Jak si vybrat ten pravý kuchyňský robot?

Domácí robot patří mezi ty větší investice do vybavení kuchyně.

Vybrat ten pravý může být někdy docela složité – vždyť v naší nabídce jich najdete několik desítek. Na kterých parametrech skutečně záleží a které funkce při pečení a vaření opravdu využijete? Tento průvodce vám odpoví na všechny vaše otázky. Začněte tím, že si vyberete, se kterou z našich kuchařek se nejvíc ztotožňujete:

Eko-máma

Začínáte svůj den dobrým zeleninovým nebo ovocným smoothie a dětem na svačinu připravíte chlebík, který jste právě vytáhla z trouby?

Žijete zdravě a snažíte se své rodině přinést vždy jen to nejlepší. Příprava zdravých a hlavně raw receptů ale může být velmi náročná na vybavení. Vyžaduje výkonný robot a dostatek vybavení, abyste měli možnost zpracovat suroviny na nekonečné množství jídel.

Proto vás bude zajímat silný motor, který by měl mít alespoň 1200 W. Denně využíváte mixér – a je to zbytečné, abyste ho měli samostatně, když může být součástí robota. Nástavce na těstoviny, mletí a mnoho dalšího využijete hlavně v sezóně, kdy potřebujete zpracovat dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Šlehač, míchací lopatka a hnětací hák, které zpracují suroviny každé hustoty, by měly být samozřejmostí. Hledáte jednoduše něco takového jako je naše Lucia 2G.

14 DNÍ NA VRÁCENÍ
POŠTOVNÉ ZDARMA
POHODLNÝ A BEZPEČNÝ NÁKUP
GARANCE 3-LETÉ ZÁRUKY

Experimentátorka

Pokud v kuchyni nejraději zkoušíte stále nové recepty i postupy, od vašeho robota se budete očekávat hlavně všestrannost. Když jeden den budete míchat základ na kokosovou zmrzlinu a druhý den zase hníst těsto na cornwallské pirohy.

Proto vás bude zajímat v první řadě příslušenství, se kterým dokáže robot pracovat. Měl by zvládnout kromě šlehání, míchání a hnětení i umlít ořechy nebo maso, nebo pomoci s přípravou těstovin. Důležité také bude, zda je příslušenství oddělitelné – nepotřebujete mít vždy po ruce vše, a čištění po vaření se stane mnohem snazším.

Také je důležitý výkon motoru na dostupné nastavení. Měl by zvládat pomalé vymíchávání vzduchu do bílkového těsta, rychlé pomletí hovězí masa a taky všechno mezi tím. A samozřejmě, měl by mít a to vše potřebné nástavce – šlehač na lehké bílky, metličku na koláčové těsto ale také hnětací hák na chléb. Ideálním pomocníkem pro vás by tedy mohl být náš robot Curve Plus.

14 DNÍ NA VRÁCENÍ
POŠTOVNÉ ZDARMA
POHODLNÝ A BEZPEČNÝ NÁKUP
GARANCE 3-LETÉ ZÁRUKY

Živitelka

Vaření je pro vás denním chlebem – a proto od svého robota budete očekávat především výdrž a dlouhou životnost. Nejdůležitější, na co si musíte dát pozor, nejsou krásně vypadající funkce a hromady nástavců, ale kvalita vyhotovení a materiály, ze kterých je vyrobený.

Váš ideální robot bude mít celokovové tělo i součástky. Takový robot vydrží dennodenní práci a bude vám sloužit velmi dlouho. Zároveň byste si však měli dát pozor na velikost nádoby na míchání. I když se většinou spokojíte s jednou velikostí nádoby (když vaříte a pečete pro rodinu), určitě se během roku vyskytnou příležitosti, kdy budete připravovat jídlo pro větší počet lidí – a tehdy oceníte, kolik času vám ušetří, když budete moci nechat vypracovat dvě dávky těsta naráz místo jedné. A samozřejmostí je šlehač (na šlehání bílků nebo šlehačky), míchací lopatka na míchání řidšího těsta a hnětací hák na těžší těsta.

Vaší ideální volbou by mohla být Bella Robusta Metal.

14 DNÍ NA VRÁCENÍ
POŠTOVNÉ ZDARMA
POHODLNÝ A BEZPEČNÝ NÁKUP
GARANCE 3-LETÉ ZÁRUKY

Nestíhačka

Žijete svůj život rychle a aktivně. Nevaříte často – ale když se k tomu dostanete, stojí to za to. Proto byste měla mít v kuchyni pomocníka, který nebude zabírat zbytečný prostor, ale zastane všechny potřebné práce. Měl by být rychle složený a připravený k práci a ještě rychleji očištěný a složený.

Spolehněte se proto na robot se základním vybavením a základními funkcemi. Postačí vám šlehač na občasnou šlehačku, míchací lopatka na vymíchání řidšího těsta, polévek nebo omáček a hnětací hák – kdybyste chtěli připravit těsto, a nemáte čas ho míchat ručně. Nepotřebujete to nejvýkonnější „dělo“ na trhu, stačí vám i středně výkonný 500–750W robot. Určitě splní vše, co od svého robota očekáváte. Přesně takové jsou naše roboty Bella Pico, nebo jejich výkonnější varianty, Bella Pico 2G.

14 DNÍ NA VRÁCENÍ
POŠTOVNÉ ZDARMA
POHODLNÝ A BEZPEČNÝ NÁKUP
GARANCE 3-LETÉ ZÁRUKY
Nahoru