Hmyzí hotel s plochou střechou, zavěšení, celoročně obyvatelný, dřevo plochá střecha
Hmyzí hotel s plochou střechou, zavěšení, celoročně obyvatelný, dřevo plochá střecha
Hmyzí hotel s plochou střechou, zavěšení, celoročně obyvatelný, dřevo plochá střecha
Hmyzí hotel s plochou střechou, zavěšení, celoročně obyvatelný, dřevo plochá střecha
Hmyzí hotel s plochou střechou, zavěšení, celoročně obyvatelný, dřevo plochá střecha
Hmyzí hotel s plochou střechou, zavěšení, celoročně obyvatelný, dřevo plochá střecha
Hmyzí hotel s plochou střechou, zavěšení, celoročně obyvatelný, dřevo plochá střecha

Hmyzí hotel s plochou střechou

0 29,5 cm dům hmyz
969,00 Kč 1 199,00 Kč (s DPH)
Variant:

Hmyzí hotel s plochou střechou

969,00 Kč 1 199,00 Kč (s DPH)
Ihned k dodání. Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní
14 dní na vrácení

Základní informace

Život brouka: hmyzí hotel vyrobený ze dřeva s různými odděleními a speciálním závěsným zařízením

Pevný a stylový: s plochou střechou a ozdobným nápisem "Bee House" ("Domeček pro včely")

Cenný životní prostor: pro ochranu druhů, biologickou kontrolu škůdců a opylení rostlin ve vlastní zahradě

Popis produktu

Tvá zahrada nyní konečně ožije! Hmyzí domeček s plochou střechou od společnosti Klarstein bambuswald je ručně vyrobený ze dřeva a bambusu. Se svými různými odděleními nabízí hmyzí hotel útočiště včelám, motýlům, vosám, broukům, mouchám a mnohým dalším. Domeček pro hmyz slouží jako celoroční životní prostor a také jako hnízdiště pro všechny druhy užitečného hmyzu, které prospívají životnímu prostředí.

Hmyz je velmi důležitý pro rovnováhu v přírodě! Menší hmyz udržuje tvou zahradu a okolní životní prostředí, protože: hmyz opylují všechny druhy plodin a okrasných rostlin, nabízí důležitý základ potravy pro ptáky a vyhubí ve stádiu larvy otravných škůdců v zeleninové zahradě (biologické hubení škůdců). Ať bzučí v zahradě, na poli, v lese i na louce!

Včely se cítí v hmyzem hotelu mimořádně pohodlně díky mnoha bambusovým trubkám. V různých odděleních domku se kromě toho mohou zahnízdit i vosy, motýli, berušky, škvoři, zlatoočka a další užitečné druhy. Kromě toho je tento hotel pro hmyz skvělou dekorací v zahradě a nabízí zajímavé možnosti pozorování pro rodiny, děti, hobby zahrádkáře a milovníky přírody.

Domeček pro hmyz od společnosti Klarstein bambuswald bys měl umístit na místo chráněné před povětrnostními vlivy, například na stěnu domu s převislou střechou. Upevni ho v blízkosti keřů, stromů a květin na mírném slunci a přichystej navíc napajedlo. Nech hmyzí hotel venku po celý rok a chraň ho před zvědavýma kočkami.

Zobrazit víc

Vlastnosti

  • dřevěný hmyzí hotel pro včely, motýly, brouky, vosy a mouchy
  • s plochou střechou a nápisem "Bee House" ("Domeček pro včely")
  • slouží k ochraně druhů, biologickou kontrolu škůdců a opylování rostlin ve vlastní zahradě
  • materiál: jedlová kůra, bambus, borovicové dřevo, překližka, drátěná mřížka
  • se speciálním závěsným zařízením
Hmyzí hotel s plochou střechou, zavěšení, celoročně obyvatelný, dřevo

Rozměry a technické podrobnosti

  • rozměry: cca 29,5 × 28,5 × 10 cm (Š × V × H)
  • hmotnost: cca 1,3 kg

Co bylo posláno

  • 1 × hmyzí hotel

Dodací podmínky

Ihned k dodání. Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní

Hodnocení zákazníků

(38 hodnocení) Napište recenzi
K tomuto zboží ještě nikdo nenapsal recenzi.

Názory zákazníků z jiných zemí

Ověřená recenze

Schön zu sehen, dass die Bienen es annehmen!

Rád vidím, jak to včely berou!

Ověřená recenze

Ware in einem guten Zustand,schnelle Lieferung,kann man weiter Empfehlen.Die ersten Bewohner sind schon Eingezogen.

Zboží v dobrém stavu, rychlé dodání, lze doporučit.První obyvatelé se již nastěhovali.

Ověřená recenze

Das Bienhotel hängt bei mir auf dem Balkon. Es sind schon einige Bienen eingezogen.

Bienhotel visí na mém balkoně. Pár včel se už nastěhovalo.

Ověřená recenze

Optisch sieht das Bienenhotel ganz gut aus und der Preis passt auch. Die Qualität der Bohrungen in den Bambusröhrchen sind nicht sauber gearbeitet und auch nicht entgratet. Ich habe das selbst gemacht, damit die Bienen sich nicht verletzen. Bis jetzt ist aber noch keine Biene eingezogen.

Vizuálně vypadá včelí hotel docela dobře a cena je také správná. Kvalita otvorů v bambusových trubkách není čistá a není zbavena otřepů. Udělal jsem to sám, aby si včely neublížily. Zatím se sem žádné včely nenastěhovaly.

Ověřená recenze

Gute Verarbeitung, wurde sofort von den Bienen angenommen

Dobré zpracování, včely okamžitě přijaly

Ověřená recenze

Sieht gut aus,Preis ist auch ok

Vypadá dobře, cena taky OK

Ověřená recenze

Das Insektenhotel wurde noch am gleichen Tag der Anbringung von den ersten Wildbienen angenommen. Es hängt jetzt eine Woche und es sind bereits 14 Bienen "eingezogen".

Hmyzí hotel přijaly první divoké včely ve stejný den, kdy byl instalován. Už to visí týden a už se "nastěhovalo" 14 včel.

Ověřená recenze

Es wurde sofort bezogen.

Okamžitě se to ujalo.

Ověřená recenze

Ausführung stabil. Sollte aber doch geschützt aufgestellt werden, um lange Freude an diesem Insektenhotel zu haben.

Provedení stabilní. Ale měl by být zřízen na chráněném místě, abyste si tento hmyzí hotel mohli užívat po dlouhou dobu.

Ověřená recenze

Das Insektenhotel ist sehr schön und auch ganz gut verarbeitet. Verzeinzelt sind ein paar Röhren nicht ganz sauber geschnitten, aber das scheint den Bienen, Hummeln und sonstigen Insekten relativ egal zu sein. Schon nach wenigen Tagen waren einige der Röhren verschlossen. D.h. dass bereits einige Insekten Ihre Eier, Larven oder was auch immer, hineingebracht oder gelegt haben und die Röhren dann verschlossen haben. Ein sonniger Standort wo auch Blumen in der Nähe sind, ist sicher von Vorteil, da sind dann auch viele Bienen, Hummeln usw. die sich in der Nähe aufhalten. Ist auch nett zu beobachten, wie die Insekten die einzelnen Röhren begutachten. Würden wir wieder kaufen.

Hmyzí hotel je velmi krásný a také velmi dobře udělaný. Pár trubiček není uříznuto úplně čistě, ale včelám, čmelákům a jinému hmyzu to zřejmě nevadí. Po několika dnech byly některé zkumavky uzavřeny. To znamená, že nějaký hmyz již přinesl nebo nakladl vajíčka, larvy nebo cokoli jiného, a pak zkumavky uzavřel. Slunné místo s květinami v blízkosti je jistě výhodou, protože v blízkosti je také mnoho včel, čmeláků atd. Hezké je také pozorovat hmyz, jak zkoumá jednotlivé trubičky. Koupili bychom znovu.

Ověřená recenze

everybody deserves a good night sleep, even insect and bugs

každý si zaslouží dobrý noční spánek, dokonce i hmyz a brouci

Ověřená recenze

Habe es mir laut Foto besser vorgestellt

Podle fotky jsem si to představoval lépe

Ověřená recenze

Ich bin mit dem Insektenhotel sehr zufrieden. Auch die die Wildbienen sind sofort eingezogen.

S hmyzím hotelem jsem velmi spokojen. Okamžitě se přistěhovaly i divoké včely.

Ověřená recenze

Ich habe mir dieses Hotel gekauft, weil ich meinen schon vorhandenen Wildbienen Bestand erweitern wollte. Die beiden vorhandenen Hotels waren voll belegt, und leider sind dieses Jahr auch nicht alle geschlüpft, weshalb nun Platz fehlte, und schnell neuer her musste. Die Lieferung kam sehr schnell, und kaum das ich die Hotels aufgehängt hatte, wurden sie auch schon begutachtet, und für gut befunden. Sie arbeiten seitdem fleißig daran die Löcher zuzustopfen, und für den Bestand des nächsten Jahres zu sorgen. Über die Wetterfestigkeit kann ich leider noch nichts sagen, da ich sie ja erst aufgehängt habe. Sie hängen geschützt auf meinem Balkon, und kommen kaum bis nicht mit Wasser in Berührung. Insektenhotels gehören aber sowieso nicht auf die "Wetterseite" gehängt. Die Qualität ist gut, sonst hätten die Tierchen das nicht so schnell angenommen. Einziges Manko ist die Sägespäne. In diesem Bereich hätte ich mir noch mehr Bambusröllchen gewünscht.

Koupil jsem tento hotel, protože jsem chtěl rozšířit svou stávající populaci divokých včel. Dva stávající hotely byly plně obsazeny a bohužel ne všechny se letos vylíhly, a proto byl nyní nedostatek místa a bylo nutné rychle najít nový. Dodávka byla velmi rychlá a jakmile jsem hotely zavěsil, byly již zkontrolovány a shledány v pořádku. Od té doby pilně pracují na záplatách děr a zajištění zásob na příští rok. O odolnosti vůči povětrnostním vlivům zatím bohužel nemohu nic říct, jelikož jsem to právě zavěsil. Visí chráněné na mém balkoně a téměř nepřijdou do styku s vodou. Hmyzí hotely stejně nepatří na „stranu počasí“. Kvalita je dobrá, jinak by to zvířata tak rychle nepřijala. Jedinou nevýhodou jsou piliny. V této oblasti bych si přál více bambusových ruliček.

Ověřená recenze

Wir haben bereits zwei Insektenhotels,aber dieses gefiel uns und deshalb haben wir es auch gekauft.Leider waren wir von der Qualität für diesen stolzen Preis ziemlich enttäuscht. Die Rückseite ist aus sehr dünnem Sperrholz gemacht und an mehreren Stellen lößte sich diese auch schon vom Gehäuse ab.Desweiteren fielen uns einige derBambusröhrchen beim Auspacken entgegen.Zum Glück ist mein Mann handwerklich gut aufgestellt und hat es nach unseren Vorstellungen ausgebessert.Also unser vorhandenes Insektenhotel für 9,99€ ist nicht schlechter! Die Wildbienen freuen sich aber trotzdem!

Máme již dva hmyzí hotely, ale tento se nám líbil a proto jsme jej koupili, bohužel za tuto vysokou cenu jsme byli dost zklamáni kvalitou. Zadní strana je vyrobena z velmi tenké překližky a na více místech se již oddělila od pouzdra.Navíc jsme při vybalování narazili na některé bambusové trubičky.Manžel je naštěstí po ruce a opravil to podle našich představ za 9,99€ není o nic horší! Divoké včely jsou každopádně šťastné!

Ověřená recenze

Muss Behandelt werden

Musí se léčit

Ověřená recenze

Das Bienenhotel schien optisch zunächst einen guten Eindruck zu machen. Aufgehängt in sonnengefluteter sowie wind- und regengeschützter Stelle hat sich allerdings sich bereits nach kurzer Zeit sowohl am Dach als auch in der Vorderfront ein Teil verabschiedet. Qualitativ gibt es andere und bessere Bienenhotels. Aber die "Gäste" sind trotzdem gekommen.

Včelí hotel zpočátku vypadal, že udělá dobrý dojem. Zavěšený na sluncem zalitém místě chráněném před větrem a deštěm se však po krátké době odtrhla část střechy a přední část. Jsou jiné a kvalitnější včelí hotely. Ale "hosté" stejně přišli.

Ověřená recenze

Ein sehr hübsches Insektenhotel, gut verarbeitet, dekorativ und nützlich.

Velmi pěkný hmyzí hotel, dobře vyrobený, dekorativní a užitečný.

Ověřená recenze

Ich habe das Hotel an passender Stelle angebracht und kann sagen, dass es jetzt wahrscheinlich "bewohnt" sein wird. Ohne eine ständige Beobachtung habe ich aber gelegentliche Flugbewegungen zum "Hotel" gesehen

Umístil jsem hotel na správné místo a mohu říci, že už je pravděpodobně „obydlený“. Bez neustálého pozorování jsem však viděl občasné přesuny letu do „hotelu“.

Ověřená recenze

Wunderbar. Sieht gut aus und wird gut angenommen. Super

Báječné. Vypadá dobře a je dobře přijat. Vynikající

Ověřená recenze

Wetterfest kann ich noch nicht sagen .. hängt noch nicht lange

Nemůžu ještě říct, že odolný proti povětrnostním vlivům.. dlouho nevisí

Ověřená recenze

Da dies ein Geschenk für meine Schwester war kann ich nur sagen dass sie es sehr mag. Das Insekten Hotel findet sie toll

Jelikož to byl dárek pro mou sestru, mohu jen říct, že se jí moc líbí. Myslí si, že hmyzí hotel je skvělý

Ověřená recenze

gut

střevo

Ověřená recenze

Wurde nur 5 Minuten nach dem Aufhängen angenommen und schon bezogen , die Leute die meinen es wäre nicht gut etc haben es wahrscheinlich in Wetterrichtung aufgehangen oder generell fühlen sich die Bienen nicht in dem vorhergesehen Umfeld wohl . Dies ist jetzt unser 3. Bienenhotel wir hatten bisher 2 von einer anderen Marke aber von diesem bin ich auch absolut überzeugt . Ein paar Röhren musste ich nochmal reinigen aber ansonsten super. Einziger Manko ist die Aufhängung an der ich nochmal etwas nacharbeiten musste einfach die vorhergesehene Aufhängung an den Enden weiter vorne platziert und nun liegt das Hotel perfekt an der Wand an und wackelt nicht bei jeder Böe . Kann das Hotel nur empfehlen vor allem stimmt das Preis Leistungs Verhältnis. Top

Přijato a obsazeno pouze 5 minut po zavěšení, lidé, kteří si myslí, že to není dobré atd., jej pravděpodobně zavěsili ve směru počasí nebo se včely obecně necítí v předpokládaném prostředí dobře. Toto je nyní náš 3. včelí hotel, máme 2 od jiné značky, ale i o tomto jsem naprosto přesvědčen. Musel jsem znovu vyčistit pár trubiček, ale jinak super. Jedinou nevýhodou je odpružení, které jsem musel trochu přepracovat, jednoduše zamýšlené odpružení umístil na koncích více dopředu a nyní hotel leží perfektně u zdi a neviklá se při každém poryvu. Hotel mohu jen doporučit, zejména poměr cena/výkon. Horní

Ověřená recenze

Schnelle Lieferung und für den Preis finde ich es vollkommen ok. Die ersten Insekten nisten sich schon ein, ich hätte nicht gedacht, dass es so viele Insekten begeistert. Einen Punkt Abzug da nicht alle Röhrchen offen waren.

Rychlé dodání a myslím, že za tu cenu je v pořádku. První hmyz už hnízdí, ani by mě nenapadlo, že ho tolik hmyzu bude milovat. Srážka jednoho bodu, protože ne všechny zkumavky byly otevřené.

Ověřená recenze

Ich bin mit dem Produkt sehr zufrieden. Es ist etwas teurer als andere Insektenhotels, aber das ist es wert. Die Lieferung ging superschnell, es wurde bereits einen Tag nach der Bestellung geliefert und die Verpackung bestand aus nachhaltigem Material, keinerlei Plastikteile. Ein paar wenige der Bambusstäbe mußte ich aufbohren, ging aber sehr schnell und leicht. Die Kanten der Stäbe waren alle sehr sauber und glatt, also keine Gefahr für Verletzungen für die Tiere. Das Insektenhotel wurde am gleichen Tag noch als ich es aufgehängt habe, von den Bienen angenommen. Das hat mich sehr gefreut. Zur Haltbarkeit/Wetterfestigkeit kann ich noch keine Aussage treffen, das wird sich zeigen. Ich würde auf jeden Fall wieder das gleiche Produkt kaufen.

S výrobkem jsem velmi spokojený. Je to o něco dražší než jiné hmyzí hotely, ale stojí to za to. Dodání bylo super rychlé, bylo doručeno den po objednání a obal byl vyroben z udržitelného materiálu, žádné plastové díly. Musel jsem vyvrtat několik bambusových tyčí, ale bylo to rychlé a snadné. Okraje tyčinek byly všechny velmi čisté a hladké, takže nehrozilo zranění zvířat. Hmyzí hotel včely přijaly ve stejný den, kdy jsem ho zavěsil. To jsem si opravdu užil. Nemohu se vyjádřit k trvanlivosti/odolnosti vůči povětrnostním vlivům, to se teprve uvidí. Určitě bych si stejný produkt koupil znovu.

Ověřená recenze

Sehr robust, sehr gut bin den Wildbienen angenommen....und zwar innerhalb von 1 std. Optisch auch sehr ansprechend und nicht zu grob, dass es auch gut an eine sonnige Balkonwand passt

Velmi robustní, velmi dobře přijímané divokými včelami....do 1 hodiny. Opticky také velmi přitažlivý a ne příliš hrubý, takže se dobře hodí i na slunnou balkónovou stěnu

Ověřená recenze

Das Objekt ist so schön wie beschrieben. Die Qualität und Effektivität kann ich erst bestätigen, wenn der Frühling kommt und die Insekten. Ich hoffe sehr, dass sie das Bienenhaus annehmen.

Objekt je tak krásný, jak je popsáno. Kvalitu a účinnost mohu jen potvrdit, až přijde jaro a hmyz. Opravdu doufám, že včelín přijmou.

Ověřená recenze

Das Bienenhotel wurde in einer umweltfreundlichen Verpackung geliefert. Es hat eine sehr gute Verarbeitung und wird schon nach kürzester Zeit sehr gut besucht. Man könnte sagen, die Zimmer sind fast alle ausgebucht :-) Es macht einen sehr hochwertigen Eindruck und die Verarbeitung ist sehr gut. Tolles Produkt zu einem guten Preis & man tut noch was gutes für die Umwelt.

Včelí hotel byl dodán v ekologickém balení. Má velmi dobré zpracování a po velmi krátké době je velmi dobře obsluhovaná. Dalo by se říci, že pokoje jsou téměř všechny obsazené :-) Působí velmi kvalitním dojmem a zpracování je velmi dobré. Skvělý produkt za dobrou cenu a děláte něco dobrého pro životní prostředí.

Ověřená recenze

Das Häuschen sieht toll aus und macht einen stabilen Eindruck. Einzig die Verbindung für die Aufhängung, hätte ich mir etwas solider vorgestellt. Das Ganze interessiert die Bienen natürlich überhaupt nicht. Hier sind die Größe der Löcher und Hohlräume entscheident. Diese scheinen in Ordnung zu sein, da bei mir direkt ein paar Wildbienen eingezogen sind. Natürlich ist die zweite Voraussetzung dafür, dass auch Wildbienen in der Nähe sind, die einziehen können. Allerdings könnte man auch in ein einfaches Kantholz aus dem Baumarkt ein paar Löcher bohren und die Bienen würden auch kommen. Sieht dann halt nur nicht so nett aus und wirkt als Geschenk vielleicht auch etwas seltsam.

Dům vypadá skvěle a působí stabilním dojmem. Jen to připojení pro zavěšení, představoval bych si něco pevnějšího. Včely to všechno samozřejmě nezajímá. Zde je rozhodující velikost otvorů a dutin. Zdá se, že jsou v pořádku, protože několik divokých včel se nastěhovalo přímo ke mně. Samozřejmě druhým požadavkem je, aby byly poblíž i divoké včely, které se mohou nastěhovat. Mohli byste však také vyvrtat několik děr do jednoduchého hranatého dřeva z železářství a včely by přišly také. Jen to nevypadá tak hezky a jako dárek to může vypadat trochu divně.

Ověřená recenze

Ich habe das Bienenhotel gekauft, um dem Insektensterben entgegenzuwirken. Es ist sehr gut verarbeitet und sieht wirklich schön aus, sodass es unseren Balkon auch optisch aufwertet. Die Bienen nutzen das Hotel schon jetzt sehr intensiv, obwohl es erst ein paar Tage hängt. Auch die Lieferung und Bestellung ging schnell und unkompliziert. Das Hotel hat mich so begeistert, dass ich es direkt nochmal als Geschenk für eine Verwandte bestellt habe.

Koupil jsem včelí hotel, abych zabránil úhynu hmyzu. Je velmi kvalitně zpracovaná a vypadá opravdu pěkně, takže i opticky zvýrazňuje náš balkon. Včely už hotel velmi intenzivně využívají, ačkoliv je to teprve pár dní. Doručení a objednání bylo také rychlé a snadné. Hotel mě tak zaujal, že jsem ho hned objednala znovu jako dárek pro příbuzného.

Ověřená recenze

dieses bienenhotel am 03.03 bestellt und gleich aufgehängt . da es jetzt wärmer wird hat sich dieses Bienenhotel schon rentiert ,den die ersten Bewohner sind eingezogen und es sind mittlerweile schon einige zimmer belegt . 1 punkt abzug gibt es von mir da der Lochdurchmesser einiger Röhren doch für die bienen zu eng sind und sie obwohl sie es versuchen nicht hineinkommen. zu empfehlen ist dieses hotel allemal abr ich werde mal schauen ob ich nicht noch ein anderes hotel finde wo die röhrendurchmesser etwas größer sind

objednal tento včelí hotel 3.3. a hned ho zavěsil. Vzhledem k tomu, že se nyní otepluje, tento včelí hotel se již vyplatil, protože se přistěhovali první obyvatelé a některé pokoje jsou již obsazené. Odečítám 1 bod, protože průměr otvoru některých trubiček je pro včely příliš úzký a včely se nemohou dostat dovnitř, i když se snaží. Tento hotel určitě doporučuji, ale podívám se, jestli nenajdu jiný hotel, kde jsou průměry trubek trochu větší

Ověřená recenze

Ich habe mich bewußt für dieses Insektenhotel entschieden da hier auf die überflüssigen Tannenzapfen und Backsteinfugen verzichtet wurde. Es kommt sehr sauber verpackt und gut verarbeitet. Ob man es nun an dem angebrachten Strick oder fest an einer Hauswand versraubt ist jedem selbst überlassen. Wir haben uns für die feste Anbringung an unserer Hauswand entschieden...Dank diverser Sturmtiefs auch die bessere Variante. Kleiner Gruß noch an die großen Baumarktgruppen die momentan keine Insektenhotel im Angebot haben....wie wollt ihr was verkaufen was ihr nicht im Verkauf bestitzt aber über den Onlinehandel schimpfen.

Záměrně jsem si vybral tento hmyzí hotel, protože zde byly upuštěny od přebytečných šišek a cihel. Přichází velmi úhledně zabalené a dobře vyrobené. Je jen na vás, zda jej přišroubujete k přiložené šňůře nebo ke zdi domu. Rozhodli jsme se ho připevnit na zeď našeho domu... Díky různým bouřkám je to také ta lepší varianta. Malý pozdrav velkým skupinám železářství, které momentálně nemají hmyzí hotel v nabídce...jak chcete prodat něco, co nemáte na prodej, ale stěžujete si na online obchodování.

Ověřená recenze

Gute Verarbeitung, saubere Bohrungen. Bienen würden hier allerdings nie einziehen, für ein Bienenvolk reicht die Größe nicht aus. Vielleicht gefällt es Wildbienen, die nicht als Volk leben. Etwas enttäuscht war ich wegen der Größe, die angegebene Breite von 28,5 cm ist incl. Dachüberstand gemessen, die effektive Breite ist nur 24 cm. (Effektive Höhe ca. 28 cm) Insgesamt wirkt das Teil doch etwas mickrig, deshalb einen Stern Abzug.

Dobré zpracování, čisté otvory. Včely by se sem však nikdy nepohnuly, velikostně nestačí na včelstvo. Možná se to líbí divokým včelám, které nežijí jako kolonie. Trochu mě zklamal rozměr, udávaná šířka 28,5 cm je měřena včetně přesahu střechy, efektivní šířka je pouze 24 cm. (Efektivní výška cca 28 cm) Celkově díl působí trochu drobně, takže srážka na hvězdičky.

Ověřená recenze

In unserem Garten finden Insekten glücklicherweise noch viele natürliche Nistmöglichkeiten. Dennoch habe ich mich dafür entschieden, dieses Insektenhotel von bambuswald auszuprobieren, um zu beobachten, welche der darin angebotenen Nisthilfen für welche Insekten am geeignetsten sind. Das Hotel ist stabil verarbeitet und gut mit Bambusröhren und Pinienholzstücken gefüllt, die fest eingesetzt sind, so dass nichts wackelt. Das mögen Insekten bei ihren Nistplätzen nämlich nicht so gerne. Aus diesem Grund würde ich auch empfehlen das Hotel nicht an der (übrigens sehr stabilen) Schnur aufzuhängen, sondern direkt an der Aufhängevorrichtung auf der Rückseite. Dann schwankt das Häuschen bei Wind nicht hin und her. Wichtig ist auch, dass die Schnittkanten der Hölzer nicht ausgefranst sind, sondern so glatt, wie es bei diesem Hotel der Fall ist. Denn wenn sich Insekten einmal ihre empfindlichen Flügel verletzt haben, können sie nicht mehr fliegen. Deshalb werde ich auch ein paar einzelne raue Bambusröhren innen nachträglich glätten und die wenigen verschlossenen aufbohren, damit auch alle Röhren verletzungsfrei genutzt werden können. Im Gesamten bin ich mit dem Insektenhotel zufrieden, auch wenn ich an der ein oder anderen Stelle noch nacharbeiten muss und sehe es zusätzlich zu seiner Bestimmung als dekoratives Element in meinem Garten.

Naštěstí hmyz na naší zahradě stále nachází spoustu přirozených míst k hnízdění. Přesto jsem se rozhodl tento hmyzí hotel z bambuswaldu vyzkoušet, abych zjistil, které z nabízených hnízdních pomůcek jsou pro který hmyz nejvhodnější. Hotel je pevně vyrobený a dobře vyplněný bambusovými trubkami a kusy borovicového dřeva, které jsou pevně zasunuty, takže se nic neviklá. To se hmyzu na hnízdištích příliš nelíbí. Z tohoto důvodu bych také doporučil nezavěšovat hotel na šňůru (mimochodem velmi stabilní), ale přímo na závěsné zařízení na zadní straně. Dům se pak ve větru nekymácí tam a zpět. Důležité také je, aby řezné hrany dřeva nebyly roztřepené, ale naopak hladké, jako je tomu u tohoto hotelu. Protože jakmile si hmyz poraní citlivá křídla, už nemůže létat. Proto vnitřek pár jednotlivých hrubých bambusových trubiček následně uhladím a těch pár uzavřených vyvrtám, aby se všechny trubičky daly použít bez zranění. Celkově jsem s hmyzím hotelem spokojen, i když musím ještě jednu nebo druhou plochu přepracovat a kromě účelu ji vnímat jako dekorativní prvek na své zahradě.

Ověřená recenze

Ich habe das Insektenhotel sehr schnell erhalten. Aufgrund kleinerer Probleme beim Versand mit DPD durfte ich auch den sehr kompetenten und hilfsbereiten Support kennenlernen. Das Insektenhotel war natürfreundlich verpackt und kam unversehrt bei mir an. Die Bambusröhrchen und andere Versteckmöglichkeiten sind sauber ausgearbeitet und für die Insekten (Bienen) ungefährlich zugänglich. Nach meinen vorangegangenen Recherchen ist die Aufteilung aus Bambusrohren, Holzlöchern und Holzspalten optimal für verschiedene Insekten - vor allem Bienen. Die Aufschrift "Bienenhotel - Zimmer frei" ist sehr süß und macht das Häuschen auf meiner Terasse ,neben seiner Nützlichkeit für unsere Insekten, auch zum Dekoobjekt. Ich bin sehr zufrieden und würde bei dem Hersteller jederzeit wieder bestellen. Zur schnelleren Besiedelung bestelle ich mir beim NaBu nun noch Wildbienenpuppen.

Hmyzí hotel jsem obdržel velmi rychle. Díky drobným problémům s přepravou s DPD jsem mohl poznat i velmi kompetentní a vstřícnou podporu. Hmyzí hotel byl zabalený šetrně k přírodě a dorazil nepoškozený. Bambusové trubky a další úkryty jsou dobře navržené a bez nebezpečí přístupné hmyzu (včelám). Dle mého dosavadního výzkumu je rozdělení bambusových holí, dřevěných otvorů a dřevěných sloupků optimální pro různý hmyz – zejména včely. Nápis "Včelí hotel - pokoje k dispozici" je velmi roztomilý a dělá z domečku na mé terase kromě užitku pro náš hmyz i dekorativní předmět. Jsem velmi spokojená a u výrobce si objednám kdykoliv znovu. Pro rychlejší kolonizaci nyní objednávám loutky divokých včel od NaBu.

Ověřená recenze

Sieht toll aus und ist sehr stabil. Eine schöne Größe für den Balkon. Leider nicht ganz sorgfältig verarbeitet: viele Röhrchen waren verschlossen und mussten mit einem Handbohrer nachgebohrt werden - bei einigen war dies gar nicht möglich. Leider fehlten auch Röhrchen, so dass wir Bambusrohr nachgekauft haben, um die Lücken zu füllen.

Vypadá skvěle a je velmi stabilní. Pěkná velikost na balkon. Bohužel ne příliš pečlivě zpracováno: mnoho trubek bylo uzavřeno a bylo nutné je vrtat ruční vrtačkou - u některých to nebylo vůbec možné. Bohužel chyběly i trubičky, tak jsme koupili bambusové hůlky, abychom zaplnili mezery.

Ověřená recenze

Der Umkarton war etwas überdimensioniert, was aber eher an Amazon liegt, und das Paket darin konnte sich frei bewegen. Trotz allem ist die Ware pünktlich und unversehrt angekommen. Positiv überrascht war ich davon, daß auch gleich eine Cordel zum aufhängen dabei war. Die Aufhängung musste ich zwar an der Seitenwand neu platzieren, damit der Schwerpunkt passt und das Insektenhotel senkrecht hängt, aber auch das war leicht möglich da diese geschraubt und nicht genagelt waren. Einzelne Bambusröhrchen mussten auch hier nachgebohrt werden, aber insgesamt ist es sehr gut verarbeitet.

Vnější krabice byla trochu předimenzovaná, ale to je spíše zásluha Amazonu a balíček uvnitř se mohl volně pohybovat. Přes všechno zboží dorazilo včas a nepoškozené. Mile mě překvapilo, že tam byla i šňůrka na zavěšení. Musel jsem přemístit zavěšení na boční stěně tak, aby těžiště sedělo a hmyzí hotel visel svisle, ale to bylo také snadno možné, protože byly přišroubované a ne přibité. Jednotlivé bambusové trubičky se zde také musely převrtávat, ale celkově je to velmi dobře zpracované.

Zobrazit všechna hodnocení zákazníků Zobrazit méně hodnocení zákazníků