do betonu či jiného materiálu, který unese hmotnost 8 kg, v tomto případě si budete muset zakoupit vhodné upevnění. Dále budete muset dokoupit dvě baterie AAA do dálkového ovladače a žárovku s paticí E14 o maximálním výkonu 60 Wattů. Po provozní stránce je to bezvadné. Bez ohledu na zvolenou rychlost je extrémně tichý a také velmi účinný. Při vysoké rychlosti už nejsou ani vidět lopatky. Ujistěte se, že tlačítko volby rotace na těle ventilátoru je ve správné poloze. Lopatky se musí v létě otáčet doleva, aby tlačily vzduch dolů, a v zimě doprava, aby vzduch přivedly ke stropu, kde se ohřívá.

Ověřená recenze 04/07/2015

Zwei fliegen mit einer Klappe. Wir waren auf der Suche nach einer neuen Wohnzimmerleuchte und wegen der Hitze ist es jetzt dieser Deckenventilator geworden. Wir sind sehr zufrieden.

Dvě mouchy jednou ranou. Hledali jsme nové světlo do obýváku a kvůli horku jsme skončili u tohoto stropního ventilátoru. Jsme velmi spokojeni.

Ověřená recenze 02/07/2015

Eigentlich ein guter Deckenventilator. Aber ohne jemanden der sich etwa smit der Elektrik auskennt, ist es schon ziemlich aufwendig das Gerät an zu brignen. Wenn er aber erstmal hängt funktionert er sehr gut.

Vlastně dobrý stropní ventilátor. Ale bez někoho, kdo se vyzná v elektrice, je instalace zařízení docela obtížná. Ale jakmile visí, funguje to velmi dobře.

Ověřená recenze 30/06/2015

Ich habe von Technik keine Ahnung und bin auch aus der Anleitung niocht schlau geworden. Mein Nachbar hat den Ventilator angebracht. Funktioniert soweit gut.

O technice nemám ponětí a z návodu jsem taky nezbystřil. Můj soused nainstaloval ventilátor. Zatím funguje dobře.

Ověřená recenze 21/06/2015

Der Deckenventilator ist sein Geld auf jeden Fall wert. Die Montage ging recht schnell von der hand dank ausführlicher Bedienungsanleitung. Mit der Fernbedienung kann man zwischen drei Stufen wählen. Auch bei der höchsten Stufe dreht der Ventilator stabil und kommt nicht aus der balance.
Sehr gut finde ich die zwei Drehrichtungen. Somit ist der Ventilator auch ideal für den Winter geeignet um die warme Luft dann gut im Raum zu verteilen. 5 Sterne!

Stropní ventilátor za ty peníze rozhodně stojí. Montáž probíhala celkem rychle ručně díky podrobnému návodu k obsluze. Pomocí dálkového ovládání si můžete vybrat mezi třemi úrovněmi. I na nejvyšší úrovni se ventilátor točí stabilně a nevyvádí z rovnováhy. Moc se mi líbí dva směry otáčení. Ventilátor je tedy ideální i na zimu, aby dobře rozváděl teplý vzduch v místnosti. 5 hvězdiček!

Ověřená recenze 08/06/2015

Le design est superbe , fonctionnement silencieux , très bon rapport qualité prix!

Design je skvělý, tichý chod, velmi dobrá hodnota za peníze!

Ověřená recenze 04/06/2015

Absolutely the best brought 2 and am very happy. It looks great does the job, whisper quiet, I had no problems fitting the fan. Excellent product, would recommend!

Absolutně nejlepší přinesl 2 a jsem velmi šťastný. Vypadá skvěle, dělá svou práci, šeptá ticho, neměl jsem problémy s montáží ventilátoru. Skvělý produkt, doporučuji!